2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
kızlar benim derdim yine Kuzey.Dün oyun oynarken yanlışlıkla ayağı ağzıma vurdu.O nasıl oyun demeyin baya alt alta güreşme oyunu.bende ay acıdı dedim çocuk bir başladı ağlamaya iki saat aralıksız katılarak ağladı.içinde birikmişlikleri var biliyorum Ayazdan dolayı ama bu kadar yıprandığının farkında bile değildim alışmış gözüküyordu kabullenmiş gibiydi son zamanlarda.Annecim acımıyor dedim ama ikna edemedim bırak beni rahatlamaya ihiyacım var durduramıyorum kendimi ağlamak istiyorum diyip durdu.derin derin nefes al dedim sakinleştirmeye çalıştım banyo yaptırdım aldım yanıma ağlaya ağlaya uyuttum.hem o hem ben ağladık gece boyunca.kendi yatağına koydum aradan iki saat geçti annecim diyerek yine ağlamaya başladı yanına çağırdı.çok üzgünüm içine bu kadar attığının farkında değildim farkına varamadım.Hem çalışıp hemde çocuklara bakmak çok zor.akşam eve gidince yemekti Ayazdı derken oğlumu ihmal etmişim .Küçük bebeğimm herşeyim kırmışım küçücük yüreğini.akşamdan beri ağlamaktan dişlerimi sıkmaktan yorgun düştüm.bunun yanında beni asla anlamayan bir eşle uğraşmaktanda bıktım.hızla kilo veriyorum sütüm bitme noktasında.hiç önemli değil varsın mama yesin ama Kuzeyim canımın parçası artık ezilmesin.Dün ağlarken senin suçun değildi oğlum sen çok haklısın dedim.evet anne keşke Ayazı doğurmasaydın dimi dedi bana.Evet dedim çok haklısın ama doğdu ve bizimle artık yapacak bişey yok dedim.belki hatalı bir cümleydi ama o an oğluma nasıl bir haksızlık yaptığımı gözlerindeki o masum biraz korkmuş biraz hayal kırıklığına uğramış bakışı görmekten dolayı kendimden nefret ettim.şu an işteyim aklım onlarda boğazıma takılmış olan düğüm bugün boğuyor beni.çalışmak zorunda olduğum için çok mutsuzum.içimden hiçbir iş yapmak gelmiyor sahte gülümsemelerden iyiyiş gibi rol yapmaktan sıkıldım.iyi değilim hiçte iyi değilim işte.eşimle aramız bozuk tek kelime etmiyoruz mecbur olmadıkça birbirimizden uzak iki yabancıyız aynı evde.çocuklarıma parçalanmaktan ve yetememekten çok yorgunum yıprandım.çaresizim ne yapacağımı bilmeden yaşıyorum....

Allah kolaylik versin canim..Ne dense bos..
Ya yaptiklarina ciddi anlanda pisman edeceksin zaman gecmeden,ya da kabullenmis oldugunu dusunecek..

Gecmis olsun canim yaa,bisy yoktur insallah..
Cok garip bi vicdan azabi oluuor kucuvuk bi zarar bile..

ACİİLLL
Kızlar kızıma az önce fitil verdim ama daha önce açılmış fitili verdim dalgınlıkla offf,birşey olurmu ya içim içimi yiyor şimdi birşey olur diye

Nasilsiniz merak ettim?
Birsey olmaz dekis arkadaslar gerrci ama insallah yoktur..

Kizlar fikrinize cok ihtiyacim var.

bu hafta sonu dugun var gitmek zorundayiz.

5 yildizli otelde yemekli luks bi dugun.

kayinvalidem bebek arabasinida goturelim diyor.

ayip olurmu tuhaf kacarmi bebek arabasiyla salona gitmemiz.

Ben aksam kinadaydim kuzenimin,pusetleydik ama arabayi alsamda olurmus dugune oyle gidecegim..
Cok rahat pusetle bile sıkılmadı,kucaga alindiktan sonra birakinca agliyor bunu cogu bildikleri icinde sıkmadilar cocugu..
Dugune arabayla gidecegim iucaktayken baskalariyle gorusurken cocugun yanaklara el atiyorlat hemen..

