2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

bu tutacağım günlüğün yanısıra bişey daha aldım bugün..
oda binevi günlük gibi ama hazır günlük gibi bebeğn nerdeyse anaokul çağına dek tüm ilklerinin yazılacağı bazende resimler yapıştırılacak bi defter ama harika..
anı kalmasını hatıraları böyle şeyleri sevenler mutlaka alsın , ben D&R dan aldım 20 tl

İşte bu...

anam sen hepsini biliyon zatii valla ben dogum yaptim bu kadarini bilmiyom
saka saka normal dogum yapmadim ondan bilmiyom kizimi tam 9 ay 3 gun tasidim karnimda sancinin s si olmadi. verilen gunde gittim genel anesteziyle sezaryenimi oldum bi kac gun agrim sizim oldu hepsi bu ikinci bebege cok hevesliydim burdan pay cikar cokta korkulacak bisey yok

tatlım ben deneyimli değilim ilk bebeğim olacak fakat ben gebelik eğitimine gidiyorum çok faydası olacak gibi görünüyor bugun konumuz doğumdu tamda senin sorduğun soruları işledik ve doğumhaneyi gezdik.ben korkularımı attım inşallah normal doğurmak istiyorum ve eminim çok güzel bir doğum geçiricem bu kendine sölemen gereken ilk şey.gebelik bir hastalık değil o yüzden doğumda korkulacak bişey yok.yaradan o kadar güzel tasarlamışki sancıları aralıkları seni dinlendirmesi ve doğum sırasında salgılanan oxsitosin hormonunun bile sevgi hormonu olmasında bir hikmet var.ebemizin bize anlattığı şeyler korkulacak şeyler değildi hatta doğumun ne kadar mucizevi ve olması gereken olduğu sezeryanın ise ters bir durumda anne ve bebeği kurtaran bir operasyon olduğunu ve onada kesinlikle şükretmek gerekiyor iyiki var.fakat rabbim nasip etsin herkes normal doğurabilsin inşallah.bi kere yürüyüş şart vücut endorfin (doğal ağrı kesici)hormonunu egzersizle ve yürüyüşle salgılıyor ve depo ediyormuş.bu depoyu doğumdada kullanıyormuş.egzersiz yapamayanlar için riskli gebeler yani endorfin masajı var o tavsiye ediliyor.nefes egzersizleri çok önemli doğum esnasında nerde ıkınman gerektiği nerde derin nefes alman gerektiği bebeğe giden oksijen için önemli.
benim tavsiyem çevrenizde eğitim veren bir kurum varsa mutlaka gidin.çok keyifli ve müthiş eğitici.
çok uzun olduu galibaaa

bu aciklamanin ustune laf soylenmez artik... tebrik ediyorum arkadasim ne guzel aciklamissin

Araştırmalarıma dayanarak konusuyorum şekerim Valla eger bukadarsa kolaymış kız yapıvereyim ben ozaman 3-5 tane de lazım olur
Normal doğum yapmayı hiç göZüm yemiyo ama yine de bi aksılık olmadıgı muddetce sıkayım kendımı normal olsun ıstıyorum, bılıyosun normal dogumun avantajlarını, faydalarını ve dinen de ne türlü bir affolunmaya bahşolunacağını :S Oyuzden hummalı bır arastırma içersindeyim, öncelıkle şu nefes olaylarını ıyıce bır ogrenemem lazım. Bide o kuşa kesik atıyolarmış yaa ondan çok tırsıyorummmmmmm ;((

çok sevindim canım.. en çokta hapis hayatının binevi bitmiş tehlikenin geçmiş olmasına.. hep böyle devam et inş ..

Aslında bu radyoloğun söylediği 10 subatta kendı doktorumda bakacak tekrar işte o zaman tam emın olurum ama bu da sevinmemıze yetti guvenım geri geldi biraz. sokağa çıkmaya korkuyodum valla kanamam olacak dıye. Allah kımseye yasatmasın. ev hapsı konusunda süper oldu valla en azından ev oturması sınema vs. takılırım belkı bıraz da bebişe alışveriş. Allahım ınsallah hep ıyıye gıder de tamamen atlatırım tek dıleğim bu. en azından kalan 4 ayımı kendimce yasayayım. sen ne durumdasın tekme olayında bı gelişme var mı?

tirsma sekerim bi bakacaksin yavrun kucaginda... o zaman butun agrilarin dinecek zaten
bak ne diyecegim biz kocisi siki siki tembihledik bebegi getiren hemsireye bahsis ver diye.. ama ne olmus benim kocis bebegi kucagina alinca donup kalmis gozlerinden yaslar bosalivermis.. dunyayla baglantim kesildi o an diyo.. hemsire eli bos donmus

Canım ne guzel acıklamıssın valla allah razı olsun

Yazının basını okurken bıle şöööyle bir titreme geldi valla bana Şu hormonun sevgı hormonu oldugunu da ılk kez duydum :O
Haklısın kendıme hep o sekılde telkın vermeye calısıyorum, ıyı dusun ıyı olsun dıyorum. Sancının acısını da gectım de ya bebeğı sıkıstırırsam dıyorum, ya yanlıs yerde ıkınırsam dıyorum (okuduklarımın arasında yanlıs yerde ıkınılırsa şişme yaparmış orası bide yırtılırmıs yazıyodu) bunlardan cok korkuyorum. Bide dedim ya o kesik Ya ayrıca suni sancı almasak olmuyormu acaba yaa herkes cok kotu seyler soyluyo bunun hakkında
Ben çok isterım aslında bır kursa gıtmeyı, ama bu seferde insanlar tarafından (kayınvalıdem, eltim..) benı yanlıs anlayacaklardır bızde zamanında dogurduk dıyeceklerınden cekınırım o yuzden gıdemem malesef

Ayy kurban olurum kııızzz yazık yaa ay ben bıle dusununce bı fena oldum (
Dün gecmısı okurken buraya bırısı yazmıs, blog acmıs bu benım sayfamdır dıye yazmıs
Gireyim bi bakayım dedım, sezeryana gıderken dogumdan bı yarım saat oncesını ve sonrasını cekmısler, eşini falan gosterıyodu
Bide boyle buram buram drama degıldı, çok naifti adamın sevıncı, izlerken ben bile agladım valla ki öyle aglayamam kolay kolay
Zaten riskli gebelıkmıs 9 ay yatmıs hep kanamalı gecmıs hamılelıgı, 3,ncü tüp bebek denemesıymıs
Bugunde tvde haberlere cıktılar

Merak etme canm ben de 22+2yim bir haftadır hissetmeyen kalmadı oğlumun tekmelerini ..hele babası hissedeince daah ayrı bir duygulara kapıldı daha candan oğlum diyo daha somut oldu herhalde onn içn:)

Evet canim benimki hissediyor elini koyuyor kulagini koyup dinliyor tepkisi de şu"korkmuyor musun içinde canli birşey hareket ediyor resmen"ben de aksine çok hoşuma gidiyor diyorumbizimki ne gurultuya benziyor ne de donme hareketine tam anlamiyla tekmeliyor ya da kafa atiyor bilemiyorumsertlesme bende de oluyor kuru kayisi kuru incir tuket bol bol hazmetmene yardimci olsun

puhahahahahahaaaa... ayy koptum esinin yorumuna

Yasin immm gel oglum biz cikalim buralardan...
Teyzeler bizi ozlememis ne yapalim
Kussek mi teyzelere oglum ne dersin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…