2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Yarin 3. gunumuz oluyor sabah elmaya basladigimiz..Bugun biraz daha kivamli cogaltarak verdim kaka olayida farkediyor..
Bu aksamustude sebze havuc,kabak ve birkac pirinc ekledim..Onu da pure seklinde sutumle sulandirarak verdim,kasigini cektigimde devamini isteyerek bagirip,verdigimde de sustu :)

Bnmki kasigi seviyor galiba :)))

10 mayis dogumlu buarada Sezen,6 ayı doldurana kadar duzenide oturmus olacak insallah..

Ne heyecanliymis :-)

Bir dee cocugun tavri degisti bayagi buyuduler yahu :) Babasina hayran,baska gulen baska bakan bir kizim var:KK68:
Bizimki de babasına aşık resmen eşim geç geliyor işten uyumuş oluyor bizimki eskaza uyanirsa Bir cilveleniyor ki Babasına özlemiş oluyor bayramda 1 hafta kaldım annemde babasını görünce meme mi bıraktı zilli şikayet etmeye başladı beni.

Canim sen sakaryadaydin bi arkadaşım hamile dr arıyor geçen yıl bu zamanlar düşüğü olmuştu biraz hassas dolayısıyla senin dr un kimdi farklı 2 dr a gidiyordum sanırım tavsiye edebileceğiniz kimseler var mi
Benim oglan tam 6 aylik. Boy 71 kilo 9400 kafa 44 masallah. Nazara geldik ama kolu cikti, ocakta tum drlar toplanip sevdiler. Bir ara herseye gulen oglan bile zivanadan cikti:)
Dalokay da iyi ask acisi cekiyor:) 4.5 yas itibari ile. Kalbim sikisti begendigi kiz baska oglanla oturmaya ona meyletmeye baslamis. Neyapacagimi sasirdim cok caresiz kaliyor insan

Oyy yaa zaman çocukları aşkları da erken başlıyor minik daloki Kıyamam ben ona.

Epeydir girip yazamıyorum, okuyamıyorum. Bildiginiz gibi pislik bir müdürüm vardı ve işe başlamıştım. O süreçte yazdıklarınızın hepsini okudum, hepinizden Allah razı olsun. Ücretsiz izin talebimi reddetti, süt iznim için savaşıyordum ki, araya bayram girdi. Bayramda eşimle kayınvalide ile yaşanan problemler sonucu kendimi nasıl kastıysam, bayramın son günü, acillik oldum. Ağır kas spazmı nedeniyle. İğne yaptılar. Dr. rapor verdi 1 günlük, ama his kaybı var nörolojiye görün dedi. Ertesi gün nörolojiye gittim acıdan ağlayarak. Nöroloji öyle 1 günle olmaz 3 gün geleceksin dedi, hop bi rapor daha. Her gün hastanedeydim, hergün iğne oldum, hemde sırtımdan! Hemde 1 seferde 8-10 kere, uzatmayayım dayanılmaz ağrılar çektim. Oğlumu kucağımda tutamadım, iğneler nedeniyle sütümü sağıp döktüm, içim yandı. En büyük servet sağlık..
Müdürüm bu rapor işinden hiç hoşlanmadı, sanki kasıtlı yapmışım gibi.. Sonra noldu biliyor musunuz, müdürümün oğlu kaburgasını kırdı! Mazlumun ahı mı dersiniz bilmiyorum ama, o çocuğa üzüldüm, keşke ondan çıkmasaydı.
Şu an pislik kayınvalidemden nasıl bi şekilde Çıkacak bu yaptıkları onu düşünüyorum. Bayramı rezil etti, sizi sıkmaak istemiyorum, uzun hikaye, geçmişi okuyup biraz gevşemeyi planlıyorum. Sağlıcakla kalın..