Cok cok zordur tahmin edebilmekle yetiniyorum ama keske olmadaydi ama oldu kisminda Ayaz'a zarar verme ihtimali dogmus gb olabilir,daha dikkatli sec cumlelerini canim..Sizde kime uzulecegimi sasirdim

İyiyiz cnm teşk..Çok şükür birşey olmadı,keyfi yerinde prensesin...

Canim benim uzulme bu kadar biz suan calismiyoruz ama bizde baslayacaz calismaya yalniz kalacaklar.benimde iki cocugum var ama buyugu yedi yasina girdi daha az yoruluyorum.onu o kadar ilgisiz birakmisimki o kadar uzaklasmiski benden anlatama.huyu suyu degismis benimde piskolojim hic iyi degil uzun zamandan beri.gecen misafir geldi benim oglanla yasit oglu nasil yaramaz buda hep agladi bana karisiyo diye annesi hicbisey demiyo butun sinirimi oglumdan cikardim dovdum.ellerim kirilsaydi hergun hatirlatiyo bana.hepimiz zor donemlerden geciyoruz.anlayissiz bir cevre odun gibi kocalar.rabbimhepimizin yardimcisi olsun.

zor gerçektende.büyük çocuk çok eziliyor bu süreçte.allah yardımcımız olsun bizim ve tüm annelerin.

Haklisin....
Ben ailem uzulmesin Burdakilerede rezil olmamak icin anlatmazken benim yapayanliz oldugumu dusundu...
Ailemede söylemenin zamani geldi ne zamana kadar mutlu rolu yapabilirim ki zaten.
kesinlikle gelmiş yaşadığım tecrübelerim bana ailemin hayatımın her anında yanımda olmaları gerektiğini öğretti. ben senelerce aileme üzülmesinler diye bişey anlatmadım daha sonra gelişen olaylar karşısında neden bize söylemedin zamannda neden yalnız kaldın sebelerce dediler. düşündümki bu dünya tek başına sırtlanacağımdan agır. ailemden başka kim taşımama yada yükümü hafifletmeme yardım edebilirdiki. şimdi seneler sonra her sıkıntımda annem yada ablamla paylaşıyorum bazen insan olayların rehavetinden doğru yolu göremiyor. oanda doğru gözler lazım. işte o gözler ailen oluyor. şunu unutmaki senin bu dünyada koşulsuz iyi mutlu olamın isteyen karşılık seven tek insan ailen. paylaş çözemesende yüükn hafifleyecek emin ol tatlım..

Zor zamanlar zor günler geçiriyorsun hayatım allah sana bol bol sabır ve güç versin . Evlatlarının birbirinden farkı yok bence ben ıkıncı cocuk annelerının bu sekıldekı dusuncelerıne katılmıyorum , sen zamanında kuzeyı basının tacı yaptın buyuttun sımdı sıra ayazda aynı hakka o da sahıp yanı kuzeyden bır sey calmadın kı ? yada esırgemedın kı ? ıkısınıde bırbırınden ayırt etmeden aynı sekılde sevmıyormusun ? sadece ayazın daha cok bakıma ıhtıyacı var . Bunu boyle oldugunu ayazın bakıma ıhtıyacı oldugu ıcın daha cok ılgılendıgını aslında kuzeyı cook sevdıgını asılamalısın , kuzeye .
Onun da kardesını kabullenmesı lazım keşke dogurmasaydın demesı dogru olmamıs Kuzey kardesı ıcın boyle dusunmemelı . bır kopma noktası olmuş o ıcındekılerı ıyıce dokmuş bundasn sonrası ıcın sende dıkkatlı davranırsan sorunu cozersınız kuzey o kadar paylaşımsız bır cocuk degıl , kardesıyle 2-3 aya kadar oyun oynamaya basladı mı hersey degısır emın ol bana ..
Senın hayattakı yukun çok agır bu yukun altında ezılme guclu ol lutfen sen bunu yaparsın senı tanıdım sana ınanıyorum ...

