2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
CAnim erkek bebekler emmeye daha duskun oluyor,seninki meme icin mi uyaniyor,benimki de aynen senin oglus gibi

canım merhaba ne yaptın çalışmaya başladın mı nasıl gidiyor, bebiş alışabildi mi sensizliğe ?? evet emmek için uyanıyor canım, aç olduğundan değil de işte iki çekiyor geri uyuyor

KIZLAR ÇOK ACİL YARDIM
ya benden carsamba gunu hafif pembe bi akibti geldi daha sonra hisi yok ve suan ara ara kahveakintilar.gelio ve bu olay bende dogumdan sonradan beri var ama pembe olmamisti ilk defa oembe geldi bem simdi rregli. Miyim veya altinda baska bisi mi aramam lazimmm[/QUOTE
Bende de benzer durum mevcut. Adetlerim duzenli 60. Gun adet oldum sonra heray ayni zamanlarda oldum adetim biteli 10 gun oldu bugun yine pembe akinti geldi ben de sasirdim devam ederse doktora arayip sorucam. Cok degil baya az adet oldugunu sanmiyorum.

Gece sık uyanmalar bebişlerin çoğunda var anlaşılan çünkü bizde de arttı.hatta öğlen uykularımız baya zorlaştı uykusu olduğu halde uyumuyo huysuzlanıyor anca.zor bi durum valla

Bizim de 1 haftadir oyle gece uykusuna 6 bucukta gecer sabaha kadar 2 kere kalkardi simdi 2 saatte bir kalkiyor. Gunduz 3 kere uyuyo suresi yarim saatle 2 saat arasinda degisiyor.

Sonunda uykusuzluk beni perte cikardi...psikolojim zaten alt ust olmustu en sonunda bagisiklik sistemimde coktu...bebegimi emzirmek icin gogsumu acmaktan hemen soguk almaya basladim simdide mide bulantilariyla ugrasiyorum...oglumun uyku duzeni bi turlu oturmadi...ozellikle uykuya gececegimiz zan cinney geciriyor...memede agliyor ayakta agliyor yatarken agliyor kalkarken agliyor...saatlerce uykusuz kalip sonunda bi 20 dk uyku ve tekrar devam...ac degil acikta degil anlamadim gitti...dun gece 3 bucukta uyandi ne yaptimsa uyumadi taki dort bucuk bese kadar...ondan sonrada yarim saate bir uyandi ve ben artik oturup hungur hungur aglamamak icin kendimi zor tutuyorum...bitmis tukenmis bi haldeyim...herseye ragmen rabbim evladima saglik sihhat versin...

Sonunda uykusuzluk beni perte cikardi...psikolojim zaten alt ust olmustu en sonunda bagisiklik sistemimde coktu...bebegimi emzirmek icin gogsumu acmaktan hemen soguk almaya basladim simdide mide bulantilariyla ugrasiyorum...oglumun uyku duzeni bi turlu oturmadi...ozellikle uykuya gececegimiz zan cinney geciriyor...memede agliyor ayakta agliyor yatarken agliyor kalkarken agliyor...saatlerce uykusuz kalip sonunda bi 20 dk uyku ve tekrar devam...ac degil acikta degil anlamadim gitti...dun gece 3 bucukta uyandi ne yaptimsa uyumadi taki dort bucuk bese kadar...ondan sonrada yarim saate bir uyandi ve ben artik oturup hungur hungur aglamamak icin kendimi zor tutuyorum...bitmis tukenmis bi haldeyim...herseye ragmen rabbim evladima saglik sihhat versin...

canım ben doktora sık uyandığını söylediğimde gece yatmadan süt sağ 150 ml ver yoksa 180 ml sma1 mama ver demişti. yani genelde acıktıkları için sık uyanıyorlarmış. benimki de uyanıyor sık sık. süt çekemiyorum her zaman. ama yaptığımda biraz daha fazla uyuyor. yine çok uzun değil tabii. mamayı vermedim henüz. çok rahatsız duruma gelirsek onunda veririm, çünkü gece uykusu önemli. benimki şu an 2 saatte bir uyanıyor.
sen de süt sağıp bol miktarda içirmeyi dene istersen. ya da mama. ama doktor bunları gece 10-11 gibi vermemizi söylemişti. yani daha erken yatsa bile o saatlerdeki uyanmasında içireceksin ki asıl gece uykusunda bikaç saat uyuyabilsin.
umarım daha rahat edeceksin, sanıyorum bu zorlu bir geçiş dönemi. 6. ayda bebeklerimizin rahatlamaya başlayacaklarına inanıyorum.

