2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Canımm, yukarda zuzicom'a yazım var uzun uzun içimi döktüğüm üşenmezsen okur musun?
Dünden beri çok bıdı bıdı yaptım, içinizi sıkmak istemiyorum aynı şeyleri yazıp artık
Tatlim ayni seyleri demissin malesef gercekten hepimizde ayni seyler o yuzden relaks
Canim nasil oldu benegin bole durumlarda duzenli olarak sabah aksam iki uc gun rezene ic ve icir cok faydasini gorursun...bir de aktardan aci elma yagi gobege ve tapuklarina sur hemen rahatlio...aklinda olsun...

Bim bam bom gayri resmi olarak gorumce oldum kizlar resmi olarakta kardesim maltaya gidicek dil okuluna ordan gelince isticez insallah...cok ii ve sanimi bir kiz cok neseli cok pozitif yada bana ole gelio abla dio surekli yanibasimda cok ii olmak istiorum kardesim olsun istiorum lutfen ii niyetimiz suistimal olmasin

Kizlar yaa 4 aylik asimizi olduk ve kizimin hafif atesi var 37 lerde geziyo napim suan elimde ates olcer habire olcuyorum oda serin hasta etmektende kotkuyorum ustu ince cunku nasil ve ne zaman mudahale etmem lazim odun kocam uyiyo poffg. Annelik ne zor is

Sakin ol canim hasta olmaz merak etme 37.5 te calpol ver benim gibi iciremezsen yarim fitil ver ama once uzerini acarak isiyi dusurmeye calis

Merhaba benim oglumda da var konak. Yikamayla filan alakası yok. Sıkıntılı bir durum da değil. Zeytinyağı sur banyosundan 1 saat önce ve banyodan hemen önce ince sık Tarakla tara hafif hafif. Onlar taraktaa kalacak cogunlukla .Zeytinyağına karbonat atan varmis ama ben korktum atmadim. Zeytinyağı tek başına ise yaradı. Inşallah gecer seninkinin de

Iyi geceler kızlar.
Baş dönme şikayetim le Dr verdiği ilaçlar ANTIDEPRASAN Dr dan çıktığınlmdan beri çok Üzgünüm. Kabillenemoyirum.dr topla kendini lohusa depresyonuna girme fln dedi. Hayatımın en sade günlerini yassdigimi söyledim belki bu sadelik iyi gelmemiştir diyo. .
Alora ve 5htp verdi. Mutluluk verici diyor pridpektusde. .

Eşime neyi sorun etmisimdir diyorum. Kafayı kıza taktin diyo.
Bugün Pedagog ile görüştüm. Tlfde.gecrleri uyumafiguni gün içinde kucak istediğini sadece memede uyudugunu , ağzına götürmeye çalıştığı oyuncaklar yada elindeki her neyse onunla hırs yaptığını ikina ikina ses çıkardığını söyledim eşim teli kapadı ktan sonra bunların hepsi yalan dedi. .öyle bi anlattinki kızdan canavar gibi bahsettin dedi

çok kızdım. Bunları uyduruyir olamam. Bütün gün bunları ona yapsa nasıl topuklar kimbilir. Sonra annemle konuştuk. Annemin yaşadığı ve benimde Çok uzuldugum çok agladigim durumunu konuştuk. Beni bu hele getiren asıl sebep annemin durumu ya neyse eşim gittikten sonra başım döndü. Psikolojik olduğuna hak verdim . yazarken bile midem bulanıyor bu iç dökme olayından. Off ya olmasaaydiniz kime ağlarım. Çok şükür varliginiza kızlar.

Bugece sivri sinek uykum u kaçırdı. Malum Kızımda yarım saatte bir uyanıyor. Inatlastim oturuyorum bende.

Iyi uykular hepinize

Ne oldu bize böyle, 4. Ay sonu iyi gelmedi Mayıs Annelerine
Toparlanmamız lazım acil
Her sehırın için ayrı acil bulusma organizasyonu teklif ediyorum....

Kızlar ya, şu isminizin altına o sözleri nasıl yazıyorsunuz, bi türlü bulamadim

Sayfanin ustune dogru cikinca bildirimlerinin solunda rumuzun yaziyor ona tikla 'kisisel bilgileriniz' yazan yerde 'özel baslik' kismina yazabilirsin

Bende istifra ettim edecem geziyorum,basimda inanilmaz bi agri vardi gece yatarken iyi kipirdamayinca,ama emsirmeye kalkinca bitene kadar aglar vaziyetteydim..Regl olmadan migrenim tutardi her ay mutlaka bari olsamda artik cektigime degse..

