2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Ahhh canım yaaa kıyamam size.
Doktorun ne dedi peki böbrek büyümesi konusunda.
Önce çileğimin haberi sonra sen...
Rabbim evlatlarınıza sağlık versin inşallah.Dualarımda olacaksınız.

Evet canım maalesef:-( Takip altında tutacagız dedi. Bazen kayboluyormuş, kaybolmazsa da dogumdan sonra müdahale edilecekmiş. Internetten araştırma yaptım biraz. Bobreklerde fonksiyon bozukluğu, akcigerun iflas etmesi, suyun azalması, erken doğum ve erken ölüm. Lütfen dua edin bizlere

Kaybolacak inşallah Allah'ın izniyle canım.
İnternet çok faydalı ama bazen herşeyi böyle araştırmak pek iyi olmuyor.Daha çok morali bozuluyor insanın.
Kötü şeyler getirmeyelim aklımıza.Rabbim bebişini size bağışlasın.Tabii ki dualarımızda olacaksınız canım.

Ben biraz arastirma yaptım sana faydasi olur diye vakalarin yuzde 50 si 7 8. Aylarda kayboluyormus.3 derecesi varmis ve ilk iki derecesi gebelik ilerledikçe kayboluyormus 3. Derece olan son care olarak ameliyat ediliyormus ve ameliyat en son basvurulan yontemmis.Bebek böbreği de o kadar baskiya karsi koyabilecek bir yapida organmis.ne kadar mucizevi değil mi umarim seni biraZ ferahlatabilmisimdir.Lutfen icini ferah tut senin de 8 i birak 7 .aya bebisin duzelecektir.Insallah dualarimiz senle

Selamunaleyküm öncelikle kızlar...
sayfalar çok fazla ilerlemiş okuyamadım..Ama şöyle göz atarken çileksurat, yeşilerik ve azinin yazdıklarını okudum ve çok üzüldüm...Allah yardımcınız olsun..İnşallah sağlıkla sıhatle alırız bebişlerimizi kucaklarımıza...

Çileksurat
kalp kapağında sızdırma şuan bendede var...Ve yıllar önce gittiğim doktorum bunun doğuştan olduğunu ve kalp kapağının malzemesinin tabiri caizzse biraz dandik olduğunu ve bundan dolayı tam kapanmadığını söylemişti...Bence kalbini ferah tut ve bol bol dua et.Amniyosentez sıvısının alınmasıda düşüğe sebep oluyormuş...Bizim burda bi arkadaşın bebeğininde kalbi delik çıkmıştı..Doğduktan sonra maşallah sapasağlam...

Bende bugün dr gittim..kendi doktorum dışında birine gittim..ayrıntılı ultrason için salı gününe randevu verdi.Bu işlemi sağlık bakanlığı radyoloji uzmanlarının yapmasını istiyormuş artık...Farklı bi gözün görmesi için..Eğer bi sorun çıkarsa o zaman perinatoloğa yönlendiriyorlarmış..Bebeğim şimdilik gayet iyiymiş..Bu arada kesin kız dedi...

Doktor randevumuz cuma 11e kaldi..disaridaydim eve geldik ablamlar geldi gittiler ancak yazabiliyorum...henuz beklemedeyiz..sanirsam yurtdisina kan gonderecegim...amniyosentez kesinlikle yaptirmicam....
Destek olan arkadaslarim cok sagolun..sizi uzdugum icin inanin cok uzgunum..umarim endiselenmemissinizdir,..ayrintili ultrasona girmeyen arkadaslar lutfen benim yuzumden korkarak girmeyin icinizi ferah tutun..insallah yesilerik de azinde bende size guzel haberlerle gelecegiz...sizi seviyorum bebegim sapasaglam benimle ve hayata tutunmaya calisiyor bende ona destek olucam stres yapmamaya çalışıcam... iyi geceler..

Canim meraba,
askerlikten bahsetmissiniz ben sende kendimi gordum
esime okadar asiktimki hisbirsey teselli edemedi beni.
Yani anliyacagin sadece 10 haftalik hamileydim ve esim
askere gitmistiokadar agladimki yastiklar hep sirilsiklam olurdu
kendimi yedim bebegimide uzdum taaaa kizim dogdu 6 aylikti esim geldi askerden.
Evet zordu hemde cok ustelik yeni evliydim.kaynanamlarda kaldim cogunluk of of neyse bu
konular cok yaraliyo beni.rabbim baska ayrilik vermesin
biliyorum teselli edemem seni ama ogunlerimi hatirlattin bana.
Bizde birbirimizi cok sevdik kactim ben esime hala seviyorum hemde cok.
Allah bisekilde yardim ediyo sabrini veriyo.....

tatlım benim eşim de evlendikten sonra askere gitti seninki gibi kısa dönem. ilk bir ay geçmek bilmiyor ama sonrasında bi tempo tutturuyosun ve zaman nasıl geçiyo anlamıyosun ki sen bi de bebek bekliyosun uğraşıcak okadar şey var ki.. ayrıca eşime sordum doğum için izin veriyolar kafasına takmasın dedi doğumunda yanında olucak yani bi de komutanıyla mutlaka iyi geçinsin. zaman çooook hızlı geçicek bi bakmışsın ki ohoo dönmüş de aradan iki sene de geçmiş bile :))

Kızlar ne olur morallerinizi yüksek tutun inş allahın izni ile sapasağlam bebeklerinizi kucaklarınıza alırsınız dualarımız sizinle canlarım

Allah razı olsun güzel kalpli anne, emegin için ayrıca teşekkür ederim. Umarım herşey düzelir ve güzel haberler getiririz sizlere. Biraz daha rahatladım, bol bol dua edelim bütün herkese

