2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Öfff sen can derdindesin, onlar ne derdinde....

Sakın beni yanlış anlama ama çocuğuna daha çok uzun zaman lazımsın. Eğer sağlığın gün geçtikçe böyle kötüye gidiyorsa, emzirmeyi bırakıp ilaçlarını kullansan... Bu söylediğimin ne kadar zor birşey olduğunun farkındayım. Doktor, bir hafta antibiyotik verdiğinde bile, bir ker alıp gözyaşları içinde fırlatıp attım kutuyu...
Belki ne bileyim bir ay kadar ilaçları kullanıp, sütünü sağıp döksen, bir ay sonra bıraktığında belki biraz baskılanmış olur? Bunu tabii ki doktora sorman gerekli...
Zor ama sen bir kar/zarar hesabı yapıp, hangisi doğru olacaksa onu seçebilirsin... Hakkında en iyisi olsun inşallah.

Acaba epidural ile doğum yaptıysan, onun yan etkileri mi bunlar? Benim de her doğumdan sonra atopik dermatitlerim azıyor. Alerji tetikleniyor demek ki hormonlardan dolayı...
canim senin atopik dermatitinmi var daha once bahsetmistim hatirlarmisiniz bilmiyorum kizimin yuzunde beyaz lekeler vardi doktor atopik dermatit dedi kortizonlu krem verdi gecer dedi ama simdide b12 vitaminimiz aksik baya onun icin bi profa gidecem ne diyecekler senin bu rahatsizlik ne zamandir var

canim senin atopik dermatitinmi var daha once bahsetmistim hatirlarmisiniz bilmiyorum kizimin yuzunde beyaz lekeler vardi doktor atopik dermatit dedi kortizonlu krem verdi gecer dedi ama simdide b12 vitaminimiz aksik baya onun icin bi profa gidecem ne diyecekler senin bu rahatsizlik ne zamandir var
Cnm. Arkadasim bebegide buna yakalandi. Dr coresatin pediatrik krem verdi. Aklinda olsun dr.a sorarsin. Kortizonsuz cunku.

Bugun ilginc bisi oldu. Oglum bilincsiz olarak anne diyrdu hep. Bugunde teyzeme bakarken cok net direk baba dedi. Sastim kaldim. Daha hic ba ba ba ya da da da da gibi hecelemelere baslamamisti. Var mi sizlerde de boyle bisi. Gun icinde bikac kez daha dedi baba.

Cnm. Arkadasim bebegide buna yakalandi. Dr coresatin pediatrik krem verdi. Aklinda olsun dr.a sorarsin. Kortizonsuz cunku.
Evet canim bu kremi nette cok okudum ama once hicbir doktor bundan suphelenmedi vitiligo yada mantar dediler bir tane docem doktor isikla bakti atopik dermatit dedi simdi o kremi alacagim
Bugun ilginc bisi oldu. Oglum bilincsiz olarak anne diyrdu hep. Bugunde teyzeme bakarken cok net direk baba dedi. Sastim kaldim. Daha hic ba ba ba ya da da da da gibi hecelemelere baslamamisti. Var mi sizlerde de boyle bisi. Gun icinde bikac kez daha dedi baba.
benim kizimda bilincsiz soyluyor gibime geliyor ozellikle biz yemek yerken mama sandalyesinde resmen anneee babaaa diye bagiriyor

kızlar malum ek gıdaya başladık lekeler de oluşmaya başladı elma lekesi için çözümü olan var mı içinizde

kızlar malum ek gıdaya başladık lekeler de oluşmaya başladı elma lekesi için çözümü olan var mı içinizde
Canim ben buyuk cocugum dogdugundan beri kosla oxi var ya onu kullaniyorum cok da memnunum. Toz olani da var sivi olani da ikisi de cikariyor lekeleri ama sivi olan daha kullanisli. Lekelerin ustune dokup makineye atiyorum tertemiz oluyor.

