2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Benimki de tam tersi iki gundur hic meme almiyor biberonu da istemiyor. Zorla sarkilarla tutturuyorum iki uc dakika emip birakiyor

Allah yardimcin olsun bol dua et canim

Normal bence cnm..Sende aynı benim gibi yapmışsın acemilik işte 2. bebegim olursa böyle hatalara düşmem kesinlikle..Kızımın kilosuda 3. ayda 6800 ama bu ay sanki az aldı yaa,pazartesiyi iple çekiyoruuummm
Evet evet kesinlikle acemiligime geldi.mamayi azaltmam lazim hemen.ikinci bebegi yaparmiyim bilmiyorum ama su 3 ayda ikinci bebekte yapmam dedigimbi dunya sey oldu

BESTEKIZ
Albümlerim sayfasına geldiginde,albümlere tıkla,sol en üst köşede albümlerim yazıyor oraya gelince çıkıyor yeni albüm oluştur yeni foto ekle vs ordan yapabilirsin cnm...
Ay saol canikom ya ilk firsatta ekliyim...
kızlar göğüs kalkanı ya da göğüs koruyucu kelebek alayım mı doğru emzirip krem kullansakta yara mı oluyor? bunlar işe yarıyormu? yoksa doğurduktan sonra yara olunca mı alayım ???

canim hemen hemen iki hafta falan oluo bu acio onune gecemiosun imkani yok ama hafifletebiliosun lansinoh cok mwmnun kalfim ben birde aywa cekirdegi jeli ikisi ile rahatladim sinra gecio surmeyi bile unutuosun zaten klkana falan alisrsan tenine sudyen falan her degidiginde rahatsiz olurum die almadim ben....

Kizlar ii aksamlar hepinize ya acayip meraktayim aslinda sinir bozucu bisi kizim surekli gum gum iki bacagini sasilcak derece hawaya kaldirip birakio sayisini unutucak kafar cok yapio bunu uyue uyanik hali hic farketmez warmi hic bole bisi yasioan ya yuregim kalkio sicriom

Bugun cok gaz sancisi wardi dus aldik uyuduk birlikte aksam ustu hem kiramizi yatirdik hemde bi deniz hawasi aldik babamizla da ewe ciktik ii geldi arabada da hep uyudu falan rahatlamistir insallah....ama kaka yapmadi hergun yapmaya alisti zilli yapmayinca bole uyuzluk yapio malesef...babasini gorucede bir kurumu war gormeniz lazim cakasim gelio agzina

kızlar göğüs kalkanı ya da göğüs koruyucu kelebek alayım mı doğru emzirip krem kullansakta yara mı oluyor? bunlar işe yarıyormu? yoksa doğurduktan sonra yara olunca mı alayım ???

Evet o aci 100 de 100 oluyor :)
Benim az oldu sizi seklinde devam etti,ama bebegin emmesiule alakasi,gogus ucu degisiyor resmen bu da aciyarak oluyor malesef..Bu kadinlarin memelerinin ucu ne buyuk oluyor derdim onceden simdi ogrendim nasil oluyormus,meger geneli anneymis
Tabii yapacagin ufak seylerin sana katkisi olur,bana en iyisi emmeden gogsumun ucunu nemlendirmek oldu..

Kizlar 3. Ay boy kilonuz nasil cikti.benimki 1 kilo 800 gram almis 1 ayda doktor cok dedi. Sizinkileri yazfiysanizda gormedim arkadaslar

Benimkide 1200 almisti,2640 dogmustu kizim..
Ben bir kez mama veriyordum sonra 1 hafta gerek kalmadi uyuyordu normal,o zaman kontrole gittik biraz fazla almis dedi..
1 hafta sadece emzirip gittim 200 gr almis simdi..Sadece anne sutu aliyor..Bebege ve gelisimine gore farkliliklar bunlar bence..

Oyy masallahh minigee :)
Eline surekli tutturup ilgilenmesiji sagladikca alisiyor,zaten bu aralar yavas yavas basliyorlar tutmaya almaya vs acele etme..