Inşallah tatlım. Dedigin gibi çok karıştırıyoruz, herseyi ögrenmeye çalışıyoruz o yüzden iyi olmuyor. Beklemek ve bol bol dua etmek şimdilik yapabileceğim tek şey. Allah razı olsun hepinizden

aa bak gördün mü benimkiyle arada çok az bir fark var ben 2 doktorada sordum ikisi de endişelenecek bir şey yok sadece dikkat edilecek büyümesine dediler.
ki zaten 15e kadar problem teşkil etmiyomuş yani sınır: 15
hatta bak emin olmak için eşime de sordum sınır 5 miydi 15 miydi diye o da 15 dedi diyo

geçmiş olsun canım.pazartesi gebelik eğitiminde ebe bu şekilde böbrek büyümesi olan biçok bebeği doğurttuğunu anlattı doğumdan sonra duruyormuş ve normale geliyormuş ilk idrarıyla hemen değişiklik farkediliyormuş.aramızda senin gibi endişe bir anne adayı var bizimde ama ebe bu konuda onuda çok rahatlattı sakın korkma ve takibini bırakma dedi ama birçok bebek var bu şekilde olan ve sonra düzeliyor dedi.inşallah senin bebeğinde sağlıcakla doğar ve tam vaktinde kucağına alırsın.dualrım seninle canım

canım doktorum arif saylan özel egede. seninki kim? ben bu aralar değiştirmeyi düşünüyorum da :S

benimki de Ali Ulutürk Er-Pa da, doktorumdan memnunum ama Er-Pa yı beğenmiyorum fiziki koşulları çok kötü,devlet hastanesi bile daha iyi... Ali Bey de bu aralar kilo alırsan normal doğum yapamazsın, şu olursa normal doğum olmaz, böyle olursa olmaz diyerek inceden inceye sezaryen fikrini işlemeye çalışıyor gibi geliyor bana... bilemiyorum yani değiştirmek istiyorum ama geç mi kaldık acaba değiştirmek için... Tekden de Evren Ceylan var aklımda... Cerrahi ye Suat Gencer e de gittim bu arada, Ali Ulutürk daha ilgili ondan... ama cerrahi harika bir hastane :) böyle işte dertliyim yani bu konuda...

öğle 13.00 te ayrıntılı ultrasona gireceğim güzel anneler, biraz endişeliyim, her muayene öncesi böyle gergin oluyorum...

çok geçmiş olsun canım banada ayrıntılıda doktorum hıçkırdığında kalbinde kaçak var dedi.ben bu şekilde doğan biçok bebek biliyorum çoğunluğu doğduktan sonra zamanla kapanıyor.daha yeni arkadaşımın bebeğinde vardı 4 yerinde hemde turgay şeneri biliuosun detaylıda üstüne yok prof o buldu onunkileri.ama ikili üçlü temiz çıktığı için ve burun kemiği ve ense kalınlığı normal olduğu için tek başına bu bişey ifade etmiyor doğumdan hemen sonra fakülteye sevk istedi bebeğin kalbine bakıldı evet kaçak var takip edecez dediler şimdi 9 aylık hepsi kapandı.
çok endişe edip kendini üzme inşallah hayırlı haberler alırsın bu arada detaylını kim yaptı?

çok çokkk geçmiş olsun güzel anneler...kızlar içinizi ferah tutun, böyle şeyler tek başına genelde bir şey ifade etmiyor, Allah'ın izniyle sağlıkla gelecek hepimizin bebişleri... siz üzülmeyin ki onlar da mutlu huzurlu büyüsünler...

Bu dediklerin bazen bende de oluyor canım.Akşam yemeğini fazla kaçırdıysan yada meyveyi geç saatte yediysen oluyor.

Turgay Bey yaptı canım..inşallah bende hayırlı haberlerle geleceğim..cuma randevum var...tıpta..beklemedeyim..

çok kolay olmuyor ama yapmaya çalışıyorum..birden içim huzurla doluyor diyorum ki bebeğim sapasağlam hiçbir sıkıntımız yok..sonr a birden ya downsendromluysa deyip neler olabilaceğini düşünüyorum heryer kapkaranlık oluyor..hiçbirşey bilmiyorum bilemiyorum...Allahım yardımcımız olsun hepimizin.. iyiki varsınız içime su serpiliyor okudukça..

günaydın arkadaşlar..günaydın güzel ve yakışıklı melekler..anneleriniz size çok iyi bakıyor sizde onlara iyi bakın oldumu...sağlıkla doğun ..

Evet işte bu benim çileğim.Metanetli ve fedakar anne.İnşallah güzel haberlerle geleceksin umudunu asla kaybetme canım.

Canım üzülmek,stres yok.Allahın izniyle bebişin sağlıklıdır inşallah.Bizler böyle düşünmeliyiz.

kötü şeyler düşünmek yok, dualarım seninle ve yeşilerik ile, 5-6 ay sonra yine burada konuşuyor olacağız böyle ve bebişlerimiz sağlıkla gelmiş olacak inşallah...

bu gün ayrıntılıya gireceğim kızlar, kötü şeyler düşünmüyorum tabi ki, ama her kontrol öncesi bu huzursuzluk..... kuzenlerim yanımda onlar da farketti dün gece neyin var diye sorup durdular... Allah'ım güzel haberlerle dönmeyi nasip etsin... ahh keşke tekmeler yesem de böyle korkmasam... sabah karnımın bir tarafı çok sertti, galiba başını dayadı sıpacık... bu günlerde vesvese konusunda tavan yapmış durumdayım, bebeğimle aramızdaki duygusal bağ arttıkça korkularım da artıyor, annelik bu galiba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…