2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
OfÜzüldüm benim evimin bulunduğu yerde de inanılmaz olaylar oluyor pencereye yaklaşamıyoruz Rabbim yardımcımız olsun :KK42::KK42::KK42:
Allah yardimciniz olsun canim aman dikkat edin. Her yer oyle canim esim cok yogun calisiyor, izine ayrilacakti, izinler kapanmis hep:KK43:

kızlar bebişlerinizi oturtmaya başladınız mı. kızım 5 ay 2 günlük oturmaya çalışıyor 6 aylık olunca oturtmayı düşünüyorum
ben dört aydan beri tam olmasada oturtuyorum.doktora danışarak elbette çünkü yattığında hep kafası beline kadar kaldırıyordu mekik çeker gibi.

canim neden endiselendin ki benim kizimin herzamanki hali. Sadece su son uc gundur gunde 2-3 uc kez yapiyor. Bende acaba neden az yapiyor diye onu dusunur oldum :)
Hatta doktoea cok yapiyor dedigimde gunde 6 kereye kadar normal oldugunu soylemisti. Ama rutini ile ilgili birseylerin ters gittigini dusunuyorsan sor tabi doktoruna.

Biz de bayramda oyleydik. Doktor burnunu ac mutlaka demisti. Buhar makinesi de aldik o ara. O da ise yaramisti. Bizimkinde oksuruk de vardi. Okyanus suyu ile ac burun aspiratoru ile de cek icindekileri. Bir de dus almak da iyi geliyor. Ama sonra usutmemeye dikkat.

Masallah afacana :)
Benim kizimda uzun zamandir donuyor ama surunme yok ayakları cekip popoyu yukari kaldiriyor sadece popo da saga sola devriliyor. Ne yapmaya calisiyor daha cozemedik :)
Devami bizimki gibi surunme evresi :KK66:
Ya da emekleme cnm.

herkese merhabalar... umarım iyisinizdir, dün bacımla beraberdik ,ufaklık büyümüşte insanları yabancılıyor. düşünün beni bile :KK66: tabii sonradan alıştık birbirimize ya :KK70: sizdede varmı aynı durum ...

kızlar yaa bende fotoğraf atmak istiyorum daa nasıl olcak bana bi el atarmisiniz ...telefondan atıcam ona göre anlatırsanız sevinirim ...

hatunlar oğlum 1 ay boyunca 1 gr bile almamış napayım ya sürekli dr a götürmek istemiyorum sağlık ocağındakiler bi şey olmaz demişler ama her şeyi çok savsaklıyorlar plojovic plojovic sezen de kilo almıyordu şu an kaç kg 6.8 kg oğlum 5. ayına girdi bugün :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

kan mı nasıl tahlil yapmazlar ya Allah korusun başka bir şey de olabilir başka dr göstersin bence
Kan cnm. Az az miktarda. Baska dr.da danisacak.

kızlar bebişlerinizi oturtmaya başladınız mı. kızım 5 ay 2 günlük oturmaya çalışıyor 6 aylık olunca oturtmayı düşünüyorum
Yok cnm. En daha oturtmuyrm. Dr.6 aydan once oturtma dedi. Kuzende cocum gelisimi uzmani. Destekli de olsa 6 aylik olana kadar oturtma dedi.

Saolun kizlar dr da endiselenscek ddurumlari saydi her ib5imale karsi bir toz adi werdi istersen kullan dedi ama dislede alakali olabilir dedi falan...duruda gunde iki kez yapiodu ama hher bezde olunca panik oldum iste ama sizi de okiyunca rahatladim kg almicak akillim ya formunu korucak bn yine sinir olcam :emir_bebek:

Saolun kizlar dr da endiselenscek ddurumlari saydi her ib5imale karsi bir toz adi werdi istersen kullan dedi ama dislede alakali olabilir dedi falan...duruda gunde iki kez yapiodu ama hher bezde olunca panik oldum iste ama sizi de okiyunca rahatladim kg almicak akillim ya formunu korucak bn yine sinir olcam :emir_bebek:
Kilo alir cnm. Hic merak etme. Benimki her 2 saatte yaptigi halde 650gram almisti anne sutuyle :nazar: diş cikarmaya calistigi zaman basladi bu kaka artisi.

