2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Kizlar acilden geliyorum. Bebegimin kismi kolu cikti. Cok gorulen birseymis neredeyse hicbisey olmadi diyebilirim besikte aglamaya basladi ve susmadi. 6 ay aglamadigi kadar agladi. Dr 3 saniyede kolu duzeltti dirsekten kismi cikik. Ve eve donduk asla kollarindan ellerinden kaldirmayin daima vucuttan kaldirin dedi herkese duyrulur. Uyarinellerinde askiya alan olursa. Allah tum bebekleri korusun

çok geçmiş olsun

Kizlar acilden geliyorum. Bebegimin kismi kolu cikti. Cok gorulen birseymis neredeyse hicbisey olmadi diyebilirim besikte aglamaya basladi ve susmadi. 6 ay aglamadigi kadar agladi. Dr 3 saniyede kolu duzeltti dirsekten kismi cikik. Ve eve donduk asla kollarindan ellerinden kaldirmayin daima vucuttan kaldirin dedi herkese duyrulur. Uyarinellerinde askiya alan olursa. Allah tum bebekleri korusun
çok geçmiş olsun dikkat etmek lazım ama tek biz almıyoruz ki kucağımıza uyardığın zamanda kıl oluyor millet

Çok çok geçmiş olsun...Bizleri de uyardıgın için teşekkürler canım

Oyy cok gecmis olsun kuzuya.

çok geçmiş olsun dikkat etmek lazım ama tek biz almıyoruz ki kucağımıza uyardığın zamanda kıl oluyor millet
Haklisin cnm. Babamla bile kavga ediyrm. Kvgili hic demiyrm bile. Hemen kavga cikiyr. Herseyi siz biliyrsunuz biz bebek buyutmedik tabi diyrlar. Ne yapalim. Kavga etmeye devam.

Kızzzlar benim oglus kucagımda durmuyooo tobeler olsun :) Sürekli karıstırıyım, gidiyim modunda...şau anda da bıraktım yere, kendi kendine takılıyor, oynayayım diorum 2 dk sonra sıkılıyorr...bu kadar mıydı kucak faslımız yahu? doyamadım ben daha

Bir de yogurt ve kefir mayaladım...Özellikle kefirin içine, tarçın, pekmez, keten tohumu, zencefil, zerdecal ve bugday ruseymi koyuyorum pek güzel oluyor :) tatlı nşyetine 2 gündür ona basladım
Benimki banyo da dumduz dikiliyr. Zor zabdediyrm. Birak yuruyeyim diyr resmen. Kucagimda hala gezmeyi seviyr.
Afiyet olsun yarasin bebegine de. Ben de yogurt icin nohuttan maya yapimina bakiyrm. Daha 6.ayi bekliyrm ek gida icin. O zamana kadar mayayi tutturmaya bakayim diyrm :KK66:

Bu arada nohuttan mayayimi yapmis dogrumu anladim.nasil yapiliyormus tarif biliyorsan yazarmisin.bulamazsam deneyeyim. Cok acemiyim cok
Daha yapmadim ama nette soyle diyr.

1 bardak sicak sute 15 tane çiğ nohut koyup agzini kapatiyrz. 24 saat sicakta bekliyr. Yogurt mayalar gibi yani. Sonra suzuyrz. Ust kisimda olusan maya kaliyrmus. Ondan 1 bardak daha sute yogurt mayaliyrz. Bu sekilde 3-4 kez sonra asil guzel yogurt olusuyrmus

Benim kızımın da 40 gunlukken çıkmıştı. Babası biraz hızlı mı çekti napti bilmiyorum ama çok aglamisti o aklıma geldi :KK43:
Geçmiş olsun

Kizlar tesekkur ederim.

Aklima bisey daha geldi. Su bebek askilari varya bebegi disa donuk asip gezince benimki resmen mutluluktan kirildi. Tavsiye ederim varsa tasima askisi yuzu donuk geziler denenbilir cok mutlu oluyor bebekler. Oturamadigi yuruyemedigi su donemde sanirim cok ozgur hissediyor. Kucakta bu kadar mutlu olmadi

Daha yapmadim ama nette soyle diyr.

