2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kizlar bir şey sorucam.. Çarşamba dr a gitmistim kan ilacimda bitmisti yaziriyim ddim. Dr kan degerine bi vakalimda oyle yazqlim tekrardan dedi.. Benim cocuklugumdan beri kan eksikligim var. Demir depolarim hemen bitiyo. 16. Haftamda yazmisti dr ilaci 20. Haftama kadar ictim. Çarşamba tekrar olcum yapti tam sinirdayim degerim 12 cikti. Acaba budeger bebisime ve bana yeter mi. Malum kalp bebege surekli kan pompaliyor..
Dr gerek duymadi ama ben endiseliyim..

Amin inşaallah o güzel günleri de göreceğiz hayırlı zamanda gelsin canım kızım diye umut ediyorum, bu bebek de umudumun simgesi oldu, şuana kadar birşey alamadım kaybetme korkumdan, hala tedirginim ama Rabbime emanet ettim başından beri, şimdiler de yolu yarıladık ve de test sonuçlarıyla da iyi olduğuna kanaat getirdik diye daha çok umudum var

evet benim doktorda öyle dedi 400-500 gr olduğunda hissedeceksin dedi..
bekliyorum bakalım

o korku var yaaa hani kaybetme korkusu Allah göstermesin yaşatmasın inş.. Ama ben eminim son ana dek geçmeyecek bu korku (en azından bende öyle) ama bi yanımda deli gibi herşeyi almak tamamlamak istiyor..

ben çıkıyorum kızlar..mesaim bitmek üzere..biraz işleri toparlayım..malum hsonu bizim burası ana baba günü....
hepimize sağlıklı endişesiz güzel geceler olsun..meleklerinizede sağlık olsun huzur olsun yediğiniz herşey bebeğinize loplop et olsun :) kan olsun can olsun :)
yarın görüşmek üzere..

Evet canım almanyadayım 5 dkk olmuştu yola çıkalı nasıl olduysa sola gitmem gerekirken direk giriş yasağı olan yola doğru girdim aslında tam olarak girmedim yöneldim ve sınav o an şoktayım tabi ne olduğunu anlamaya çalışırken adam kâğıdı doldurup elime verdi..keşke türkiyedeyken yapsaydımda acemiliğimi atsaydım üstümden. 2-3 hafta sonra yine sınav var inş.alırım

Ondanmıdır dersin:)

Doğru diyon canımm inş. 2. de alırımda kurtulurum..

tşk ederim açıklayıcı bilgilerin için..insallah benimde fazla acımaz açıkcası yazdıklarını okuduktan sonra cesaretlendim diyebilirim :) 5 dozluk aşıyı hemşireye sorucam bende ,her hamilelikte tekrar tekrar yaptırmaktansa tek seferde olmak bana da mantıklı geldi.
tüm bu aşı üzerine anlatılanlardan dolayı bende istemiyorum aşıyı.. Sordum doktoruma (bende özele gidiyorum) vurul dedi banada..

vurun dediği halde aşıyı olmayacaksın sanırım ? bende olmam diye pek üstüne durmamıştım ama doktorum ısrarlı bi şekilde olacaksın kaçısın yok diyince..el mahkum..çok acımaz umarım

köfteeeemmmm
bebeğimmmm
canımmmmmm
bal böcüğümmmmm
tatlıımmmmm

hadi bakalımmm artık şu pıt pıtları hissettir anneye... :118:

evetttt bende istiyorum pıt pıtlardannnn..hadi kıymetlilerimiz...

Bendeee istiyorummm.. :97:
Benim oğlum çok yakışıklı , çok güçlü , çok tatlıı atar annesine bi tekme hemen buracıkta olduğunu hissettirir demi bebeğimm?
(Ama bu tekmeler geciktikçe bi o kadar da yayamas olduğunu düşünüyorum , sen bi doğ o popişkondan seni bi ısırayımda gör gününü :119:)

Son düzenleme:
vurun dediği halde aşıyı olmayacaksın sanırım ? bende olmam diye pek üstüne durmamıştım ama doktorum ısrarlı bi şekilde olacaksın kaçısın yok diyince..el mahkum..çok acımaz umarım

yok kızz olucam bende.. Napiyim doktorda vurul dedi, güveniyorum da doktoruma

Hiçç korkmayın kızlar hatta vurulurken hiçç hissetmedim bile ben.Küçücük bi iğne zaten.Kan verirken daha çok acıo valla benim kolum.Sonrasındada sıkıntı yok, içiniz rahat olsun kolunuzu sıkmayın rahat bırakın o yeter..

zamane oğlanları bunlar çok uslu olcaklar belkide baksana kızlar basıyo tekmeyi bizim oğlanlardan ses yok

geçen seneki anıların için yazdın seni esir tuttum resmen kusura bakma
çok sağol, sende vakit ayırdın ilgilendin..
Allah seninde bebeğini korusun hep sağlıkla sana size bağışlasın inş..

Sende Sağol cnm ne kusuru benimde sohbet ededim varmiş iyi oldu amin tesekkur ettim guzel dualarin için en kisa zamanda koftenin pitpitlarini duyarsin insallah iyi bak kendine ara ara uğrarim artik cok guzel dostluklar oluyir kiymetini bilin birbirinizi üzmeyin biz hala goruşuyoruz

Bu arada tetenoz aşisi ile bir arkadaşimiz soru sormus hamileliğin 20 ile 25.haftalar arasi yapikir aç tok farketmez ilk aşida kol agrisi olabilir biraz agir bi asidir vurulnasinin sebebide dogumda kullanilan malzemerden bebeginizin etkilenmemesi ikinci asi daha hafif oluyor gecmis oldun simdiden

İşte buda benim fındığım fıstığım:)))

Eklentiler

• $20131231_191511.jpg
    49,6 KB · Görüntüleme: 37

Canım geçen ay benim kan değerim sınrda 11.6 çıktı ama doktorum kan ilacı yazmadı.Çünkü bu aylarda kanda seyrelme oluyormuş.Dolayısıyla hemoglobin düşmüş gibi gözüküyormuş.Endişelenme canım 10 küsürlerde olursa ilaç yazıyorlar.

Masaallah size
Canim komsumuzun oglunun adi Omer Faruk cok tatli sirin bir cocuk....
Bence daha mi hos olmus ne

sagol canım :)
Dimi benimde daha bi hoşuma gitmeye basladı :)

Çok güzel yaaaa... ne güzel zayıf bir hamilesin

Kııııııııııııııızzzz sen biliyormusun 81 kiloyum şuan ben wuhhuuuuu ehiehieheeheee!!! Allahtan boy var, bide erkek bebiş oldugundan göbişte yana değil öne doğru şişiyo

Buarada bende sizi gördüm maşşallah diyim valla : Senin göğüsler pek şişmemiş galiba maşşallah dimdik duruyo Ben 95'e yaklastıgım için resmen anane sütyeni kullanıyorum oda hiç güzel durmuyo seninki gibi ;((

nebileyim canim ya insan korkuyor surekli panik halinde bide onceden kaybin olunca bundada kanamali 2ay yatarak gecirince havadan nem kapiyorum korkuyorum. sag saglim kavussaydik bi bebislere...sagol canim cvp allah razi olsun

Est.. Yaşadıkların gercekten çok zormuş canım kaygılarını tabiki anlayamam ama olsun sen yinede fazla evhamlanmamaya çalış, sakınan göze çöp batar Allah korusun. Allahım sana emanet bebeğim de, ben hep öyle yapıyorum, içinden hep öyle geçir.. Tedbir senden tevekkül Allahtan :*

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…