2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Canim ben gelirim :)
Ve bende anadolu yakasindayim.
Mekan neresi olsa acep..

Nasil sabredebildin, ben terslerim kesin :)soylediklerine pişman bile ederim valla :)

Bağdat Caddesinde bir yer mi olsun? Ben Anadolu yakasına evlenince geçtim, pek iyi bilmem. Kadıköy müdür, Bağdat Caddesi midir yoksa bir AVm midir ortak nokta, başka bildiğiniz yer var mı?

Kızlar sizden akıl istiyorum. Yarın işe başlıyorum, müdürüm ilave izin talebimi idare edenem, başka şubeye gönderirim diyerek reddetti. (bankacıyım) ücretsiz izin istemiştim 1 ay daha, hiç olmazsa 5,5 aylık olsun diye. Arkadaşlara soruyorum acil iş yok diyorlar, bakıcı bulamadım, annem tek başına idare edemez kolları ameliyatlı. Oğlum ortada kalacak. Müdürü nasıl ikna edebilirim, bi fikir verin bana. Ben ne dersem bahane diyecek ama, çok çaresizim.
Canım aynen bize bu anlattıklarını anlat. Sakın da bir kağıdı imzalama, işe de başlama bence.
Bizim bankada bir arkadaşın da bakacak kimsesi yoktu. Ücretsiz izin istedi, işe dönüş vakti gelince. Genel müdür yardımcısı, izin alırsan seni açığa alırım diye tehtid etti. Yani genel müdürlük işletmedeydi. Dönünce banka havuzundan hangi şube, bölüm, iş çıkarsa oraya gidersin dedi.
Kız izni bitip dönünce aynen eski görevine geldi. Genel müdür yardımcısıyla, güzel bir konusma yaptı, bu işe gönül verdim, sizle çalışıp sizden öğreneceğim ve bu işe katabileceğim çok şey var türünden....Bir iki sene kadar sonra da şube müdürü oldu. Yani resmen izin almasın diye blöf yapıldı kıza....

Kurallar kanunlar çok sıkı, hamile ve doğum yapan kadınlara eski görevinden daha kötü şartlarda bir görev verilemiyor bildiğim kadarıyla.
Ücretsiz izin hakkını kullanıyorsun diye seni işten çıkaramazlar. İş mahkemesine dava açsan, işe iade kararı çıkar, aradan geçen sürenin maaşlarını da ödemek zorunda kalırlar. İK tüm bunları biliyordur...

Hiç bakacak kimsen yoksa, blöfü gör derim ben...

Canom ben artık epey az emzirebiliyorum, yani Can gündüzleri pek memeyle ugrasmıyor acıkcası, biberon rahat geliyor sanırsam...ama geceleri uyanınca emziriyorum hep...sütümün azlıgını da sen biliyorsun zaten, ona ragmen regl olmadım..hani emzirdikçe regl olmazsın diyorlardı ya, ya ilgisi yok ya da vücudum emzirdigini düşünüyo :)
Gece emzirmesi önemli sanırım

facebookta gecen bebek yapım onarım sayfasındakiler bulustu bebekleriyle baya kalabalıktılar. Özgürlük parkında Fua Cafe var, orada bulustular, hep bebeklere dogumgunu fln da yapıyorlar...Orası geliyo bulusma için aklıma... Feneryolunda...Pazar sbhları da brunch var cok güzel...rezervasyon yaptırıp gidebiliriz...

Kızlar ancak okuyabiliyorum yazmaya zaman bulamıyorum pek bizim bıgn sağlık ocağında 4. Ay aşımız vardı biz biraz geriden geliyoruz mayıs sonu doğdu bebişim. Boyu 67 kilosu 8.150 kızımın demir ilacına bugün başladık inşallah hepiniz iyisinizdir

Kızlar sizden akıl istiyorum. Yarın işe başlıyorum, müdürüm ilave izin talebimi idare edenem, başka şubeye gönderirim diyerek reddetti. (bankacıyım) ücretsiz izin istemiştim 1 ay daha, hiç olmazsa 5,5 aylık olsun diye. Arkadaşlara soruyorum acil iş yok diyorlar, bakıcı bulamadım, annem tek başına idare edemez kolları ameliyatlı. Oğlum ortada kalacak. Müdürü nasıl ikna edebilirim, bi fikir verin bana. Ben ne dersem bahane diyecek ama, çok çaresizim.
Ahh ,
Anlayissiz yonrticilerden nefret ederim.kesnlikle taviz verme. Ücretsiz izin yasal hakkın. Başka şubeye gidersen de git. Çocuğundan önemli olmadığını düşünüyorum. Ve şuanki belirsizliği yasamana değmez.
Kesin ve kati müdürüne aynen böyle anlat. .
Olmadı sağlık raporu al bebeği ne dair. Ücretsiz hakkın varken buna gerek yok tabi. .

Sen olmasanda o tezgah işliyor olan senin üzülme ne değmez. .

Bende bankaciyim. Subem değişti. Nereye verdiklerini bile bilmiyorum. Bugün bölge müdürü ile konuştum evime yakın olsun diye. Hoş geliyorsun da boş kadro yok dedi. .
Pozisyonumu dusurmezler inşallah

Cok cok canim sıkkın arkadaslar kızımın sırtında beyaz lekeler vardi cildiyeye gittim krem vermisti bugun sabahta bir baktim yuzunde benek benek beyazliklar var offf korkudan öldum ayni vitiligoya benziyordu apar topar tekrar doktora gittim ısıkla bakti bu kez vitiligoya benzemiyor dedi tinea versicolor dedi ama 3 aydir sirtinda simdide yuzunde bir tur mantar hastaligiymis krem kullaniyorum ama lekesi gecmedi hic sizden ricam kizima dua edin guzel kizim bir an once iyilessin
Insallah hemen gecer cnm. Gecmis olsun

Ayyy nolur ondan sonraki haftasonu olsun, bayramdna sonraki hafta antalyadayız bizz...Bu buluşmayı da kacırırsam cok üzülücem artıkın

Bencede tamam psikologanne seninde olmani cok isterim bende :)
Buarada Avm olmasin bence ozgurluk parkina hic gitmedim ama olabilir. fenerbahce parkinda romantika vardi simdi ismi degisti sanirim. Hava guzel olursa hem bebisler acik havada da durabilir soguk olursa yine ic kismi olur.