Konak zaten 3 aylarda ve sonrasi icinmis canim bizdede tam olma asamasindayken annem zeytinyagi surmustu yikamadan hemen once oyle olamadan gecti..Bi sebebi yok en son kafa derisinin degistigini dusun bir nevi ilkk dogduklarinda vucutlarinin soyulmasi gb

günaydın can yoldaşlarım canlarım,
görüyorumki herkes te bir depresyon hali var.olmasıda çok normal düzenler tamamen değişti.büyük oğlum doğduğunda aynı kaygılar endişeler bende de vardı işsizdim hatta eşimde işsizdi.üstüne kv ler yine beni deli ediyordu.sonra iş buldum 3 aylıktı Kuzey ama süt iznim olmadığı için daha doğrusu adi bir müdürle çalıştığım için sabah yedide bebeğimi bırakıp akşam yediye kadar çalışıyordum.bu bende çok derin bir depresyona sebeb olmaya başladı.hiç unutmam Kuzey altı aylık filandı öyle bir ağlama krizi geçirmiştimki kendimi susturamıyordum apladıkça miğdem bulanıyordu kusuyordum sonra yine ağlıyordum nefes alamıyordum.bu böyle gitmez dedim eşimlede aramız çok bozuktu beraber aile danışmanına gittik emzirdiğim için ilaçta alamıyordum.bir iki ay gittiğimiz terapist maalesef sorunlarımıza çözüm olamadı çünkü ben içimde büyüttüğüm endişeleri sadece terapiyle atlatamayacak kadar kocaman sorunlar haline getirmiştim tabi öncesinde yaşadığım tüp bebek tedavi süreci 2 kere başarısız olan bir tedavide vardı etkileyen bu süreci.birikmişti çoğalmıştı ve beni biritiyordu olaylar.bu arada bebeğimede kötü davranmaya başlamıştım farketmeden.sonunda abimin eşiyle yaptığımız bir kavganın sonucunda ertesi sabah sütüm bıçak gibi kesilmişti.bir gün önce 150 cc sağdığım süt birden 10 cc bile çıkmaz olmuştu ne yaptıysamda bir daha sütüm gelmedi.bu arada Kuzeyde sekiz aylık olmuştu.Sorunlarım çığ gibi büyürken bebeğimde büyüyordu ve ben çok mutsuz bir anneydim.Dokuzuncu ayda oğlum inmemiş testis ameliyatı oldu bir sorunda bu oldu tabi bana.başarılı bir ameliyatla sorunu halloldu ama bu defada emeliyat bölgesi enfeksiyon kaptı yaklaşık bir ay çocuğum hastanelerde süründü çok acı çekti.benim durumum hepten bozulmaya öfke nöbetlerim şiddetlenmeye ağlama krizlerim çoğalmaya başlamıştı.artık psikiyatriye gitme vaktimin geldiğini biliyordum gittimde zaten sonra.zaten sütümde yoktu başlanan ilaçlarla gözümün önündeki kara bulutlar açılmaya başladı.yeniden hayata bağlanmaya başladım yine mutlu hissediyordum.ama hala eşime olan öfkem geçmiyordu hiçte geçmedi zaten.bir yıla yakın tedavi gördüm o arada spora başladım diyetisyene gittim malum tüp bebek ilaçları feci kilo yapmıştı bana.hayatımı yavaş yavaş eski güzel günlerine çevirdim çocuğumdan keyif almaya başladım.tam toparlanmam iki yılı buldu diyebilirim.annelik hüznü diye tanımladı doktorum olanları kendime çok aşırı yüklenmiştim ve maalesef mükemmeliyetçi yapım dı buna sebeb.
bunları nedenmi yazdım uzun uzun belki aramızdan bir kaç kişiye faydası olur diye.şimdi geriye dönüp baktığımda ne kadarda gereksiz konular yüzünden hayatımın 2 yılını berbat etmişim diyorum.işimde mutsuzdum müdürüm pisliğin tekiydi neden istifa edip başka iş aramamışı yada bebeğim ameliyat olurken neden insanlardan çok şey beklemişim hatta kv de kimmiş ki beni üzüyor.benim için çok geç oldu ama şimdi önceliklerim belli ailem ve çocuklarım.beni üzen bir konu varsa bıçak gibi keser atarım ben üzülmem artık gerekirse çokta üzebilirim.sabırlı olmak zorunda değilim kimseye boyun eğmek zorunda değilim kimseyi çekmek zorundada değilim.çünkü biliyorum sırtıma ne kadar yük koyarlarsa o kadarını taşımaya çalışacağım.benim taşıyacağım yük belli bundan sonra eşim ve çocuklarım.
şimdilerde kafamda ve kalbimde çözmeye çalıştığım tek bişey var neden eşime olan öfkem hala geçmiyor.dışarda deli gibi özlediğim adamı neden karşımda görünce boğmak istiyorum :)