Amiinn..cok zor birine emanet etmek ki bujun bir yabanci olmasi cok dusundurucudur..sizin icin hayirlisi neyse o olsun..Kasap et derdinde koyun can derdinde iste..

Benimki de tam tersi iki gundur hic meme almiyor biberonu da istemiyor. Zorla sarkilarla tutturuyorum iki uc dakika emip birakiyor

benimkide öyle hiç memeye aşık bir çocuk olmadı. hızlı hızlı akan sütü içip bırakıyo.hatta sağ memede hep ağlıyo.bunun nedeninide anlamış değilim.

gazdan herhalde bizinkininde bacaklar hep havada.bize daha neler öğretecekler.tecrübe falan boş her çocuk yeni bişeyler öğretiyor.

AYVA ÇEKİRDEĞİ jeli demişsin kendin mi yaptın satılıyormu markası ne canım satılıyor mu??

İnşallah öyledir canım iliğimi kuruttu walla... Emzik almıyor onun için sut gelmesı onemlı doyduğunu da söyle anlıyorum kusuyo hatta gecen ay doktorumuz alay ettı Allahtan kusuyo yoksa 2 kg bırden alırmıs dedı ztn bu laftan sonra da onu değiştirmeyenkarar verdım hem oyle dıyo hem de ne zaman isterse emzir diyo su an bıle zorla aldım artık uçları mosmor oldu

O kadar aynıyız kii ... Benimki bi de hep oyun istiyo hep sarkılar oyunlar yoruldumsaat 03.00 ben daha 1 saat uyumadım şimdi de sut sagıyom

Canım çok hoşsun ya. Meme ucu olayın hoşuma gitti. Msjlaeın da hep güzel mantıklı. Herşeye cvp yazamıyorum ama okuyorum. Seni de takipteyim :)

Vermediğin zaman çok mu ağlıyo. Bizimki de memeyi çok seviyo. Ben almadıkça asla bırakmıyo. Biraz erken alırsam ağlıyo ama keyfini yaptıktan sonra alıyorum ağlamıyo. Emzik sokuyorum ağzına ya da kalırıp bakındırıyorummfalan susuyo ama swninki öyle değil belli. Kucaktan bırakınca ağlıyo beinki az ağlatıyorum oyuncak gösteriyorum okşyyorum kabulleniyo. Ona kalsa hiç inmicek kuzum

Kızlar dün Dr a gittim kulak iltihabı var mı benim kizda cok kulaklarını kasıyor die baktı kulağına boğazına falan bişey yok dedi peki bu kız neden bukadar çok kulağını kasiyo cekistiriyor ozman nette okuduğuma göre iki sebebi vardı biri kulak iltihabı biri de dış çıkarma..aceba bu kadar erken dış çıkarıyor olabilir miki? Gerçi Mayıs bebelerinden herseyi beklerim dünkü emeklemeye başlayan mınık ten sonra:) tecrübem de yok dislerine bakıyorum ama beyazlarmis çıkacak dişler beyazlık var ama herkeste Mi öyle aceba? Ya da kulak iltihabı var da dr mu anlamadı başka Dr a Mi gotursem? Önce tek kulakti şimdi iki kulağını da kasıyor ama geceleri uykudan uyanirken falan gün içinde çok az..

yaz canım senin yorumlarına ihtiyacım var.gözlemlemen çok iyi olmuş aslında tamda buna ihtiyacım vardı dışardan nasılız ne yapıyoruz ben çocuklara karşı nasılım.offf yaaa Kuzeyin benden uzaklaşmasına dayanamıyorum.biz bu oğlanları nasıl vericez kızlara şimdiden dertleniyorum bazen.

