2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Alinti yapmaya çalıştım ama başaramadım:KK43: dusa girdim masaj yaptım yine, biraz yumuşadı ama sert kısımlar hala çok var, ağrı yok bi sorun olur mu uff o kadar çok masaj yaptım ki son bikaç günde resmen sarkti :KK43: bir de oglusum bir şeyden mi korktu acaba her seste irkilmeye başladı var mi aynı durumda olan
?
Masajla olmaz canım. Sağma makinasıyla masaj yaparak sağsan olmuyor mu?

Ay gözüm korktu biran... Fakat karnın inmesi iyiymiş.
Bugün Demir'i srvise bindirirken binanın camından gözüm yansımama takıldı. Direkt 6-7 aylık hamile gibi görünüyorum.
Acaba ikincilerden sonra daha çok mu karın kalıyor?

Teorine katiliyorum. Ikincilerde fazla kilo alinmiyor ama nedense gobek daha cok kaliyor. Hele ki iki ddogum da sezeryansa... En azindan bana boyle oldu. Sezeryan gobegi dedikleri sey galiba. Neyse ki benim gobek sarkik degil. Dort aylik hamile gobegi gibi gergin ve dik. Ayy boyle yazinca daha mi kotu gorundu :)

Benide araniza alir misiniiiizzzz kizim 30 mayis dogumlu 12 saat kndi sancmi cektim 4 cm aclmm oldi sabah dguma alrz denilince sancm gtti 10 saay suni sanci cktim bebsmi 4 ikinmafa kicagma aldm cok sukur sanclar harc kolay oldu 3280 grm 50 cm dgdu smsi 7200 grm 60 cm 2. Ayndan beri anne sutunu almamak icin cok ugrasyr bnde vermk.icin sagdim uykusunda emzrdm biberon kasik her yolu denedm sonuc felkt sarkik gogusler kopmk uzere oln gogus uclari ve bni birakn bebsim artk emmyr uykuda bir emyrsa bi kaskla istyr gece gece beni cok yoruyr ek gidaya basladim 10.00 meyve puresi yada yogurt yada yogurylu meyve puresi 13.00 tavuksulu sutlu tanrli corba 16.00 saat10fa veedgm bir secenk bazen sade yogurda 1 cay kasgi pkmez koyuyrm aksam 19 da muhllebi ypiyrdum ama inyerntte cok oneridgni grdum braktm bu saatlerin harcnfe hep sut vermye calsyrm.bklm ggslerm parcalanana kadat devm edecm 1 yudum icsr dunya bnm oliyr bide buramn sn gunu soba patladi korkudan 2 gun sutum gtti caylarla baya ugrastm gldi ama eskosi gbi degl :-(

Bende 1 ay sonra ise basliyacagim sabah 6.30-7.00 emziriyorum 10.00 da hipp tahilli+ 1 caykasigi pekmez yediriyorum sonra 13.00 emzirme 16.00 pirinc+kapak karisimi corba yada meyve simdilik sonrada 3 saatte bir emziriyorum
canim bnm doktorum pekmezi direk yedirme yogurda karistir ani seker yuklemesine sebep olur demisti istersen sende oyle dene

Corbalarimin tarifini yazabilirim isterseniz daha kucuk oldugu icin cok cesitom.yok gerci mercimek tarhana vermyrm henuz birde cam rendeniz yoksa mutlaka edinin derim meyveyi cok guzel pure ypyr

canim bnm doktorum pekmezi direk yedirme yogurda karistir ani seker yuklemesine sebep olur demisti istersen sende oyle dene
Ikisi karsinca nötrlesmezmi biri demir biri kalsiyum iceriyor yogurtla verilmez diye biliyorum canim
Corbalarimin tarifini yazabilirim isterseniz daha kucuk oldugu icin cok cesitom.yok gerci mercimek tarhana vermyrm henuz birde cam rendeniz yoksa mutlaka edinin derim meyveyi cok guzel pure ypyr
Bildigin corba tariflerini yazarsan sevinirim ben ne yapacagimi bilemiyorum

merhaba kızlar elimden geldiğince eski sayfaları okudum.olaylardan kimse bahsetmemiş.biz resmen bunalıma girdik.doğuda yaşıyoruz.yaşadıklarımızı yazmaya bile mecalim kalmadı.dışarı çıkamıyoruz.çocuğa ne sebze ne meyve yediremiyom kaç gundur.çunku butun marketler yakılıp yerle bir edildi.hiç iyi değilim.silah seslerinden başım ağrıyo.dua edin ne olur hayat normale dönsün.
İnş en kısa zamanda biter bu saçmalık
Allah vicdan versin kalplerine

