2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
merhaba arkadaşlar size bir şey sormak istiyorum;

tetanoz aşısı için sağlık ocağına aç mı gittiniz yoksa tok mu? bana ebe demişti ama unuttum yaa :26::26:

merhaba arkadaşlar size bir şey sormak istiyorum;

tetanoz aşısı için sağlık ocağına aç mı gittiniz yoksa tok mu? bana ebe demişti ama unuttum yaa :26::26:

ben gitmeden önce aramıştım canım.. kan tahlili için aç gelmen gerek dedi. tetanoz aşısı içinde yanında bir pogaca bulundur demışti tansiyon düşmesin diye demek ki tok karnına vuruluyor diye düşünüyorum.

Kızlar,
Sağ göğsümün altındaki batmayı sordum doktoruma, gaz sancısı dedi, bebek değilmiş yani :KK9: Bebek oraya kadar ulaşamaz daha dedi :KK9:

Benim yediklerimden dolayı gaz sancım çok oluyor muhtemelen bu da gaz sancısı :KK1:

Meyve yiyorum her gün, salata yapıp yiyorum, maalesef öyle herşeyi yiyemiyorum kilo yapıyor bana çok, hareketsizlik var bende mecburiyeten sürekli dinlenmem gerekiyor düşük riskim sebebiyle... Bu da kiloya neden oluyor doğal olarak, beslenmeme dikkat etmem gerekiyor devamlı...

Çiğ sebze ve meyve gaz yapıyor bende tabi :KK9:

Yani gaz sancısı sağ göğsümün altındaki acı, bazı zamanlar karnımın içinde de dolaşıp duruyor ne acı veriyor sormayın, bebek değil yani o sancı, heheh :KK9:

Tetanoz aşısı için de birşey diyeyim size, o aşı benim metabolizmamı zayıflattı, şimdiye kadar grip, nezle insanların yanında bana hiçbirşey olmamıştı ama o aşıyı vurulduktan 2 gün sonra ateşli bir grip geçirdim, sinüzit oldum, faranjit de cabası... :KK14:

17 Şubat'ta 2. aşı için tarih verdiler, gitmeyeceğim :KK14:

Canım da çok yandı, kolum kopmuş gibi ağrıdı kaç gün, tabi üzerine grip de olunca kolumu unuttum ama çok ağrı yaptı bana, bünyemi de zayıflattı... :KK14:

ben gitmeden önce aramıştım canım.. kan tahlili için aç gelmen gerek dedi. tetanoz aşısı içinde yanında bir pogaca bulundur demışti tansiyon düşmesin diye demek ki tok karnına vuruluyor diye düşünüyorum.

cevap verdiğin için çok tşk ediyorum canım.. bende öyle yapayım ,haftaya gidicem bende.

Tetanoz aşısı için de birşey diyeyim size, o aşı benim metabolizmamı zayıflattı, şimdiye kadar grip, nezle insanların yanında bana hiçbirşey olmamıştı ama o aşıyı vurulduktan 2 gün sonra ateşli bir grip geçirdim, sinüzit oldum, faranjit de cabası... :KK14:

17 Şubat'ta 2. aşı için tarih verdiler, gitmeyeceğim :KK14:

Canım da çok yandı, kolum kopmuş gibi ağrıdı kaç gün, tabi üzerine grip de olunca kolumu unuttum ama çok ağrı yaptı bana, bünyemi de zayıflattı... :KK14:

merhaba, ağrı ve ateş çok yaparmış dediğiniz doğru yani..

bende istemiyordum açıkcası ama doktorum şart koştu ..mecbur yaptırcam :KK43:

Kızlar;

Bu da benim tatlı kızımın ilk oyuncağı, annesi ona bebiş aldı :KK16::KK16::KK16:

O bebeğe sarılıyorum şimdi, kokum sinsin üzerine, yanına yatıracağım kokumun sinmiş olduğu bebeği :KK16:

Bebeğim daha güvende uyuyormuş öyle, anne kokusu sinmiş bir obje, giysi vs. bebeğin rahat uyumasını sağlıyormuş duyduğuma göre :KK9:
$bebiþ.jpg

Ben özel hastanedeki doktoruma sorduğumda şart değil dedi, muhakkak vurulman gerekmiyor madem devlet böyle bir hizmet veriyor,

vurulmak istersen vurulabilirsin dedi, ben anne karnındayken aşılanmış annem, o aşı da beni koruyormuş zaten öyle dedi doktorum...

O yüzden 2. aşıyı yaptırmayacağım boşu boşuna, çok canımı yaktı, sıkıntı verdi hayatıma :KK14:

Ben özel hastanedeki doktoruma sorduğumda şart değil dedi, muhakkak vurulman gerekmiyor madem devlet böyle bir hizmet veriyor,

vurulmak istersen vurulabilirsin dedi, ben anne karnındayken aşılanmış annem, o aşı da beni koruyormuş zaten öyle dedi doktorum...

O yüzden 2. aşıyı yaptırmayacağım boşu boşuna, çok canımı yaktı, sıkıntı verdi hayatıma :KK14:

bende özele gidiyorum canım -medical park- bilmiyorum doktorum vurulacaksın dedi bana da :KK43: her doktorun farklı görüşü var işte.

ankara12;3378 Allah dualarınızı kabul etsin. "Allah tüm isteyenleri sağlıklı .!.:
Günaydin canim...Allah kabul etsin insallah. . Senden istegim dua na benide eklemen. Malum bende beklemedeyim drlar bnmde gozumu korkuttu. Rabbim yavrularimizi korusun ve saglikla sihhatle bize bagislasin inşallah. .

canım hepimiz için hayırlı kolay doğumlar dile sağlıkla bebişleri kucağımıza alalım de
bize yeter şimdiden Allah kabul etsin

Biraz da olsa rahatlamana cok sevindim arkadasim hepimiz icin cocugumuzun saglikli dogmasini ve bizim de bunu gorebilmemiz çocuk larimizla birlikte saglikli bir omur gecirmemiz ixin dua edersen bu bizE yeter de artar bile
Hepinize ve oğluma dua ettim Canlarım. Allah kabul etsin insallah.
Kızlar 5. haftadan bu yana her hafta günlük tutuyorum bunu doğduktan sonra ilk zamanlar her ay sonra her yıl veya önemli günler olarak yazmaya devam edicem. Kızım evlenirken ona anneannemin ben doğduğumda bana taktığı 4 yapraklı yonca kolyemi, benim bebeklik küpelerimii kızımın ilk saçı, ilk dişi ilk okul defteri ilk resmi gibi ilklerinden oluşan parçaları, doğum fotolarını, gebelik testi sonucunu ve bu anı defterini hediye edicem. 20. hafta yolun yarısı diye sizinle paylaşmak istedim. Bu hafta daha çok geçmişin özetini yaptım.

