2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Evet kızımın adı Zeyneepp:KK54:
Senin oglunun da yusuf saniriimm=))

Ben de yusuf ismini cook seviyorum kiii:KK68:

Oglun da pek yakisikli masallah. Nazarlardan korusun Rabbim hepsini:KK15:

aminnnn :) senin kızın da şimdiden fıstık gibi maşallah:nazar: Zeynep ismine bayılırımm ( Erkan Oğur delisiyim de azcık :KK23: ) gel kertelim bebişlerimizi Yusuf ile Zeynep olsun Deli Yürek dizisindeki gibi :cool:

Harikasinizzz :-)
Erkek anneleride boyle oluyor demek hemen isteyiveriyorlar:KK53:

aminnnn :) senin kızın da şimdiden fıstık gibi maşallah:nazar: Zeynep ismine bayılırımm ( Erkan Oğur delisiyim de azcık :KK23: ) gel kertelim bebişlerimizi Yusuf ile Zeynep olsun Deli Yürek dizisindeki gibi :cool:

Hıı hımmmm simdiikkk ne desem bilemediim.:eek:

Öncelikle babamiz duymasin. Erkek bebek olan evlere gitmemizi yasaklamisti kadınlar kulübüne girmeniz de yasaklanır artııkk:KK48::KK70:

Gencler anlasirsa bize laf düsmeeezz ammaa dedemiizz benii 6 ay naz etti dee sonra verdi babamizaaa. Yani bizde naz boyutu oyle boyle degil canim haberin olaa:KK28:

B
Erkek anneleri sanirm hamileyken giriyolar gelin arayisina:KK48:

Kız evi olmak da pek guzel yaahuu. Kendini naza çek dur oohh gelsin baklavalar gitsin cikolatalar :-):-)
bana kv tam tersini soyledi, erkek annesi olmanin acantajlari varmis:KK66: gelin adaylari kek borek yapip yakinda kapiya gelirlet dedi, ben de size cok gelen oldumu dedi oooo diyor hediyeler yiyecekler davetler e supermis dedim ben de...

Erkek anneleri sanirm hamileyken giriyolar gelin arayisina:KK48:

Kız evi olmak da pek guzel yaahuu. Kendini naza çek dur oohh gelsin baklavalar gitsin cikolatalar :-):-)

Benim esimde bekledi cok cok zayifladi o donemde 48 kiloya dustu dusun yani :) o yuzden ben babam gb degilde annem gb olacam:KK66: bidanecik damadimm:KK53:
Saka bir yana her zaman oldugu gb hepsinun tadi bambaska galiba..Allah bizleri teyzelere benzetmesinde insallah:KK53:

B

bana kv tam tersini soyledi, erkek annesi olmanin acantajlari varmis:KK66: gelin adaylari kek borek yapip yakinda kapiya gelirlet dedi, ben de size cok gelen oldumu dedi oooo diyor hediyeler yiyecekler davetler e supermis dedim ben de...

Allah boyle kaynanalardan korusun kizlari o vakit :KK51:
Erkekleride tabii..
Kavgada soylenmez..
Hem onda zehirlenme tehlikesi var olmaz:KK53:
Pess yani

B

Bence sizin k.valide kendince;

"Benim oglumuuuu kimler kimler istedi ne pastalar yaptılar börekler actilar kapima dizildiler deee vermedim hıhh kıskaaann :63: " demeye calismis zannimca :KK45:

Bana deseydi "tüh anne o kadar marifetlisini bulduysan verseydin keske" derdim :KK71:

Kızlar ne güzel sohbetlere dalmışsınız ben haftasonu annemdeyim eşim iş için şehir dışında annem yorulmasın diye iki çocukla da ben ilgileniyorum yoruldumm ilk günden.
Bende şu içine meyve konan filelerden aldım bayıldı bizim paşada şapur şupur çok tatlı oluyor izlemesi. Gece çok uyanıyor süt yetmiyor sanırım ama mamayıd redediyor çok uykusuzum bu ara. Büyüdükçe uykusu artmalıydı oysaki.

Benim esimde bekledi cok cok zayifladi o donemde 48 kiloya dustu dusun yani :) o yuzden ben babam gb degilde annem gb olacam:KK66: bidanecik damadimm:KK53:
Saka bir yana her zaman oldugu gb hepsinun tadi bambaska galiba..Allah bizleri teyzelere benzetmesinde insallah:KK53:

Allah boyle kaynanalardan korusun kizlari o vakit :KK51:
Erkekleride tabii..
Kavgada soylenmez..
Hem onda zehirlenme tehlikesi var olmaz:KK53:
Pess yani

Ah bu babalaaaarr:KK12:
Ben de anacugum gibi olcam. Kızım sen begendiysen benim icin en onemli olan o zaten. Eminim sevgini hak eden biridir dedi..

