2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463

Canım çok geçmiş olsun..Hiç bitmeyecek gibi geliyor biliyorum..Ben de depresyona girmiştim ilk kızımda..Ama inan geçiyor benimki şimdi 5 yaşında..O huysuz çocuk gitti bir melek geldi..İnan o ağrılar gittiğinde çocuğunu tanıyamayacaksın..Ben en çok sonra da böyle huysuz olur diye korkuyordum ama kızım gördüğüm en uysal çocuklardan biri..Hani derler ya bebekliğinde huysuz olan çocukların sonrası kolaydır diye..Gerçekten de doğru bence..

Canim bide ben elektrikli besik aldim
O sekilse rahayladim yediriyom biraz oynuyom
Icine koyuyom kendi kendine uyuyo
Sunny baby elrktrikli besik

Canim bide ben elektrikli besik aldim
O sekilse rahayladim yediriyom biraz oynuyom
Icine koyuyom kendi kendine uyuyo
Sunny baby elrktrikli besik

Biz de Stork'un dondolino'sunu almıştık ama bizim iki bıdık da sevmedi..Galiba ileri geri sallandığından..Hani köylerde de çingene beşiği yaparlardı ya çocuklar nasıl mayışıp kalırlardı..Galiba gazı olan bebekler sağ-sol sallanmayı seviyor..Ya da bizimkiler öyle bilemedim şimdi :)

Cnm ben de 66 günlükten çıkardım evet yüzünü çizdi ama ellerini kullanmayı öğrenir cnm.tutma egilimi gelişmeli

Kızlar sütüm gitgide daha da azalıyor(( zaten azdı geceleri emziriyordum 1saat idare ediyordu ama artık etmiyor bebeğim 2 aylık henüz( canım sıkılıyor çok psikolojim bozuluyor

Kızlar hamilelikte lekeleriniz oldumu benim göbeğimde koyu renk çizgi oldu hala tam olarak geçmedi geçmesi için bişeyler yaptınız mı önerisi olan???

Canim aynen ole ileri geri olandavar bizde
Ablam vermisti sevmedi onu bu yan salliyor
Enaz kademeye takiyom mayisiyor

Kızlar sütüm gitgide daha da azalıyor(( zaten azdı geceleri emziriyordum 1saat idare ediyordu ama artık etmiyor bebeğim 2 aylık henüz( canım sıkılıyor çok psikolojim bozuluyor

Canım herhalde bol su içmeyi ve humana still tea'yi denemişsindir..Ben kendi yöntemimi söyleyeyim..İki çocukta da pekmez şerbeti sayesinde sütüm çok bol oldu..Bir sağmada 300-350 cc çıkıyor..Bir haftadır azalsın diye 6 saatte bir göğüs değiştiriyorum yoksa ağrıdan duramıyorum..Bir de eğer çok azalırsa yaş mayayı iyice ez, içine pekmez karıştır sulandırıp iç..Hani malt içecekler sütü arttırır denir ya, bundaki maya da o işe yarıyor sanırım..Sütü arttırmak için salatalık elma, bulgur, marul, dereotu, süt, yoğurt iyidir..Nane ve patatesten uzak durmalısın..Bir de süt yapanların çoğu aynı zamanda gaz da yapıyor, gazlı bebeğin varsa bunu da dikkate almalısın..En kısa zamanda sütün artar umarım..

Bizim oglan 82 gunluk 2. Ayda azalmaya basladi sancilari sab simplex kullandik bir de vicol surup ama en onemlisi ben yediklerime dikkat ediyorum sut icmiyorum 2 aydir baklagillerden falan uzak dur gecn hafta bakla yemistim resmen eski gunlere donduk cok zor biliyorum ama sabirrr birden kesiliveriyo gunduzleri aglayan cocuk gitti artik duzene giriyo yvas yavas umudunu kaybetme

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Milupada gdo tespit edilmis toplatiliyomus ilk ay sut az diye vermistim bn de ogluma

Yas mayayi nsl hazirlicaz anlatirmasiniz suyun pekmezin miktari ne kadar olcak?

Slm kizlar nasil keyifler bebislerle benim bebeğim dewamli elini agzini goturuo sapur supur sesler falan o kadar istahli goturuoki sanki elininyiyecek nasil onlicem bunu yaaa butun bebeklerde oluo mu yoksa bu bemim.kizima.has bisi mi

nedenini ben de merak ediyorum.biizmki de öyle

aa e hangi mama iyi ?

Orasini ben de bilmiyorum iste kime nasil guvenicez bu saatten sonra hastanede bile aptamil verdirmislerdi bize sma var benim bildigim eskden beri annem ablamda da onu kullanmis ama icerigi konusunda tam bilgin yok arastircaz artik

Yas mayayi nsl hazirlicaz anlatirmasiniz suyun pekmezin miktari ne kadar olcak?
Canım günde 1 kez içeceğini düşünürsek küp şeklinde olan mayanın 4/1'i'ni iyice eziyorsun, 1 su bardağı suyu yavaş yavaş ekliyorsun..İstenirse su miktarı arttırılabilir ama zaten tadı pek hoş olmayan bir içecek elde edeceğimizden çabuk içilebilir bir miktar olmasında fayda var..En son karışımın içine 2-3 çorba kaşığı pekmez ekleyip, burnumuzu kapayıp kafaya dikiyoruz :) En baştan ezme işlemini iyi yapmak gerekiyor, pütürler kalırsa içmek zorlaşır zira..

Son bi soru daha su sicak mi olcak normal mi ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…