2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Kızlar,
Kızıma bugun gogly pirinç unu aldım, kızım mizmizliyordu içeriğine bakmadan aldım acele acele, şimdi okuyayım dedim soya lesitini içerir diyor ya. Gdo'lu olmuyor mu bu soya lesitini of ya

Gdo'suz mısır ve soya bulmak, kumsuz deniz bulmak kadar zor

Kızzzlar benim oglus kucagımda durmuyooo tobeler olsun :) Sürekli karıstırıyım, gidiyim modunda...şau anda da bıraktım yere, kendi kendine takılıyor, oynayayım diorum 2 dk sonra sıkılıyorr...bu kadar mıydı kucak faslımız yahu? doyamadım ben daha

Bir de yogurt ve kefir mayaladım...Özellikle kefirin içine, tarçın, pekmez, keten tohumu, zencefil, zerdecal ve bugday ruseymi koyuyorum pek güzel oluyor :) tatlı nşyetine 2 gündür ona basladım

Günaydın canlarım benim Nasılsıniz telefonumdaki program silindi yeniden yüklüyorum açılmıyor mecbur internetten giriyorum. Benim kizcem neredeyse 5 aylık oldu.geceleri sadece 1 kez emmek icin uyandırdı şimdilerde 3 4 saatte bir uyanır oldu süt yetmiyor desem saginca 200 cc civarı çıkıyor bazen fazla bazen az Velhasıl zaten emmiyor beni bi iki çekip bırakıyor kucağıma alıp ayaga kalkıp geziyorum biraz öyle emiyor. ..biberonla veriyorum 20 30 cc içip bırakıyor ne yapacağımı şaşırdım artik ek gıda niyetinde meyve veriyorum ama miktarı ona bırakıyorum bi öğün olmaz yani yediği...kilo alımı birkaç aydır yavaşladi 2 haftadır 350 gr falan almış hemsire kilosu iyi diyor 8 kilo olduk şimdi sma bu kuz yemiyor icmiyor eskiden 200 luk biberonu devirirdi şimdi 1 gun boyunca ancak 200 içiyor... ne yapmalıyım normal mi bunlar

Bu arada bebisler çok tatlı maşallah ben de kizcemin fotoğrafını koyayim diyorum sma kabul etmiyor siz nasıl yapıyorsunuz ya

kilosu maşallah iyi mayıs bebekleri çıldırmış durumda kimse anlam veremiyor

Bu arada bebisler çok tatlı maşallah ben de kizcemin fotoğrafını koyayim diyorum sma kabul etmiyor siz nasıl yapıyorsunuz ya

ben telefondan yükleyemedim pc den sürükleyerek yüklüyorum

Gece 04'ten 06'ya kadar mizmizlandim uyumadim. Annemi babami da uyutmadim. Iyi yapmisim dimi :)

BIzim sipayi yikadim ustunu acmasin diye yanimizda yatirdim cocuk hortladi. Yatagina attim da oyle uyudu. Bir garip valla...
maşallahh kuzucuğa bu arada senin oğlanın hayranıyım haberin olsunn

Neyse ki tatli diline istinaden guvendigim paylasimlarla baslayacagim ek gida girisimini ona da ogretecegim :))))))tesekkur ederim canim..
Bende hala anne sutuyle gidiyorum..Baslamam an meselesi
biz de tam 5 buçuk aylığızz 2 gündür elma suyu içiriyom 5 çay kaşığı falan pek sevdi agzı açık beklio o derece

Herşeyden korumak imkansız tabiki ama bildiklerimizden sakilanim bari yavrularimizi
İki tane hero baby ürünü var elimde, ikisinde de soya lesitini vardır yazıyor

Canım, benimki de iki kere uyandırdı sadece. Bi hafta 10 gündür dediğin gibi, gece uykusuna yatıyor en fazla 3 saat uyuyor, emmek için uyanıyor sonra sabaha kadar saatte bi uyanıyor
Bende doymadigindan supheleniyorum, dun hipp in iyi geceler mamasini aldım ama acaba çorba mı versem mama mı versem kararsizim suan. Arkadaşlar siz ne onerirsiniz

Kızlarımız yakın birbirine, aynı günlerde doğum yapmıştık diye hatirliyorum. 21 mayıs benimki. 8 kilo 200 gr falan, sanırım ek gıda grevine başladılar. Geceleri sarhoş gibiyiz habire uyanıyor, biseylere baslamak gerek sanırım, öyle görünüyor :)

biz de tam 5 buçuk aylığızz 2 gündür elma suyu içiriyom 5 çay kaşığı falan pek sevdi agzı açık beklio o derece

Benimki de elma suyunu pek sevmişti canım... Biz hep meyveler ile başladık..şimdi sebzeleri agzına surmuyor...Bazı yerlerde sebze ile başlamak daha iyi yazıyor...Denemeye devam ediyorum her gun...

