2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Kızlar ben 31 yıllık hayatımda hiç görmediğim bir kiloya ulastım... Yediklerimi kısayım dedim, dün hiç süt gelmedi sagdıgımda inanamadım. Tecrübeli annelere sorum, ne zaman rejime baslamak lazım?

ben ilk çocuğumda 8 ay emzirebildim sadece.sütüm bir gecede şak diye kesildi.bir gün önce sağdığmda 150 cc çıkan süt bir gün sonra 20 cc oldu.tabi bir iki hafta artarmı diye uğratım olmadı.bende rejime başladım çünkü 8 kilo fazlamı verememiştim.şimdi ise 2 ayda bütün kilolarım gitti hatta şu anda hamile kaldığım kilodan 2 kilo daha zayıfım.
bence emzirme bitince rejime başlamak en iyisi

kızlar bebişlerinizi göz kontrolune götürdünüz mü . bunun için göz dr mı yoksa çocuk dr mı gideceğiz.

Rica ederim cnm...

Tec
kızlar bebişlerinizi göz kontrolune götürdünüz mü . bunun için göz dr mı yoksa çocuk dr mı gideceğiz.
tecrübeli olmama rağmen ben de kararsızım bilmiyorum. 2011 doğumlu oğlumu sanırım çocuk doktoru yönlendirmişti. Üç aylıktı. Az astigmat var demişlerdi. Bi yaşında tekrar çapormışlardı gitmedim. Şimdi bebeğim için düzenli gitmiyorum doktora. Sanırım kaçırıyorum bazı şeyleri

AYVA ÇEKİRDEĞİ jeli demişsin kendin mi yaptın satılıyormu markası ne canım satılıyor mu??
Canim ben normal aywadan cikarttim bu zamanda warmidir bilemiorum belki aktarda da wardir normal aywa cekirdegini caybardagina koyuosun 4,,5 tane falan yarisina kadar cay bardaginin da su ekle sabaha kadar kalsin o bildigin jole oluo onu suruosun...

Ben de 2 ogun yiyorum ama afedersiniz okuz gibi yiyorum kızım durmadigi icin de hızlı hızlı yiyorum ne yedigimi bilmiyorum..Spor yapmam lazım ama nasi ne zman Nerede belim in incelmesi göbeğimin gitmesi lazım

Kizlar bnmkizda
aynen.dediginiz gibikulaklarini ozelliklede sag kulagini cekistiriyo ve agliyo hatta bikeresinde banyo yaptirdigim gun deli gibi sag kulagini tutup aglama krizine.girmisti aha dedik su kacirdikta ondan bole agliyo dedik hemen acile kostuk acildeki doktor kulaginda sorunu yok gaz sancisi cekiyo ded yolladi..neyse ertesi gun hemen cocuk doktoruna kostuk oda bakti kulginda bisi yok dedi gazindan dolayi ole yapiuodur dedi bebekkerin reflekslerini bilemiuoruz anlamsiz hareketleri olabilir normaldir acidan kulgini cekistirmis bu bebek dediok dedik eve geldik..yani demem o ki belki dediginiz gibi dis falandir ya da reflekstir endiselenmeyin iltihap olunca kulakta sanirm ateste oluyomus allah korusun bebelerimizi

kızlar ya lansinoh süt sağma makinasının içinden çıkan biberona dr browns un emzikleri olur mu acaba??? yada hangisi oluyor ki???? ilerde gerekirse biberon alıcam bir iki kere kullanacaksam süt pompasının biberonunu kullanayım diyorum ama emzik lazım dimi hangisini taksam uyar acaba??? uffff ne zor herşey yaaa

birde kızlar doğum sonrası kanama kaç gün sürüyor ya öyle 40 gün sürüyor mu gerçekten???
Canim sezeryanda genellikle 40 gun suruyor kanama ama ilk gunlerdeki gibi yogun degil. Normal dogumda ise kisiden kisiye farklilik oluyor kirk gun olan da var bir haftada kesilen de. Biberon konusunda ise yardimci olamiyacagim canm cunku sadece emziriyorum ben. İlk bebekteki bildiklerimi de unuttum.

birde kızlar doğum sonrası kanama kaç gün sürüyor ya öyle 40 gün sürüyor mu gerçekten???
Ay cok zewkli dur bak sana kendimi anlatiyim......3 gun dikis acim ssurdu 2 hafta gogus ucu acimam surdu 25 gun kanamam surdu 45. Gun kontrole gittim dr hersey yolunda dedi sonra 38 de mi ne esimle olan yakinligimiz basladi anladin sen onu sinra 50. Gu gibi diyim dikis izim tamamen kabuklardan kurtuldu sadece pembeligi kaldi normal adet goruorum simdilik duzenli....

Ben göz Dr una goturcem canım sen ne için ole normal kontrol için mi..benim kızın gözünde hafif kayma var onu sorcam ama ilk aylarda olur dediler biraz erteledi m götürme işini. .

Bu dokulen saclarima yazik ama ya benim ama bu sefer daha rahatim ilk ay dikuldugunde oluom die drlara kosup test yaptirmistim 'D ha bide siwilceler aldi basini gidio uf ya dugunde war carsamba delircem :)

Amanin odul weriolar bana habire ne ki bu.............

Bide yeni uygulamada fot ekleyen varmi ben tam ekle diom eklenemio da telden olmuo sanirim madem bu kadar yenilediniz barim telden yapila bi format yapaydiniz ya sunada

Normal standart nedir bende bilmiyorum ama Sezen'i goturdum ben,goz akintisi icindi..Göz doktoruna gidiyorsun..

Benim bildigimde sezeryanda mudahale olup temizlenme daha fazla oldugundan kanama daha az surermis ki benim cok surmedi..azala cogala gitti..tabii oyle regl olur gb olmadim..
Bi yandan hazir olmana sevindim,bi yandan da simdiden bunlar icin kendini sıkma,son gunlerin tadini cikar hamileliginin,cunku onuda ozluyorsun :)

Bu dokulen saclarima yazik ama ya benim ama bu sefer daha rahatim ilk ay dikuldugunde oluom die drlara kosup test yaptirmistim 'D ha bide siwilceler aldi basini gidio uf ya dugunde war carsamba delircem :)

Gecen gun kuaforume gittim,sen dokulenleri goruyorsun ama suan bakiyorum ki bi o kadarda cikiyorlar dedi uzulme kizcee yenileniyoruz

Kimisi 3 aylık kontrolü yaptırmış, kimisi yaptıracak. Bende yarın yaptiricam kısmetse. Kızlar benim doktor kontrol defterimin arkasında ayına göre kilosu, boyu ve baş çevresi en az ve en çok ne kadar olmalı diye bi cizelge var. İsterseniz yukleyeyim

aaa yüklesene canım zahmet olmazsaaa

yaaa benim de saçlarımm acayip dökülüyoo kel kalcam diee korkuyomm

kızlar yoksa ben direk bi tane diyelim doktor browsun biberonunu ve emziğini alıp bunları mı makineye takmalıyım yani süt sağma makinesinin biberonlarını kullanmayacakmıyım o da çok saçma yaaa????

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…