bu arada benden 150 ml süt çıkmıyor. zaten bebeğim 100 filan içip bırakıyor maksimum. 150 içse herhalde uyanmadı cidden de o kadar sütüm yok zaten 😔

Cnm bi idrar tahlılı yaptırsanız herkese soyluyorum bnm bebegımde gece cok sorunluydu ıdrarda problem cıktı ya da evın cok mu sıcak ondan da uyanıo olabılır

canim mama falan baslAsan artik 5 aylik oldular sen iyi olmazsan bebegine nasil iyi bakacaksin bi dr danis ve mama basla ac olabilir bence yavrun ikinize de yazik:KK43:

canım ben doktora sık uyandığını söylediğimde gece yatmadan süt sağ 150 ml ver yoksa 180 ml sma1 mama ver demişti. yani genelde acıktıkları için sık uyanıyorlarmış. benimki de uyanıyor sık sık. süt çekemiyorum her zaman. ama yaptığımda biraz daha fazla uyuyor. yine çok uzun değil tabii. mamayı vermedim henüz. çok rahatsız duruma gelirsek onunda veririm, çünkü gece uykusu önemli. benimki şu an 2 saatte bir uyanıyor.
sen de süt sağıp bol miktarda içirmeyi dene istersen. ya da mama. ama doktor bunları gece 10-11 gibi vermemizi söylemişti. yani daha erken yatsa bile o saatlerdeki uyanmasında içireceksin ki asıl gece uykusunda bikaç saat uyuyabilsin.
umarım daha rahat edeceksin, sanıyorum bu zorlu bir geçiş dönemi. 6. ayda bebeklerimizin rahatlamaya başlayacaklarına inanıyorum.

canim benim sagilmis sutlerim var ama iki memeyi ayni anda verdigimde bile kusuyo versem o sutu de kusar bence ne yapsam ki:confused:

Her ağlayan uyumayan bebeğin aç olduğunu pek sanmıyorum.çünkü kızım da 2 haftadır huysuzlaştı iyice.emmeleri de arttı.2 gündür ağlayarak uyutuyorum akşamları mecburen.az önce yine aynısını yaptım açtım müziği ağlaya ağlaya uyudu çünkü uykusu var belli halinden,aç da değil emdikçe daha çok kusuyo.böyle uyuyarak bile 2-2.5 saatte bi uyanıyo.diş çıkarma dönemiyle sıcaklar mı birleşti acaba diyorum.insanın sinirleri yıpranıyor valla.Allah kolaylık versin hepimize.amin

Gece sık uyanmalar duzelecekmi ya gercekten bazen imkansiz gibi geliyo ... Gecede 1 kere uyanan oglan simdi bazen 6 kere kalkiyo ! Ama olsun yinede moralim super benim cunku ogluma kendimce uyku egitimi veriyorum 3 gundur. Onceden kucagimda sallayarak uyutuyodum simdi koyuyorum yerine elini tutup ninni soyluyorum pışpışlıyorum. Konusmuyorum sallamiyorum. Sirt agrilarima dayanamadigim icin birden yapmaya basladim bu benim icin mucize gibi biseydi cok sükür bu halimize 😄

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canim Allah guc kuvvet sabir versin uykusuzluk ve yorgunluk insanin psikolojisini alt ust ediyor ustune bir de ev daginik yemek yok yemeye firsat yok derken bagisiklik sistemi cokuyor. Ben de bayramdan onceki gun mideyi usuttum 2 gun kendime gelemedim serum igne falan duzeldim. Benim oglum da uykudan once agliyor ama zaman gectikce azalmaya basladi ama aksam uykusuna gecmesi dalmasi 1 bucuk saati falan buluyor. Her zaman agliyorsa eger baska sıkıntısı olabilir bebeginin. Ac olmadigindan eminsen ve gunboyu bi huzursuzluk varsa doktora gotur bi istersen. Ama bu siralar böyleyse belki donemlik bi durumdur dis sicaklar buyume ataklari falan. Benim oglum da gecen hafta bezdirdi beni bu hafta yine oturdu gece uykusu belli olmuyor yani cogumuz oturtamadik bi duzen bebislere gore yol aliyoruz iste. Uzun lafin kisasi yalniz degilsin:))