Çok şükür sonunda mesaj yazabiliyorum. Site sürekli atiyodu netten..
Ben de buralardayim tekrardaaannn )

Benimki de hemen rahatsiz oluyor yuz ustu yatarken donmek istiyor. Benimki bu aralar sirt ustu yatarken kalkmaya calisiyor, donuyor, bizim yatagin ortasina birakiyorum kenara kadar geliyor.
Sırt üstü yatarken sadece bir ker dönüyor daha :) Okadar yuvarlanmayı öğrenemedi daha, yada üşeniyordur kesin :)

Benimkide ayni valla yuz ustu yatiriyorum hemen bagiriyo kaldiriyorum. Kas gelisimine iyimis ama yapamiyo.daha donmuyorda benimki.gerci biz 3 ayi yeni bitirdik ama insallah bir teslik cikmaz
Aynen canım bizimkide daha 2 gün sonra 3 aylık olcak.
Buarada 3. ay kilomuz 3.850
boyuda 59,5 cm çıktı
Sizin ayzdıklarınıza baktıkça boyu kısa gibi geliyordu dr iyi dedi.Bugün rota aşısınıda yaptırdık.

Birde bugün kızım doktordan korktu :) sağlık ocağından çıkana kadar iç çeke çeke ağladı yavrum yaaa... Kıyamam

Cnm baktim simdi albumune bakmak icin sag ustte nickin yazili nickine tikla daha sonra profiline gir acilan sayfada fotograflarim var orda album.
Hopa sinanay hop hop allah yuppiii buldum ya kiz albumumu fot.nasil eklenio onu bilion mu
saol canim yaaa walla sorma watsap viber fala olmada banada yetmez paralar faturaya :) hakkinda hayirlisi olsun hatta hepimizi hakkinda hayirlisi olsun

Hopa sinanay hop hop allah yuppiii buldum ya kiz albumumu fot.nasil eklenio onu bilion mu

saol canim yaaa walla sorma watsap viber fala olmada banada yetmez paralar faturaya :) hakkinda hayirlisi olsun hatta hepimizi hakkinda hayirlisi olsun
Canım msj yazdıgımız yerin üstünde ifadeler falan varya orda en sondan ikinci sırada ınsert an album yazıyor,tahminimce ordan yapılıyor dene istersen...

BESTEKIZ
Albümlerim sayfasına geldiginde,albümlere tıkla,sol en üst köşede albümlerim yazıyor oraya gelince çıkıyor yeni albüm oluştur yeni foto ekle vs ordan yapabilirsin cnm...

kızlar göğüs kalkanı ya da göğüs koruyucu kelebek alayım mı doğru emzirip krem kullansakta yara mı oluyor? bunlar işe yarıyormu? yoksa doğurduktan sonra yara olunca mı alayım ???

Kizlar 3. Ay boy kilonuz nasil cikti.benimki 1 kilo 800 gram almis 1 ayda doktor cok dedi. Sizinkileri yazfiysanizda gormedim arkadaslar

Kizlar 3. Ay boy kilonuz nasil cikti.benimki 1 kilo 800 gram almis 1 ayda doktor cok dedi. Sizinkileri yazfiysanizda gormedim arkadaslar
Canım Ayaz 900 gr almıştı. Sadece anne sütü alıyor. Bu ay ise mama takviyesi yaptık mecburen sütüm az çünkü. Bende merak ediyorum gelişimini. Senin bebişte sadece anne sütümü alıyor.

Benimki 800gr almisti canim sadece anne sutu aliyor. Sen mama da veriyorsan ondan fazla almistir canim. Ucuncu ayin bitiminde bebek dogum kilosunun iki kati olmaliymis.

Kizim 2 kilo almisti ama hic hareket yokru. Simdi oglum 700 gram almis ben de az demistim ama hemsire hareketliyse cok normal dedi. Ki ablasina gore gayet hareketli. Anne sutu ise endiselenmene gerek yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…