Aslında duygusal bir çocuk çokta içine atar tamda bana benzer kişiliği.üzülür alınır içine kapanır sonra olur olmaz şeye patlar.bende Ayazı doğru düzgün almıyorum kucağıma söylediğin çokdoğru Kuzey ise hiç inmezdi kucağımdan.ev işlerini tümden saldım zaten bu arada evi karıncalar bastı onada canım sıkıldı.pıtır pıtır geziyorlar her yerde.haftasonu çamaşırsuyu ile iyi bir silmek lazım biraz kokusundan gelmiyorlar.Kuzey 1 Eylülde okula başlıyor eminimki oda problem olacak şimdi.Ayaz anneannede ben niye okula gidiyorum sorunu çıkacak.Ama okulda çok daha iyi olacağına inanıyorum en azından arkadaşları ile deşarj olup gelecek eve.Bir kaç yıla herşey düzene girecek tabi sabır sadece.

doğum kilosuna göre kilosu gayet iyi bence maşallah kuzucuğa.

canım allah yardımcın olsun inşallah hakkınızda hayırlısı olur.

benimkide kaşımak değilde sanki yolukluyor gibi kulaklarını bazen kafasını.birde öyle hırsla yapıyorki bu hareketi ellerini tutup çekince avazı çıktığı kadar bağırıyor .ben bilinçli olmadığını düşünüyorum bu hareketlerinin ama devam ederse 4.ay kontrolünde bende sorarım.

Reactions: sec
Olsa anlardı bence doktor.bebek de ağlardı. Diş için büyük oğlum da erken kaşımaya başlamıştı kulağını 3. 4.ayda. 7.ayda çıkmıştı dişi. Bi de uykusu olunca kulak kaşıyorlar.

merhaba kızlar İZMİR de oturanınız var mı? BAKICI arıyorum tavsiye edebileceğiniz biri var mı acaba? bir de şirketlerden bahsediyorlar tecrübesi olan var mı? ne yapmalıyım???

AYVA ÇEKİRDEĞİ jeli demişsin kendin mi yaptın satılıyormu markası ne canım satılıyor mu??

Bestekiz yetisemezse arada kaynamasin sorun..
Ayva cekirdeklerini az suya koyuyorsun bekletiyorsun,su jellesiyor anlarsin..
Hafif isitarak yapanda var..

Canim emzirme araligin ne kadar?
Bizde 2 saat gece uykusu haric..
Yani tokken ne kadar durabildigini gozlemle,bunun haricinde uykusu gelince mikirdanabilir,yatiyorsa sıkılmıs olabilir vs oyalanmadi gerekli..Emzigi tam uyumak istedigindede bir dene istersen..Artik her istediginde meme kismini gectik duzenleri olusuyor..
Cok daha hizli ve guclu emiyorlar tabii cok canin yanar..

Tesekkur ederim :)
Gercekten ne yapilda bosmus,insan herseyi yasadikca ogreniyor bu da bi gercek :) empati fln bazi konularda,hikaye biraz :)

Simdi dusunuyorumda Sezen uyumak istediginde ve uyandiginda dedigin gb eller, yanaklar agiz kulaklar vs dolasiyor hep..Normal diye dusunuyordum ama..

Kızlar ben 31 yıllık hayatımda hiç görmediğim bir kiloya ulastım... Yediklerimi kısayım dedim, dün hiç süt gelmedi sagdıgımda inanamadım. Tecrübeli annelere sorum, ne zaman rejime baslamak lazım?

Kızlar ben 31 yıllık hayatımda hiç görmediğim bir kiloya ulastım... Yediklerimi kısayım dedim, dün hiç süt gelmedi sagdıgımda inanamadım. Tecrübeli annelere sorum, ne zaman rejime baslamak lazım?
Canim ben basladim sayilir yani tam rejim degil 2 ogun yiyorum ve aksam 6 dan sonra hic birsey yemiyorum sadece cay iciyorum ya da 1 tane meyve baya etkisini gordum tavsiye ederim 2 ogun yememin sebebide anca oliyor cocuklarla ilgilenmekten yoksa her emzirmeden sonra mutfaga zor atiyorum kendimi ozellikle cikolata cok yiyordum ama artik eve almiyor 2 haftadir ise baalamadan 4-5 kilo versem iyi olur hicbir kiyafetime sigamiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…