2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Eslerimizi fazla mi ihmal ediyoruz ne :KK9:
baya bagimlilik yapiyor burasi :26:
Onlarada 2014 haziran babalari diye acsak ya bir konu :KK52:

Birden hareketlenicek annesi az daha sabir :KK49:
Az once sorf yapiyordu benimkide :KK9:
Rabb'im herkese yasatir ins. Bu guzel duyguyu :KK16:

aynen ya cikmak istiyorum ama cikamiyorum:KK52::KK52:

kizlar ben kaciyorum uzulerek:KK43: siz uyursunuz sabah rahat rahat... benim cimcime neredeyse uyanacak:KK37::KK37: uykusuz kalacagim sonra:KK34: opuyorum sizi:KK54::KK54: eksinli geceler:KK23::KK23::KK23::KK52::KK52::KK52::KK52:

Ay şimdi aklıma geldi de, bende bebeğime günlük yazsam sanırım aynen şöyle olurdu: :KK70::KK70:
1. Gün : Bebeğim bugun tekmelemedin
2. Gün : Bugün de tekmelemedin
3. Gün : Bugün de hiç bir hareket yok
4. Gün : Bugun ayrıntılı usg'ye girdik, ellerınle yuzunu kapattın. Doktor bır fotonu cekebılmek ıcın yarım saat ugrastı ama acmadın!
5. Gün : Pipini göstermediğinden sana kız dedıler
6. Gün : Erkek çıktın!

Ay tarıhler tabıkı boyle degıl ama kesın böyle bısey cıkardı, cocuktakı uyuzluga bak bak! Gelde duygulan :KK70::KK70::KK70:

Amın canım ınnnnsallah! :) Sabırla o gunlerı beklıyorum, yoksa dogumda anca hıssedıcem bu gidişle!:KK70:
Ay yok babalar hıc gelmesın onlar hepten cocuk gıbıler bıdaha hayatta kaldıramayız onları pc basından! Bi LigTv yetıyo bana zaten!! :mad:@@

Oooo ligtv yeterli enisteye bencede :KK52:
aynen ya cikmak istiyorum ama cikamiyorum:KK52::KK52:

Ne garip ama ya sanki yillardir taniyoruz birbirimizi :KK9::KK16:
kizlar ben kaciyorum uzulerek:KK43: siz uyursunuz sabah rahat rahat... benim cimcime neredeyse uyanacak:KK37::KK37: uykusuz kalacagim sonra:KK34: opuyorum sizi:KK54::KK54: eksinli geceler:KK23::KK23::KK23::KK52::KK52::KK52::KK52:

Iyi uykular cann im :KK19:

Ay şimdi aklıma geldi de, bende bebeğime günlük yazsam sanırım aynen şöyle olurdu: :KK70::KK70:
4. Gün : Bugun ayrıntılı usg'ye girdik, ellerınle yuzunu kapattın. Doktor bır fotonu cekebılmek ıcın yarım saat ugrastı ama acmadın!

Ay tarıhler tabıkı boyle degıl ama kesın böyle bısey cıkardı, cocuktakı uyuzluga bak bak! Gelde duygulan :KK70::KK70::KK70:

Amannnnn ne gunlukkk :KK53:
Senin bebis oldukca gizemli Zemrush umm :KK52:

Amannnnn ne gunlukkk :KK53:
Senin bebis oldukca gizemli Zemrush umm :KK52:
[/QUOTE]

Yok olmadı bu cocuk dıyorum ben, bıdahakıne daha ıyısını yapcam bunun :KK70::KK70:
Bak senınki ne huzurlu, ne sadık bı cocuk, annesı ne dılerse yapıyo hıc uzmuyo
Masallah masallah, umarım hayat boyu hep oyle olur Ali Yasin :)

Yok olmadı bu cocuk dıyorum ben, bıdahakıne daha ıyısını yapcam bunun :KK70::KK70:
Bak senınki ne huzurlu, ne sadık bı cocuk, annesı ne dılerse yapıyo hıc uzmuyo
Masallah masallah, umarım hayat boyu hep oyle olur Ali Yasin :)

Ama gercekten birebir dinliyor sanki beni ....
Bu gercekten cok hosuma gidiyor :KK16:
Canim oglum o benim Rabb'im kucagimiza aldigimiz gunleride gosterir ins. :nazar::KK16:

Ama gercekten birebir dinliyor sanki beni ....
Bu gercekten cok hosuma gidiyor :KK16:
Canim oglum o benim Rabb'im kucagimiza aldigimiz gunleride gosterir ins. :nazar::KK16:

Duy bak Ömer efendi ne kardeşler var gördünmü!! :KK70::KK70::KK70: Buradan oğluma sesleniyorum duyy!!:KK70::KK70:
Şaka bi yana aminn canım hayırlısıyla alalım kucaklarımıza bı koklayalım görelım su guzel yuzlerını...

