2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
merhaba arkadaşlar ben nur. 29 mayıs 2014 annesiyim. burda sizlerle ben de paylaşımda bulunmak istiyorum. tanışabilir miyiz

Merhaba hoşgeldiniz. Güle güle büyütün. Bebeğiniz kız mı erkek mi, adı nedir?

Teşk ederim cnm
Liste içinde saol
İnş kısa zamanda listenize yogurtta eklenir...
İnşallah canım, oğlum hiç yememişti ama bakalım bu kuzum ne yapacak?
Maaşallah tombişe, 8.2 kiloyu taşıyan hangi kolada kuvvet kalır canım?
Off offf yakında elimden tut yürütler başlayacak, bellere kollara kuvvet...

İnanamıyorum kaseker nerlerdesin? Geçen gün aklımdaydın...O kadar mı yaramaz kuzucuk, hiç yoksun artık?

Tam bnım cadıyı tarıf etmişsn ne yaparsam ypm olmuyo sürekli bi mız mız herşydn çabuk sıklıyo npcmı şaşrdm artık. Ev işinemi yetşym kızımın gönlünümü edym yoksa kndimemi vakt ayrym bizde eşmle ymklerimzi sırayla yıyorz aynı masada otrp ymk yemyi özledk. Bnde hç biyere gidemiyorum o toplm içndr huyszlnınca bn çok gerılıyorm bu ndnle eve kapattm kndmi. Gçn c.tesi oln bulşmya gtmyi çok istdğm hlde sırf bu yuzdn gtmdm

merhaba arkadaşlar ben nur. 29 mayıs 2014 annesiyim. burda sizlerle ben de paylaşımda bulunmak istiyorum. tanışabilir miyiz

Hosgeldiinizz meleginlee
Nerelisiin?

Allah yardimcin olsun canim..cok ozlettiinn :)
Bebisede zordur sana da

Ben yalovadayim, cok az hissedildi, merkezi sakaryaymis, 4.5 şiddetinde. Plojovice sormak lazim

Hissetmedim canim..Geyve ilcesinde olmus..insallah devami az az olur,Allah korusun..

Kızlar iyisiniz inş. Pek vakit ayıramaz oldum buraya. Evdeyim ev hanımıyım ama iki çocuk zorluyor walla. Bebek durmuyo artık. Ağlayıpduruyo. Ne derdi olduğunu anlamıyorum bazen. Abisi zaten hep harekrtli yavrum bunalıyo evde. Ev işleri desen nefret ediyorum onlar da tepemde. Gerginim bu aralar. Sizler de iyisinizdir umarım

canım ya bende nerelerde diye düşünmüştüm doktorunla görüştünmü bu konuyu neden bu kadar huysuz acaba bir derdi olmasın.

Abiyi kreşe göndersen biraz sanada iyi olmazmı?bebekle çok zor çünkü.

Sabah sol memeyi sagdim..1 saat sonra da oglum emdi. Sonra birden kol altimdan meme ucuna dogru bi bolgenjn acidigini farkettim. Baya da sertlesmis. Tikanma degildir dimi annneler.. suan dus alamam ama sicak su torbasi koysam ise yarar mi? Biraz masaj yaptim hafif hafif ona ragmen icim bayildi acisindan.

Aynı durumdayım kızlar biz 5 aylık olduk sayılır muhallebi vermek istiyorum ama dra görmedik henüz bir de bizim kızın ayına uygun sütlü pirincli ürünler var oysa ben anne sütü kullanmak istiyorum

Ben dun aksam yaptim canim. Saat 9.30 gibi yedi ustune de emzirdim. 10'da uyudu gece tam 3'te uyandi emdi tekrar 6'da uyandi sonra da 8.30'da gune basladi. Ilk sefer icin kesintisiz 5 saat uyudu. Muhallebinin etkisi mi bilmiyorum.
Muhallebiyi de soyle yaptim; yarim cay bardagi suyla bir bucuk yemek kasigi irmigi pisirdim. Iliyinca sagdigim 20 cc kadarlik sutu ekledim. Bayagi sivi yaptim. Irmigin tam sismesi gerek yalniz. Basta bogazina falan takiliyor. Son kasiga dogru severek yedi. Arada oo boo yapti tabi :)

Deliasena buyudukleri icin daha fazlasina ihtiyac duymalari normal. Ama uyanma nedenleri bu mu bilmiyorum malesef.

IKi gece once de bbana aynisi oldu. Arkadaslar sut indigi icindir dedi. Tikaninca sertlik hissediyorsun. Kolun bile kalkmiyor. Insallah tikanmamistir.

