2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
evet canım bizimkide aynı anlattığın sekilde oluyor. tam olmasada oturtuyorum demişsin nasıl yapıyorsun

olduğu yerden çok doğrulmaya başlamıştı mekik çeker gibi doktor iki bacağını açarak kendi dizine ortala öyle hafif eğimli oturtabilirsin demişti.ilk zaman öyle yaptık şimdi ise sırtını kendime yaslayıp hafif kayık vaziyette oturuyor.yatarken hiç mutlu değil çünkü.

Canım arkadaşlarım,

Birkaç gündür sizi hiç takip edemedim ve yazamadım. Demir, bir süredir bizi çok üzecek davranışlar içindeydi. Önce bayramda sonra da haftasonunda olaylar tavan yaptı. Şimdi size ne kadar kötü noktalara geldiğimizi anlatamam inanın, hepimiz cinnet geçirdik desem yeridir. Gözümde yaş kalmadı ağlamaktan... Düzeleceğini ümit edip sabırla yaklaşmaktan başka çare yok...

Buluşma konusunda 18 Ekim Cumartesi son tarihimiz oldu. Buluşma saatleri sabah erken olmasın, çalışanlar için zor olur diyenler var ki doğrudur, o zaman öğleden sonra 2-3 gibi diyelim mi? Ya da kaç olsun fikir verin sizler de ne olur?

ahh canım neler oldu niye üzüldün o kadar.ben bu arada buluşmaya gelemeyeceğim galiba :KK43:

Sezen'in hic almadigi olmadi canim..
5900
6500
6700 olarak gidiyor 3-4-5. ay bunlar..2640 dogmustu Sezenim
Ama ebenin 6900 cikti 200 giysilerden dustum vs gb konusmalari iciki bulandirdi..
Yani evet cok almasini beklemiyorum cok fazla hareketlide ama tatmin edici konusma olmayinca bende doktora gitmeyi dusunuyorum..
Ebe mercimek corbasiyla baslamami onerdi dusun yani durumun vahimligini :)))
hey Allahım ya... denetlenmesi gerekiyor sağlık ocaklarının hastalara sorulması gerekiyor var mı sıkıntı diye... geçen ay 67 cm olarak ölçmüşlerdi hastaneye gittik 63 cm çıktı şimdi de 69 cm diyorlar gel de gitme hastaneye 3200 gr olarak doğdu oğlum bu ay kilo almaması üzerimdeki çevre baskısını daha da arttıracak, karşılaştırmalardan nefret ediyorum sağlıklı olsun kilo istemiyorum diyorum ama yok kimse dinlemiyor ayrıca hiç almaması beni de çok üzüyor :KK43:

Canım arkadaşlarım,

Birkaç gündür sizi hiç takip edemedim ve yazamadım. Demir, bir süredir bizi çok üzecek davranışlar içindeydi. Önce bayramda sonra da haftasonunda olaylar tavan yaptı. Şimdi size ne kadar kötü noktalara geldiğimizi anlatamam inanın, hepimiz cinnet geçirdik desem yeridir. Gözümde yaş kalmadı ağlamaktan... Düzeleceğini ümit edip sabırla yaklaşmaktan başka çare yok...

Buluşma konusunda 18 Ekim Cumartesi son tarihimiz oldu. Buluşma saatleri sabah erken olmasın, çalışanlar için zor olur diyenler var ki doğrudur, o zaman öğleden sonra 2-3 gibi diyelim mi? Ya da kaç olsun fikir verin sizler de ne olur?
gayet normal değil mi demir'in huy değiştirmesi neden kendini bu kadar hırpalıyorsun bu durumların geçici olduğunu unutma lütfen, annelerin en düşüncelisi, en iyisi...:KK36:

olduğu yerden çok doğrulmaya başlamıştı mekik çeker gibi doktor iki bacağını açarak kendi dizine ortala öyle hafif eğimli oturtabilirsin demişti.ilk zaman öyle yaptık şimdi ise sırtını kendime yaslayıp hafif kayık vaziyette oturuyor.yatarken hiç mutlu değil çünkü.