Epeydir girip yazamıyorum, okuyamıyorum. Bildiginiz gibi pislik bir müdürüm vardı ve işe başlamıştım. O süreçte yazdıklarınızın hepsini okudum, hepinizden Allah razı olsun. Ücretsiz izin talebimi reddetti, süt iznim için savaşıyordum ki, araya bayram girdi. Bayramda eşimle kayınvalide ile yaşanan problemler sonucu kendimi nasıl kastıysam, bayramın son günü, acillik oldum. Ağır kas spazmı nedeniyle. İğne yaptılar. Dr. rapor verdi 1 günlük, ama his kaybı var nörolojiye görün dedi. Ertesi gün nörolojiye gittim acıdan ağlayarak. Nöroloji öyle 1 günle olmaz 3 gün geleceksin dedi, hop bi rapor daha. Her gün hastanedeydim, hergün iğne oldum, hemde sırtımdan! Hemde 1 seferde 8-10 kere, uzatmayayım dayanılmaz ağrılar çektim. Oğlumu kucağımda tutamadım, iğneler nedeniyle sütümü sağıp döktüm, içim yandı. En büyük servet sağlık..
Müdürüm bu rapor işinden hiç hoşlanmadı, sanki kasıtlı yapmışım gibi.. Sonra noldu biliyor musunuz, müdürümün oğlu kaburgasını kırdı! Mazlumun ahı mı dersiniz bilmiyorum ama, o çocuğa üzüldüm, keşke ondan çıkmasaydı.
Şu an pislik kayınvalidemden nasıl bi şekilde Çıkacak bu yaptıkları onu düşünüyorum. Bayramı rezil etti, sizi sıkmaak istemiyorum, uzun hikaye, geçmişi okuyup biraz gevşemeyi planlıyorum. Sağlıcakla kalın..

Canım çok geçmiş olsun. Zalimin zulmü yanına kalmaz, sen sadece bebeğini düşünmeye çalış

Brnimki iki
Ben de şimdiye kadar ek gida girişiminde bulundim sadece meyveleri yaliyor :) sutum yeterse 6 ayi tamamlayacagim. Meyveyi sebzeyi herzaman bulur ama anne sütünü herzaman bulamayacak. Buara sık emmeye başladı insallah yetiyordyr. 24.unde 5 aylik olacak kizim.

bende seni merak ediyordum :) hosgeldin

saatte bir yine iyiymis benimki 20 dkda bir :KK43: gece uykusu diye birseyimiz kalmadı

Cok gecmis olsun.

Canim bebek askisi dedigin sey kanguru mu ?
Benimki 2 mayis dogumlu yogurt icin dogru zaman ayrica keci sutu anne sutune yakin olan bir sut benimde sutum yetiyor ama drum ufak ufsk basla dedi 5.5 ayi gectik.zaten yedigi iki uc kasik yofurt

Evet canim bende 6. Ayi bitiricem insallah. Su an 6. Ayin icindeyiz.simdiden arastirma ve hazirlik yapiyorum bakalim hayirlusi olsun.benimii mamada aliyor ama sutum yetmiyor. Yinede 6yi bitirmeyi planliyorum
Cnm sen ek gidaya hemen basla yogurt yada pureler emin ol mamadan kat kat faydalidir keci sutu anne sutune yakin bir sut.benimki yogurdu nazli yedigi zaman icine anne sutu katiyorum ayran kivaminda biberonla iciyor.alti ayin icinde olan arkadaslar purelere hatta corbslara bile gecti.ek gidaya 6ayda gecilmeli cunku ben dra sordum sut yeterse sut vereyim hayir dedi yutkunmayi ve cignemeyi ogrenmesi gerek zaten az az veriliyor bir oturusta bir kase yogurt yemiyolar

İstanbul'da oturup forumu düzenli takip eden bir sürü üyemiz var. Bu yüzden hergün yazıyorum...

Yarın Anadolu Yakası-Göztepe Özgürlük Parkı içindeki "Fua Cafe" de buluşuyoruz.
Saat 14 : 30'da...

