2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Saol cnm. Esim tek cocuk. Beni anliyr ama herseye ragmen anne babasi. Ama asla tek birakmiyr beni. Yani bisi yaparlarsa soyle onlara diyr. Kendi de arkamda duruyr. Mecburen gelip gitmeler oluyr. O da ben izin verdikce artik. Yoksa hergun buraya geliyrlardi.
Zaten en cok bana bisi olacak da bebegim onlara kalacak diye taktim kafaya. Hatta anneme ve esime doguma giderken vasiyet ettim. Dogum psikoloji iste...bana bisi olursa anneme emanet diye. Neyse. Gecti sukur ama agir gecti bana da.
Degisik bi sulale bunlar. Icine girmeden anlamiyr insan. Ilk bebegimde hep kananamam vardi. Kv tutmus kendi babasina bile demisti. Adam da dusuk yapinca bana kizmisti sen dusun gerisini...

Sabah sabah burun hiriltisiyla uyandi oglum. Hapsuruyor bir de. Ihlamur icirip burnuna sutumden damlatacam baska önerisi olan varsa dinlerim vaalla...
Cnm..ihlamuru bilemiyrm ama tek aklima gelen dedigin gibi burnuna sut fiskirtman.

Of ya canım okurken bile fena oldum. Bazı şeyleri yaşayıp ta tepkisini verememek, bana böyle yapıyorlar diye ifade edememek insanı ne kadar yoruyor. Birikince de işte böyle biryerlerden patlıyor. Doğal şifaya inanırsan, egzama gibi deri hastalıkları hep içeride baskılanan atılamayan stres, sıkıntı ve düşüncelerden kaynaklanır. Eşlerin ailesi genelde eziyet oluyor foruma bakıyorum da. Kartlarını açık oynayanların yanı sıra bir de böyle gizliden oyup deşenler var. "Gel bize sana bakalım dedim kendi gelmedi..." diyip geçecek mesela kayınvaliden birisi sorsa. Bir de o gelin neden senden bucak bucak kaçıyor onu düşün değil mi?
Çok üzüldüm, ne diyeceğimi bilemiyorum inan. Eşinin tavrı çok önemli. İnşallah bebeğin olmasıyla beraber size daha çok bağlanıp, önemli olanın ailesinin huzuru olduğunu anlar.
Buaralar ben de çok sıkıntılıyım. Adını tam koyamıyorum ama işte üç aşağı beş yukarı burada hep konustugumuz şeyler. Bugun sabah, yataktan çıkar çıkmaz yanıma bir çanta alıp evden çıkıp gitmek istedim ilk kez. İçimde bir sıkıntı, biraz kafamı dinlemek, biraz uzaklaşmak istedim. Düşünüyorum da, hayatım sadece ev olmuş gerçekten. Sıkıldığım şeyleri Demir ya da Dilber'le dertleşemeyeceğime göre, konusabileceğim birileri bile kalmamış çevremde. Var ama çok az ve zaman yok... Süt sağarken buraya giriyorum işte tek sosyal faaliyetim bu, siz de olmasınız vay halime!
Kalbim sancıyor sanki.... Demir'e bile tahammulum azaldı. Sütüm desen, birkaç gündür nerdeyse kesildi desem yeridir. Sanki onu bile umursamayacak bir sıkıntı var üzerimde bilemiyorum Allah'ın gücüne gitmesin, büyük bir derdimiz yok aslında ama bir şekilde rahatlamam lazım, hiç olmazsa çocuklarım için....

Off ne bicim insan bunlar ya. Allah korkusu olan insan boyle eziyet etmez. Kayinpederine de ayar cekilmesi gerek. Ne kadar ayip yaptigi. Kaynana da tam cadi. Ay sinir oluyorum yasli basli inasansin iyi davran da torunun ailenin tadini cikar dimi... neyse Rabbim sana sabir evine huzur saglik versin...

Allah sana saglik ve sabir versin onlarada akil fikir seni cok iyi anliyorum ayni modelden 2 tanede bende var

Sabah sabah burun hiriltisiyla uyandi oglum. Hapsuruyor bir de. Ihlamur icirip burnuna sutumden damlatacam baska önerisi olan varsa dinlerim vaalla...
Burnuna sut damlatmayi ilk kez duydum benimkide grip oldu oksuruk ve hapsuruk var ihlamir verdim surekli emziriyorum birde bunu deniyeyim ben

Gecen bizim doktor burnu tikanirsa okyanus suyu damlatin, sakin burun damlası kullanmayin dedi. Ecnazelerde satılıyormuş, gecmis olsun

Haklısın canım zaten burada yazılanlardan sonra karar verdim; ondan fazla şey beklememeye ama yavasca sabırla öğretmeye devam...