ben dört aydan beri tam olmasada oturtuyorum.doktora danışarak elbette çünkü yattığında hep kafası beline kadar kaldırıyordu mekik çeker gibi.
evet canım bizimkide aynı anlattığın sekilde oluyor. tam olmasada oturtuyorum demişsin nasıl yapıyorsun

hatunlar oğlum 1 ay boyunca 1 gr bile almamış napayım ya sürekli dr a götürmek istemiyorum sağlık ocağındakiler bi şey olmaz demişler ama her şeyi çok savsaklıyorlar plojovic plojovic sezen de kilo almıyordu şu an kaç kg 6.8 kg oğlum 5. ayına girdi bugün :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Sezen'in hic almadigi olmadi canim..
5900
6500
6700 olarak gidiyor 3-4-5. ay bunlar..2640 dogmustu Sezenim
Ama ebenin 6900 cikti 200 giysilerden dustum vs gb konusmalari iciki bulandirdi..
Yani evet cok almasini beklemiyorum cok fazla hareketlide ama tatmin edici konusma olmayinca bende doktora gitmeyi dusunuyorum..
Ebe mercimek corbasiyla baslamami onerdi dusun yani durumun vahimligini :)))

Kizlar nasilsiniz. Bizde bayram tatilini yeni bitirdik geldik evimize.bebegim herkese guler yuzlu ben yabancilasin insanlari istiyorum ya. Ondan ona kucaktan indirmediler sevdiler gerci benimki cok memnun hatyatindan. Sanki annesi olarak hic ayricaligim yok gibi. Birakip gitsem birine beni aramiyacak gibi. Bebegimi kiskaniyormuyum ne. Bayramdagizlice sut, corba vermeye calisanlar oldu. Hediye aldiklari kiyafetleri giydirmeye calisanlar oldu. Keske benim cocugum benden baska kimseye gitmez deseydim bastan cok pismanim cok.

Sezen'in hic almadigi olmadi canim..
5900
6500
6700 olarak gidiyor 3-4-5. ay bunlar..2640 dogmustu Sezenim
Ama ebenin 6900 cikti 200 giysilerden dustum vs gb konusmalari iciki bulandirdi..
Yani evet cok almasini beklemiyorum cok fazla hareketlide ama tatmin edici konusma olmayinca bende doktora gitmeyi dusunuyorum..
Ebe mercimek corbasiyla baslamami onerdi dusun yani durumun vahimligini :)))
Cnm. 6.ayda dogum kilosunun 2 katina, yasinda da dogum kilosunun 3 katina ulasirsa kilo artisinda sorun yok demisti dd

Canım
Günaydın herkese bayram için bursaya geldim ailemin yanına ama bebeğim Usuttu hasta oldu burnu çok tıkalı zor nefes alıyo doktora gittim okyanus suyu sıkıyorum yok rahatlatmiyor emmiyor uyuyamiyo burnundan başka ne yapcam tecrübeli anneler bi fikir verin düşünemiyorum
Canım bnim kızımnda sık sık burnu tıkanıyodu. Biz izotonik serum kullanıyorz doğdğndn beri. Ecz. Arkdşm var o önrmşti.şırınganın ucuyla serumu çkip burnuna az bişy sıkıyosn.anında açıyo. İntdn araştırabilrsn bize çok iyi gldi.

Çocuğu çok ağlatarak uykuya kendi dalsın diye uğraşmaya karşıyım açıkçası sadece hergün kararlı bir şekilde saati aksatmadan aynı şeyleri yapmak gerekiyor.Bebekler herşeyin farkında ve çok çabuk öğreniyorlar.Yada çok stres yapıyorsundur bu uyku sorunun, meleğinde bunu hissediyordur.Bu arada kansızlıkta annede yorgunluk ve süt üretiminde azalma yapıyor.Kan sayımı yaptırıp kan ilacı kullanmaya başladım daha iyiyim.Bu günlerde geçecek ,herşey düzelecek .Hep iyi hissetmeye çalış.

kan sayımı yaptırmayı düşünüyorum ben de evet, kalsiyum d vitamini eksikliği de olabiliyormuş emzirme döneminde. akşamları az az yogurt vermeye başladım, tabi arkasından emziriyorum. sütü en çok etkileyen şey emzirmeymiş. umarım düzelir uyku sorunumuz. zaten öncelikle nasıl uyuduğunu değil de uyumasını önemsiyorum. dün arada uyandı ama emzirmeden uyuttum tekrar. toplamda 7 saat uyudu, uyanınca da emzirip uyuttum, bir 2 saat daha uyudu. gündüz uykumuz hiç yok. zamanla herşey yoluna girer umarım. ağlatarak uyku eğitimi vermeye ben de bir türlü cesaret edemiyorum, başlayınca bırakmak çok daha kötüymüş o yüzden önce kendimi hazırlamam lazım sanırım başarabilmek için. ama bu şekilde de pışpışlamak giderek zorlaşıyor, malum kiloları artıyor gitgide ve uyku sürekli sorun olsun istemiyorum. acemilik böyle bir şey olsa gerek, ne yapacağımı bilemiyorum sürekli fikir değiştiriyorum : ))