Katılacağını bildirenler;
Lilacsofie
Minnaklar
Sibela85
Sugar234
Hypattia
Psikologanne
Dalokaysmom

Aşkolsun bize yani bu kadar mıyız kızlar :KK43: Yok mu mazereti olmayan gelecek kimse?

İstanbul'da oturup forumu düzenli takip eden bir sürü üyemiz var. Bu yüzden hergün yazıyorum...

Lilacsofie
Minnaklar
Sibela85
Sugar234
Hypattia
Psikologanne
Dalokaysmom

Aşkolsun bize yani bu kadar mıyız kızlar :KK43: Yok mu mazereti olmayan gelecek kimse?

Canım eline sağlık, teşekkür ederiz...Rezervasyon yaptıralım bence bu arada...haftasonu kalabalık oluyor

Bende hipp in iyi gclr mamasini aldim, 60 cc verdim ilk defa, sonra da emdi, bakalim işe yarayacak mi. Sen kac cc verdin, kıvamlı mı yaptın yoksa sıvı mı.
Cnm 100 cc verdim.ustunese uykuya dalmak için tek çaremiz emdi.istikrarla devam ettim ama fayda olmadı .ilk dünyaya geldiğinde gece uyandığı kadar uyanıyor.işede gidiyorum çok tıpranıyorum
Kıvamı biberondan geçecek kadar oluyor.kaşıkla koyu da yaptım denedim herturlü yiyor ama gece uykusuna kar etmiyor

Geçmiş olsun canım benim malumun ahı çıkar merak etme.sen bebişine odaklandı onunla sakinlestir kendini ben her baktığımda inanamıyorum hala

Lilacsofie
Minnaklar
Sibela85
Sugar234
Hypattia
Psikologanne
Dalokaysmom

Ah canlarım yaa en son ramazan bayramında Sapanca planına katilmak istemiştim brlkı gelemem diye yazmadım buraya görüşebildiniz mi bilmiyorum ama mastit olduğum için gelemedim. Ben de gelmeyi çok istiyorum ama haftasonları okula gidiyorum maalesef.lütfen fotoğraf çekin gönlüm sizinle olacak
Cnm 100 cc verdim.ustunese uykuya dalmak için tek çaremiz emdi.istikrarla devam ettim ama fayda olmadı .ilk dünyaya geldiğinde gece uyandığı kadar uyanıyor.işede gidiyorum çok tıpranıyorum
Kıvamı biberondan geçecek kadar oluyor.kaşıkla koyu da yaptım denedim herturlü yiyor ama gece uykusuna kar etmiyor
Aynen benim yavru da yenidogan haline döndü. 3-4 saatte bir uyanıp emiyor uzun süredir sadece 1 kez kalkiyordu daha doğrusu o kipirdanmaya başlayınca uykusu bolunmeden emziriyordum uykuya devam ediyordu. Şimdi de aynısını yapıyorum uyanmadan emzırıyorum acaba ben mi alistirdim diyordum ama mayis bebisleri çıldırmış sanırım

Bu topikte beni kimse takmiyo
xenforo-smilies-kk27.gif
:KK42: bir sury sey yazdim saglsun bitek mestcan cvp yazmis

Bizim topikte boyle seyler olmaz canim :) ogrenirsin zamanla..
sana konuyla alakali tam bilgisi olan yazar,giremeyenler gormeyenler olur ama mutlaka birinden cvp gelir :) sormaya devam :KK66:
Buarada bende gormemisim konu tavuksa abim kasap,guvenilir bir marka yok diyor hepsi ayni sadece lezzet olarak farkedermis..
Kemik suyunu bile sordugumda ben sana kuzu kemigi ayarlayacagim basladiginizda dedi :KK66:

Benim oglan tam 6 aylik. Boy 71 kilo 9400 kafa 44 masallah. Nazara geldik ama kolu cikti, ocakta tum drlar toplanip sevdiler. Bir ara herseye gulen oglan bile zivanadan cikti:)
Dalokay da iyi ask acisi cekiyor:) 4.5 yas itibari ile. Kalbim sikisti begendigi kiz baska oglanla oturmaya ona meyletmeye baslamis. Neyapacagimi sasirdim cok caresiz kaliyor insan

Ayy masallahh ikisinedee :)
Yalniz Dalokay hiiiiic uzulmesin,her yanina oturana kayacaksa gonluu kiziin ohoo cok isi var :)))))))
Saka bir yana Allah iyi insanlarla karsilastirsin hep insallah..

Bizimki de babasına aşık resmen eşim geç geliyor işten uyumuş oluyor bizimki eskaza uyanirsa Bir cilveleniyor ki Babasına özlemiş oluyor bayramda 1 hafta kaldım annemde babasını görünce meme mi bıraktı zilli şikayet etmeye başladı beni.

Canim sen sakaryadaydin bi arkadaşım hamile dr arıyor geçen yıl bu zamanlar düşüğü olmuştu biraz hassas dolayısıyla senin dr un kimdi farklı 2 dr a gidiyordum sanırım tavsiye edebileceğiniz kimseler var mi

Oyy yaa zaman çocukları aşkları da erken başlıyor minik daloki Kıyamam ben ona.

Benim doktorum Şenol Şafak Özel Altinova Hastanesinde..
Senol Bey net bir insandir..Mesela onu yeme bunu yapma sunlarla beslen gb seyler soylemez saglik problemi yoksa pohpohlamaz yani teknikte iyidir tamamen bebekle,saglik durumuyla vs ilgili ve ameliyatlari iyidir..
Ben kendisini cok sevdim..
Ve onun soyledigi hersey dogru cikti..

Ayni hastanede Sami Kemik var onunda cok hastasi var sevilen biri..

Birde cok memnun kaldigim acilen sonuc merak ettigim donemlerde Arastirma Hastanesinde Hamiyet hanimdan cok memnun kalmistim..

Sen nereliydin ozur dileyerek soruyorum,sormustum daha oncede sanirim..Sapanca konusunu gorunce merak ettim..Gorusmustuk o zaman Lilacsofie,Janicee ve ben :KK66:

Allah kolaylik versin..
Insallah gonlune gore olur canim hersey..

Kızlar kulübümüzde muhallebi yapan yok herhalde bana hala tarif vermediniz :KK43:

Ben muhallebi vermedim daha o yuzden bilmiyorum canim yaa yapanlar gordukce yazacaktir:KK66:

Bizim topikte boyle seyler olmaz canim :) ogrenirsin zamanla..
sana konuyla alakali tam bilgisi olan yazar,giremeyenler gormeyenler olur ama mutlaka birinden cvp gelir :) sormaya devam :KK66:
Buarada bende gormemisim konu tavuksa abim kasap,guvenilir bir marka yok diyor hepsi ayni sadece lezzet olarak farkedermis..
Kemik suyunu bile sordugumda ben sana kuzu kemigi ayarlayacagim basladiginizda dedi :KK66:

Ayy masallahh ikisinedee :)
Yalniz Dalokay hiiiiic uzulmesin,her yanina oturana kayacaksa gonluu kiziin ohoo cok isi var :)))))))
Saka bir yana Allah iyi insanlarla karsilastirsin hep insallah..

Benim doktorum Şenol Şafak Özel Altinova Hastanesinde..
Senol Bey net bir insandir..Mesela onu yeme bunu yapma sunlarla beslen gb seyler soylemez saglik problemi yoksa pohpohlamaz yani teknikte iyidir tamamen bebekle,saglik durumuyla vs ilgili ve ameliyatlari iyidir..
Ben kendisini cok sevdim..
Ve onun soyledigi hersey dogru cikti..