Benim model, kanepede sızıp yataga zorla yatırılan ve sabah kalkıp sessızce gıdenlerden....

Dermovat ta kortızonlu degıl mı
Corasatın e ben de bakayım hemen
Supersın canımm sagol

Dün Demir'le parkta dolaştırıyordum. Yolda Dilber'den, son zamanlarda kendını nasıl hıssettıgınden, okuldan bahsedıyorduk. Oldukça buyuk bır sıte, taa fazla kullanılmayan arka gırış kapısına yaklasırken Asıye Hnm'ı (öncekı yardımcı) dusundum. Keske su son numaraları yapmasaydı, ne kadar alısmıstık, Demır'e karsı ne kadar ıyıydı dedım ve kafamı kaldırdım kı............on adım ötemde yürüyor.
Demır kostu gıttı yanına. Benım de gozlerım doldu bır anda onu gorunce. Epey konustuk. Sızden ayrılınca, hıcbıryerde olmadı çalısamadım. İş bulamadım, bır ıkı yere arada temızlıge gıdıyorum dedı. Herkes hamıle kadını yuzustu bıraktın, ahını aldın dıye kızdı, belın dogrulmaz dedıler ama ben sızı çok sevıyordum, o dönem psıkolojım çok bozuldu, hıç yapmayacagım işler yaptım dedı.
Deren'i ben buyutecektım kısmet olmadı dedı ağladı. Demır'ı kucagından ındırmedı, resmı halen evde bas köşede duruyor dedı. Gelıp Deren'i ve Demır'i görebılır mıyım ızın verırsenız dedı? Ben de cok uzuldum dayanamadım gel tabii dedim.

Gerçekten her anlamda çok kötü görünüyordu, hıç bız de calıstıgı zamanlardakı gıbı degıldı...

Çok garıp bır tesaduftu, anlatmak istedım....

Dermovat ta kortızonlu degıl mı
Corasatın e ben de bakayım hemen
Supersın canımm sagol
dermovat'i yıllarca kullandım kortizon içeriyor, cildi inceltiyor, böbreklere zarar veriyor, corasatin çok iyi bir ilaç oğlumda da egzama çıkmıştı bebekler için pembe kutu olan var aldım çok şükür geçti. geçmiş olsun sana da yüreği güzel anne

onunla karşılaşmanda vardır bir hayır

Dün akşam ben de patladım sonunda..yine sofra hazırladım uğraştım salatası çorbası 3 çeşit yemeği derken eve hasta olcam galiba diye geldi yemeği yedi sonrada kalktı eline sağlık falan yok..odaya geldi masa mutfak aynen duruyo tabagını bile kaldirmadi. .kizim agliyo tabi ben onu emzireyim die aldım uyumadi yere koydum baktım ki beyim iz kanepede sızmak üzere..yavrum kendi kendine oynuyorken ben de mutfağı toplayım dedim buarada çay koy da içelim dedi yatmadan..mutfaktan duyuyorum kızım agliyo adamın umrunda değil bekliyorum ki kucagina alcak oyalıcak ama yok 10 dk tabakları makinaya yerlestirene kadar ağladı kızım en sonunda geldim ki totosunu dönmüş uyuyor ya da uyuyo numarasi yapıyor çok canım sıkıldı söylene söylene aldım kızımı kucağıma tekrar mutfağa gittim toparladim bi elimde yavru..çayın da altını kapadim icmeyiversin dedim..uyaninca da hicbisi olmamış gibi kızımı öpmek istedi git dedim opemezsin agliyo ken bakmiyosun kızın yüzüne şimdi de opemezsin git uyu..o da bana kızdı küs uyuduk işte poff. . Çok canımı sıkıyor bu aralar regl olamadım zaten gerginim..

Neden bu erkekler böyle?

