2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Demir kıskançlık krizlerinde. Deren üzerinden değil de, bana çok eziyetler yapıyor. Sabrım azaldı ne yapacağım bilmiyorum.
Kuzey ile durumun nasıl, sen de onunla sıkıntı yaşıyordun?
Buluşmaya neden gelemiyorsun? Sonunda ben kızımla tekbaşıma kalacağım ondan korkuyorum:KK43:(

canım özelden sana yazdım bakarmısın.

günaydın tezoşşlarr biz kışlık moda girdikk örgüleriii çıkardıkk :) :)Eki Görüntüle 1268993

maşallahhhh sana çok tatlısın

Canim Cok uzuldum malesef sadece bir iki gunumuz sakin gecip 1 ay dert ile ugrasioruz allahim caresiz dert wermesin insallah...konusmanla halolucak olsa olurdu hayatim bu zamna kadar cunku sende herseyi konusarak izah ederek anlatan bir annesin ok bunda tabi ki sorun yok ama yolunda gitmiyen malesef gozden kacan bir sorun war demek kkidemirin gozunde bir cok ebeweyn kiskanio kardesini der ger gecer we o cocuk resmen psikolojisi bozuk agresif saldirgan buyur ama sen bunu farkindasan ve yardim alma fikrine sicak bakiosaniz wakit kaybetme ve bir pedogaha gitt lutfen hepinizin sagligi icin...

Canim bnm kendi yaptigimi paylasabilirim dr.um verdigi listeler...patates pirinc havuc kabak ile baslanan corbalar ..pirinc ununa karistirilan dewam sutu yada kasik mamasi elma a
Elma armut uzum seftali ile baslanan meyve pureleri...

Corbaya ilk patates havuc ile basladim uc gunde bir yeni sebze ekledim...
Muhallebiler 3 kasik pirinc unu 6 kasik dewam sutu su ile pisir ( olculer azaltilip cogaltilir yani ayrica degistirilebilir 3 kasik dewam sutu 3 kasik kasik mamasi eklenebilir )

Kasik mamasi dedigim de suan ben bebelac sutlu pirincliyi kullaniorum tek de weriorum muhallebisinede katiorum....

Ayrica yawas yawasss tarhana tavuk corbasi ve degisik tatlarda muhallebilere de baslanabilir biz 6 ayimizdayiz basla dedi dr. 6. Ay derken 5 ay 15 gun felan...

C

:KK73::KK37::KK73: Kizlar bizim cilgin prenseslere 6 ayvkinasi yapicakmiyiz....yapicak warsa tam olaraknezaman yapilio 5 10 gunluk 6 ici oluo dolmasi mi lazim...:KK30:

Insanlar cok dusuncesizler.saygi duymuyorlar.bebegin en ufacik ihmali cok buyuk sorunlar yaratabilir.hamileyken sabrimin sonuna gelip kalp kirdim simdi yine aynisi olacak galiba.insallah artik bu ay yadirgar artik yabancilari :)
masallah sana gozlere bak ya
canım acaba çok mu misafirin oluyo gelen giden fazlamı eğer öleyse kalabalığa alışkındır ondan yadırgamaz benim kızım benden başka kimseyi görmüyo babasını bile çok az görüyo geç geldiği için o yüzden herkezi yadırgıyo komşuları inandıramıyom gülen bi bebek olduğuna :KK71: hemen biri gelince başlıyo ağlamaya bende bu durumdan şikayetçiyim bayramda çok zorlandım örneğinn çoook ağladı bebişim benim fikrim böylesi daha zorr

Elma armut uzum seftali ile baslanan meyve pureleri...

Corbaya ilk patates havuc ile basladim uc gunde bir yeni sebze ekledim...
Muhallebiler 3 kasik pirinc unu 6 kasik dewam sutu su ile pisir ( olculer azaltilip cogaltilir yani ayrica degistirilebilir 3 kasik dewam sutu 3 kasik kasik mamasi eklenebilir )

Kasik mamasi dedigim de suan ben bebelac sutlu pirincliyi kullaniorum tek de weriorum muhallebisinede katiorum....

Ayrica yawas yawasss tarhana tavuk corbasi ve degisik tatlarda muhallebilere de baslanabilir biz 6 ayimizdayiz basla dedi dr. 6. Ay derken 5 ay 15 gun felan...