Babam da sagolsun aylaarca ugrastirdi cok uzdu beni dee neysee..
Ama ben de naaptiiimmm

Bi gun mektup yazdim. Babamin karsisina gecip konusma cesaretim yoktu utandim needeyim:oops:
O gün de arkadasimda kaldim ben yokken okusun hem de azicik atraksiyon olsun diyee:p

Sanirim o da korktu galiba kocaya falan kacarim diyee:-)

Vee sonundaa:KK31:
Sonradan tanidikca eşimi cok sevdi, ki hala sukurler olsun sever..
Neyse ki eşlerimiz sabredip kutlu zafere ulasmislar:KK73:

Ben'ken Biz olup, bizlerden mis kokulu dunyalar guzeli evlatlarimiz oldugu icin binlerce kez sukurler olsun Mevlaya..

Hosgeldiiinnn:KK19:
Yazmistim sana ozeldeenn merak etmistimm..
Insallahh kardesin ve ufaklik,sen iyisinizdir?

hepinize çok çok teşekkür ederim canlarım... iyi ki varsınız . insan ın sevildiğini ve unutulmadığını çok güzel
ben aylardır doğru dürüst evimde değildim, eşimin işi dolayısı ile baya gezdim iyi oldu hani . 2 hafta oldu ankaraya geleli.. ara ara geldim oda enfazla 3-4 gün durabildim.bu arada da geldikçe bebeğimizi gördüm
bizim minik de annesi de çok iyiler... hatta geçen ay bebeğimizin görmesi oldu , mevlüdü okundu her şey yolunda çok şükür ...
sizler nasılsınız işaAllah her şey yolundadır (tüm arkadaşlarım) hepinizi öpüyorum :KK66: :)

Yuvarlanıp gidiyoruz işte canım, yani ben yuvarlanıyorum da diğerlerini bilemem:)))
Kilolar aynen duruyor. Emzirme ve sağmaya tam gaz devam.
Kızımın iştahı az, kilo alımı da çok çok fazla değil, fakat mutlu sağlıklı bir bebek maaşallah.
Kardeşin ve yiğenine sevindim, zaman ne çabuk geçiyor, cinsiyetleri nedir, doğdu doğacaklar derken, 5. aylarına girdiler bile:)

selam kizlar bende mayis annesiyim kizim var 29 mayis 2014 dogumlu bu aralar gazi cogalsi sanki buyudukce olurmu oglum var 2.5 yasinda masallah doğdu ve gaziyla geldi kiz sonradan gazlandi gibi sizinde oldumu??
Sonradan gazlanma (geç kolik) dedikleri şeye ben pek inanmıyorum bence reflü ya da bağırsak enfeksiyonu olup doktorlar keşfedemediğinde geç kolik diyip geçiyorlar. Ben oğlumda yaşadım da aynısını...

:KK43: bende sizlerden cevap geç gelince hipp pirinçli tahlili olanı aldım. Reyon önünde uzun uzun bircogunu inceledim ama hatalı almışım. Anne sütü ile yada süt formülü ile kullanılıyormus :KK43:

Eve gelip süt sagdim. 10 cc Bile çıkmadı.

Yarın değiştirip sadece su ile olanı alicam. Teşekkür ederim.

Canım merhaba. Görmemişiz mesajını sanırım. Neden su ile olanı alıyorsun, her halukarda anne sutu veya yoksa formul mama ile yapman daha iyi değil mi? Galiba su ile yapılanı da yok zaten.... Ayrıca bence sütünü düzenli olarak sağ 10-20 cc bile çıksa akşama dek biriktir muhallebisini biriktirdiğin sütünle yap su yerine, zaten başta en fazla 50-100 cc den sütten yapacaksın alışana dek.

Sağlık ocağı hemşirem çok tatlı bir hanım. Evim uzak olsa ve uğrayamasam da, telefonla hep takip ediyor Deren'i...
Aşılarını, kilosunu... Bu ay demire başlamamızı istedi doktor dedim, evet çok önemli başlayın mutlaka dedi.
D vitaminini de unutmayın dedi.
Ek gıda için, anne sütü ile muhallebi hazırlayan ilk kez duyuyorum, öyle yapıldığı sürece ek gıda bile sayılmaz, devam edin vermeye dedi. Çünkü gece uzun uyuyor ve emmiyor demiştim.

Arkadaşlar merhaba,

İstanbul'da askerlik şubesinde çalışmaktayım. 2 ay önce doğum yaptım, normalde ücretsiz izin almayı planlıyordum ama mevzuatı inceledim, izne çıkmadan 2 hafta içinde ücretsiz izin dilekçesini göndermek gerekiyormuş. tabi bu bilgiyi çok geç öğrendiğim için ücretsiz izin olayım yalan oldu.

Bebeğim de malesef çok sağlıklı değil. kızamık ileri boyutlara ulaştı :KK43: Bana şimdi istanbul'da heyet raporu verebilecek sgk anlaşmalı özel hastane lazım. bilgisi duyumu olanlar lütfen bilgilendirsin. Çok ama çok zor durumdayım, el kadar bebeğimi istifa pahasına da olsa bırakamam.

Yardımcı olabilecek arkadaşlarıma şimdiden çok teşekkürler.

