2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

aynen ya cikmak istiyorum ama cikamiyorum

kizlar ben kaciyorum uzulerek siz uyursunuz sabah rahat rahat... benim cimcime neredeyse uyanacak uykusuz kalacagim sonra opuyorum sizi eksinli geceler

Ay şimdi aklıma geldi de, bende bebeğime günlük yazsam sanırım aynen şöyle olurdu:
1. Gün : Bebeğim bugun tekmelemedin
2. Gün : Bugün de tekmelemedin
3. Gün : Bugün de hiç bir hareket yok
4. Gün : Bugun ayrıntılı usg'ye girdik, ellerınle yuzunu kapattın. Doktor bır fotonu cekebılmek ıcın yarım saat ugrastı ama acmadın!
5. Gün : Pipini göstermediğinden sana kız dedıler
6. Gün : Erkek çıktın!

Ay tarıhler tabıkı boyle degıl ama kesın böyle bısey cıkardı, cocuktakı uyuzluga bak bak! Gelde duygulan

Oooo ligtv yeterli enisteye bencede
aynen ya cikmak istiyorum ama cikamiyorum

Ne garip ama ya sanki yillardir taniyoruz birbirimizi
kizlar ben kaciyorum uzulerek siz uyursunuz sabah rahat rahat... benim cimcime neredeyse uyanacak uykusuz kalacagim sonra opuyorum sizi eksinli geceler

Iyi uykular cann im

Amannnnn ne gunlukkk
Senin bebis oldukca gizemli Zemrush umm

Amannnnn ne gunlukkk
Senin bebis oldukca gizemli Zemrush umm
[/QUOTE]

Yok olmadı bu cocuk dıyorum ben, bıdahakıne daha ıyısını yapcam bunun
Bak senınki ne huzurlu, ne sadık bı cocuk, annesı ne dılerse yapıyo hıc uzmuyo
Masallah masallah, umarım hayat boyu hep oyle olur Ali Yasin :)

Ama gercekten birebir dinliyor sanki beni ....
Bu gercekten cok hosuma gidiyor
Canim oglum o benim Rabb'im kucagimiza aldigimiz gunleride gosterir ins.

Ama gercekten birebir dinliyor sanki beni ....
Bu gercekten cok hosuma gidiyor
Canim oglum o benim Rabb'im kucagimiza aldigimiz gunleride gosterir ins.

Duy bak Ömer efendi ne kardeşler var gördünmü!! Buradan oğluma sesleniyorum duyy!!
Şaka bi yana aminn canım hayırlısıyla alalım kucaklarımıza bı koklayalım görelım su guzel yuzlerını...

gece gece güldürdün beni bu nasıl günlük böle.
bak canım sana kısaca yazacağım dicem ama pek kısa olmıcak:
çok kolay ama çalışmak gerekiyor o gün hatırlamak için. Kısaca tarif edeyim:7 cm açılana kadar derin nefesler alınabiliyormuş ama kişiye görede değişirmiş. Ortalama 5-7 cm açılma olana kadar normal nefes alıyoruz. Doğum sancısı 90 saniye sürermiş 30 geliş 30 sancı 30 gidiş olarak.

1. 30 da 2 adet karın nefesi alıyoruz diyaframa karnınız şişecek ama böylece bebişe oksijeni depoluyoruz

2. 30 da sancı olacağı için derin nefes alınamiyormuş o yüzden dilimizi üst ön dişlerimizin arkasına koyup, köpek nefesi alır gibi hıh hıh hıh yaparak kısa nefesler alıyoruz bu sancıyı hafifletiyormuş

3. 30 da sancı gidiyor be yine derin karın nefesi alıyoruz.bebişe oksijen yolluyoruz.

8 cm açıldıktan sonra ise ebeler sölüyor zaten kaç cm olduğunu yine ilk 30 ve son 30 aynı derin karın nefesi alıp bebeğe oksijen depoluyoruz,sadece ortadaki 30 da yani sancının en şiddetli olduğu anda
2 mum 1 tüy üfler gibi yani üf üf üffffff tarif edebildimmi bilmem ama bu şekilde nefes alıyoruz buna ve o köpek nefesine yüzeysel nefes deniyormuş yani gırtlaktan dönüyor nefesiniz o yuzden bebeğe oksijen gitmiyor bu esnada.aldığımız o derin nefesler bebeğin oksijensiz kalmasını önlüyor ve sancıları hafifletip doğumu kolay ve hızlandırıyormuş.doğru nefes almayan kişilerde sancı ağrısı fazla hissedilirmiş ve hep yüzeysel nefes aldığı için bebek oksijensiz kalırmış.bunu doğumunuza kadar evde yapın dediler alışın ve doğumda hatırlayıp yapmak kolay olsun dediler. Birde bunu yanınızda duracak kişiye öğretin size hatırlatacak ve uygulatacak bu kadar şimdilik inşallah anlatabilmişimdir. nettende bakabilirsiniz. Vardır sanırım.