C
bu devam sütü bildiğimiz süt gibi bişey mi yoksa mama gibi bizmi sulandırıyoruzz ben daha ek gıdaya ucundanda olsa baslayamadım da tam olarak muhallebiyi nasıl yapıyoruzz çokk mu cahilimmm :) :)
bide canım tavuk çorbası demişsinde eğer gezinerek beslenen köy tavuğu değilse kesinlikle kullanma
zaten 7. aydan itibaren hafta da 3 kez çorbalarına ceviz büyüklüğünde kıyma ekleyebiliriz 8. aydan itibaren ise haftada 2 kez yine ceviz büyüklüğünde balık eti ekleyebiliyoruz bunlar çok daha faydalı bizim dr kendin bile tavuk yeme dedi

2.aydan itibaren saglikocagina gidiyordum sadece canim..En azindan 6.ayda doktora gidip olcumleri kesinlestirmeyi dusunuyorum yani dogru yazsin en azindan..Kilo cok sorunum degilde sorularimin hangi kafayla cvplandiginida bilirim :)
Yani ilk baslama asamasinda mercimek corbasi oneren bir ebemiz var,malesef hep dedigim gb okumak yegen buyutmek vs tabii onrmli ama kendini gelistirmek deneyim edinmek bambaska..

Baskalarina hic hic takilma,hep kulp bulurlar bunu biliyoruz artik :)
Hic almamasinin sebebi nedir bilmiyorum tabii artik ek zamanlari bu kadar enerjiye takviye :)
Baslamissinda sanirim..
Insallah ise yarar..
Gercekten denetlenmeli,cok vahim durumlar..
senin ebeye yuuuhh dedim :)
dr bana verdiği notlara göre 6. aydan itibaren sebze çorbası
7. aydan itibaren yayla tarhana şehriye
8. aydan itibaren mercimek :kk77::kk77:
9 aydan itibarenkurufasülye nohut gibi kuru bakliyatlara geçişş

oferta geçen sen demiştin sanırım bebeği kaç saattir aç emmiyo diye bu aylarda ki bebeklerin 24 saat içinde 5 kere emmeleri normal miş nerdeyse 5 saate yakın kalabiliyolarmışş

baya da yazmışımm :)) dr kitapçık vermiştianca inceleyebildimm hemen sizinle paylaşmak istedim
son bişey daha yazıyımm
bebeklerin muhallebi ve ya mamalarında kesinlikle pirinç unu nişasta biküvi ve inek sütü kullanmayın yazıyoo bide 1 yaşa kadar tuz ve şeker azda olsa kesinlikle yook diyoo

baya da yazmışımm :)) dr kitapçık vermiştianca inceleyebildimm hemen sizinle paylaşmak istedim
son bişey daha yazıyımm
bebeklerin muhallebi ve ya mamalarında kesinlikle pirinç unu nişasta biküvi ve inek sütü kullanmayın yazıyoo bide 1 yaşa kadar tuz ve şeker azda olsa kesinlikle yook diyoo
bugün komşumuzun bilmiş evli kızı oğluma inek sütünden muhallebi yapmış yedirmiş off :KK34:

[QUOTE="maydonose, post: 3730820k mu misafirin oluyo gelen giden fazlamı eğer öleyse kalabalığa alışkındır ondan yadırgamaz benim kızım benden başka kimseyi görmüyo babasını bile çok az görüyo geç geldiği için o yüzden herkezi yadırgıyo komşuları inandıramıyom gülen bi bebek olduğuna :KK71: hemen biri gelince başlıyo ağlamaya bende bu durumdan şikayetçiyim bayramda çok zorlandım örneğinn çoook ağladı bebişim benim fikrim böylesi daha zorr[/QUOTE]
Yok canim bebegin huyu sanirim.benimde eve kimse gelmez. Yani bende dursun baskasinin kucaginda aglasin.arkadasimin kizi oyle mesela sadece bakarsin asla dokunamazsin

Merak ettim. Acaba anne sutu yetiyorsa 1 yasina kadar ya da daha uzun sure ek gida vermeyin diyen dr var mi? Yani klla sart mi bu ek gida? Bi arkadasim sordu da 1 yasina kadar sadece anne sutu diyenler varmis da...

son bişey daha yazıyımm

Pirincunu gerçekten fos kilo yapiyor. Kizim hic yemezdi ben de yatmadan bir iki saat once gece mamasi mi ne oluyor ya onlardan verdim birkac ay. AAma bir sure sonra onu da reddetti. Ben de yatmadan once corba vermeye basladim.
Pirinc unu yerine kullailan bir sey var mi bilmiyorum. Daha arastirmadim ama mecbur kalmazsam vermem.