1 bardak sicak sute 15 tane çiğ nohut koyup agzini kapatiyrz. 24 saat sicakta bekliyr. Yogurt mayalar gibi yani. Sonra suzuyrz. Ust kisimda olusan maya kaliyrmus. Ondan 1 bardak daha sute yogurt mayaliyrz. Bu sekilde 3-4 kez sonra asil guzel yogurt olusuyrmus
tesekkur ederim canim keci yogurdu mayasi bulamam sanirim bunu deniycem muhakkak

Gecms olsun simdi iyi olmaniza sevindim

maşallahh kuzucuğa bu arada senin oğlanın hayranıyım haberin olsunn:KK68::KK68::KK68::KK68:
Tesekkurler canim biz de sizin hayraniniz :)

Herşeyden korumak imkansız tabiki ama bildiklerimizden sakilanim bari yavrularimizi :KK43:
İki tane hero baby ürünü var elimde, ikisinde de soya lesitini vardır yazıyor :KK11:
Guya Ül...r markasi guvenilir! Galiba ozellikle bebek mamalrinda var soya lesitini. Kacis yok gibi...

Canım, benimki de iki kere uyandırdı sadece. Bi hafta 10 gündür dediğin gibi, gece uykusuna yatıyor en fazla 3 saat uyuyor, emmek için uyanıyor sonra sabaha kadar saatte bi uyanıyor :KK43:
Bende doymadigindan supheleniyorum, dun hipp in iyi geceler mamasini aldım ama acaba çorba mı versem mama mı versem kararsizim suan. Arkadaşlar siz ne onerirsiniz

BEn corba dusunuyorum ama yyedi aydan sonra normal corbalara geceriz ancak. Birkac gun arayla gece mamalarindan deneyebilirim. Haftasonu bi market yaparim artik.

plojovic plojovic insallah bbizimki de cabuk gecer. Uykusuzluk zormus :) dalokaysmom dalokaysmom cok gecmis olsun. Benim de en buyuk korkum. Ablasi kaldirmaya calsiyor arada :/

Nib
Bu arada nohuttan mayayimi yapmis dogrumu anladim.nasil yapiliyormus tarif biliyorsan yazarmisin.bulamazsam deneyeyim. Cok acemiyim cok
Nohuttan yapmis netten bakmis ama 5 kete mayalayinca tM kivam almis ben ataturk ormanciftliginin sutunu kullaniyom ben yogurtla basladim sebze phresi ve meyveyle dvm edecegim drum asla tatli baslama yogurdu hep tek ver dedi icie Sla mryvekatma dedi eksiye ussin diye ikili tarama testi yapildi bu zmnda yapilan cinsiyet yoru.u dogru olmuyo bana kiz dedikdr erkek oldu bu seferde erkek dedi ben onemsemedim insallh kiz olur 16 haftada netlesur. Saglikli olsunda yeter

Teyzeler biz bugün rota virüsü aşisinin ikinci dozunu olduk şimdilik iyiyiz, bir problem yok. Besinci ayi bitirdik bu ay kontrol yokmus ama ben yine de tarttim 7.850 gr olmus ek gidaya baslamadim daha, hemsiremiz bu aydan sonra dedi. Gece uykusu problemleri bizde de var uc gecedir hortlak gibiyim uzandigim an uykuya dalacak haldeyim. Bizden bu kadar. dalokaysmom dalokaysmom gecmis olsun canim. :-)

plojovic plojovic teşekkür ederiz canım senin minnosun da bikinili fotoğrafını görmüştüm pek tatliydiiii zilli
P psikologanne canım geçmiş olsun Kıyamam kuzuya
fatmabetul16 fatmabetul16 evet canım bizim de 24 mayis doğum tarihimiz.kilo iyi ama yemiyor eskidi gibi

Dr değiştirdik 4 aydan sonra ek gıdaya başlayın yoğurt ve meyve ile dedi ancak ben bir türlü doğal yoğurt elde edemediğim icin meyve verdim şimdi baya baya meyve yiyor. Dr sebze demedim için sebze ye cesaret edemedim acaba hata mi yaptım... yoğurda bile burun kiviriyor sebzeyi nasil yedirecegim bu arada anne sütünden yoğurt mayaladim belki tutar.

Benim kayinpeder kizimin eline Gofret vermiş yaa allahım yarabbım delirecegim:KK62:
Aldım hemen elinden vermiyoruz böyle şeyler dedım kibarca uyardım ama pek etkili olmadı sanırım agliyodu kızım Gofret verin dio:KK20:

canım sen de benım gıbı gec kalanlardansın ama benım drum 6 ay ılla anne sutu dıye tutturdu ama bızımkıne artık sutum yetmıyor ben de ılk kez gecen hafta kecı yogurduna basladım. ılk gun bır kasık verdım ıkı gun bekledım alerjı yapmadı masallah cok sevdı bır de cok guzel uyku yapıyor normalde oglum ogleden sonra hıc uyumazdı sımdı masallah ıyı uyuyor .. ben de eve bıze kecı yogurdu yapmaya basladım tadını cok begendık..herkes once yogurt dıyor ılk basta meyve puresıyle agzı tatlıya alısırsa yogurdu sevmezmıs