Tabiatları mı yoksa annelerinin yetiştirmesi sonucu mu? Eğer öyleyse erkek annesi olarak çok daha dikkatli olmam lazım

İnan kendime sıkıldığımdan çok, burada sizlerin yasadıklarını duyunca daha cok üzülüyorum. Bari sizlerden iyi şeyler, mutluluk haberleri duysam diyorum...

kaçtır yazıyım diyomm unutuyorum bizim dr bebiş için muhallebiyi devam sütü ile yap kesinlikle su kullanma dedi keşke zamanında süt sağsaydım poffff

CUTE canım çok geçmiş olsunn gececek inşallah bu stresli dönemlerr kafamda egzema var demişsinya o nasıl bişe benim de başımda yaralar oluştu kaşınıyo kepek gibi dökülüyo dr da gitmedim bende demi ondan var acaba

Burnuna sut damlatmayi ilk kez duydum benimkide grip oldu oksuruk ve hapsuruk var ihlamir verdim surekli emziriyorum birde bunu deniyeyim ben

Valla anne sutu ilac gibidir diye biliyorum. Kizimda da burnu tikaninca bir iki damla damlatirdim burnu yumusardi. Bazilari onermiyor o yuzden sen de yap diyemem. Ama ben hic zararini gormedim.

Gecen bizim doktor burnu tikanirsa okyanus suyu damlatin, sakin burun damlası kullanmayin dedi. Ecnazelerde satılıyormuş, gecmis olsun

Okyanus suyum yok evde o yuzden sutu deneyeyim dedim. Burun spreyi ya da damlasini buyuklerde de onermiyolar. Hamileyken bir ay burnum tikali kalinca mecbur kullanmistim. Baktim spreysiz nefes alamiyorum hemen birakti. Bagimli olanlar varmis duyunca ccok sasirmistim.

Bizimki benden once hayatta yatmaz. Beni ddusundugundendegil tabi yatarken uyandiriyormusum uykusu bolunuyormus :) Ama bir duzen oturttuk yataga gitmeden kizimi tuvalete goturur su icirip yatirir. Oglani da alir bi yarim saat falan gezdirir oynatir. Sonra gider yatar. Ben de oglani uyuturken tv keyfi yaparim foruma bakarim. Tut desem tutar ilgilenir ama ben de evde surekli dönüyorum o da bunun farkinda. Uc gun ilgilenmese suratim duser. Insaniz yoruluyoruz. Yardimciya guvenip sizi ihmal etmesi ho

bende eşime hep kızardım eve geliyosun hep yorgunum diye diye yemekk yiyip yatıyosun diye ama bayadır kızmıyorum hamileyken bi gün mecburiyetten bi günümü onunla büroda geçirdim doktora gitcektik işlerinin bitmesini bekledimm gerçekten o kadar çokk yoruluyo ki o gün anladım eşim muhasebeci zaten para işleri zor hata kabul etmez insanın beynı yoruluyo sürekli telefonla konuşması lazım falan acıdım resmen artık ondan su bile istemiyorum bi iş yapmasını beklemiyorum bi beklentim olmadığı için yapmadığına üzülmüyorum aksine yapınca seviniyorumm o da sağ olsun anlayışlıdır yemek falan yapamadığımda hiç sölenmez pizzayla falan geçiştiririzz ne biliyim belki kızacaksınızz ama onlarıdA anlamak gerek diye düşünüyorumm tabi bazı insanlar gerçekten acımasız onlardan bahsetmiyorumm

BBizimki de bazen uykusuz geliyor sabah erken kalktigi icin aksamustu sekerleme yapmaya calisiyor. Mutfakta is yaparken cocuk agliyor bu bakmiyor tabi. Mutfaktan bagiriyorum hemen "kim bu cocugun babasi" diye sinirleniyor :) Tabi arada odaya gonderiyorum uyusun diye ona da yazik ama erkeklerin aglatma huylari var malesef ne kadar iyi baba oolsalar da. Anneler dayanamiyor tabii. Cay olayina da bayildim cok guzel yapmissin :)

Eşimin mantığı, yardımcı tuttum sana, benden hiçbirşey bekleme şeklinde.
Demir'i tuvalete götürmesi gerekse ya da Deren'i beş dk tutması gerekse bir süre sonra yüzü düşüyor, söyleniyor hemen.
Çoğu haftasonu o yokmuş, ben evde iki çocukla bekar anneymişim gibi geçiyor.
Böyle anlattıkça kendi derdimi deşmek istemiyorum ama şuara çok doldum sanırım kendime engel olamıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…