Canım ne guzel acıklamıssın valla allah razı olsun

Yazının basını okurken bıle şöööyle bir titreme geldi valla bana :KK70: Şu hormonun sevgı hormonu oldugunu da ılk kez duydum :O
Haklısın kendıme hep o sekılde telkın vermeye calısıyorum, ıyı dusun ıyı olsun dıyorum. Sancının acısını da gectım de ya bebeğı sıkıstırırsam dıyorum, ya yanlıs yerde ıkınırsam dıyorum (okuduklarımın arasında yanlıs yerde ıkınılırsa şişme yaparmış orası bide yırtılırmıs yazıyodu) bunlardan cok korkuyorum. Bide dedim ya o kesik :KK43: Ya ayrıca suni sancı almasak olmuyormu acaba yaa herkes cok kotu seyler soyluyo bunun hakkında :KK43:
Ben çok isterım aslında bır kursa gıtmeyı, ama bu seferde insanlar tarafından (kayınvalıdem, eltim..) benı yanlıs anlayacaklardır bızde zamanında dogurduk dıyeceklerınden cekınırım o yuzden gıdemem malesef :KK43:

gece gece güldürdün beni bu nasıl günlük böle.:KK9:
bak canım sana kısaca yazacağım dicem ama pek kısa olmıcak:
çok kolay ama çalışmak gerekiyor o gün hatırlamak için. Kısaca tarif edeyim:7 cm açılana kadar derin nefesler alınabiliyormuş ama kişiye görede değişirmiş. Ortalama 5-7 cm açılma olana kadar normal nefes alıyoruz. Doğum sancısı 90 saniye sürermiş 30 geliş 30 sancı 30 gidiş olarak.

1. 30 da 2 adet karın nefesi alıyoruz diyaframa karnınız şişecek ama böylece bebişe oksijeni depoluyoruz

2. 30 da sancı olacağı için derin nefes alınamiyormuş o yüzden dilimizi üst ön dişlerimizin arkasına koyup, köpek nefesi alır gibi hıh hıh hıh yaparak kısa nefesler alıyoruz bu sancıyı hafifletiyormuş

3. 30 da sancı gidiyor be yine derin karın nefesi alıyoruz.bebişe oksijen yolluyoruz.

8 cm açıldıktan sonra ise ebeler sölüyor zaten kaç cm olduğunu yine ilk 30 ve son 30 aynı derin karın nefesi alıp bebeğe oksijen depoluyoruz,sadece ortadaki 30 da yani sancının en şiddetli olduğu anda
2 mum 1 tüy üfler gibi yani üf üf üffffff tarif edebildimmi bilmem ama bu şekilde nefes alıyoruz buna ve o köpek nefesine yüzeysel nefes deniyormuş yani gırtlaktan dönüyor nefesiniz o yuzden bebeğe oksijen gitmiyor bu esnada.aldığımız o derin nefesler bebeğin oksijensiz kalmasını önlüyor ve sancıları hafifletip doğumu kolay ve hızlandırıyormuş.doğru nefes almayan kişilerde sancı ağrısı fazla hissedilirmiş ve hep yüzeysel nefes aldığı için bebek oksijensiz kalırmış.bunu doğumunuza kadar evde yapın dediler alışın ve doğumda hatırlayıp yapmak kolay olsun dediler. Birde bunu yanınızda duracak kişiye öğretin size hatırlatacak ve uygulatacak bu kadar şimdilik inşallah anlatabilmişimdir. nettende bakabilirsiniz. Vardır sanırım.

oxsitosin hormonu doğumu başlatan hormonmuş hurmada bol miktarda var 38. haftadan sonra yemeye başlayın bölece doğum kolay oluyormuş ayrıca bu hormonun diğer adı sevgi hormonu anne bebeğini emzirirken cinsel birliktelikte ve doğumda salgılanırmış en çok.suni sancı dedikler şey aslında bize sancı vermiyorlarmış doğum başlamadıysa serumun içine oxsitosin hormonu katıorlarmış ebe biz size sevgi veriyoruz deyip espri bile yaptı hatta.