Ben 6. Ayi bitiricem sanirim simdilik arastirma yapiyorum. Canim keci yogurdunu dusudum sutunu buldum ama mayasini bulamadim.yogurt ve elma internette en cok onerilen.dun 5. Ayi bitirdik yarin doktorumuza gidicez bakalim o ne diyecek.
Ben de şimdiye kadar ek gida girişiminde bulundim sadece meyveleri yaliyor :) sutum yeterse 6 ayi tamamlayacagim. Meyveyi sebzeyi herzaman bulur ama anne sütünü herzaman bulamayacak. Buara sık emmeye başladı insallah yetiyordyr. 24.unde 5 aylik olacak kizim.
Günaydın canlarım benim Nasılsıniz telefonumdaki program silindi yeniden yüklüyorum açılmıyor mecbur internetten giriyorum. Benim kizcem neredeyse 5 aylık oldu.geceleri sadece 1 kez emmek icin uyandırdı şimdilerde 3 4 saatte bir uyanır oldu süt yetmiyor desem saginca 200 cc civarı çıkıyor bazen fazla bazen az Velhasıl zaten emmiyor beni bi iki çekip bırakıyor kucağıma alıp ayaga kalkıp geziyorum biraz öyle emiyor. ..biberonla veriyorum 20 30 cc içip bırakıyor ne yapacağımı şaşırdım artik ek gıda niyetinde meyve veriyorum ama miktarı ona bırakıyorum bi öğün olmaz yani yediği...kilo alımı birkaç aydır yavaşladi 2 haftadır 350 gr falan almış hemsire kilosu iyi diyor 8 kilo olduk şimdi sma bu kuz yemiyor icmiyor eskiden 200 luk biberonu devirirdi şimdi 1 gun boyunca ancak 200 içiyor... ne yapmalıyım normal mi bunlar
bende seni merak ediyordum :) hosgeldin

Canım, benimki de iki kere uyandırdı sadece. Bi hafta 10 gündür dediğin gibi, gece uykusuna yatıyor en fazla 3 saat uyuyor, emmek için uyanıyor sonra sabaha kadar saatte bi uyanıyor :KK43:
Bende doymadigindan supheleniyorum, dun hipp in iyi geceler mamasini aldım ama acaba çorba mı versem mama mı versem kararsizim suan. Arkadaşlar siz ne onerirsiniz
saatte bir yine iyiymis benimki 20 dkda bir :KK43: gece uykusu diye birseyimiz kalmadı

Cok gecmis olsun.
Kizlar tesekkur ederim.

Aklima bisey daha geldi. Su bebek askilari varya bebegi disa donuk asip gezince benimki resmen mutluluktan kirildi. Tavsiye ederim varsa tasima askisi yuzu donuk geziler denenbilir cok mutlu oluyor bebekler. Oturamadigi yuruyemedigi su donemde sanirim cok ozgur hissediyor. Kucakta bu kadar mutlu olmadi
Canim bebek askisi dedigin sey kanguru mu ?

Ben de şimdiye kadar ek gida girişiminde bulundim sadece meyveleri yaliyor :) sutum yeterse 6 ayi tamamlayacagim. Meyveyi sebzeyi herzaman bulur ama anne sütünü herzaman bulamayacak. Buara sık emmeye başladı insallah yetiyordyr. 24.unde 5 aylik olacak kizim.

saatte bir yine iyiymis benimki 20 dkda bir :KK43: gece uykusu diye birseyimiz kalmadı

Cok gecmis olsun.

Canım hosbuldum doğumdan sonra çok sık giremedim. Arada birsürü şey kaçırdım ama takip etmeye çalışacağım artık.

@polivic öyle cnm çok şükür şimdilik sırunumuz yok.düzen oturtmaya çalışıyoruz
dalokaysmom dalokaysmom çok geçmiş olsun.cabuk iyieşsin.

Kızlar evde muhallebi deniycem.nette tarif buldum ama sizinkini merak ediyorum.yazarsanız sevınırım ölçüşeri ile

Cok gecmis olsun.

Evet canim bende 6. Ayi bitiricem insallah. Su an 6. Ayin icindeyiz.simdiden arastirma ve hazirlik yapiyorum bakalim hayirlusi olsun.benimii mamada aliyor ama sutum yetmiyor. Yinede 6yi bitirmeyi planliyorum

X