kusura bakmayın kafa şişirdim ama yazdıklarınızı okuyunca bu derin çıkmazları şiddetle yaşamış biri olarak paylaşmak istedim bunları ne olur gereksiz endişeleri büyütmeeyin içinizde sonra benim gibi beş sene sonra keşke bebeğime bunu yapmasaydım bu depresyonumu o hiç yaşamasaydı dersiniz.hayat bize en güzel hediyeyi vermiş durumda bebeklerimiz bundan başka hiç birşeyin değeri yok.her zaman dediğim bir laf var benim hayatım çocuklarımın hayatı ben mutluysam onlarda mutlu.mutlu anne mutlu çocuk özetle bu aslında.....

..

Canım az oncede yazmaya çalıştım demire çok üzüldüm gercekten
Erkek çocukları babayı örnek alır derler canım benım kimbilir nasıl üzülüyordur
Benım kızkardesımın kızı da parmak emıyor o da 4 yasında kreşe gidiyor ve kreşte ondan buyukler hırpalıyolarmış yavrucağı ben dedım getır ben bakim diye ama o kadar vahim ki benım durum da yine şükür ediyorum ama en azından şöyle söylim wc ye gıtmek için eşimi bekliyorum o derece yemek yok ztn yaparsam geceleri ütü, temizlik, yemek anca oluyor...

Ağzına sağlık:)
Yazık sana da en azından 10 dk susturamaz mı ne var yani ben 12 yıldıriş hayatındayım inanın hiçbirsey bebek bakımı kadar zor değil ya da bana öyle geliyor.
Bu arada izin gaz olayı ne durumda bizimkinin halaa son gaz devam

Canim ayni seyleei kv ve kp yasadim. Hamile kalinca rahat biratilar az ama 1. Sene ayrilmanin esiginden dondum 5 senedir beraber oldugum adamdan. Bebegin 1 yilinda da zulme devam. Bir giremedim istedikleri formata. 1. Yas gununde neredeyse sacbasa girdik. Bir suru hakaret ben bu evin sahibiyim laflari sen cikacaksin ben giricem bu eve laflari. Sonra 3-4 ay konusmadim. Bebegi ozlemeye baslayinca toparlandilar. İlac falan almaya basladi kv. Duzene girdi 1 sene sonra 2. Hamileleik le tam duzeldi. İyiyiz simdi baktilar kurtulus yok:) insallah zamanla sizinkilerde insafa gelir. Antideprasan cok muhim ama :) bu arada sen kendini uzme esinle el ele hersey atlatilir sagliginda duzelecek huzurla buyut bebegini

Oyy çok geçmiş olsun... Kendiliğinden gidiyor emziriyorum sadece ama bünyemin zayıfladığının farkındayım baş dönmesi çok fazla var ani vücut değişikliklerinde normalmiş

o müdür işte bende de var 2 gün önce şirket sahibi (genel müdür) geldi beni yanına çağırdı geyik muhabbeti yaptık o gittikten hemen sonra bana sordu ne konuştunuz ödü kopmuş pislik herifin geri bildirimde bulunucam diye. Ya bu aralar sanki süt iznine çıkmıyorsun yardımcı olacağım bir şey var mı canım diyor bi de be öküz sen bırakmadın ya yarım saat daha erken çıkayım eve varış saatimle mesai bitimi aynı saate denk geliyor diyesim vardı sustum oğlumu düşündüm çalışmak zorundayım, keşke başka bir iş bulabilsem ahh inşallah depresyona girmem bu masa müdürü yüzünden

