2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
erkekler hiç büyümüyor tatlım.ağladığınla kalıyorsun ben öle oldum şimdi nasıl kızıyorum kendie ama durdurmak imkansız inşallah düzelirsiniz insan bu beşer şaşar.kimse dörtdörtlük değil olsa sıkıntı verir zaten azıcık kavgalar çekişmeler enk verir rabbim geri dönüşü olmayan dert vermesin inşallah.
canım inşallah daha iyisindir ağrın sızın varsa doktorunu ara bence

Teşekkürler. Doğumdan sonra yanımızda her ne kadar büyükler olsa da pek çok görev bize düşecek. EĞİTİM ŞART
o büyük şans işte yanında büyükler olunca daha bi cesaretli iyi oluyor dediğim arkadaş gurbette ve yalnızdı ailesi hemen gelemedi yanına ben vardım yanında ama bende kardeşimden gördüğümü biliyorum.zor oldu yani inşallah bizde böle sıkıntılar olmaz.
ne güzel hiç birinizin tansiyon sorunu yok sanırım saolun bayanlar..
benim 5 aya kadar yüksek çıkıyordu ama ilaç vermedi sonra birden düştü şimdi 10-6 flan çıkıyor doktorum çok iyi dedi inşallah tekrar çıkmaz bende pcos var ve kiloda var allah korusun :18:
canım gözün aydın kızın hayırlı olsun.inşallah hep böle güzel haberlerle gel.

Kızlar şeker yükleme testini yaptıran var mı aranızda? Kaçıncı haftada yaptıracağız bunu?

24. haftada yapılıyor canım daha yaptıran yoktur sanırım extra durumlar hariç tabi benim ayın 17 sinde randevum o gün yapılacak.bende merak ediyorum birde benim doktorum aç gelmene gerek yok dedi onu anlamadım bildiğim yükleme önce aç karnına alınıyo kan sonra glukoz içiyosun 50 lik yada 75 lik kaçlık verirse doktor bir saat sonra tekrar alınıyo sonrada 2 saat sonra bidaha alınıyo.benim bildiğim bu gebelere farklı bi tarife uygulanıyorda olabilir.

Canım bana Dr um özellikle aç gel dedi. Hatta ben sabah kalkınca su içiyorum içmesem mi diye düşünüyorum sonradan orda da su ieçcekmişiz diye. Orda görevli kız şeker yüklemesi arasında suya izin verilmiyor mide bulandırıyor dedi. Sabah kalkınca içebilirmişiz ama. Benim bildiğim bu şekilde

Benim bildiğimde aç karnına yapılıyor. ve daha sonrasında şeker yüklemesi yapılıyor. kardeşim yeni doğum yaptı yanında limon götür dedi. çünkü çok mide bulandırıyormuş..

canım ben daha gitmedim ama ayın 15 ine randevu aldım şeker yüklemesi için. 24. Haftada falan oluyor sanırım.

netten araştırdığım kadarıyla 24-28. Haftalar arası yapılabiliyormuş. Ben bu cuma öğleden sonra için izin alacağım detaylı ultrasonum var. C.teside dr.da rutin kontrolüm var. Eğer kesinlikle 24. Hafta yapılması gerekiyorsa haftaya tekrar izin almak zorunda kalacağım iş yerimden. Bu yüzden öğrenmek istedim. Olmadı rutin kontrolümü bir sonraki haftaya alırım şeker testimi de aynı gün yaptırıırm diye düşünüyorum.

Hehehee Poyraz Şen olsun, benim oğluşumlada adaş olsunlar

kalsiyum ve magnezyum testini nasıl yaptırdınız? doktorunuz mu istedi siz mi talep ettiniz? öyle bir test olduğunu bilmiyordum açıkçası ben de yaptırmak isterim. değerlerim normalse ilaç kullanmak da istemem

Geçen ay sabahları gerilmelerim oluyordu. Doktor mağnezyum eksikliğindendir dedi. Doktorum özelde olduğu için ben de aile hekimine gittim, ilaç kullanmadan değerlerime baktırmak istiyorum dedim. Ayrıca demirime ve kalsiyumuda merak ediyorum dedim. O da tam kan sayımı ile birlikte ihtiyaç olan tahlilleri istemiş. Onlarda sıkıntı olmadı ama AST ve ALT denilen değerlerede bakmış. Onlar yüksek çıkmış, yarın dahiliyeciye gideceğim. Bakalım ne diyecek. Eğer kadın doğumcun devlet hastanesindeyse ondanda isteyebilirsin. Sağlık ocağında kan alınmıyorsa hastanelerin dahiliyesine git. Aylık kontrollerimi yaptırmak istiyorum diye söyle. Ben her ay düzenli yaptırıyorum ve içim rahat ediyor. Demir depom düşükmüş mesale, ilaca ilave pekmez yemeye başladım. Mağnezyumum normaldi ama ilaca başlamıştım, karaciğer enzimlerin yüksek çıkınca mağnezyumu bıraktım. Bunlarla birlikte her ay TSH yani guatr testlerine, idrar tahlili ve kültürünede baktırmanı tavsiye ederim.

Evet canım rutin kontrole şeker aynı güne denk getirilebilir bence de. Benimki de öyle olacak hem normal ultrasonuma giricem hem şekeri suyumu içicem yani niyetim o şekilde bakalım😉

Heee o şekiiiilll :) Kız ilahi bende şu içi dolu olanlardan sandıydımmm:) ehe bende sığamıyorum yere göğe valla montlardan birinin fermuarını patlattım bilemm Valla ne yapcaz bılmıyorum bacım ekşın yok aksiyon yok, temizlik dersen mecbur yavaslamıs durumda, yıyoz oturuyoz

eksin niye yok kiz yasak mi

eksın ı duydum ya alibti yapmayi unutmusum
puhahahahahaahaaaaaa

Egemen
Oğuzhan
Metehan,

benim yakıstırabıldıklerım canım soyısmıyle...

kızlar bebişlerinizi hareketlerini eşiniz hissediyormuuu...benimki hissediyor şiddetli tepikleri...forumda altlarda olan bilgilerde 24 haftalık olan arkadaşınkinde yazıyordu 24.haftadadan itibaren başkası hareketleri hisseder falan diyodu...ya biz bariz hissediyoruz acaba bu gaz mııı ...ayrıca yemeklerden sonra yan, çook yediğinizde midenizde sertleşme oluyor muuu

eksın ı duydum ya alibti yapmayi unutmusum
puhahahahahaahaaaaaa

Hahaaaa!!

Manen yasakladım tatlım kendıme, aksi takdırde kendımı kotu hıssedıyorum yaa nerde o eskı gunler
adamı da korkuttum zaten o da artık ıstemıyo garibim
Köşe yastığı modelindeyiz doğuma kadar

Benımkı 24 haftalık canım ama daha tam olarak ben bıle hıssedebılmıs degılım :)

Doktordan gelen arkadaslarim gizunuz aydin guzel haberlerle gelmissiniz
Bugun yogun bir gundu giremedim pek....
Keyifler iyidir ins.
Yasin imle opuyoruz hepinizi

Canım benim kız tam gece kuşu. Kıpırdamaya başladığında peşlere geliyor tekmeler. Hemen o sırada eşimin elini koyuyorum hareket eden yere. O da hissediyor😊 gaz değil yaa ayırdediliyo bence. Gaz olursa gırk gurk sesler de geliyor bunda ses yok direk içerde dönüyormuş vs gibi hissediyor insan😉

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…