ahh canım neler oldu niye üzüldün o kadar.ben bu arada buluşmaya gelemeyeceğim galiba :KK43:
Demir kıskançlık krizlerinde. Deren üzerinden değil de, bana çok eziyetler yapıyor. Sabrım azaldı ne yapacağım bilmiyorum.
Kuzey ile durumun nasıl, sen de onunla sıkıntı yaşıyordun?
Buluşmaya neden gelemiyorsun? Sonunda ben kızımla tekbaşıma kalacağım ondan korkuyorum:KK43:(

gayet normal değil mi demir'in huy değiştirmesi neden kendini bu kadar hırpalıyorsun bu durumların geçici olduğunu unutma lütfen, annelerin en düşüncelisi, en iyisi...:KK36:

Bildiğin gibi değil arkadaşım. Yeterince düşünceli, iyi olsam böyle olur mu bu çocuk? Sonuçta onlar melek, bembeyaz birer sayfa... Ben birşeyleri gözden kaçırıyorum ki, çocuğum böyle değişti...Bayramı,haftasonlarını zehir ediyor artık. Eskiden sadece baba ile kötüydü, ben arada kalkan olurdum hep. Şimdi beni de düşman belledi. Sinir krizleri geçiriyor, kendinden geçiyor.
Dün biraz başbaşa dışarı çıkıp onunla konuştum bakalım işe yarayacak mı?

Bildiğin gibi değil arkadaşım. Yeterince düşünceli, iyi olsam böyle olur mu bu çocuk? Sonuçta onlar melek, bembeyaz birer sayfa... Ben birşeyleri gözden kaçırıyorum ki, çocuğum böyle değişti...Bayramı,haftasonlarını zehir ediyor artık. Eskiden sadece baba ile kötüydü, ben arada kalkan olurdum hep. Şimdi beni de düşman belledi. Sinir krizleri geçiriyor, kendinden geçiyor.
Kardesini kismanmis cnm.
Sen de kendine yuklenme cnm..durum devam ederse bi pedagogtan yardim alirsin..

hey Allahım ya... denetlenmesi gerekiyor sağlık ocaklarının hastalara sorulması gerekiyor var mı sıkıntı diye... geçen ay 67 cm olarak ölçmüşlerdi hastaneye gittik 63 cm çıktı şimdi de 69 cm diyorlar gel de gitme hastaneye 3200 gr olarak doğdu oğlum bu ay kilo almaması üzerimdeki çevre baskısını daha da arttıracak, karşılaştırmalardan nefret ediyorum sağlıklı olsun kilo istemiyorum diyorum ama yok kimse dinlemiyor ayrıca hiç almaması beni de çok üzüyor :KK43:
Üzülme canım. Deren en son iki ay, sadece anne sütüyle 500 gr civarı almıştı. Bir aydır sebze ve meyve püresi, muhallebi veriyorum düzenli ve gayet güzel emiyor yine de bu ay 550 gr almış.
Kilo almadıysa, gerçekten hiç tereddütsüz ek gıdalara geçmelisin artık bu ay. Bunu bir yenilgi gibi düşünme. Artık çok hareketliler, mantıklı düşününce de artık sadece süt, tüm enerji ihtiyaçlarını karşılamaz.

Şimdiki durumda almak zorundayız
Bildiğin gibi değil:KK43:(
O zaman cnm. Ne kendini ne de evladini yipratma. En kisa zamanda yardim alin. Boylece olaylari basindayken kolayca cozersiniz.
Lutfen kendine de yuklenme. Sen robot degilsin. Insansin. Sen de yanlis ya da eksik yapabilirsin. Mukemmelliyetcilik zarar veriyr bizlere. Sakin olmaliyiz, biraz daha akisina birakmaliyiz. Hos sana diyrm da bende de var ayni durum.
Lutfen cnm uzmemeye calis kendini. Inan hepsi yoluna girer.

