2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Kızlar merhabaa bayadır girmiyordum kkya özlemişim :) Doğumdan sonra pek bakamadım bende. Minişlerimiz büyüdü artık sevimlilikleri de arttı maşallah :) 15 gün sonra 5 aylık oluyoruz bizde inşallah, hepiciğinize sevgilerr :KK36:

Kızlar adet oldunuz mu ben hiç olmadim.24 ünde 5 aylık olcaz. Hemşire bhcg yapalım defi strese soktu beni yaa

handrake bence strese sokmakla hata yapmış çünkü 6 ay hiç olmayanlar varmış bir sene düzensizlik olabiliyormuş. Geçen ay oldum ben niye oldum diye düşünüyordum bende :KK70:sütüm başından yetersiz ona bağladım gitti :confused:

Ben de şimdiye kadar ek gida girişiminde bulundim sadece meyveleri yaliyor :) sutum yeterse 6 ayi tamamlayacagim. Meyveyi sebzeyi herzaman bulur ama anne sütünü herzaman bulamayacak. Buara sık emmeye başladı insallah yetiyordyr. 24.unde 5 aylik olacak kizim.

bende seni merak ediyordum :) hosgeldin

saatte bir yine iyiymis benimki 20 dkda bir :KK43: gece uykusu diye birseyimiz kalmadı

Cok gecmis olsun.

Canim bebek askisi dedigin sey kanguru mu ?
Ever kanguru.

Bu konuya kafayı çok takıp çok araştırmıştım bir dönem. Sonra anladım ki, yurtdışından getirilen genetiği değiştirilmiş tohumlar yüzünden, ata tohumlarımız kaybolmuş artık. Hormonlar, ilaçlar ve her işe bir hile karıştırılmış. Kimseyi suçlayamıyorum da, çünkü artık dünta o kadar kalabalık ki, normal bir tohum, ekim vb yöntemlerle insanları doyurmak imkansız hale gelmiş. O yüzden de beş bacaklı tavuklar, sıfır fire veren tarlalar, normalin 30 katı fazla süt verip, kesim yaşına gelmeden kanserden ölen inekler dolmuş her tarafta...
Anne sütü çok faydalı deniliyor tamam ama o anne ne yer ne içerse, hatta ömrü boyunca ne yedi ne içtiyse onu üretmiyor mu çocuğuna süt olarak... İşte herşey böyle karmakarışık bu işlerin içine girince bir kere...
Çok iyi anladım :KK43:

handrake bence strese sokmakla hata yapmış çünkü 6 ay hiç olmayanlar varmış bir sene düzensizlik olabiliyormuş. Geçen ay oldum ben niye oldum diye düşünüyordum bende :KK70:sütüm başından yetersiz ona bağladım gitti :confused:
Evet öyle olduğunu ben de biliyorum ama hemşirenin tepkisi beni suphelendirdi.emzirirken doğum kontrol ilacı kullanamıyoruz spiral için de adeti beklemek gerekiyor yani sağlıklı bir korunma da olmuyor diye biraz stres oldum sanırım.

bana muhallebi tarifi Verirmisiniz rica etsem.hipp iyi geceler de Kızımın gece
Uyanmasına engel Olamadı. Bide muhallebi deneyim tarif verirseniz

Bende hipp in iyi gclr mamasini aldim, 60 cc verdim ilk defa, sonra da emdi, bakalim işe yarayacak mi. Sen kac cc verdin, kıvamlı mı yaptın yoksa sıvı mı.

Kizlar acilden geliyorum. Bebegimin kismi kolu cikti. Cok gorulen birseymis neredeyse hicbisey olmadi diyebilirim besikte aglamaya basladi ve susmadi. 6 ay aglamadigi kadar agladi. Dr 3 saniyede kolu duzeltti dirsekten kismi cikik. Ve eve donduk asla kollarindan ellerinden kaldirmayin daima vucuttan kaldirin dedi herkese duyrulur. Uyarinellerinde askiya alan olursa. Allah tum bebekleri korusun

Gecmiis olsuun..
Kiyamaam :KK43:
Bayagi buyudu degil mi pasa?
Dalokay'da durum nasil?

