2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Günaydın annişler ve bebişlerii Biz uyandık oğluşumla önümüzde kahvaltı, Tv.de çalar saat açık bi gözümüz de sizde Hepiniz için mutlu bir gün olsunn

Merhaba guzel annisler....gunluk.konusuna gelince bende soyle birsey yapiyorum biraz size fikir olur...ben hamileligimin ilk haftasindan beri ayni kiyafetle ayni sac sekli ve evimin ayni uerinde her hafta foto cekiniyorum....kiyafet olarak gomlek sectim sigamayinca onunu acicamm....ve sizler gibi ultroson fotolarim birikti...ilk idrar testlerim bile var...testlerim diyorum inanamayip baya biiii yapmistim...gormemis hamile kalmis...sonra her ozel.anin tarih ve saati var ilk kesenin gorunmesi ilk kalp atisi ilk hareket.cinsiyet....haaa bide biz videoya cekiyoruz dr randevularini..cinsiyeti ogrendigimizdeki videomiz dillere destan kiz buyudugunde cok dalga gececek....ben hergun gunluk yazmaktan korkuyorum kaybetme korkum buna engel ama ozel anlarimi hep not ediyorum genelde drdan sonraki randevular oluyor...ama son zamanalrda hergun yazmayi dusunuyorum..insss....muzik konusuna gelince esim bana cok guzel bebek.muzik cd si almis bebegin anne karnindaki seslere yakin sesler var....cok guzel.....

Günaydın günaydın günaydın şeker annecikleeeeeeeeeeeeeeeerrrrrr

Puf pufçum hala hissetmiyor musun cidden? Anlaşıldı seninki ağırdan alıyo. Bi tekmeleyecek, tam tekmeleyecek

Günaydın günaydın günaydın şeker annecikleeeeeeeeeeeeeeeerrrrrr

Puf pufçum hala hissetmiyor musun cidden? Anlaşıldı seninki ağırdan alıyo. Bi tekmeleyecek, tam tekmeleyecek

günaydın canım
hayır hissetmiyorum.. sadece bu geçtiğimiz hafta içinde ara ara böyle pıt pıt oldu gibi ama emin olamadım o mu değil mi diye.. çünkü ani oluşuyo, ben konsantre olup bekliyorum o zamanda bişey yok bilmiyorum yani..

Ben 2 haftadır içimde kıpırdadığını hissediyorum. Gece yatağa yatar yatmaz başlıyor kıpırdamaya. Bu hafta da ara ara göbeğimi yukarı doğru ittirmeye başladı. Emin olamıyorum tekme mi değil mi.

Ayyy ne güldüm yaa. Minik kuşa bak sen ne kıymetliymiş tekmeleri, saklıyor annesinden Ceza olarak poposunu ısır bari doğunca Sırt üstü yattığında 1-2 kere öksür ve elini koy karnına. Bakalım tepki verecek mi yakışıklı

aynen yaaa doktora gitmeye korkuyom sırf o tartıya çıkaracak beni diye

Egemen
Oğuzhan
Metehan,

benim yakıstırabıldıklerım canım soyısmıyle...

Biz de Egemen dedik. Ama kime söylediysem ıyyy Egemen Bağışş diyorlar. Yada diyorlarki tok bir isim olsun. Serttan yumuşağa doğru gider isim ve soy isim uyumlu olur diyorlar. Melela Efekan Şen gibi.

artık kıymetli mi, uysal mı yoksa aslında gayet hareketli de ben mi hissetmiyorum bilemiyorum ama ne okuduysam denedim bana mısın demiyo anacım bunuda deniyim bakalım...

Canımsın ne güzel anlatmışsın gerçekten süper bilgiler inşallah rabbim nasip eder de normal doğurursak böyle kolay geçer bir çırpıda ama kesinlikle işin püf noktası nefes alıp vermekte ne zamandan itibaren bu nefes çalışmalarına başlamamız gerekiyor peki?

çok güldüm kız sana hahahaha köşe yastığı modeli

artık kıymetli mi, uysal mı yoksa aslında gayet hareketli de ben mi hissetmiyorum bilemiyorum ama ne okuduysam denedim bana mısın demiyo anacım bunuda deniyim bakalım...