O tabak bitecek mi? kitabını tavsiye ederim :)

Kızlar bebeğin bi öğünde kaç cc içmesi gerektiği nasıl hesaplaniyordu? Çok farklı şeyler yazıyor nette kafam karıştı

Kızlar nasılsınız bu ara pek giremiyorum. Arada okumaya çalıştım. İnş hepiniz iyisinizdir

Kızlar biraz okudum da benimkinin de huyu suyu değişti. Bayramdan dolayı mı 6.ayı doluyor ondan mı bilemedim. Artık anlayamıyorum uykusunu mızmızlamasını. Neyse evimizdeyiz anlaşırız oğlumla inş :)

Her bebek mamasinda yoktur herhalde dimi hero baby nin iki farkli ürününde de var, hipp de öyle bişey yazmıyor. Bari mamalara koymasinlar şunları ya, insanın köye gidip herşeyi kendi uretesi geliyor
Bu konuya kafayı çok takıp çok araştırmıştım bir dönem. Sonra anladım ki, yurtdışından getirilen genetiği değiştirilmiş tohumlar yüzünden, ata tohumlarımız kaybolmuş artık. Hormonlar, ilaçlar ve her işe bir hile karıştırılmış. Kimseyi suçlayamıyorum da, çünkü artık dünta o kadar kalabalık ki, normal bir tohum, ekim vb yöntemlerle insanları doyurmak imkansız hale gelmiş. O yüzden de beş bacaklı tavuklar, sıfır fire veren tarlalar, normalin 30 katı fazla süt verip, kesim yaşına gelmeden kanserden ölen inekler dolmuş her tarafta...
Anne sütü çok faydalı deniliyor tamam ama o anne ne yer ne içerse, hatta ömrü boyunca ne yedi ne içtiyse onu üretmiyor mu çocuğuna süt olarak... İşte herşey böyle karmakarışık bu işlerin içine girince bir kere...

selamkızlar Okuyorum sizi ini haberlerinizi almak güzel

Ben işe başladım.7 iş günüm.Eve geldiğimdeKızım ilk 1saat beni hiç takmıyor.sonrada Kudurmacaa..
Kvalide bakıyor bebeğime.Dediğine göre gün içinde Çokyaramazmış benimki. Bİ geliyorum ev darmadağınık.Sadece bebek bakımı ve yemek yapmış oluyor.
ben evdeyken atıp tutuyordu yemek temizlik ütü herşeyini yaparım diye.şimdi evin halini görseniz girmezsiniz.
geçen hafta sonu hiç dışarı çıkmadan eve qusul abdesti aldırdım bildiğin
Çok Mu beklentim var daha yeni bu durum Zamanla olurmu bilmiyorum. Kızımda yaramaz o doğru ama ben Evdeyken herşeye yetişiyordum.Valide de yaşlı değil ve sağlıklı gürbüzbiri neyse kızlar Şişirmiyim sizi

bana muhallebi tarifi Verirmisiniz rica etsem.hipp iyi geceler de Kızımın gece
Uyanmasına engel Olamadı. Bide muhallebi deneyim tarif verirseniz

Kizlar acilden geliyorum. Bebegimin kismi kolu cikti. Cok gorulen birseymis neredeyse hicbisey olmadi diyebilirim besikte aglamaya basladi ve susmadi. 6 ay aglamadigi kadar agladi. Dr 3 saniyede kolu duzeltti dirsekten kismi cikik. Ve eve donduk asla kollarindan ellerinden kaldirmayin daima vucuttan kaldirin dedi herkese duyrulur. Uyarinellerinde askiya alan olursa. Allah tum bebekleri korusun

Mayasi ayri sanirim keci yogurdunun canim bulsam mayalarim simdiden kendimize ama bulabilirmiyim ya da inek yogurtu mayasiyla oluyormu bilemiyorum simdide onu arastiriyorum

Evet oyleymis okuyorum bende :) insallah bulursun canim

1 hafta surup gecti :) simdi kocaman kiz gb sanki :) gecer insallah canim..buyudukce ataklarda daha bir zor sanki..

Fotograflar buyuk geliyor galiba bazen..
Ben instagrama yuklediklerimden koymustum burayada..
ama profil resminizi gordum masallah size :)

Evet bekliyor ayni bide guluyor :)
Cok tatli degil elma ama sebze istemezse diye korkuyorum :) elmadan sebzeye gececem direk :)

Valla zor duzeni oturtana kadar evle cocukla yemekle hep ugrasmak :) bide hareketlendikce koy dursun olmuyor gitgide..5 dk biri tutsa o an ne iyi olur diyorum :)
baska sorun olmasinda insallah zamanla oturur canim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…