Canım halledeceğiz...sen moralini yüksek tutacaksın, pozitif olmaya devam edeceksin... Bulusmada konusacagız, olmadı, sen bana arada misafirlige geleceksin, cayımı içeceksin, biz de Demiri takip edeceğiz... :)

Slm arkadaslar gecmisi okuyamadim birazdan bakicam..aptamil pirincli sutlu kasik mamasi kullanan varmiaranizda ek gidaya elma suyuyla basladim sayilir ama artik sutum azaldi bebelac mama kullaniuorum birda su kasik mamasinikullanayim dedim fikirleriniz neler

hala kendini mi suçluyorsun geçiş evresi olabilir, eve yeni bir birey katıldı düzeni değişti yeni yeni tepkisini gösteriyor da olabilir. sen şimdi araştırmışsındır ki en iyisini bildiğine yürekten inanıyorum ama istersen bir göz at özellikle yorum yapanlarda Demir gibi davrananlar mutlaka vardır. http://nuraydogan.terapi.com/2011/0...tekmeleme-cocukta-ofkeyi-durdurmanin-yollari/

Tecrube ettigim birseyi yazmak istedim.
Kullanilan alerji ilaclari, anne sutunde azalma yapabilir diyrdu nette. Ama kar zarar iliskisine bakarsaniz ben mecbur kullaniyrm. Oglum 52 gunlukken basladik daha 1 hafta oldu birakali. Ama yine icecegim cunku yine sismeye basladim. Neyse olay su ki , ilaci biraktim 2 gun filan gecti... masallah sutum inanilmaz artti. Oglum emse bile cok hizli doluyr, sızliyr ve catlayacak gibi oluyr goguslerim. Eskiden sabah uyaninca 30 ml.cikarken simdi 120 ml cikiyr. Yaptigim ekstra hicbirsey yok sadece ilaci kestim.
Sutu azalan anneler bi dikkat edin kullandiginiz ilac varsa belki ondan kaynaklidir sizlerinde.

O zaman cnm. Ne kendini ne de evladini yipratma. En kisa zamanda yardim alin. Boylece olaylari basindayken kolayca cozersiniz.
Lutfen kendine de yuklenme. Sen robot degilsin. Insansin. Sen de yanlis ya da eksik yapabilirsin. Mukemmelliyetcilik zarar veriyr bizlere. Sakin olmaliyiz, biraz daha akisina birakmaliyiz. Hos sana diyrm da bende de var ayni durum.
Lutfen cnm uzmemeye calis kendini. Inan hepsi yoluna girer.

Daha önce tavsiye ile birine gitmiştik ama biraz yanlış yönlendirmişti bizi
İki seans gidip bir daha gitmedik
Tekrar bu sefer daha iyi olacak şekilde gideceğiz

Canım halledeceğiz...sen moralini yüksek tutacaksın, pozitif olmaya devam edeceksin... Bulusmada konusacagız, olmadı, sen bana arada misafirlige geleceksin, cayımı içeceksin, biz de Demiri takip edeceğiz... :)

Teşekkür ederim canım
Ümidim sensin zaten
Biz de babamızın da mutlaka gelmesi lazım bence

günaydın tezoşşlarr biz kışlık moda girdikk örgüleriii çıkardıkk :) :)
DSCN0292.JPG

Üzülme canım. Deren en son iki ay, sadece anne sütüyle 500 gr civarı almıştı. Bir aydır sebze ve meyve püresi, muhallebi veriyorum düzenli ve gayet güzel emiyor yine de bu ay 550 gr almış.
Kilo almadıysa, gerçekten hiç tereddütsüz ek gıdalara geçmelisin artık bu ay. Bunu bir yenilgi gibi düşünme. Artık çok hareketliler, mantıklı düşününce de artık sadece süt, tüm enerji ihtiyaçlarını karşılamaz.
dün başladık ek gıdaya muhallebi de vericem kilo alır inşallah:KK43: sebze çorbasını ilkinde içmiş ikincisinde reddetmiş nasıl verebilirim annem tatsız tuzsuz tabi ki yemek istemez diyor

Cnm. 6.ayda dogum kilosunun 2 katina, yasinda da dogum kilosunun 3 katina ulasirsa kilo artisinda sorun yok demisti dd

2.aydan itibaren saglikocagina gidiyordum sadece canim..En azindan 6.ayda doktora gidip olcumleri kesinlestirmeyi dusunuyorum yani dogru yazsin en azindan..Kilo cok sorunum degilde sorularimin hangi kafayla cvplandiginida bilirim :)
Yani ilk baslama asamasinda mercimek corbasi oneren bir ebemiz var,malesef hep dedigim gb okumak yegen buyutmek vs tabii onrmli ama kendini gelistirmek deneyim edinmek bambaska..