20.HAFTA ----- YOLUN YARISI / 31 OCAK 2014 - CUMA

Kızım, bilimsel doğrulara göre yolun yarısını geride bıraktık. Bu kadar daha zaman sonunda seni, beni ve tüm kainatı yaradan Rabbimiz uygun görürse şuanki dünyandan yeni bir dünyaya gönderileceksin.
Geride kalan haftalarda beni bambaşka şaşkınlıklara, farklı acılara, değişken duygu sirkülâsyonlarına sürükledin.
Kah güldüm kah ağladım ama çoğunda öfke kontrollerimi sağlayamadım, tahammülün bir anda yok olduğu sinir nöbetlerinde en çok babana zarar verdim.
O yine de güçlü bi adam, ikimizi de çok seviyor ve hatta seni benden daha çok seviyor çünkü bu gelgitlerime dolaylı yoldan sebep olmana rağmen seni bir kez bile suçlamadı.
20 hafta boyunca çok yedim çok uyudum, milimlik bir gelişmeyi dahi fark edebilir miyim diye aynada her gün göbeğimi izledim, saçlarımı uzun süre taramadım, giyinmek banyo yapmak istemedim, sonra cinsiyetin için meraktan çatladım.
Sokakta gördüğüm her bebeğe acaba üşüyor mu acaba tok mu diye potansiyel annelik yaptım.
Tüm insanların (kadın-erkek ) birkaç ayda bir hamilelik duyguları yaşarsa dünyada savaşın yok olacağına inandım.
Çünkü hamilelik öyle iyi, öyle masum öyle anaç bi hissiyata büründürüyor ki, bu duyguları yaşayan biri değil birini öldürmek birine zarar vermeyi bile aklından geçiremiyor. 29. yaşıma ve yeni bir yıla sen içimdeyken girdim.
İlk kıyafetlerini aldım. Çilek modelli ilk örgü tulumunun örgüsüne başladım.
Hayatımın geri kalanında en güzel anılarım arasında yer alacak o anı, ilk kıpırtını yaşadım.
Saçlarımın beyazları ilk zamanlarda sinirimi bozsa da hala boya müdehalesinde bulunmadım.
Seninle aramdaki göbek bağından başka bir bağla bağlandığıma kanaat getirdim.
Göbek bağımız kopsa da bizi hiç koparamayacak “anne-kız” bağı bu. Sen doğduğunda dinlemen için ninniler öğrenmeye başladım. Bi sürü makale okudum ve daha okuyacağım çok şey var.
Sana hala isim bulamadık. Şura, Hanzade, İkra diye değişen isim yolculuklarının sonunda sadece “kızım” olarak dilimizde kaldın. Çünkü adın ne olursa olsun sen bizim sadece kızımızsın…

Cook duygusal bir an ve anı olmuş. Ben de günlük tutuyorum oğluma. Kontrollerimi, yaşadıklarımı, korkularımı yazıyorum.
selam herkese güzel hayırlı haberler alacağımız bir cuma olsun :) merak edip soran arkadaşlar hepinize selam olsun..alıntı yapamadım..

doktordan geldik...gittiğim doktorun bu konularla hiçbir ilgisi yokmuş..beni başka bir profa yönlendirdi..fetal kardiyolog sadece Eskişehirde iki doktor varmış..5 şubat saat:16.00 te randevumuz var...ama benim içim çok rahat dün başka bir kardiyologla görüştük ve down sendromu ile ilgili bir ayrıntı değil bu dedi..diğer testleri normalse dedi..ki hepsi sınırların altındaydı... doğduktan sonra bakarız kalbine dedi..gelişebilirmişte doğana kadar :)
5 şubattada inşallah herşey güzel olacak..

eriğim de bende inşallah güzel güzel haberler vereceğiz..eriğim dualarını Allah kabul etsin canım...

Neslihanın doğumgünüymüş bugün..Nesli iyiki doğdun :) nice yıllar yaşlar olsun :) birdahaki doğumgününü bebişinle beraber kutlarsınız inşallah :)

biraz sonra alıntı yapıp cevaplamak istediğim konular var ama işe yeni geldim...biraz çalışayım..