oxsitosin hormonu doğumu başlatan hormonmuş hurmada bol miktarda var 38. haftadan sonra yemeye başlayın bölece doğum kolay oluyormuş ayrıca bu hormonun diğer adı sevgi hormonu anne bebeğini emzirirken cinsel birliktelikte ve doğumda salgılanırmış en çok.suni sancı dedikler şey aslında bize sancı vermiyorlarmış doğum başlamadıysa serumun içine oxsitosin hormonu katıorlarmış ebe biz size sevgi veriyoruz deyip espri bile yaptı hatta.

yani herşeyi sizn vucudunuz yapıyor dedi.

birde suyunuz ve kanamanız olmadığı sürece ilk sancıda hastaneye gelmeyin dedi.evde geçirin bu vakti yanınızda bri olsun yürüyün ılık duşa girin belinize sıcak su torbası koyun ve endorfin masajını yaptırın dedi.sancılarınız 5 dakika aralıklara düştüğünde çıkın gelin dedi.1 saat içinde doğurursunuz dedi.herşey normalse tabi doktorunuz zaten herhangi terslik varsa baştan söler dedi.yani böle işte amma yazdım heeeekız koca dersi anlattım nerdeyseeeeee

inşallah işe yarar.

Zemruuuuuuuuuuuuuuuuuuush okuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu senin için döktürdüm o kadar yazıyı ve dene mutlaka çok kolayyyy

slm kızlar nasılsınız ? uzun zamandır giremiyorum nete size yetişmek çok zor sayfalar almış başını gitmiş :) oku oku bitmiyorr

senin adına sevindim, biraz daha rahatlarsın... :)

bende çok merak ediyorum doğum anını ve hazırlıkları birde çocuk doğduktan sonra bakabilirmiyim diye çok endişeleniyorum, nasıl olacak hiç bilmiyorum :18:

günaydın bacılar ev iş ev koşturmaca devam bende günlük tutmaya başladım hoş günlük denemez asında her gün değil uyuyamayıp gece elimde ekmek domatesle yazdıklarım aslında tığ gibi anasını nasıl bi pandaya çevirdiğinide araya sıkıştırıyorum ilerde okusun paşam

Duy bak Ömer efendi ne kardeşler var gördünmü!! Buradan oğluma sesleniyorum duyy!!
Şaka bi yana aminn canım hayırlısıyla alalım kucaklarımıza bı koklayalım görelım su guzel yuzlerını...

Canim kusuruma bakma esim sagolsun birakiyorsun hemen o telefonu dedi biraz kizgin sekilde....
Baru kizlara iyi geceler yazayim dedim ters ters bakti direk ciktim bende
Anammmmm amma kiskanir oldu beni bu forumdan
Omer in sana atmadigi tekmeleride varsayarak topluca atar sen canini sikma

dimi pufpufum.... garip pufpufum senin kofte de ne inatciymis

köftemin suçu yok belkide.. O hareketli ama ben hissedemiyorumdur

tabi yaaa..biyere gitmesen bile sıkıldın mı çıkıp gezsen dolaşsan yürüsen bile yeter zaten sana..önemli olan haba almak değişiklik olması..aaay inş hiçbi sorun kalmazda atlatmış olursun bu durumu artık

bende durum aynı canım hehehehhe değişiklik yok hissetmiyorum hâlâ

günaydın günaydın günaydın..bir izin günün ardından yine işyerine gelmiş bulunmaktayız..
cidden çok gevezesiniz :) oku oku bitiremiyorum :) biraz sonra alıntı yaparak cevaplayacağım mesajlar var ama önce bir günaydın diyim dedim benim güzel anne arkadaşlarıma ve onların güzel ve yakışıklı meleklerine :)

dün ablamın ve kardeşimin çocuklarıyla sinemaya gittik :) avmye gidince bir bakındım neler var neler yok diye inanılmaz teknolojik şeyler var..ana kucakları beşikler falan filan :) tabii hiç alışveriş yapmadım.maaşımı daha almadım maaşlar yarın :) kartı kapatmadan yasak koydum kendime:) ama teknoloji cidden almış başını gitmiş haliyle fiyatlarda ... yada ben hamile kalmadan önce bu sektöre çok uzaktım :) kardeşimin çocuğu 6 yaşına giriyor ablamın çocuğu ise 9 yaşına :) dün ne farkettim ablamın çocuğunun ismi Arda kardeşimin çocuğunun ismi Ada :) bende Asya Melek istiyorum :) Asya ne kadar uyumlu olmuş :) 3 kuzen Arda,Ada,Asya :)

çok geçmiş olsun inşallah bir sorun yoktur değerleriniz de normale döner. ben de böyle tahlil istiyeyim zaten iğne ilaç birsürü var üstüne ilaç kullanmak gereksiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…