Bence sizin k.valide kendince;

"Benim oglumuuuu kimler kimler istedi ne pastalar yaptılar börekler actilar kapima dizildiler deee vermedim hıhh kıskaaann :63: " demeye calismis zannimca :KK45:

Bana deseydi "tüh anne o kadar marifetlisini bulduysan verseydin keske" derdim :KK71:
Valla 2. Oglu bekar ben de sahit oluyorum evlenme taraftari olmadigini anlayan adaylar kv uzerinden oglani iknaya caba gosteriyorlar, tabi kv de hicccc ben karismam demedigi icin gelsin kekler:)

Sağlık ocağı hemşirem çok tatlı bir hanım. Evim uzak olsa ve uğrayamasam da, telefonla hep takip ediyor Deren'i...
Aşılarını, kilosunu... Bu ay demire başlamamızı istedi doktor dedim, evet çok önemli başlayın mutlaka dedi.
D vitaminini de unutmayın dedi.
Ek gıda için, anne sütü ile muhallebi hazırlayan ilk kez duyuyorum, öyle yapıldığı sürece ek gıda bile sayılmaz, devam edin vermeye dedi. Çünkü gece uzun uyuyor ve emmiyor demiştim.
Anne sutuyle muhallebi nasil oluyo cnm benim kizimda sagdigim sutleri icmiyo bir suru sut var hala da sagiyorum :KK43:

Bende utkumu birakamadim ve istifa etmek istedim. Fakat isyeri izinvverme di.seni biz çıkaralım dediler hem tazminat i al.hem iskurdan parani al madur olma dediler.nezamn doek istersen yerun hazir dediler. Artikkk bi ev hanimiyimm
Takdir ettim is yerini.
Ben de istifa ettim kanamam vardi ilk bebekte; dusuk yapmayan kadin yok diyip geri cevirdiler. Dr raporuyla ayrildim ama ne fayda. Gitti yavrum. Uzerine ikinci de gitti..cok sukur ucuncuye yatarak igne ilacla dogurdum. Calismayi da hicccc dusunmuyrm cok buyuk bir zorundalik olmadikca.

Selam kizlar hepinize ii hafta sonlari diliyorum okadar yorgunum ki anlatamam siz de boylemisiniz arkadaslarim .... Durunun suyunu kaynat emzir sut sag yemek bulasik camasir meyve puresi ew isi duru doymadi mama yap birazda emzir dawiti zincosu allahim yatmak ve ertesi gun olmasini istemiyorum ya heryer sessiz los bi isik duru uykuya dalmis esim balik gibi uyumus iste orda dursun zman noktalansin anladinizmi o duyguyu ew mis gibi yemekler dolabta yari aksmama hazir orda zaman dursu el ele wersek durmaz mi acaba kizlar ya lutfeb aglamak istiyorum :'(

Mama konusun da bisi dicem :-C sadece denemek amaci ile bakalim kasikla doyma fikri nasil olur die bebelac tailli aldim bizim ki lop lop yedi....pirinc unu yada diger hipp kasik mama yada hipp pirinc unu warsa gecebilirim zamani gelince simdilik sadexe yogurt ve meywe puresi...fakat eger arada vermek istersem bu muhallebiler ne kadar tok tutar ki hani mama icin uc saatte bir doksa dioruz ya mesela bu muhallebi mesela yedikten sonra iki saat mi bisi vermiyelim cocuktan cocuga degisir ama illa bi ara saati wardir diymi :-D

Selam kizlar hepinize ii hafta sonlari diliyorum okadar yorgunum ki anlatamam siz de boylemisiniz arkadaslarim .... Durunun suyunu kaynat emzir sut sag yemek bulasik camasir meyve puresi ew isi duru doymadi mama yap birazda emzir dawiti zincosu allahim yatmak ve ertesi gun olmasini istemiyorum ya heryer sessiz los bi isik duru uykuya dalmis esim balik gibi uyumus iste orda dursun zman noktalansin anladinizmi o duyguyu ew mis gibi yemekler dolabta yari aksmama hazir orda zaman dursu el ele wersek durmaz mi acaba kizlar ya lutfeb aglamak istiyorum :'(

Mama konusun da bisi dicem :-C sadece denemek amaci ile bakalim kasikla doyma fikri nasil olur die bebelac tailli aldim bizim ki lop lop yedi....pirinc unu yada diger hipp kasik mama yada hipp pirinc unu warsa gecebilirim zamani gelince simdilik sadexe yogurt ve meywe puresi...fakat eger arada vermek istersem bu muhallebiler ne kadar tok tutar ki hani mama icin uc saatte bir doksa dioruz ya mesela bu muhallebi mesela yedikten sonra iki saat mi bisi vermiyelim cocuktan cocuga degisir ama illa bi ara saati wardir diymi :-D
Canim muhallebi uzun sure tok tutar bu nedenle doktorlar gece yatmadan once verilmesinin daha iyi olacagini soyluyorlar. :KK66:

X