Aman yarabbim watsap grubu mu bensiz dislanmis ezik hissettim kendimi istanbulda degilim die mi basima geldi bunlar

Nayir nolamaz :KK66: :KK66:

Ekledim canim :)
Boyle saka bir yana bende Sakaryaliyim, anlik bile olsa dusunulsun istemem,bizim Sapanca bulusmamizdan diger bulusmalarimizdan sonra vardi grubumuz 4 kisiydik gorusenler iste gecenlerde Hanife eklendi ve diger gordugun herkes bugun eklendi :KK66:
Whatsapp olsada burasi bambaska :)

Kızlarrr hani resimlerrr. Bende whatsapps eklenmek istiyorummmm. :)

Numarani ozelden bana yazabilirsin,eklerim canim :KK66:

Demire bak sen ya bizim de yeğen var aynen böyle sasiyorum bu miniklere
canım sen hic mama vermedin sanırım mastit olmustun hatta... gerçi senin bebis benimkinden büyük ama açana ben de muhallebi yapsam mi anne sütüyle akşamdan...benimki de 5 aylık oldu sayılır muhallebi niçin yapiliyor ek gıdaya kolay geçsin diye mi tok tutsun diye mi? Ilk çocuk olunca acemi oluyor insan

Canim benim gecmis olsun insanlar çok düşüncesiz gerçekten

Hiç vermedim mama, çok şükür sütüm hep yetti, koyu da bir sütüm var. Fakat ne olduysa 2.aydan sonra Deren'in çok iştahsız olduğu bir dönem vardı hatta buradan yazmıştım yeşil kaka yapıyordu, ondan sonra kilo alamamaya başladı. Şimdi de ek gıda almasına rağmen (iyi emiyor da) 550 gr almış bir ayda. Yapısı böyle demek ki...
Benim fikrim anne sütüyle yapılan muhallebi ek gıda sayılamaz bile. Aynen daha tok tutsun, kilo aldırsın diye.
Özellikle geceleri çok randımanlı emmeyen bebekler için iyi oluyor.

Maalesef benim de bebeklikten beri var. Çocukluğumun biyük bir kısmında vardı. Lisede geçti ve doğumlarımdan sonra tekrarlıyor son 3-4 senedir.
Kortizonlu kremler anlık iyileşmeler sağlıyor. Alerjik bünye demek ki kızın da....Kullandığın kremlerden tut ta, ek gıdaya geçişe kadar hep dikkatli olmalısın. Nemlendirici vb ürünlerde atopik ciltlere özel olarak; bioderma'nın "atoderm" isimli bir serisi var, tavsiye ederim.

Deren de sürekli anneee diye bağırıyor. Anne karnından beri oğlumun "anneeee" diye bağırmasına aşina olduğunu düşünüyorum. Bugün buluşma da konuştuk kızlarla hatta:)

Alinti yapmak neden bu ladar zor ya icine yazamiom bi turlu :KK43: bizim de herseyimiz degisti tamamen uyku saati uyku duzeni yemek saatleri ve yemek yemesi tamamen ac delirmek uzereim muhallebimiz anne sutumuz corbamiz yogurtumuz meywamiz iki saate bir hepsini silen supuren cocuk sadece 100 ml kadar dewam sutu icti cok uzuluorum her bezde kaka bu disler cikmaktan wazgecse hic fena olnucak ...
Tatlım, her bezde kaka diyorsun bir süredir. İştahsızlık ta varmış. İstersen bir götür gaitaya filan bakarlar belki.
Diş bu derece ishal ve iştahsızlık yapmaz ki, sadece tam çıkarken oluyor sulu kaka şeklinde, yemiyorsa nasıl bu kadar sık yapıyor? Gözden kaçırma başka şeyse.

Canim ben buyuk cocugum dogdugundan beri kosla oxi var ya onu kullaniyorum cok da memnunum. Toz olani da var sivi olani da ikisi de cikariyor lekeleri ama sivi olan daha kullanisli. Lekelerin ustune dokup makineye atiyorum tertemiz oluyor.

Bu lekelerle bende savaş halindeyim, kosla aklıma.geldi ama bebek ya, alerji filan olursa diye endişe ettim kullanmadım, herşeyimiz leke içinde ama, karbonatlı su filan dediler, ya ben beceremedim ya işe yaramadı. Deterjansız daha doğal bir leke çıkarma yöntemi yok mu ki?