Buarada Avm olmasin bence ozgurluk parkina hic gitmedim ama olabilir. fenerbahce parkinda romantika vardi simdi ismi degisti sanirim. Hava guzel olursa hem bebisler acik havada da durabilir soguk olursa yine ic kismi olur.

Romantika'yı hatırladım. Yine de havalar için çok ümitli değilim.
Kaç bebek, kaç kişi oluruz acaba? Epey hareketli bir grup oluruz :)

Hava güzel olsa Özgürlük Parkı'nı çok iyi düşündün bence ama sanırım o şansımız yok artık:KK43:

Romantika'yı hatırladım. Yine de havalar için çok ümitli değilim.
Kaç bebek, kaç kişi oluruz acaba? Epey hareketli bir grup oluruz :)

Hava güzel olsa Özgürlük Parkı'nı çok iyi düşündün bence ama sanırım o şansımız yok artık:KK43:

Yok Özgürlük parkındaki cafede kapalı alan var. Gecen haftasonu da kapalı yerinde toplaştı anneler...
Fenerbahçe Parkındaki romantika kapandı ama sütiş oldu orası...O da olur tabi...ikisi de uygun

İstanbul'daki Mayıs Anneleri !

18 ya da 19 Ekim tarihinde buluşma planlıyoruz. Gelecek olanlar bilgi verebilir mi? Buluşma yeri, günü, saati, organizasyon hakkında fikirleri olanlar lütfen paylaşsınlar. Haydi buluşalım bu sefer.

Yanıt verenlerden benim kaçırdığım kimse varmı?

KK Buluşması Katılımcılar
Oferta
SevdaSoner
Plojovic
Hypattia
Lilacsofie
Psikologanne

Yok Özgürlük parkındaki cafede kapalı alan var. Gecen haftasonu da kapalı yerinde toplaştı anneler...
Fenerbahçe Parkındaki romantika kapandı ama sütiş oldu orası...O da olur tabi...ikisi de uygun

Eğer senin gittiğin bir organizasyonsa bilgi verir misin canım, kaç kişilik bir mekan, hangi saatte buluşmaya uygun acaba?
Bence güzel olabilir

Eğer senin gittiğin bir organizasyonsa bilgi verir misin canım, kaç kişilik bir mekan, hangi saatte buluşmaya uygun acaba?
Bence güzel olabilir
Hmm Fua'ymiş... Nişantaşı'ndakine ne çok giderdik......Ahh ahhhhh
Gençtik oturup tavla oynardık boş boş saatlerce....
Neyse...olabilir diyorum ben burası için

Kişi sayısının belli olması lazım, önceden konusuruz

İstanbul'daki Mayıs Anneleri !

18 ya da 19 Ekim tarihinde buluşma planlıyoruz. Gelecek olanlar bilgi verebilir mi? Buluşma yeri, günü, saati, organizasyon hakkında fikirleri olanlar lütfen paylaşsınlar. Haydi buluşalım bu sefer.

Yanıt verenlerden benim kaçırdığım kimse varmı?

KK Buluşması Katılımcılar
Oferta
SevdaSoner
Plojovic
Hypattia
Lilacsofie
Psikologanne
Bende gelirim muhtemel

Hmm Fua'ymiş... Nişantaşı'ndakine ne çok giderdik......Ahh ahhhhh
Gençtik oturup tavla oynardık boş boş saatlerce....
Neyse...olabilir diyorum ben burası için

Kişi sayısının belli olması lazım, önceden konusuruz

Evet bencede ozgurluk parki olabilir zaten boyle toplananiyorsa orsa anneler daha uygun olur

Yok canim izmir deyim yeni tasindik sayılır izmir e de..
Artik foto paylasirsiniz bizim icin:)
izmirden baskalari yok mu sizde izmirde toplanin canim :) buarada benim memleket :)

kızlar bir kitapta bu pişik kremlerinin bez ortamını yağlı yaptığı için bezin kakayı ve idrarı iyi emmesini engellediğini ve ortamın daha da nemli kalmasına neden olduğunu ve daha çok pişiğe davetiye çıkardığını yazıyordu herhangi bir şey kullanılmamasını öneriyordu ...aslında mantıklı zeytinyağı bile sürülse orasını yağlı yapıyor ve bez kakayı idrarı ememiyor e popoyla sürekli temas eden idrar da pişik yapıyor ben hiç birşey kullanmıyordum. büyük kare pamuklar var onları çeşmeden sıcak suya tutuyorum onunla altını siliyorum bi tane kuruyla da siliyorum kapatıyorum ama dün bir deneyeyim dedim sürdüm krem ve kakasını temizleyemedim krem yüzünden valla hiç bir şey kullanmayacağım ben. bu arada unibaby sürdüm çok kalın yoğun bi krem ve içinde talk var bu zararlı olduğu söylenen madde değil mi??

BEBEĞİN PİŞİĞİ YOKKEN PİŞİK KREMİ KULLANMASAK DAHA MANTIKLI DEĞİL Mİ??

X