Ayni hastanede Sami Kemik var onunda cok hastasi var sevilen biri..

Birde cok memnun kaldigim acilen sonuc merak ettigim donemlerde Arastirma Hastanesinde Hamiyet hanimdan cok memnun kalmistim..

Sen nereliydin ozur dileyerek soruyorum,sormustum daha oncede sanirim..Sapanca konusunu gorunce merak ettim..Gorusmustuk o zaman Lilacsofie,Janicee ve ben :KK66:

Allah kolaylik versin..
Insallah gonlune gore olur canim hersey..

Ben muhallebi vermedim daha o yuzden bilmiyorum canim yaa yapanlar gordukce yazacaktir:KK66:
Cevarbn için teşekkür ederim canım öpesim geldi seni Ayy valla çok özledim sizi kizlaaaaar acaba wats up ta grup mu kursak

Cnm sen ek gidaya hemen basla yogurt yada pureler emin ol mamadan kat kat faydalidir keci sutu anne sutune yakin bir sut.benimki yogurdu nazli yedigi zaman icine anne sutu katiyorum ayran kivaminda biberonla iciyor.alti ayin icinde olan arkadaslar purelere hatta corbslara bile gecti.ek gidaya 6ayda gecilmeli cunku ben dra sordum sut yeterse sut vereyim hayir dedi yutkunmayi ve cignemeyi ogrenmesi gerek zaten az az veriliyor bir oturusta bir kase yogurt yemiyolar
Canim ben gunde10 defa belkide daha fazla sagim yapiyorum 200 cc kadar sut cikariyorum. Ek gidaya gecince kendimi taniyorum birakirim sagmayinasil olsa baska seylerde yiyiyor diye. Doktorumyzunda tavsiyesiyle 6. Ayi bitirmeyi dusunuyiruz bakalim. Doktorum erken kati gidalara karsi, sindirim sisteminin 6 aydan once ek gida icin uygun olmadigini dusunuyorkk bende doktorumla ayni fikirdeyim. Zaten bisey kalmadi iki hafta sonra yogurta basliycak insallah. Tesekkur ederi onerilerin icin

Kızlar kulübümüzde muhallebi yapan yok herhalde bana hala tarif vermediniz :KK43:
Canim ben tek cesit biliyorum yazayim sana.
Bir tatkli kasigi irmik
Bir su bardagi su
İrmik pisince ilimaya birakiyoruz. Sonra icine ister 3 olcek mama ister az meyve ya da bir cay kasigi pekmez koyabiliriz.

Lilacsofie
Minnaklar
Sibela85
Sugar234
Hypattia
Psikologanne
Dalokaysmom

Gelmeyi çok isterdim aklım sizde kalacak bol bol resim bekliyoruz

Cevarbn için teşekkür ederim canım öpesim geldi seni Ayy valla çok özledim sizi kizlaaaaar acaba wats up ta grup mu kursak

plojovic plojovic canım eksik yazmışım cevabı ben istanbuldayım ama aslen Sakaryalı yım. Hatta Kuzuluk'tanım desem daha doğru olur

Hatirladim canim tesekkur ederim :)
Sarılıstık say o zaman :)
Buarada gorusmeye calistigimiz donemle baslayan bi whatsapp grubumuz var kucucuk istersen eklerim hatta
-katilmak isteyeni eklerim-
numarani yazarsan ozelden:KK66:

Minnaklar,Lilacsofie,Janicee,Hanife6n ve ben variz

Hatirladim canim tesekkur ederim :)
Sarılıstık say o zaman :)
Buarada gorusmeye calistigimiz donemle baslayan bi whatsapp grubumuz var kucucuk istersen eklerim hatta
-katilmak isteyeni eklerim-
numarani yazarsan ozelden:KK66:

Minnaklar,Lilacsofie,Janicee,Hanife6n ve ben variz
Beni dee ekleyinnn :)

X