Baskalarina hic hic takilma,hep kulp bulurlar bunu biliyoruz artik :)
Hic almamasinin sebebi nedir bilmiyorum tabii artik ek zamanlari bu kadar enerjiye takviye :)
Baslamissinda sanirim..
Insallah ise yarar..
Gercekten denetlenmeli,cok vahim durumlar..

Canim inan bana aynini yasayan benim delirmekcuzere olmustum resmen....yani tesekkurler deger werip aldin ama bnde bi kombin yapmisim baska zaman tabiki onemseyip giydiricem nie zorluosun yikamadan onu giydirmege resmen dislerim acio insan icinden cikinca..bu gunde yolda iki sn durakladim baktim kadin emzigi werio durunun agzina duruda elinde emzikle oynuo snane be kadin sanne yaaa elin pis mi temiz batti mi bnm kizomin emzigi sana o aldi agzina werdi duru siritio kadina aldim bende emzigi cikardim agzindan yurudum gittim bunlara bi cakican bi daha musallat olamazlar duruya da ewde bi ton laf ettim ama o hala siritio bnde hic istemiorum yabanciyla iletsim kurmasino ama napicam bilemiorum...
Insanlar cok dusuncesizler.saygi duymuyorlar.bebegin en ufacik ihmali cok buyuk sorunlar yaratabilir.hamileyken sabrimin sonuna gelip kalp kirdim simdi yine aynisi olacak galiba.insallah artik bu ay yadirgar artik yabancilari :)
günaydın tezoşşlarr biz kışlık moda girdikk örgüleriii çıkardıkk :) :)Eki Görüntüle 1268993
masallah sana gozlere bak ya

Bildiğin gibi değil arkadaşım. Yeterince düşünceli, iyi olsam böyle olur mu bu çocuk? Sonuçta onlar melek, bembeyaz birer sayfa... Ben birşeyleri gözden kaçırıyorum ki, çocuğum böyle değişti...Bayramı,haftasonlarını zehir ediyor artık. Eskiden sadece baba ile Canim ben arada kalkan olurdum hep. Şimdi beni de düşman belledi. Sinir krizleri geçiriyor, kendinden geçiyor.

Şimdiki durumda almak zorundayız
Bildiğin gibi değil:KK43:(
Canim cok uzuldum malesef sadece bir iki gunumuz sakin gecip 1 ay dert ile ugrasioruz allahim caresiz dert wermesin insallah...konusmanla halolucak olsa olurdu hayatim bu zamna kadar cunku sende herseyi konusarak izah ederek anlatan bir annesin ok bunda tabi ki sorun yok ama yolunda gitmiyen malesef gozden kacan bir sorun war demek kkidemirin gozunde bir cok ebeweyn kiskanio kardesini der ger gecer we o cocuk resmen psikolojisi bozuk agresif saldirgan buyur ama sen bunu farkindasan ve yardim alma fikrine sicak bakiosaniz wakit kaybetme ve bir pedogaha gitt lutfen hepinizin sagligi icin...
Slm arkadaslar gecmisi okuyamadim birazdan bakicam..aptamil pirincli sutlu kasik mamasi kullanan varmiaranizda ek gidaya elma suyuyla basladim sayilir ama artik sutum azaldi bebelac mama kullaniuorum birda su kasik mamasinikullanayim dedim fikirleriniz neler
Canim bnm kendi yaptigimi paylasabilirim dr.um verdigi listeler...patates pirinc havuc kabak ile baslanan corbalar ..pirinc ununa karistirilan dewam sutu yada kasik mamasi elma a

X