Merak ettim. Acaba anne sutu yetiyorsa 1 yasina kadar ya da daha uzun sure ek gida vermeyin diyen dr var mi? Yani klla sart mi bu ek gida? Bi arkadasim sordu da 1 yasina kadar sadece anne sutu diyenler varmis da...

Bence bir yasindaki bebegin ihtiyaclarini karsilamaz anne sutu. Yani Afrika'da ve bazi geliri dusuk aclik sinirinda olan ulkelerde anneler mecburen anne sutuyle devam ediyor malesef. Imkan varken bir yasini kastirmak gereksiz geliyor.

Bence bir yasindaki bebegin ihtiyaclarini karsilamaz anne sutu. Yani Afrika'da ve bazi geliri dusuk aclik sinirinda olan ulkelerde anneler mecburen anne sutuyle devam ediyor malesef. Imkan varken bir yasini kastirmak gereksiz geliyor.
Ama cnm o anneler kendileri yeterli beslenemiyrki sutleri kaliteli yani besleyeci olsun.

Inek sutune cok onyargili bakmayin kizlar. Yani sutu verin icsinler demiyorum ama sutten muhallebi ya da yogurt yapiliyorsa bebege bir zarari olur mu ki? Tabi her bunye ayni degil isin alerji kismini da hesaba katmak gerekiyor. Ama bir kere vucuduna inek sutu girdi diye kendimizi kahretmeyelim. Kati kurallar koymayin ki bebeklerimizin damak tadi gelissin. Ben sahsen bir iki hafta sebzeyi haslayip yediririm ondan sonra da normal (tuzdan yagdan salcadan calinmis sekilde) corbalara gecerim diye dusunuyorum. Kizimda cok cektim cunku :) Relax olalim :)

oferta geçen sen demiştin sanırım bebeği kaç saattir aç emmiyo diye bu aylarda ki bebeklerin 24 saat içinde 5 kere emmeleri normal miş nerdeyse 5 saate yakın kalabiliyolarmışş

evet canım nerdeyse beş saate uzattı aralığı ancak biberon ucunu değiştirdik şimdi 150cc içiyor maşallah benide emiyor ama benden ne çıkıyor onu bilmiyorum :)

ek gıdalara geç geçince ilerde yeme bozukluğu olabiliyor büyük oğlumda bizzat deneyimledim bunu.

Benim komşum ilk çocuğunu 1 yaşına kadar meme ile beslemiş çünkü ek gıdayı red etmiş yedirememişler, çok zorlandım dedi, ek gıdaları ağzına sokmuyormuş çocuk,

Pirincunu gerçekten fos kilo yapiyor. Kizim hic yemezdi ben de yatmadan bir iki saat once gece mamasi mi ne oluyor ya onlardan verdim birkac ay. AAma bir sure sonra onu da reddetti. Ben de yatmadan once corba vermeye basladim.
Pirinc unu yerine kullailan bir sey var mi bilmiyorum. Daha arastirmadim ama mecbur kalmazsam vermem.
k

Bende pirinç unu kullanmayı düşünmüyorum fos diye, eğer bulursan bana da söyle canım

Yutkunma problemi çok yaşıyorlarmış arkadaşım bebeğine 18 aylık olana kadar sadece anne sütü vermiş çok çekmişler sonra

Inek sutune cok onyargili bakmayin kizlar. Yani sutu verin icsinler demiyorum ama sutten muhallebi ya da yogurt yapiliyorsa bebege bir zarari olur mu ki? Tabi her bunye ayni degil isin alerji kismini da hesaba katmak gerekiyor. Ama bir kere vucuduna inek sutu girdi diye kendimizi kahretmeyelim. Kati kurallar koymayin ki bebeklerimizin damak tadi gelissin. Ben sahsen bir iki hafta sebzeyi haslayip yediririm ondan sonra da normal (tuzdan yagdan salcadan calinmis sekilde) corbalara gecerim diye dusunuyorum. Kizimda cok cektim cunku :) Relax olalim :)

annem gibi konuştun :) çorba da içmiyor şansa oğlum nasıl yapıcam ben onu düşünüyorum kara kara

X