Kızlar adet oldunuz mu ben hiç olmadim.24 ünde 5 aylık olcaz. Hemşire bhcg yapalım defi strese soktu beni yaa

Bende hic olmadim..Cok ozledim:KK53: hic haberci olarak bekleyecegim aklima gelmezdi:KK48:

Yarin 3. gunumuz oluyor sabah elmaya basladigimiz..Bugun biraz daha kivamli cogaltarak verdim kaka olayida farkediyor..
Bu aksamustude sebze havuc,kabak ve birkac pirinc ekledim..Onu da pure seklinde sutumle sulandirarak verdim,kasigini cektigimde devamini isteyerek bagirip,verdigimde de sustu :)

Bnmki kasigi seviyor galiba :)))

10 mayis dogumlu buarada Sezen,6 ayı doldurana kadar duzenide oturmus olacak insallah..

Ne heyecanliymis :-)

Bir dee cocugun tavri degisti bayagi buyuduler yahu :) Babasina hayran,baska gulen baska bakan bir kizim var:KK68:

Su zamanda sağlıklı bir tavuk bulmak zor. Yani bildigin guvendigi bir yerden gelmiyorsa koyma bence. Ben tavuk suyunun cok saglikli oldugunu dusunmuyorum. Lezzet katiyor sadece. O da duzgun bir tavuksa tabi. Hic koymasan da olur yani.
Tesekkurler canim bende kizim yemeyince tat katsin dye koyuyordum bklm biraknca ymezse baska bi yol bulacam artik

Bu topikte beni kimse takmiyo
xenforo-smilies-kk27.gif
:KK42: bir sury sey yazdim saglsun bitek mestcan cvp yazmis

Kizlar acilden geliyorum. Bebegimin kismi kolu cikti. Cok gorulen birseymis neredeyse hicbisey olmadi diyebilirim besikte aglamaya basladi ve susmadi. 6 ay aglamadigi kadar agladi. Dr 3 saniyede kolu duzeltti dirsekten kismi cikik. Ve eve donduk asla kollarindan ellerinden kaldirmayin daima vucuttan kaldirin dedi herkese duyrulur. Uyarinellerinde askiya alan olursa. Allah tum bebekleri korusun
çokkk geçmiş olsunn :KK43::KK43:

Gecmiis olsuun..
Kiyamaam :KK43:
Bayagi buyudu degil mi pasa?
Dalokay'da durum nasil?

Bende hic olmadim..Cok ozledim:KK53: hic haberci olarak bekleyecegim aklima gelmezdi:KK48:
Benim oglan tam 6 aylik. Boy 71 kilo 9400 kafa 44 masallah. Nazara geldik ama kolu cikti, ocakta tum drlar toplanip sevdiler. Bir ara herseye gulen oglan bile zivanadan cikti:)
Dalokay da iyi ask acisi cekiyor:) 4.5 yas itibari ile. Kalbim sikisti begendigi kiz baska oglanla oturmaya ona meyletmeye baslamis. Neyapacagimi sasirdim cok caresiz kaliyor insan

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    256,9 KB · Görüntüleme: 80
Bu topikte beni kimse takmiyo
xenforo-smilies-kk27.gif
:KK42: bir sury sey yazdim saglsun bitek mestcan cvp yazmis
Canim ben mesajlari hep okuyorum ama bazen yazacak firsatim olmuyor iki cocuk bir de hic disari cikmayan günduz evde oturup hizmet bekleyen bir kocam var. Bebegin corbasina kattigin tavuk suyunu soruyorsun galiba bence katmasan daha iyi olur cunku tavuk cok fazla ilac iceren bir besin haline donustu koy tavugu bulabilirsen o baska tabi. Ben kendimize bile pisirmiyorum. Arkadasim bu tavuklari ozellikle de gogus etini yemegin diyor.( arkadasim gida muhendisi)

Benim oglan tam 6 aylik. Boy 71 kilo 9400 kafa 44 masallah. Nazara geldik ama kolu cikti, ocakta tum drlar toplanip sevdiler. Bir ara herseye gulen oglan bile zivanadan cikti:)
Dalokay da iyi ask acisi cekiyor:) 4.5 yas itibari ile. Kalbim sikisti begendigi kiz baska oglanla oturmaya ona meyletmeye baslamis. Neyapacagimi sasirdim cok caresiz kaliyor insan
maşallah çok yakışıklıymış annesi:nazar: biraz erken aşk acısı çekmeye başlamış desene kıyamam

Selam kizlarr cerezatteyi kullanmaya basladigimdan beri hastalanmiorudum ya bu gun geldi cok mutluyum.... Bu arada 6 ay kinasi hazirligim war cok sus falan telas icindeyim opuldunuz...

X