2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

canım gözün aydın çok sevindim.. 44 kilo musun ayy çıtı pıtı annecikk

toplam 3 kilomu? ooooo çok iyi ben 6 kilodayım totalde ama doktorum iyi diyor bu arada maşallah canım kızına sana

inş canım Allah'ım daim etsin bu kez..
sağolasın tatlı arkadaşım benim..

ben de bu aydan sonra alırım heralde iştah açıldı,aman açılsın açılsın
bu arada benim bebiş 34 mm miş sütler işe yaradımı nedir hergün 1litre içersem

Ilk kez duyuyorum cnm Rabbim bu sefer yüzünü güldürür insallah düşündüklerin kuruntudan öteye gecez zor gercwkten ama 20 haftalardasin digerleri 7 haftalikken belli olmuş bence bu kez köften seninle icini ferah tut

ben de bu aydan sonra alırım heralde iştah açıldı,aman açılsın açılsın
bu arada benim bebiş 34 mm miş sütler işe yaradımı nedir hergün 1litre içersem

vuuuyyyy her gün 1 lt süt mü..
su gibi hehehehehe
ben zoraki içiyorum,onuda her gün değil..

çok sağol,Allah razı olsun..
inş bu kez cidden benimledir ve sonuna dekte kalır..

Devletteki doktorum folik asite bile karşıydı kan hapı verdi..özeldeki doktorumvitaminden başka birşey kullanmamı istemiyor hatta vitaminide kesebiliriz dedi..meyveni sütü düzenli alıyormusun diyor sanırsam beslenmemizlede ilgili.. kan hapı şuan kullanıyorum sadece..bazen içmeden işe gidiyorum ogünde pekmezle idare ediyorum :) çok takmıyorum ilaçları.. balık et süt :) mümkünolduğunca dengede tutmaya çalışıyorum ... hani bir rahatsızlıktan dolayı verse düzenli kullanırım ki birara progestan iğne ve ilaç kullandım...1-2 gün içmemekle bence bir sıkıntı teşkil etmez..

vuuuyyyy her gün 1 lt süt mü..
su gibi hehehehehe
ben zoraki içiyorum,onuda her gün değil..

çok sağol,Allah razı olsun..
inş bu kez cidden benimledir ve sonuna dekte kalır..

Amin insallah Sen Rabbinden umudunu cekme ve bol bol dua et cnm Rabbim kofteni sana bağişlasin Rabbime emanetsiniz:116::116::116:

Amin insallah Sen Rabbinden umudunu cekme ve bol bol dua et cnm Rabbim kofteni sana bağişlasin Rabbime emanetsiniz:116::116::116:

geçen seneki anıların için yazdın seni esir tuttum resmen kusura bakma
çok sağol, sende vakit ayırdın ilgilendin..
Allah seninde bebeğini korusun hep sağlıkla sana size bağışlasın inş..

ben herşeyi düzenli yemeye çalışıyorum ama haplar bana biraz tuhaf geldi herşeyim tamsa neden hap alayım ki? ki ben normalde de fazla ilaç kullanmayı sevmiyorum doğal yollardan halletmeyi seviyorum. şükür öyle ağır hastalıklarım da olmadı. gazetelerde aldığımız vitamin hapının önemli olmadığı yediklerimizden aldıklarımızın önemli olduğunu okuyunca da ne kadar düzgün bir iş yaptığımı anladım. ben sadece biraz daha hareket edeceğim yapmam gereken şeyin bu olduğuna karar verdim sonuçta bebiş için kolestrol önemliymiş :)

canım benim de askeri hast. doktorum ilk 3 ay sadece folik asit verdi kan ilacını17. haftadan önce veremem demişti.. özelde ki doktorum da 12. haftadan itibaren kan+ vitamin verdi 16. haftada da magnezyuma başlattı.. çarşamba günü askeri hast. doktoruma gittim vitamin ilacını tavsiye etmiyorum düzenli besleniyorsan tabi dedi.. vitamin iştah açtığı için kilo da aldırabilirmiş ayrıca şimdilik vitamin ilacı kullanmıyorum velhasıl..ama kan ilacı ihmal edilmemeliymiş doktorum özellikle üstüne basa basa söylüyor her defasında..