Kizlar acilden geliyorum. Bebegimin kismi kolu cikti. Cok gorulen birseymis neredeyse hicbisey olmadi diyebilirim besikte aglamaya basladi ve susmadi. 6 ay aglamadigi kadar agladi. Dr 3 saniyede kolu duzeltti dirsekten kismi cikik. Ve eve donduk asla kollarindan ellerinden kaldirmayin daima vucuttan kaldirin dedi herkese duyrulur. Uyarinellerinde askiya alan olursa. Allah tum bebekleri korusun
Cok gecmis olsun canim kiyamam yaa yetiskin insan bile dayanamazken kucuck bebis nasil dayansn ins bidaha olmaz bende cok tutarm koltuk altindan bdakine kucakliyim bari sagolsun kaynatam bi kaldiriyr direk kollardan ceke ceke icim yaniyit
Gözden kaçmıştır canım, ya da benim gibi o konuda bi fikri yoktur yazmayanlarin :KK15:
bu aklima glmemisyi canim tsk ederm

IMG_20141017_094649.jpg

Kızlarr herkese merhabalarr,
Buluşmam oldu sanırım çok geçmişi okuyamadım gelmeyi çok istedim ama şunu anladım ki hiçbişeyi çok istemiceksin :KK43:
Bu arada herkesin geçmiş bayramını da kutlarım açıkçası nerden başlıcam bilemiyorum güya bayram tatiline Antalya da çok güzel bir otele gittik yine bizim gibi bebekli arkadaslarımızla tek korkum uçaktı Allah tan ege çok sorun yapmadı inene kdr emdi neyse tabi bende bir baş ağrısı basladı artık nedendir bilmeden ben gunde 3 tane parol içmeye basladım neyse otele vardık çok güzel bir otel bebek plajı fln da var çok sevindik hava da güzel en azından ege nin ayaklarını denize sokarız dedik.
Tabi ilk gece felaketti uyumadı resmen sabaha kdr ayaktaydım sonra ertesi gun plaja indik bizim sıpanın ayaklarını sokalım dedik inletti ortalığı sonra onu uyuttuk arkadaşlar da siz girin o zaman dediler biz bakarız dediler biz de eşimle biraz yüzdük tam denizden çıktık kumun üstüne tahtadan iskele görüntülü bişey yapmışlar eşim önden çıktı ben teliklerimi fln giydim tam yürürken öndeki tahta eşim basınca havaya kalktı tabi ben yüz üstü yere kapaklandım. Öyle böyle bir düşme olmadı şöyle söylim size tüm yüzüm 2 dizim elim kollarım ayak parmağım darmadağın oldum gözüm kapandı kan ve kum doldu içi felaketti eşim inanılmaz korktu o bir taraftan doktor çağırın diye bağırıyo ben de beni bırak egeye bak iyiyim diyorum neyse şansa plajda genel cerrah varmış hemen yetişti elimi yüzümü yıkamaya çalıştılar olduğu kadar sonra plaj doktoru geldi hastaneye sevk ettiler ambulans bile beklenmedi bir taraftan eşim egeyi topluyo bir taraftan ben yaa inanırmısınız bir an bensiz ne olucak şimdi egeye diye düşünmeye basladım içimden durmadan dua ediyorum neyse hastaneye vardık ben acildeyim filmler çekiliyo bşr taraftan işte yaralar temizlenmeye çalışılıyor tabi otelden bir görevlide bizimle arada egeye bakıyo çocuk aç dışarda ağlıyo tam filmlik yanii ... Çok şükür ki kırık yoktu gözüm tamamen kesikler içindeydi bileğim dizlerim heryerimi bandajladılar bir taraftan ben durmadan ağlıyorum nasıl emzircem çocuk aç diyee:KK43: iç kanama tehlikesi için müşaade altına almak istediler kabul etmedim günah bizden gitti dediler kağıt imzalaattılar hastanede ben bir taraftan iyiyim diyorum bir taraftan bulantılar devam eödiyor neyse otele döndük yine o halde çocuğu emzirdim uyuttuk eşinle sağolsun otel çok yardımcı oldu kendi hataları olduğu için...
Neyse çok uzattım kızlar 1 hafta daha kaldık şuan zorla da olsa yürüyorum baş parmağım çok acıyor bükemiyorum bunun üzerine bana gelen yardımcı kadın da yalancı çıktı gelmedi tüm evi temizledim tüm çamasırları yıkadım ütüledim ve anneme bile söylemedim daha düştüğümü tek duam Allahım beni kimseye muhtac etme oldu şu son 15 gündür:KK43:

X