Canım en azından umudumuz bitmiyor. Allahım yardımcımız olsun. Ben de senin iyi haberlerini bekliyorum. Benim icin de down sendromu riski var.Ama tek başına yeterli degilmis bu rahatsızlığın olması.Testlerin de tehlikeli çıkması gerekirmiş. Hiç üzülme canım benim. Òyle bir riskimiz yok Allahın izniyle.

merhaba puf puf bir turlu ekleyemedim bebisimim cinsiyeti erkek olacak ali eren :KK1::KK34: bizide ekleyebilirsen cok sevinirim.😚

canım ilk sayfamızdaki listeye bakabilirsin, güncel olan orası.. Ekledim senide :KK34: ama bazı bilgiler eksik bakıp yazarsan onlarıda tamamlarım :KK34:

canım o herkeste farklı oluyor.Ateş falan yaptığı çok nadir gözüküyor.Benim sadece 1 gün kolum biraz ağrıdı ikinci gün çok çok az ağrı vardı.Dayanılmayacak bişey yok yani.Ben 5 doz yaptırıcam.5 doz yaptırınca ömür boyu koruyormuş hemşiremiz öyle dedi.

bende özele gidiyorum canım -medical park- bilmiyorum doktorum vurulacaksın dedi bana da :KK43: her doktorun farklı görüşü var işte.

tüm bu aşı üzerine anlatılanlardan dolayı bende istemiyorum aşıyı.. Sordum doktoruma (bende özele gidiyorum) vurul dedi banada..

köfteeeemmmm :KK19:
bebeğimmmm :emir_bebek:
canımmmmmm :nazar:
bal böcüğümmmmm :KK55:
tatlıımmmmm :KK48:

hadi bakalımmm artık şu pıt pıtları hissettir anneye... :118:
köfte seni minik köfte yakışıklı köftemiz :) hadi bir tekmecik at anneye hadi ama :) sağlıklı olsunda pufpufum atar tekmecikleri..

Kızlar;

Bu da benim tatlı kızımın ilk oyuncağı, annesi ona bebiş aldı :KK16::KK16::KK16:

O bebeğe sarılıyorum şimdi, kokum sinsin üzerine, yanına yatıracağım kokumun sinmiş olduğu bebeği :KK16:

Bebeğim daha güvende uyuyormuş öyle, anne kokusu sinmiş bir obje, giysi vs. bebeğin rahat uyumasını sağlıyormuş duyduğuma göre :KK9:
Eki Görüntüle 957609

bende badi almıştı ilk öğrendiğimde sarılıp sarılıp uyuyordum ona :) birgün bir baktım eşimde sarılmış uyuyor :) iyi fikir bende bir bebek alayım kızıma :) güzel günlerde oynasın meleğin..

Hepinize ve oğluma dua ettim Canlarım. Allah kabul etsin insallah.
Cook duygusal bir an ve anı olmuş. Ben de günlük tutuyorum oğluma. Kontrollerimi, yaşadıklarımı, korkularımı yazıyorum.
Canım en azından umudumuz bitmiyor. Allahım yardımcımız olsun. Ben de senin iyi haberlerini bekliyorum. Benim icin de down sendromu riski var.Ama tek başına yeterli degilmis bu rahatsızlığın olması.Testlerin de tehlikeli çıkması gerekirmiş. Hiç üzülme canım benim. Òyle bir riskimiz yok Allahın izniyle.

Allah kabul etsin canım dualarınızı....biliyorum eriğimm ikimizde sağlıkla kavuşacağız bebişlerimize...ben inanıyorum bebişlerimize meleklerimize :)

Son düzenleme:
köfte seni minik köfte yakışıklı köftemiz :) hadi bir tekmecik at anneye hadi ama :) sağlıklı olsunda pufpufum atar tekmecikleri..

tabiki canım.. Sağlıklı olsun da,elbette tekmeler önemli değil :KK34: ama böyle sizler anlattıkça özeniyore :KK1:

tabiki canım.. Sağlıklı olsun da,elbette tekmeler önemli değil :KK34: ama böyle sizler anlattıkça özeniyore :KK1:

bende yeni yeni başladım bebeğimin kilosu arttı hareketleri hissetmeye başladım...öyle her daim değil ama atıyor..doktorum 23.haftaya kadar hissedersin dedi..benim yeni yeni başladı az kaldı sende o duyguyu tadıp bize heyecanlı heyecanlı yazıcaksın az kaldı :)

X