IKi gece once de bbana aynisi oldu. Arkadaslar sut indigi icindir dedi. Tikaninca sertlik hissediyorsun. Kolun bile kalkmiyor. Insallah tikanmamistir.
Sut inmesi ne demek cnm anlamadim. Baya buyuk bi kitle sertlik var. Icim bayiliyr acisindan. Masaj yaptim ama dagilmadi

merhaba.. teşekkür ederim. erkek, adı akif :)

Hosgeldiinizz meleginlee
Nerelisiin?

Allah yardimcin olsun canim..cok ozlettiinn :)
Bebisede zordur sana da

Hissetmedim canim..Geyve ilcesinde olmus..insallah devami az az olur,Allah korusun..

teşekkür ederim. ben aslen mardin midyatlıyım. doğma büyüme istanbul 25 yaşında evlenip ankaraya geldim. 2 yıldır ankaradayım :)

Sut inmesi ne demek cnm anlamadim. Baya buyuk bi kitle sertlik var. Icim bayiliyr acisindan. Masaj yaptim ama dagilmadi

Sut doluyor anlaminda canim. Ama senin tikanma oldu galiba kitle demissin Masaji surekli yapman gerekecek. Iki elini yay gibi yap gogsunu arasina al. Birini saga diger elini sola cevirirek masaj yap. Yani gogsunu ellerinin arasinda yuvarla. Karisik oldu ama bu kadar anlatabildim. Sicak kompres yapip sag. Gecer insallah hemen. Acisi cok oluyor

Bende de çok sık oluyo. Sıcak duş alıp biraz masaj yapıyorum ve hemen bolca emziriyorum ancak öyle rahatlıyorum. Içinden çıkamadığım zamanda makinayla sağıyorum

Cok iyi anlatmissin cnm saol. Vallabi masaj yaparken acisindan basim dondu.
Sicak su torbasi koydum azcik..sonra da emzirdim. Rahatladi baya sukur ama biraz daha var kitleden.

Bende de çok sık oluyo. Sıcak duş alıp biraz masaj yapıyorum ve hemen bolca emziriyorum ancak öyle rahatlıyorum. Içinden çıkamadığım zamanda makinayla sağıyorum
Saol cnm. Ama suan dus alabilecek durumum yok. Sipa uyanik.

Enerjim sifir yahu. Sanki biri tum enerjimi emmis gibi. Cok yorgunum kizlar. Sizler de durum nasil?
Benimde sarjım bitti
Çogu kişide durum aynı sanırım
Temizlik,yemek yaptıgım gün ayaklarımın altı sızlıyor bitmiş halde oluyorum
Bugünde temizlik yapmam lazım off kara kara düşünüyorum
Annemlere kalmaya gittigimde hiç eve gelesim olmuyor
29 Ekimde annemlere kalmaya gidicez
Valla gün sayıyorum resmen
Allah hepimizin yardımcısı olsun cnm...

Canım benim kızımında gazı oldugu dönemde çok huysuzdu
Gazdan yapıyordur belki
Doktora götürmeyi denesen

Bir zamanlar bizde öyle yapıyorduk
Eşimle sırayla yemeklerimizi yiyorduk
Çok şükür atlattık o dönemi
Sizde atlatırsınız inş
Bizim kuzenlerle ayda bir kere birimizde toplantımız var
Geçen pazar vardı gittik
Daha öncelerine katılamadım kızım durmaz aglar rahat edemem diye
Çok şükür kızım aglamadı bile
Kalabalıgı sevdi,herkes ilgilendi
Uykusu geldiginde dahi yemek yiyemedim diye kuzenim kızımı ayagında sallayıp uyuttu
Sende kendini toplum içinden engelleme canım
Bebeginde alışır zamanla inş

Canım benim kızım 6 aylık oldu
5,5 aylık oldugunda yavaş yavaş ek gıdaya başladım
Şuan muhallebi hariç herşeyi veriyorum gün içinde
Gecede mışıl mışıl uyuyor sabaha kadar
Siz kaç aylık oldunuz ek gıdalara başladınızmı ?

cuteheart ya çok üzüldüm sürekli masaj yap sağ emzir benim tam olarak geçmedi orta kısımda çok büyük bir tıkanıklık var senin de öyle olmasın bimden aldığım regl ağrıları için sıcak tutan bantlar var ondan alıp yapıştırabilirsin yeniyse açılması daha kolay olur

teşekkür ederim. ben aslen mardin midyatlıyım. doğma büyüme istanbul 25 yaşında evlenip ankaraya geldim. 2 yıldır ankaradayım :)

hoşgeldinnnn ben de mardin merkezli bir şirkette van şubesine bakıyorum çok güzel sizin oralar bayıldım resmen

Biz daha yeni 5 aylik olduk canım. Onbes gun sonra ben de baslamayi düşünüyorum bakalim nasil olacak. Masallah guzel kizina :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…