yani herşeyi sizn vucudunuz yapıyor dedi.

birde suyunuz ve kanamanız olmadığı sürece ilk sancıda hastaneye gelmeyin dedi.evde geçirin bu vakti yanınızda bri olsun yürüyün ılık duşa girin belinize sıcak su torbası koyun ve endorfin masajını yaptırın dedi.sancılarınız 5 dakika aralıklara düştüğünde çıkın gelin dedi.1 saat içinde doğurursunuz dedi.herşey normalse tabi doktorunuz zaten herhangi terslik varsa baştan söler dedi.yani böle işte amma yazdım heeeekız koca dersi anlattım nerdeyseeeeee

inşallah işe yarar.

Zemruuuuuuuuuuuuuuuuuuush okuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu senin için döktürdüm o kadar yazıyı ve dene mutlaka çok kolayyyy

slm kızlar nasılsınız ? uzun zamandır giremiyorum nete size yetişmek çok zor sayfalar almış başını gitmiş :) oku oku bitmiyorr

Detaylı ultrason yaptırdık bugün herşey iyi çıktı tam haftasına uyumluymus gelışımı yanı ne geride ne önde. 325 gr. 22 cm olmuş :KK1: Bana gelinceeee biraaz daha sabredin dedi. igne ve ilaçların sursesini ayarladı. ama arasıra arabayla ve cok yorulmadan dısarı cıkmama ızın verdi.:KK1: (evde patlamıstım yanı yata yata 1kg daha almısım 1 haftada ) detaylıyı yapan doktora plesantanın durumunu sordum hala aşagıda mı diye yoo arkada durumu ıyı dedi. pek bı mutlu oldum sanırım zamanla yukarı cıkacak. heryerini gördük bebeğimizin özellikle yuzunu. hanı herkes benzetiyor ya bız kımselere benzetemedık ne bıleyım kendı gıbı olacak herhalde oğluşumuz. ee böyle guzel haberler olunca kutlayalım dedık once yemege sonra sınemaya oh be dunya varmıs Allahım herkese guzellıkler nasıp etsın nazarlardan korusun bızı de ınsallah :nazar: herkes guzel haberlerle donsun

senin adına sevindim, biraz daha rahatlarsın... :)

Kızlar sizde de benim gibi doğum korkusu sardı mı bılmıyorum, acayıp streslenmeye basladım şimdiden :S Bunun için daha önce doğum yapmış deneyimli annişlerden bilgi vermelerini rica ediyorum. Benim ilk olucak, özellikle normal doğumda ne yapmalı ne etmeli, bebeğimizin çıkmasına nasıl yardımcı olabılırız, doğumu kendimizce o esnada nasıl kolaylaştırabılırız bunu ögrenmek istiyorum :KK43:
Yani ilk gidiyosun bak şöyle oluyo, sonra şunu yapıyolar, şöyle ıkınman nefes alman gerekıyo falan dıye yardımcı olabılırsenız sevınırız :KK43:(
Bide gecenlerde okudum, herkes hurmanın cok faydası oldugunu soyluyor, dogum yaklastıkca hergun hurma yiyin diyolar, bide hergun banyo yapmalıymıs, bide yuruyus tabıkı, acılmaya cok yardımcı oluyormus

bende çok merak ediyorum doğum anını ve hazırlıkları birde çocuk doğduktan sonra bakabilirmiyim diye çok endişeleniyorum, nasıl olacak hiç bilmiyorum :18:

günaydın bacılar ev iş ev koşturmaca devam bende günlük tutmaya başladım hoş günlük denemez asında her gün değil uyuyamayıp gece elimde ekmek domatesle yazdıklarım aslında :KK9: tığ gibi anasını nasıl bi pandaya çevirdiğinide araya sıkıştırıyorum ilerde okusun paşam :KK9:

Duy bak Ömer efendi ne kardeşler var gördünmü!! :KK70::KK70::KK70: Buradan oğluma sesleniyorum duyy!!:KK70::KK70:
Şaka bi yana aminn canım hayırlısıyla alalım kucaklarımıza bı koklayalım görelım su guzel yuzlerını...

