2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Rezervasyon tamam arkadaşlar

İyi ki aramışız. 7-8 bebeği olan anneyiz uygun bir masa olsun dedim, tamam bahçede yer var diyor. Orada sigara içiliyordur diyorum, eveeeeett diyor:)

Kızlar kulübümüzde muhallebi yapan yok herhalde bana hala tarif vermediniz
Canım ben anne sitüyle yaptığım için biraz değişik yapılıyor, kaynatılmıyor anne sütü diye.
Sen de böyle yapmak istersen vereyim.
100-120 cc anne sütüne koyuluğunu kendim ayarlayacak şekilde hipp organik tahıllarından birini ekliyorum. Bir-iki çay kaşığı pekmez koyuyorum. Az koyarsam biberondan geçecek kadar ince oluyor, çok koyarsam kaşıkla yediriliyor.
Ya da yarım çay bardağı suya, 1 tepeleme çorba kaşığı yulaf unu ekleyip pişiriyorum. Koyulaşınca biraz ılıncası için bırakıyorum. Öncede ılıttığım 50-70 cc anne sütünü, yarım elma rendesini ve yine pekmezi ekleyip karıştırıp veriyorum.
Sanırım formül mama ile yaparken de kaynatılmaması gerektiğinden aynı şekilde yapılıyordur.

Vayyyy ciddi yakışıklıymış:))
Demir de geçen gün geldi. Anneee.... Okulda bir kız var... Adı Ada.... Minnie'nin tokasının aynısını takıyor. Beni salıncakta salla dedi bana. Çok tatlı.....Evlenmek istediğim kız değil ama çok tatlı....dedi!?!?

cok gulduuumm..
Evlenmek istedigi kriterlerde ayri galiba
Bilmisleree bak sen,kizlarda masallah

Affedin yine okuyup yazamadim. Canim sikkin kizlar. Inanin cok bunaldim cok yoruldum. Dogum tetiklemis bu alerjiyi. Emzirme bitmeden de yapilacak bisi yok. 4 aydir cekiyrm. 8 dr.a gittim.
Gittigim hastanede test yapamadi dun. Yapilmasi icin 1 ay ilac icmemem lazimmis. Kesinlikle urtiker dedi. Stresten degil belliki dokunan ve tetikleyen birsey var dedi. Emzirdigim icin tek ilacla devam. Emzirmesem tedavisi cok kolaymis. Biliyrm zaten. Ilac aldigim icin yuzumun sismesini beklemiyrlarmis ama yinede gozum dudagim dilim yada bogazim siserse acile gidecekmisim yine. Bi diyet verdi öl daha iyi. Test yapamayinca hipoalerjenjik diyet listesi verdi. Buna uyarsam ben ölurum. Emziriyrm dedim. O da haklisin ama dikkat et dedi. Ekmek,arpa,bugday,pirinc,taze sut,yogurt,cökelek,kirmizi taze et, bazi sebzeler, tuz, seker, sogan, patates, aromasiz siyah cay ve aromasiz kahve serbest. Meyvelerin bile tamami yasak. Tummmm kozmetikler yasak. Normal el kremi bile. Kime inanacagimi sastim ben. Bu diyete uyamam. Cidden bayilirim. Yenecek bisi yok zaten gordugunuz uzere listede. Aglayacaktim neredeyse. Cok moralim bozuk.

Ordan da kv ye gittik haftasonu bize gelmesinler diye. Daha kapidan girdim ayakkabimi bile cozmeden kp"seni cok ozledim.tum gun durup durup agladim seni goremedigim icin"dedi yusufa. Benim kucagimdaydi. Bi sinirlendim "aglayacak bisi yok baba" dedim sertce. Uyuz oldum. Cins bunlar ya. Kv de "yarin günüm var ya, oglanla gelirsin dedim. Arkadaslar gormeye gelemedi sen de bir turlu duzelemedin ya" dedi. Gelemem yorgunum dedim.

Selam bende whatupa eklenmek ıstıyorum :)

Öfff sen can derdindesin, onlar ne derdinde....

Sakın beni yanlış anlama ama çocuğuna daha çok uzun zaman lazımsın. Eğer sağlığın gün geçtikçe böyle kötüye gidiyorsa, emzirmeyi bırakıp ilaçlarını kullansan... Bu söylediğimin ne kadar zor birşey olduğunun farkındayım. Doktor, bir hafta antibiyotik verdiğinde bile, bir ker alıp gözyaşları içinde fırlatıp attım kutuyu...
Belki ne bileyim bir ay kadar ilaçları kullanıp, sütünü sağıp döksen, bir ay sonra bıraktığında belki biraz baskılanmış olur? Bunu tabii ki doktora sorman gerekli...
Zor ama sen bir kar/zarar hesabı yapıp, hangisi doğru olacaksa onu seçebilirsin... Hakkında en iyisi olsun inşallah.