Ben hareketlerini ilk bu yöntemle keşfetmiştim

Anammm devir değişmiş işte. Kızlar geç, erkekler erken hissedilir derler bir de. Yalaaaaaannn Benim kız 17-18. haftalarda başladı pıt pıt yapmaya. Şimdi de bazen öyle sert tekmeliyor ki sıpa Bi de kız olacak, dursana uslu uslu di mi?

hee yaaa, bide öyle derler dimi.. doğru valla..
demek benimki uysal olcak, ismide Efe nasıl olcak bilmem ama görcez bakalım

günaydınlar guzelll annişllerrrrrr :)) nasılsınz hazırlık yapıyormsnz bebişler içinn

günaydınlar guzelll annişllerrrrrr :)) nasılsınz hazırlık yapıyormsnz bebişler içinn

ben deli gibi istiyorum alışveriş yapmak..
hatta odası arabası vs dahil,herşeyi halletmek istiyorum,hazır olsun istiyorum..
ama eşim hala dizginliyo beni,biraz daha bekleyelim diyor..
biyandan da aile fertleri hababam bişeyler alıyo..
2 büyük koliyi doldurcak kadar kıyafet falan var,ayrıca annemde de bi o kadar var

Yavruş ne güzel bilgilerdir bunlar böyle hemen çıktısını aldım valla okuyup okuyup beynime işlicem

20. GEBELİK HAFTASI (19+0, 19+6. GÜNLER)

BU HAFTA SİZDE OLUŞAN DEĞİŞİKLİKLER

Gebeliğin ilk yarısını geride bırakmak üzeresiniz. Artık "karnınız" da yavaş yavaş çıkmaya başladı. Rahiminizi şu anda tam göbek deliğiniz hizasında hissedebilirsiniz. Bundan sonra da her hafta yaklaşık bir santimetre yukarı çıkmaya devam edecek.

............ Gebeliğin en ilginç yönlerinden biri de 20. gebelik haftasından itibaren normal tekil bir gebelikte rahiminizin en üst noktası ile kasıklarınızın ortasında yer alan pubis kemiği arasındaki mesafenin santimetre cinsinden ölçümünün yaklaşık olarak gebelik haftasına tekabül etmesidir...

Ultrasonografi incelemeleri yapılmadığı durumlarda bu ölçüm gebelik haftasını belirlemede oldukça etkili bir şekilde kullanılabilmektedir ve dünya üzerinde halen gebelik takibinde yaygın olarak kullanılmaya devam etmektedir.

İsterseniz bir deneme yapabilirsiniz, ancak bunu asla bir takıntı haline getirip ufak-tefek oynamalar için (örneğin 23. haftada yaptığınız ölçümün 21 çıkması gibi) kendinizi üzmeyin.

Bu gebelik haftasından itibaren göbeğinizle pubis arasında kalan orta hat çizgisi de ("linea nigra") koyulaşmaya başlayabilir, endişelenmeyin, bu çizgi doğumdan sonraki birkaç ay içinde tamamen kaybolacaktır

Eki Görüntüle 962719 aynen bu şekilde yapılıyormuş ölçüm bu yöntemi duyan var mı acaba?

Sağlık ocağından geldim tetanoz aşımın ilk dozu yapıldı. Aşı olamyanlar varsa korkmasın hiç acımıyor, kan aldırmak bile daha çok acıyo inanın
ama şimdi kolum çok ağır ve sanki biri hart diye ısırmış gibi bi ağrı var, onun dışında çok iyiyim

:) geçmişolsun :) oda geçer canımcım 2 güne kalmaz :)

Biz de Egemen dedik. Ama kime söylediysem ıyyy Egemen Bağışş diyorlar. Yada diyorlarki tok bir isim olsun. Serttan yumuşağa doğru gider isim ve soy isim uyumlu olur diyorlar. Melela Efekan Şen gibi.

:)))))))))))))))))))))))) süpersin egemen bağış :))))) Efekanda güzelmiş egemen konusuna katılıyorum :)

hee yaaa, bide öyle derler dimi.. doğru valla..
demek benimki uysal olcak, ismide Efe nasıl olcak bilmem ama görcez bakalım

Efe olcak..İzmir efeleri gibi sağlam dürüst yakışıklı adam gibi adam olacak :) bak saygısından tekme bile atmıyor annesine :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…