aynen canım..bugüne kadar antibiyotik grip hapları vs hiç kullanmaıdm benim hastayken yaptığım tekşey tarhana çorbası ve tavuksuyu çorba..başğarısı vs içinde ağrıkesicide kullanmadım..inşallahta kullanmak zorunda kalmam bundan sonra ilaç falan..

valla canım iki doktora gitmekte sıkıntı..biri kan hapı verdi diğeri vitamini....ama ben vitamini bıraktım kan hapına devam ediyorum ama mutlaka aksattığım günler oluyor..dikkat edeyim bende kan hapına bari..

valla canım iki doktora gitmekte sıkıntı..biri kan hapı verdi diğeri vitamini....ama ben vitamini bıraktım kan hapına devam ediyorum ama mutlaka aksattığım günler oluyor..dikkat edeyim bende kan hapına bari..[/QUOTE]

canım öyle sıkıntı ama ben mecburum çünkü ask. hast. doktorun ultrasonu çok kötü mesela bugün muayene oldum bebeğimin yüzünü zar zor seçebildim çıktı da vermedi ama doktor iyi çok tecrübeli Allahtan.. tahlilleri vs. orda yaptırıyorum.. özele de gidiyorum çünkü çok güzel görünüyo bebeğim renkli ultrasonda tam seçiliyo her hareketi doğumu da inş. özel de yapmayı düşünüyorum o açıdan en azından doktorumu tanımış olurum o da beni tanır doğuma kadar.. bu şekilde idare ediyoz bakalım..

Son düzenleme:

inşallah canım zorunda kalmayız.. sende aynı ben gibisin dün dr aldığı ilaçları 3 günde bir alsın demiş. kan hapı alıyorum ben bir tek onu da bugün içmedim...

köfteeeemmmm
bebeğimmmm
canımmmmmm
bal böcüğümmmmm
tatlıımmmmm

hadi bakalımmm artık şu pıt pıtları hissettir anneye... :118:

canım benimde hamilelik öncesi kolestrolüm oldukça düşüktü ben de sağlık ocağında tahlıl yaptırdım yüksek çıktı oradaki ebe yüksek ama normal dedi sonra eve geldim netten araştırdım ikinci üç ayda kolestrol yükselirmiş üçüncü üç ayda ise tekrar düşermiş o yüzden ben de rahatladım vitamin konusu benimde aklıma takılıyor acaba boşu boşuna mı içiyorum diyorum kan hapını içmemiz gerekiyor biliyorum ben 12. haftadan beri kullanıyorum ama ona rağmen kan değerim düşük çıktı ama vitamin hapı içmek gereksiz geliyor bana ama içmediğimde de acaba yanlış mı yapıyorum diyorum o yüzden içmeye devam ediyorum

Hamileligimin ilk aylarinda bebek yagi kullandim ben canim. Son 2 aydir da Rossman dan aldigim hamile losyonu ve hamile yagi kullaniyorum. Simdilik memnunum. Karnimda gerilme gibi bir his olmuyor. Yumusak kaliyor..

Canımcım ben aktardan aldığım bir yağ karışımı var onu kullanıyorum.

Kızlar tşk ederim...karadenizki cnm karışımda neler var ? Bende hakiki zeytin yağı kullanılabilir die duydum...Bilgisi olan varmı acaba

cevabın için teşekkür ederim canım sana da benim diğer değerlerimin hepsi düzgün sorun yok. sadece kolestrol yüksek bende. ben vitamin hapını içmiyorum. düzenli beslendikten sonra zaten sorun olacağını sanmıyorum. bu dönemde kolestrol bebeğin organları ve sinir sistemi oluşumunda büyük bir rol oynuyormuş. Allah yardımcımız olsun canım ya.. inşallah sağlıklı bebişlerimiz olur...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…