Ben hala regl olmadim. Ama afedersiniz son 1 haftadir akintilar basladi. Ergenlikte 1 tane bile sivilce cikarmamistim ama suan yuzum inanilmaz sivilce gibi seylerle doldu. Sayilamayacak kadar cok hem de. Basina gelen var mi? Acaba regl mi olacagim.
Ben 4. reglimi oldum
Ama daha önceleri yüzümde bir tane bile sivilce çıkmazdı
Şimdi regl öncesi yüzümde sivilce çıkıyor
Çok degil ama rahatsız ediyor beni
Hiç alışkın degilim sivilceye
Aslında sivilce gibide degil pütür pütür oluyor
Regl olunca geçiyor off
Hep böylemi olacak ya

Ikisi karsinca nötrlesmezmi biri demir biri kalsiyum iceriyor yogurtla verilmez diye biliyorum canim

Bildigin corba tariflerini yazarsan sevinirim ben ne yapacagimi bilemiyorum
Canım www.bebekyemeklerim.com bu adres belki işine yarar...

BULUŞMA...

Kızlar vakit geldi çattı.... 19 Ekim Pazar günü, Göztepe Özgürlük Parkı içindeki "Fua Cafe" de buluşuyoruz.
İtirazı, mazereti olan varsa hemen şimdi konuşsun yoksa direkt oraya gelsin:)

Şuana dek geleceğini belirten "7 kişiyiz"... İki kişi de artık forumu takip edemeyen fakat whatsup üzerinden konuştuğum grupta geleceğini söyleyen arkadaşımız var.
Sayımız sadece bu kadar olamaz, acaba mesajlar arasında kayıp mı oluyor buluşma mesajları? Fikriniz var mı nasıl duyuralım herkese?

Ben memleketteyim malesef :KK43:

kızlar sizinde bebişler çok su içiyor mu. ankarada iken fazla içmezdi orası soğuktu denizliye geldik suluk elinden düşmüyor. acaba sıcaklık mı etkiledi ki

kızlar doğumdan beri giremedim, miniğim 4buçuk aylık oldu. her şey çok güzel ama çok da yorucu. bana yardım edecek kimse yok ne yazık ki, ne bir anne ne kardeş vs. eşim birkaç hafta izin aldı başlarda artık acemi acemi elimizden gelen yaptık. Allahtan bariz bir sıkıntımız yok ama benim uykuyla ciddi problemim Var özellikle son 2-3 haftadır. kızım 3 aylıktan itibaren 1 aya yakın bir süre gece beslenmesinden sonra 6-8 saat uyuyordu. son haftalarda 2-3 saatte bir uyanıyor. neden bilmiyorum diş için doktor daha erken onunla ilgili bir şey yok dedi. gaz desek giderek artması uykusunu bölecek duruma gelmesi saçma, sonuçta gitgide azalması gerek. acaba karnı mı doymuyor?
bir de siz bebeklerinizi nasıl uyutuyorsunuz? bizimki emmeden yada pışpışlamadan uyumuyor, öle alıştırdık ne yazık ki. ben şimdi uyku eğitimi vermek istiyorum. şu yatır-kaldır yöntemini falan kendisi uykuya dalmayı öğrenmesi için. sizin uyku süreleri ve uyutma yötemleriniz neler, önerilerinize ihtiyacım var. uyku eğitimi için 4buçuk ay erken mi sizce??

Aç ve mutlu çocuklar kulubü:) Alem bu Mayıs bebeleri...

süper cidden aç ve mutlu mayıs bebeleri.şu saat olmuş hala emmiyormuş benimki ciddi bir eylem var galiba çözemedim.