Çok sinirliyim herkes takmış ağlamadan çocuk mu büyürmüş te fln da filan diyor, nedir bu anlamadım birde alay ediyorlar arkadas ben hayatıma onca yıllıkkariyerimi bıraktım çocuk yaptım evdeyim haa birde onu ağlatayım mı? Çok yakın bir akrabam 6 aylık çocuğuna ferber sistemini uyguladı çocuğu şuan 3 yaşında inanılmaz sinirli konuşamıyor ve hep ağlıyor ve bu akrabam gelmiş bana akıl veriyor haa bu arada çocuğu da halaaa tek başı a uykuya dalamıyor.
Elimden geldiği kadar uğrasıyorum tamam oyuncaklarına bağırıyor ama ağlamaya gecmeden dikkatini dağıtıyorum en fazla 1 dakıka ağlıyor sonuç olarak gaz sancılarına rağmen gecenin bir yarısı beni görür görmez gülen bir oğlum var... Geçenlerde Aylinanne diye bir bloğu okudum çok mutlu oldum benim gibi olan biri daha var dedım :) orada okuduğum bir yazıya göre ağlayan bebeklerde buyume hormonu salgılanması azalıyormuş...

ferber mi oğlum ağlayacak ben odaya bile gitmiyicem olacak iş değil yapanlara saygım var ama ben böyle bir şey asla yapmam ayrıca çok ağlayan bebeklerin beyinlerinde tahribat oluşuyormuş en iyisini yapıyorsun sen

Aglayip kendi kendine susan bebekler ihtiyaclarina karsilik bulamadiklari icin artik ihtiyaclarini dile getirmeyen bireyler olurlarmis..yani sessizz,fikirsiz..
Derecesi nedir bilemem ama bende daha bizimle aglayarak anlasan kucucuk bebegi sirf rahat edecem umidiyle aglatmaktan yana degilim..
Evet aglamadan cocuk buyumez ama bu ihtiyaclari karsiliginda,uzuldugunde ya da cani acidiginda olur bence anasi rahat etsin diye degil :)

Bu kadar savunmasiz bebeklere kurallar dayatilmasindan yana degilim..

Hiic takilma,o abla buyutedursun cocugunu,herkes kendine anne :)
Senin cocugundan sen sorumlusun..

Sezen ayagimda sallayinca uyuyordu 3-4 gundur sallayinca basiyor cigligi artik kolumda uyumak istiyor,ne yapayim alisacaksin diye onu da aglatip kendimide mutsuz mu edeyim..
Dogru ya aglatinca kendisi nasil hissediyor acaba..

Harikasin cnm. Cok tesekkur ederim paylastigin icin. Insan sadece kendinin yasamadigini gorunce daha cabuk ayaga kalkiyr. Iyi ki varsiniz.

buarada icindekileri esine tam kusamadigin icin ofken gecmiyr cnm. Insallah yavas yavas yoluna girer.
Oyyy. Cidden anlamiyrm ben bu tipleri yahu. Ne isterler ki ... yazik hem kendilerine hem bizlere.
ben antidepresan almiyrm kuzum. Ama kv icin diyrsan cidde almasi lazim onun

Saol cnm.
Emzirme doneminde sivi kaybimiz cok oldugu icin ani hareketlerde, yataktan yatip kalkarken tansiyon dusmesine bagli bas donmesi oluyr. Dr bana mutlaka sabah aksam tuzlu ayran ic dedi. Cidden ben de ise yaradi

Vallahi ben de 7 yillik is hayatindan sonra cocuk bakimina gectim. Diyrm mi ayni anda 10 iste calisayim, daha kolay

99. Gun bitti sukur bizim gaz sorunumuz. Cokkkk mutluyum. Darisi size.

Ben o yontemi bilmem. Annelik hislerimi bilirim. Bebegimin ne zaman kucak ve sevgi istedigini anladigim an alirim kucagima. Aglasin ya da aglamasin. Kimseyi de dinlemem. Bana da cok yaptilar, hala da yapiyrlar "sen bunu kucaga alistirdin. Aaa at gitsin surda yatsin... biz de cocuk buyuttuk hic boyle gezdirmedik... biz cocuklarimizi sallardik ne diye sallatmiyrsun ayaginda..." vs vs.... Ben kimsenin anneligine, kimsenin de bebek buyutmesine karismiyrm. Kimse de bana karismasin deyip kestirip atiyrm artik cnm. Hatta daha bebegim 2 aylik. En yakin arkadasim ki 2 cocugu var, bebeginle birbirinize cok yapismissiniz biraz annene birak sutte birak kocanla cik gez dedi. Simdi gezene saygim sonsuz. Ama ben bebegimi de alir gezerim 3 kisi. Ne diye evladimi birakacakmisim anlamadim. Kizdim da arkadasima. Bir daha da bisi demedi bana.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…