2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Hahaaaa!! :KK70::KK70::KK70:

Manen yasakladım tatlım kendıme, aksi takdırde kendımı kotu hıssedıyorum yaa nerde o eskı gunler :KK70::KK70::KK70:
adamı da korkuttum zaten o da artık ıstemıyo garibim :KK70:
Köşe yastığı modelindeyiz doğuma kadar :KK70::KK70::KK70:

valla helal olsun ben yapamadim senin yaptigini :KK52::KK52::KK52:
drun yasak dedigi zamani gecirir gecirmez eksına devam :KK23:23::KK23:

Detaylı ultrason yaptırdık bugün herşey iyi çıktı tam haftasına uyumluymus gelışımı yanı ne geride ne önde. 325 gr. 22 cm olmuş :KK1: Bana gelinceeee biraaz daha sabredin dedi. igne ve ilaçların sursesini ayarladı. ama arasıra arabayla ve cok yorulmadan dısarı cıkmama ızın verdi.:KK1: (evde patlamıstım yanı yata yata 1kg daha almısım 1 haftada ) detaylıyı yapan doktora plesantanın durumunu sordum hala aşagıda mı diye yoo arkada durumu ıyı dedi. pek bı mutlu oldum sanırım zamanla yukarı cıkacak. heryerini gördük bebeğimizin özellikle yuzunu. hanı herkes benzetiyor ya bız kımselere benzetemedık ne bıleyım kendı gıbı olacak herhalde oğluşumuz. ee böyle guzel haberler olunca kutlayalım dedık once yemege sonra sınemaya oh be dunya varmıs Allahım herkese guzellıkler nasıp etsın nazarlardan korusun bızı de ınsallah :nazar: herkes guzel haberlerle donsun

seni merak ediyordum tatlim gozun aydin hayirli ugurlu olsun kizin :nazar::nazar: ayrica Allah yardimcin olsun canim keske sende :emir_bebek::emir_bebek: minigini gorebilseydin rutin kontrollerinde

Detaylı ultrason yaptırdık bugün herşey iyi çıktı tam haftasına uyumluymus gelışımı yanı ne geride ne önde. 325 gr. 22 cm olmuş :KK1: Bana gelinceeee biraaz daha sabredin dedi. igne ve ilaçların sursesini ayarladı. ama arasıra arabayla ve cok yorulmadan dısarı cıkmama ızın verdi.:KK1: (evde patlamıstım yanı yata yata 1kg daha almısım 1 haftada ) detaylıyı yapan doktora plesantanın durumunu sordum hala aşagıda mı diye yoo arkada durumu ıyı dedi. pek bı mutlu oldum sanırım zamanla yukarı cıkacak. heryerini gördük bebeğimizin özellikle yuzunu. hanı herkes benzetiyor ya bız kımselere benzetemedık ne bıleyım kendı gıbı olacak herhalde oğluşumuz. ee böyle guzel haberler olunca kutlayalım dedık once yemege sonra sınemaya oh be dunya varmıs Allahım herkese guzellıkler nasıp etsın nazarlardan korusun bızı de ınsallah :nazar: herkes guzel haberlerle donsun

amin canim gozunuz aydin..masallah :nazar::nazar::nazar:

kızlar bebişlerinizi hareketlerini eşiniz hissediyormuuu...benimki hissediyor şiddetli tepikleri...forumda altlarda olan bilgilerde 24 haftalık olan arkadaşınkinde yazıyordu 24.haftadadan itibaren başkası hareketleri hisseder falan diyodu...ya biz bariz hissediyoruz acaba bu gaz mııı ...ayrıca yemeklerden sonra yan, çook yediğinizde midenizde sertleşme oluyor muuu

Canım benim eşim 10 gün oldu hissettiği ama sonra baya bi hissedemedi denk gelmedi yani.Ama 15 dk önce bizim sıpacık öyle bi saydırmaya başladıki tekmeleri eşim hepsini hissetti hatta elini koymasa bile benim bazen göbeğim kalkıp iniyor tekmeden,dışarıdan bile gözüküyor artık :))

kızlar bebişlerinizi hareketlerini eşiniz hissediyormuuu...benimki hissediyor şiddetli tepikleri...forumda altlarda olan bilgilerde 24 haftalık olan arkadaşınkinde yazıyordu 24.haftadadan itibaren başkası hareketleri hisseder falan diyodu...ya biz bariz hissediyoruz acaba bu gaz mııı ...ayrıca yemeklerden sonra yan, çook yediğinizde midenizde sertleşme oluyor muuu
bizim tekmelerde çok şiddetlendi artık oğluşum daha güçlü anlıyorum ama eşime gel bak tekmeliyo diyene kadar o gelip elini koyana kadar bizim oğlan duruyo daha nasip olmadı kocişe.
yemekten sonra su içtikten sonra ve biraz fazla yürüyünce sertleşiyor karnım ve midem.eğitimdeki ebe yürürken karnın sertleşiyorsa sertleştiği yerde yürümeyi keseceksiniz dedi.bu kasılma oluyormuş dinleneceksiniz sonra devam yürümeye dedi.:KK34:

maşallah canım ne güzel haberler bunlar bende 2 hafta sonra gidicem dua adin inşallah benim plasentada yukarı çıkmıştır.:KK16:
Kizlar yemegi ve suyu fazla.kacirinca midenizin oralari sertlesiyooo muu

mesela şuan midem taş oturmuş gibi nefes alışım bile değişti yemeği biraz geç yedikte :KK56:

bizim tekmelerde çok şiddetlendi artık oğluşum daha güçlü anlıyorum ama eşime gel bak tekmeliyo diyene kadar o gelip elini koyana kadar bizim oğlan duruyo daha nasip olmadı kocişe.
yemekten sonra su içtikten sonra ve biraz fazla yürüyünce sertleşiyor karnım ve midem.eğitimdeki ebe yürürken karnın sertleşiyorsa sertleştiği yerde yürümeyi keseceksiniz dedi.bu kasılma oluyormuş dinleneceksiniz sonra devam yürümeye dedi.:KK34:

maşallah canım ne güzel haberler bunlar bende 2 hafta sonra gidicem dua adin inşallah benim plasentada yukarı çıkmıştır.:KK16:

mesela şuan midem taş oturmuş gibi nefes alışım bile değişti yemeği biraz geç yedikte :KK56:

İnsallah. bizim gibi olan herkesinkı ıyı olsun. 10 subatta kendı doktorum bakcak net bılgıyı ondan duyarım heralde heyecenlıyım.seninde haberlerini beklıyoruz :KK16:

merhaba kızlarr, bende bugün normal kontrolumu olıyım hemde detaylı ultarasonumu gösteriyim die gittim ama detaylıyı kabul etmedi radyologlar çok çok detaylı bakmıyorlar bu kadarını bende görüyorum zaten dedii, normal kadın doğumcu bakmalı diye yönlendirdi benii bir daha çektiler. :KK14: bence aynı şeydi ama anlamadım gitti. bir daha gidip başka yerde çekmesem mi napsamm, ilk defa başka yere gittim oda en kazık hususta gitmişim ki 2. defa bana olan oldu. valla bu durumda para düşünülmez belki ama 380 tl ödiycek olmak çok koydu :KK43:

İnsallah. bizim gibi olan herkesinkı ıyı olsun. 10 subatta kendı doktorum bakcak net bılgıyı ondan duyarım heralde heyecenlıyım.seninde haberlerini beklıyoruz :KK16:

sen benden önce gideceksin doktora benimki 17 şubatta ama böle duydukça içim rahatlıyor normal doğum yapabilmeyi çok istiyorum doktorum sıkıntı yok normal doğum olur rahim ağzına yakın değil sadece önde dedi.ama ben herşeyin normal olmasını istiyorum bazende abartıyorum sanırım.:KK30:

erkekler hiç büyümüyor tatlım.ağladığınla kalıyorsun ben öle oldum şimdi nasıl kızıyorum kendie ama durdurmak imkansız inşallah düzelirsiniz insan bu beşer şaşar.kimse dörtdörtlük değil olsa sıkıntı verir zaten :KK9:azıcık kavgalar çekişmeler enk verir rabbim geri dönüşü olmayan dert vermesin inşallah.:KK16:

canım inşallah daha iyisindir ağrın sızın varsa doktorunu ara bence :KK34:

o büyük şans işte yanında büyükler olunca daha bi cesaretli iyi oluyor dediğim arkadaş gurbette ve yalnızdı ailesi hemen gelemedi yanına ben vardım yanında ama bende kardeşimden gördüğümü biliyorum.zor oldu yani inşallah bizde böle sıkıntılar olmaz.:KK16:

benim 5 aya kadar yüksek çıkıyordu ama ilaç vermedi sonra birden düştü şimdi 10-6 flan çıkıyor doktorum çok iyi dedi inşallah tekrar çıkmaz bende pcos var ve kiloda var allah korusun :18:

canım gözün aydın kızın hayırlı olsun.inşallah hep böle güzel haberlerle gel.:KK16:

24. haftada yapılıyor canım daha yaptıran yoktur sanırım extra durumlar hariç tabi benim ayın 17 sinde randevum o gün yapılacak.bende merak ediyorum birde benim doktorum aç gelmene gerek yok dedi onu anlamadım bildiğim yükleme önce aç karnına alınıyo kan sonra glukoz içiyosun 50 lik yada 75 lik kaçlık verirse doktor bir saat sonra tekrar alınıyo sonrada 2 saat sonra bidaha alınıyo.benim bildiğim bu gebelere farklı bi tarife uygulanıyorda olabilir.