Canim kusuruma bakma esim sagolsun birakiyorsun hemen o telefonu dedi biraz kizgin sekilde....
Baru kizlara iyi geceler yazayim dedim ters ters bakti direk ciktim bende :KK50:
Anammmmm amma kiskanir oldu beni bu forumdan :KK52:
Omer in sana atmadigi tekmeleride varsayarak topluca atar sen canini sikma :KK1:

dimi pufpufum.... garip pufpufum senin kofte de ne inatciymis:emir_bebek::emir_bebek:

köftemin suçu yok belkide.. O hareketli ama ben hissedemiyorumdur :KK1:

Aslında bu radyoloğun söylediği 10 subatta kendı doktorumda bakacak tekrar işte o zaman tam emın olurum ama bu da sevinmemıze yetti guvenım geri geldi biraz. sokağa çıkmaya korkuyodum valla kanamam olacak dıye. Allah kımseye yasatmasın. ev hapsı konusunda süper oldu valla en azından ev oturması sınema vs. takılırım belkı bıraz da bebişe alışveriş.:KK1: Allahım ınsallah hep ıyıye gıder de tamamen atlatırım tek dıleğim bu. en azından kalan 4 ayımı kendimce yasayayım. sen ne durumdasın tekme olayında bı gelişme var mı?

tabi yaaa..biyere gitmesen bile sıkıldın mı çıkıp gezsen dolaşsan yürüsen bile yeter zaten sana..önemli olan haba almak değişiklik olması..aaay inş hiçbi sorun kalmazda atlatmış olursun bu durumu artık :KK34:

bende durum aynı canım hehehehhe değişiklik yok :KK34: hissetmiyorum hâlâ

günaydın günaydın günaydın..bir izin günün ardından yine işyerine gelmiş bulunmaktayız..
cidden çok gevezesiniz :) oku oku bitiremiyorum :) biraz sonra alıntı yaparak cevaplayacağım mesajlar var ama önce bir günaydın diyim dedim benim güzel anne arkadaşlarıma ve onların güzel ve yakışıklı meleklerine :)

dün ablamın ve kardeşimin çocuklarıyla sinemaya gittik :) avmye gidince bir bakındım neler var neler yok diye inanılmaz teknolojik şeyler var..ana kucakları beşikler falan filan :) tabii hiç alışveriş yapmadım.maaşımı daha almadım maaşlar yarın :) kartı kapatmadan yasak koydum kendime:) ama teknoloji cidden almış başını gitmiş haliyle fiyatlarda ... yada ben hamile kalmadan önce bu sektöre çok uzaktım :) kardeşimin çocuğu 6 yaşına giriyor ablamın çocuğu ise 9 yaşına :) dün ne farkettim ablamın çocuğunun ismi Arda kardeşimin çocuğunun ismi Ada :) bende Asya Melek istiyorum :) Asya ne kadar uyumlu olmuş :) 3 kuzen Arda,Ada,Asya :)

Geçen ay sabahları gerilmelerim oluyordu. Doktor mağnezyum eksikliğindendir dedi. Doktorum özelde olduğu için ben de aile hekimine gittim, ilaç kullanmadan değerlerime baktırmak istiyorum dedim. Ayrıca demirime ve kalsiyumuda merak ediyorum dedim. O da tam kan sayımı ile birlikte ihtiyaç olan tahlilleri istemiş. Onlarda sıkıntı olmadı ama AST ve ALT denilen değerlerede bakmış. Onlar yüksek çıkmış, yarın dahiliyeciye gideceğim. Bakalım ne diyecek. Eğer kadın doğumcun devlet hastanesindeyse ondanda isteyebilirsin. Sağlık ocağında kan alınmıyorsa hastanelerin dahiliyesine git. Aylık kontrollerimi yaptırmak istiyorum diye söyle. Ben her ay düzenli yaptırıyorum ve içim rahat ediyor. Demir depom düşükmüş mesale, ilaca ilave pekmez yemeye başladım. Mağnezyumum normaldi ama ilaca başlamıştım, karaciğer enzimlerin yüksek çıkınca mağnezyumu bıraktım. Bunlarla birlikte her ay TSH yani guatr testlerine, idrar tahlili ve kültürünede baktırmanı tavsiye ederim.

çok geçmiş olsun inşallah bir sorun yoktur değerleriniz de normale döner. ben de böyle tahlil istiyeyim zaten iğne ilaç birsürü var üstüne ilaç kullanmak gereksiz

X