Acaba epidural ile doğum yaptıysan, onun yan etkileri mi bunlar? Benim de her doğumdan sonra atopik dermatitlerim azıyor. Alerji tetikleniyor demek ki hormonlardan dolayı...

Rezervasyon tamam arkadaşlar

İyi ki aramışız. 7-8 bebeği olan anneyiz uygun bir masa olsun dedim, tamam bahçede yer var diyor. Orada sigara içiliyordur diyorum, eveeeeett diyor:)

Ozelime numaralarinizi yazarsaniz eklerim tabii kii :)

Kizlar beni de ekleyin nereye ekleniyorsa gidince nasil taniycam sizi :) her bebekli kadinin yanina gitmiyim simdi "mayis annesimisiniz acaba ?" Lilacsofie ? " filan diye

yok canım neden yanlış anlayayım. cidden insanın içi yanıyor emzirmeyi bırakması gerektiğini düşündüğünde. ama hiç bir dr emzirmeyi bırakıp ilaç al demedi. gittiği yere kadar bu şekilde gidecek dedi. emzirmeyi ön planda tutyorlar. çok şükür 1 kez gözümden başka yerim şişmedi yüzümde. o da en başta şişmişti. şuan vücudumun farklı yerleri kabarıp duruyor o nedenle de ilaca devam. ara ara ilacı kesip tekrar başlıyorum. 2 yıl emzirmeyi planlıyrdum. artık daha kısa tutmak zorunda olacağım sanırım. tek sevincim neredeyse 6 ayının sütle bitecek olması çok şükür. ne yapalım kısmet bu kadarmış diyeceğim.
epidural spinal kombin doğum yapmıştım. gebelikte alerjim olmasına rağmen aspirin kullandım pıhtılaşma yüzünden. hem aspirin hem de spiral patlatmış alerjimi şimdi de düzeltemiyoruz.

ötekilere gelince, hep cinslerdi hala cinsler canım. düzelmez vaka onlar. koyun can derdinde, kasap et derdinde misali.

Son düzenleyen: Moderatör:

Demire bak sen ya bizim de yeğen var aynen böyle sasiyorum bu miniklere
canım sen hic mama vermedin sanırım mastit olmustun hatta... gerçi senin bebis benimkinden büyük ama açana ben de muhallebi yapsam mi anne sütüyle akşamdan...benimki de 5 aylık oldu sayılır muhallebi niçin yapiliyor ek gıdaya kolay geçsin diye mi tok tutsun diye mi? Ilk çocuk olunca acemi oluyor insan
Canim benim gecmis olsun insanlar çok düşüncesiz gerçekten

Saol cnmm.

Whatsap grubumu kacirmisim ben orayi nasil olcakmis

Biz birkac kisi Sakaryada gorustugumuz donemden acmistik grubu vardi yanii,simdi ozelden numarasini yazanlari ekliyorum

Janicee nerde çoktandır girmiyor, whatsappa yazıp da buraları ihmal etmek yok haaa :)

Olur muu uzun zamandir var whatsapp ama burdanda bakiyorum zaten ama Janicee site degisince bi bosluk oldu hemde calismaya basladi ondan sanirim giremedi uzun suredir :)

Bizim gece bi iki kere uyanan bıdıklar sapıttı, çok sık uyanmaya başladılar. Biz de gece uykusuna yatarken tok tutacak biseyler vermek istiyoruz, onun derdindeyiz anlayacagin

Aman yarabbim watsap grubu mu bensiz dislanmis ezik hissettim kendimi istanbulda degilim die mi basima geldi bunlar

Nayir nolamaz

Alinti yapmak neden bu ladar zor ya icine yazamiom bi turlu bizim de herseyimiz degisti tamamen uyku saati uyku duzeni yemek saatleri ve yemek yemesi tamamen ac delirmek uzereim muhallebimiz anne sutumuz corbamiz yogurtumuz meywamiz iki saate bir hepsini silen supuren cocuk sadece 100 ml kadar dewam sutu icti cok uzuluorum her bezde kaka bu disler cikmaktan wazgecse hic fena olnucak ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…