Selam kızlar, bu aralar çok sık giremiyorum, ama vakit buldukça hızlı bir şekilde bakıyorum. Bizim birde face grubu var daha çok oraya takılıyorum. Dr. dan gelen arkadaşlar var, hepsinin gözüaydın, inşaalah hepimiz hayırlı haberlerle geliriz. Yarın bizimde şeker testimiz var...galiba burada ilk yaptıran ben olacağım. Detayları yarın anlatırım kısmetse. 22 gündür görmedim kızımı heyecanlıyım çok :)

Huzeyyffee canım doktoruna tekrar sor istersen, ben yarın gideceğim, özellikle mesaj çekmiş aç gel diye. Benim randevum 14 şubattı ama bir ilacım bitti onu yazdırmak için yarın gitmem gerekiyor hocayı aradım hocam gelmişken şeker testide yapılabilirmi diye, o da olur dedi. İllaki 24. Hafta diye bir şey yokmuş. Hatta şeker riski olanlara 20. Haftada bile yapılıyormus.

Ama merak eden arkadaşlar yine dr. larını arayıp sorsunlar bence.

Selam kızlar, bu aralar çok sık giremiyorum, ama vakit buldukça hızlı bir şekilde bakıyorum. Bizim birde face grubu var daha çok oraya takılıyorum. Dr. dan gelen arkadaşlar var, hepsinin gözüaydın, inşaalah hepimiz hayırlı haberlerle geliriz. Yarın bizimde şeker testimiz var...galiba burada ilk yaptıran ben olacağım. Detayları yarın anlatırım kısmetse. 22 gündür görmedim kızımı heyecanlıyım çok :)

Huzeyyffee canım doktoruna tekrar sor istersen, ben yarın gideceğim, özellikle mesaj çekmiş aç gel diye. Benim randevum 14 şubattı ama bir ilacım bitti onu yazdırmak için yarın gitmem gerekiyor hocayı aradım hocam gelmişken şeker testide yapılabilirmi diye, o da olur dedi. İllaki 24. Hafta diye bir şey yokmuş. Hatta şeker riski olanlara 20. Haftada bile yapılıyormus.

Ama merak eden arkadaşlar yine dr. larını arayıp sorsunlar bence.

gitmeden arıcam canım acaba benmi yanlış anladım die merak ediyorum çünkü.herkese aç gel demişler ben yanlış anlamış olabilirim.bana doktorum 24. haftada yapıcaz dedi benimde duyduğum senin gibi erken olanlarda var ortalama bu haftalarda yapılıyor sanırım.
seninde kontrolün çok iyi geçer inşallah kızçeni görüceksin ne güzel benim daha 2 haftam var.:KK15:

gitmeden arıcam canım acaba benmi yanlış anladım die merak ediyorum çünkü.herkese aç gel demişler ben yanlış anlamış olabilirim.bana doktorum 24. haftada yapıcaz dedi benimde duyduğum senin gibi erken olanlarda var ortalama bu haftalarda yapılıyor sanırım.
seninde kontrolün çok iyi geçer inşallah kızçeni görüceksin ne güzel benim daha 2 haftam var.:KK15:
[/:nazar:QUOTE]

Sağol canım, inşallah. Evet kızçemi görecem. 2 hafta geçer az kalmış. Bazen dr. larda dalgın oluyor, belki o aç diyeceğine tok demiştir, hayırlısı inşallah hepimizin şeker sonuçları da iyi gelir. Sıkıntısız doğururuz bebişlerimizi.:nazar::nazar::nazar:

Benımkı 24 haftalık canım ama daha tam olarak ben bıle hıssedebılmıs degılım :)

hele ben bi kendim hissedeyim de eşimin hissetmesi şöyle dursun :KK47:

çok sevindim canım.. en çokta hapis hayatının binevi bitmiş tehlikenin geçmiş olmasına.. hep böyle devam et inş .. :nazar:

Kızlar sizde de benim gibi doğum korkusu sardı mı bılmıyorum, acayıp streslenmeye basladım şimdiden :S Bunun için daha önce doğum yapmış deneyimli annişlerden bilgi vermelerini rica ediyorum. Benim ilk olucak, özellikle normal doğumda ne yapmalı ne etmeli, bebeğimizin çıkmasına nasıl yardımcı olabılırız, doğumu kendimizce o esnada nasıl kolaylaştırabılırız bunu ögrenmek istiyorum :KK43:
Yani ilk gidiyosun bak şöyle oluyo, sonra şunu yapıyolar, şöyle ıkınman nefes alman gerekıyo falan dıye yardımcı olabılırsenız sevınırız :KK43:(
Bide gecenlerde okudum, herkes hurmanın cok faydası oldugunu soyluyor, dogum yaklastıkca hergun hurma yiyin diyolar, bide hergun banyo yapmalıymıs, bide yuruyus tabıkı, acılmaya cok yardımcı oluyormus

X