Her ağlayan uyumayan bebeğin aç olduğunu pek sanmıyorum.çünkü kızım da 2 haftadır huysuzlaştı iyice.emmeleri de arttı.2 gündür ağlayarak uyutuyorum akşamları mecburen.az önce yine aynısını yaptım açtım müziği ağlaya ağlaya uyudu çünkü uykusu var belli halinden,aç da değil emdikçe daha çok kusuyo.böyle uyuyarak bile 2-2.5 saatte bi uyanıyo.diş çıkarma dönemiyle sıcaklar mı birleşti acaba diyorum.insanın sinirleri yıpranıyor valla.Allah kolaylık versin hepimize.amin

ayni benim.oglumu anlatmissin cnm ya ac olsa niye kussun var bi sikintilari buyuk ihtimalle dis gibi duruyo bakalm yakinda belli olur

ayni benim.oglumu anlatmissin cnm ya ac olsa niye kussun var bi sikintilari buyuk ihtimalle dis gibi duruyo bakalm yakinda belli olur

Diş çıkaran bebişlerin dişleri önce nerden patlak verdi ki acaba? Bi de diş çıktıktan sonra düzeldi mi biraz durumları huysuzluk uykusuzluk falan meraktayım.yoksa dişler bitene kadar mı böyle yok artık :KK53:

Diş çıkaran bebişlerin dişleri önce nerden patlak verdi ki acaba? Bi de diş çıktıktan sonra düzeldi mi biraz durumları huysuzluk uykusuzluk falan meraktayım.yoksa dişler bitene kadar mı böyle yok artık :KK53:
Genelde alt ya da ust on disler once cikiyor. arkadasin oglu 8 aylik oldu hala ayniymis dis zamanlari hic bitmedi diyor saat basi uyaniyomus geceleri. Ilk dişini 5. Ayda cikarmisti.

aynı durumdayız canım. gece 12 de uyudu, sabah 8de kesin olarak uyandı, bu süreçte en az 15-20 kere uyandı . şu an sinirimden ne yapacağımı bilmiyorum. oturup ağlayasım var. Allah yardımcımız olsun..

Gece sık uyanmalar duzelecekmi ya gercekten bazen imkansiz gibi geliyo ... Gecede 1 kere uyanan oglan simdi bazen 6 kere kalkiyo ! Ama olsun yinede moralim super benim cunku ogluma kendimce uyku egitimi veriyorum 3 gundur. Onceden kucagimda sallayarak uyutuyodum simdi koyuyorum yerine elini tutup ninni soyluyorum pışpışlıyorum. Konusmuyorum sallamiyorum. Sirt agrilarima dayanamadigim icin birden yapmaya basladim bu benim icin mucize gibi biseydi cok sükür bu halimize 😄

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

canım maşallah senin bebişine, benim oğlum uykusu geldiğinde ortalığı yıkıyor ne mümkün yerine yatırayım elini tutayım da ninni söyleyeyim :KK53: ayağımda bile sallayamıyorum krize giriyor çocuk. sıcaktandır dedim 3 gün açtım pencereyi öyle yattık , 15-20 kere uyanan çocuk 5-6 kere uyandı, baya iyiydi benim için ama bu sefer de hasta olacak diye korktum geri kapattım. bakalım inşallah düzelir

Benim kizim 3 yasinda ilk onceleri ne gece uyuyordu ne sabahlari gettikce uykusu duzene dustu oglumun nazar nazar uykusu iyi 4. Aylik

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kizimi yataginda salliyordum ama kucaga cok alismisti ama oglumu ilk gunden hic kucagima bile almadim emziyini agzina koyuyorum yatagina yatiyorum yatiyor ilk gunden oyle alistirmisim inss oyle devam eder nazar nazar

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X