Çocuğu çok ağlatarak uykuya kendi dalsın diye uğraşmaya karşıyım açıkçası sadece hergün kararlı bir şekilde saati aksatmadan aynı şeyleri yapmak gerekiyor.Bebekler herşeyin farkında ve çok çabuk öğreniyorlar.Yada çok stres yapıyorsundur bu uyku sorunun, meleğinde bunu hissediyordur.Bu arada kansızlıkta annede yorgunluk ve süt üretiminde azalma yapıyor.Kan sayımı yaptırıp kan ilacı kullanmaya başladım daha iyiyim.Bu günlerde geçecek ,herşey düzelecek .Hep iyi hissetmeye çalış.

bu arada uyku rutini olayını çok önceden beri uyguluyorum, 19.00 da banyo arkasından beslenme ve uyku. hiç aksatmıyorum bunu ama bir anda uyku süresi olarak düzeni bozuldu. 8 saat uyuyordu hiç uyanmadan. şimdi 2-3 saate bir kalkıyor, aklıma tek gelen de karnının acıkması. ek gıdaya başlamaya o yüzden karar verdim zaten. umarım bu çözüm olacak. teşekkür ederim canım fikirlerin için :)

Canım arkadaşlarım,

Birkaç gündür sizi hiç takip edemedim ve yazamadım. Demir, bir süredir bizi çok üzecek davranışlar içindeydi. Önce bayramda sonra da haftasonunda olaylar tavan yaptı. Şimdi size ne kadar kötü noktalara geldiğimizi anlatamam inanın, hepimiz cinnet geçirdik desem yeridir. Gözümde yaş kalmadı ağlamaktan... Düzeleceğini ümit edip sabırla yaklaşmaktan başka çare yok...

Buluşma konusunda 18 Ekim Cumartesi son tarihimiz oldu. Buluşma saatleri sabah erken olmasın, çalışanlar için zor olur diyenler var ki doğrudur, o zaman öğleden sonra 2-3 gibi diyelim mi? Ya da kaç olsun fikir verin sizler de ne olur?

Canım arkadaşlarım,

Birkaç gündür sizi hiç takip edemedim ve yazamadım. Demir, bir süredir bizi çok üzecek davranışlar içindeydi. Önce bayramda sonra da haftasonunda olaylar tavan yaptı. Şimdi size ne kadar kötü noktalara geldiğimizi anlatamam inanın, hepimiz cinnet geçirdik desem yeridir. Gözümde yaş kalmadı ağlamaktan... Düzeleceğini ümit edip sabırla yaklaşmaktan başka çare yok...

Buluşma konusunda 18 Ekim Cumartesi son tarihimiz oldu. Buluşma saatleri sabah erken olmasın, çalışanlar için zor olur diyenler var ki doğrudur, o zaman öğleden sonra 2-3 gibi diyelim mi? Ya da kaç olsun fikir verin sizler de ne olur?
Allah yardimcin olsun canim en kisa zamanda duzelir insallah. Cocuk buyutmek ne kadar da zormus:-(

[QUOTE="cuteheart, post: 37293007, member: 43808geler cnm. Hic merak etme. Benimki her 2 saatte yaptigi halde 650gram almisti anne sutuyle :nazar: diş cikarmaya calistigi zaman basladi bu kaka artisi.[/QUOTE]
Saniyorum bizim de ondan hafif beyazlik war ama gelen giden yok henuz sadece cok kasio ;(

Kizlar nasilsiniz. Bizde bayram tatilini yeni bitirdik geldik evimize.bebegim herkese guler yuzlu ben yabancilasin insanlari istiyorum ya. Ondan ona kucaktan indirmediler sevdiler gerci benimki cok memnun hatyatindan. Sanki annesi olarak hic ayricaligim yok gibi. Birakip gitsem birine beni aramiyacak gibi. Bebegimi kiskaniyormuyum ne. Bayramdagizlice sut, corba vermeye calisanlar oldu. Hediye aldiklari kiyafetleri giydirmeye calisanlar oldu. Keske benim cocugum benden baska kimseye gitmez deseydim bastan cok pismanim cok.
Canim inan bana aynini yasayan benim delirmekcuzere olmustum resmen....yani tesekkurler deger werip aldin ama bnde bi kombin yapmisim baska zaman tabiki onemseyip giydiricem nie zorluosun yikamadan onu giydirmege resmen dislerim acio insan icinden cikinca..bu gunde yolda iki sn durakladim baktim kadin emzigi werio durunun agzina duruda elinde emzikle oynuo snane be kadin sanne yaaa elin pis mi temiz batti mi bnm kizomin emzigi sana o aldi agzina werdi duru siritio kadina aldim bende emzigi cikardim agzindan yurudum gittim bunlara bi cakican bi daha musallat olamazlar duruya da ewde bi ton laf ettim ama o hala siritio bnde hic istemiorum yabanciyla iletsim kurmasino ama napicam bilemiorum...

X