Lilacsofie Lilacsofie @cuteheart ben dun regl oldum hem de ne olus!! Bir yilin acisi cikiyor valla ama dun esim geldi gobegin inmis sanki naptin dedi mutlu oldum bian.

aman sorma canım bende olunca çok fena olmuştum kanamadan bayılıcam filan sandım bir an.aman aman geçti çok şükür.

Onu da denedim sürekli sağıp emziriyorum ama yok sert kalan kısımlar düzelmiyor :KK43: sütümü azalttığı için bugün regl oldum sevineyim mi üzüleyim mi bilmiyorum
Sen yine de devam et canım
Özellikle de el masajı yapıp pompayla uzun uzun sağmaya
Regline de üzülme zaten artık olmamız gereken zamanlar geldi
Ne güzel hayat ve biz yavaş yavaş eskiye dönerken, bebeklerimiz büyüyorlar...

Kızlar ben dediydim size bayramdan sonraki hafta bulusalım diye, ancak egitim takvimim şimdi belli oldu. 19 ekime egitim koymuslar... Cok üzgünüm... Bir sonraki hafta olsun demeye utanıyorum, ancak yine bulusmaya katılamayacagım :KK43:((((

süper cidden aç ve mutlu mayıs bebeleri.şu saat olmuş hala emmiyormuş benimki ciddi bir eylem var galiba çözemedim.

aman sorma canım bende olunca çok fena olmuştum kanamadan bayılıcam filan sandım bir an.aman aman geçti çok şükür.
Bence ek gıda grevi yapıyor :KK66:

kızlar sizinde bebişler çok su içiyor mu. ankarada iken fazla içmezdi orası soğuktu denizliye geldik suluk elinden düşmüyor. acaba sıcaklık mı etkiledi ki
Hayır ek gıda almasına rağmen o kadar çok içmiyor
Acaba suluktan kendi içmeyi keşfetmek hoşuna gitti de bilinçsizce mi içiyor?

Kızlar ben dediydim size bayramdan sonraki hafta bulusalım diye, ancak egitim takvimim şimdi belli oldu. 19 ekime egitim koymuslar... Cok üzgünüm... Bir sonraki hafta olsun demeye utanıyorum, ancak yine bulusmaya katılamayacagım :KK43:((((
18 Ekim cmt yaparız?

Geçmiş olsun canım, benim de boğazım berbat günlerdir.
Parol alıyorum çok iyi geldi bana... İnşallah artmadan iyileşiriz.
Sen buluşmaya gelebilecek misin çok merak ediyorum?

Sora sora olur mu canım aşkolsun, ben sana tarif ederim tarih yaklaşınca.

Resimdeki bal küpü sayesinde mazeretiniz kabul edilmiştir:)
Ben gece ve sabaha kadar sık sık emziriyorum. Sabah 07:30 08:00 arası uyanıyor. Yarım saat işe bir saat arasında uykusu geliyor. O sırada abisini okula hazırladığımdan emzirmiyorum 100 cc sağdığım sütü içiyor. Uyanınca 10:30 gibi 1 adet elma/armut vb. püresi yiyor. Yalnız meyveler tanıdık bir çiftlikten geliyor hormonsuz oldugundan cidden ufak, o şekilde bir taneyi yiyor.
Sebze püresine dek emmek isterse emziriyorum
12:00-13:00 arası sebze püresi
Emzirme ve /ve ya sağılan sütler
19:00 anne sütü muhallebi
Uyurken emzirme

Şimdi 6.ayda şöyle değişecek;

Sabah uyandığında kahvaltı karışımı
Öğlen sebze püresi
Ara öğün meyve püreli yoğurt
Akşam muhallebi

Aralarda ve gece emzirme, kahvaltı karışımı dahil tüm sütler anne sütü ile...

Çok geçmiş olsun, canın sağolsun

Seni çok merak ediyordum. Ailelerin haberi var mı artık? Cinsiyet belli mi?
Bebekler ağırlaştı dikkat et kaldırma
Sen nasılsın pekii?
@lilacsofia çok teşekkür ederim cevap için.
Bende aşağı yukarı öyle yapıyorum.
Mazereti mi kabul etmişsin Varol csnim :)

X