2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Evet işte bu benim çileğim.Metanetli ve fedakar anne.İnşallah güzel haberlerle geleceksin umudunu asla kaybetme canım.
sizlerin sayesinde kızlar...inşallah güzel haberler vereceğiz hepimiz...

kötü şeyler düşünmek yok, dualarım seninle ve yeşilerik ile, 5-6 ay sonra yine burada konuşuyor olacağız böyle ve bebişlerimiz sağlıkla gelmiş olacak inşallah...

bu gün ayrıntılıya gireceğim kızlar, kötü şeyler düşünmüyorum tabi ki, ama her kontrol öncesi bu huzursuzluk..... kuzenlerim yanımda onlar da farketti dün gece neyin var diye sorup durdular... Allah'ım güzel haberlerle dönmeyi nasip etsin... ahh keşke tekmeler yesem de böyle korkmasam... sabah karnımın bir tarafı çok sertti, galiba başını dayadı sıpacık... bu günlerde vesvese konusunda tavan yapmış durumdayım, bebeğimle aramızdaki duygusal bağ arttıkça korkularım da artıyor, annelik bu galiba:nazar::KK16:

canım çok güzel haberlerle gelirsin inşallah..dualarım seninle..teyzelerinden selam söyle..sıpacığına söyle benim sıpacığa mesaj göndersin..sağlıcakla dünyaya gelsin oda ..onlar birbirlerini bilirler :)

arkadaşlar bı sorum var;
2 aksamdır fenalık geciriyorum resmen.nefes alamıyorum daralıyorum yatsam olmuyo kalksam olmuyo esnıyorum sureklı.çatlayacak gıbı oluyorum ay cok fena ya :KK43: öyle bı esnıyorumkı karnım patlıcak gibi oluyo.neden kı sızce? Böyle olan var mı? Tansıyon mu düşüyo anlamadım kı? :KK43:

canım ben daha beterim 4 5 haftadan beri böyleyim nefes darlığı yaşıyorum hemde çok fazla sesli nefes alıyorum gece uyurken resmen tıkanıyorum eşim tutturdu doktora gitcez diye yarına randevu alacam sanırım sizce neden böle oluyor ne olabilir sebebi benimkki baya fazla :KK50:

çilek ve yeşilerik çok geçmiş olsun kızlar inanın okdar üzüldümki bi kaç hafta sonra ayrıntılım var fakat gitmeye korkuyorum bişey çıkarmı diye rabbim sağlıkla sınamasın bizi inşallah evlatlarımız sağlıklı olsun üzülmeyin demek karşıdan kolay ama sizinle aynı duyguyu yaşayanlar anlar sizi oyüzden inanın burdaki herkes üzüntünüzü paylaştı güzel haberler almak dileğiyle...

Kizlar bugun dr kontrolümüz vardi.. bebegim 300.5 gr.. 11 subatta da ayrintili ultrasonumuz var.. bebegimin bagirsaklarinda yine hiperokojen izlendi.. dr tek basina bir sey ifade etmez ayrintili ultrasona girince anlariz dedi.. dua edin lutfen bir sorun çıkmasın. .
sorun tam olarak nedir bilmiyordum ama başka bi yorumunda gördüm anlatmışsın.. Ama bu saydıklarının hepsi birer ihtimal bide tam tersi var ki kayboladabilir.. Doktorda bunu belirtmiş zaten.. Üzülme demek yersiz bilirim ama için rahat etmiyorsa başka bi doktorada git..

Kızlaaaar resim koyanları gördüm inanın hiç göbeğiniz yok. Yakında ben de koyacağım. Görseniz 7-8 aylık sanki.

Bugün tetanoz aşım vardı, sadece iğne yapılırken biraz yaktı o kadar. şuanda herhangi bir şikayetim yok. gayet iyiyim.

Ateşlenenleri, 3-4 gün kolunun ağrısından duramayanları okuyunca çok korkmuştum ama korkulacak hiç bir şey yokmuş.

bende baya tırsıyorum
:18:

Ne zaman girsem sayfalar uçmuş oluyor maşallah.Geçmişi okumamın imkanı yok :) hepinizin iyi olduğunu temenni ediyorum canlar.İlk sayfaya baktım da prens & prenseslerin isimleri yazılmış.Doktorum büyük ihtimal erkek dediği için bizde bir isim düşündük.Miniğimin ismi Muhammed Ali Ege.Bayağı kısa bir isim oldu :)Pufpufum ilgileniyor listeyle galiba.

tamamdır bendeee :KK34:

Doktor randevumuz cuma 11e kaldi..disaridaydim eve geldik ablamlar geldi gittiler ancak yazabiliyorum...henuz beklemedeyiz..sanirsam yurtdisina kan gonderecegim...amniyosentez kesinlikle yaptirmicam....
Destek olan arkadaslarim cok sagolun..sizi uzdugum icin inanin cok uzgunum..umarim endiselenmemissinizdir,..ayrintili ultrasona girmeyen arkadaslar lutfen benim yuzumden korkarak girmeyin icinizi ferah tutun..insallah yesilerik de azinde bende size guzel haberlerle gelecegiz...sizi seviyorum bebegim sapasaglam benimle ve hayata tutunmaya calisiyor bende ona destek olucam stres yapmamaya çalışıcam... iyi geceler..

çileğim iyi olmana en azından kendini bunun için zorlamana sevindim.. Bak bi arkadaş daha yazmış (gur-bet sanırım) senin durumunka synı olay bi örnek vermiş.. Lütfen inancını kaybetme ve duanı eksik etme.. Yavrun belkide içerden "anneeee ben iyiyim" diye bağırıyor sen duymuyosun :KK34:

pekte güzel bi göbecik olmus masallah :nazar: :KK16:

Arjin'cim siz de paylaşın ya hu.. Göbekler doldursun sayfayı, merak içindeyiz :KK1:

ayy ne guzel hamissin sen oylee:nazar::nazar: benim gobuste asagi yukari seninki kadar ama senden birazcik daha kiloluyum

Can'cım beni hamile zannetmiyorlar zaten bebek gibi değil göbek gibi duruyormuş . Bu fotoyu çektirdiğim gün anneannemlere misafirliğe gittim oraya başka bi hamile geldi benden 3 hafta ilerde ve benden 2 yaş küçük ama karnını görmen lazım 7 aylık gibi :KK1: Hamile ve onunla aynı sürede olduğumu öğrenince şok oldu. Baya süzdü filan akşam eve gelince gözümden arpacık çıktı ateşlendim filan :KK43:

canım ben daha beterim 4 5 haftadan beri böyleyim nefes darlığı yaşıyorum hemde çok fazla sesli nefes alıyorum gece uyurken resmen tıkanıyorum eşim tutturdu doktora gitcez diye yarına randevu alacam sanırım sizce neden böle oluyor ne olabilir sebebi benimkki baya fazla :KK50:

Canm 2 hafta önce falan özellikle akşamları bende de oluyordu sonra dedim herhalde cocuk büyüdügü için diyaframa baskı yapıyor hala daha bazı akşamlar cok yediğimde meyve falan o his geliyo karnım ciğerlerimi sıkıştırıyor gibi oluyor bence içimizde her gecen gün büyüyen bi canlı var bu gayet normal:KK66:

Endişelenme ben de öyleyim, Astım, bronşit veya sinüzit var mı sende. Normalde her hamilede nefes darlığı olurmuş ama bunlar solunum olu rahatsızlığı olduğu için bu rahatsızlığı olanlar biraz daha ağır geçiriyor

çok geçmiş olsun kızlar inşallah brikaç haftaya bebişler düzelir. ve kendilerini toplarlar. dualarımız sizlerle.. inşallah sağlıkla ve sağlıcakla kucağımıza aldığımız günleri görürüz. inşallah ilerleyen günlerde güzel haberlerinizi alırız..

çilek ve yeşilerik çok geçmiş olsun kızlar inanın okdar üzüldümki bi kaç hafta sonra ayrıntılım var fakat gitmeye korkuyorum bişey çıkarmı diye rabbim sağlıkla sınamasın bizi inşallah evlatlarımız sağlıklı olsun üzülmeyin demek karşıdan kolay ama sizinle aynı duyguyu yaşayanlar anlar sizi oyüzden inanın burdaki herkes üzüntünüzü paylaştı güzel haberler almak dileğiyle...

korkma canım çok güzel haberlerle geleceksin dualarımız seninle :) hiçbirşeycik çıkmıcak..bizim topiğe nazar dedi..biz nazar bocuğu olalım .. :) sizde güzel haberlerle gelin :) :nazar: :nazar:

çileğim iyi olmana en azından kendini bunun için zorlamana sevindim.. Bak bi arkadaş daha yazmış (gur-bet sanırım) senin durumunka synı olay bi örnek vermiş.. Lütfen inancını kaybetme ve duanı eksik etme.. Yavrun belkide içerden "anneeee ben iyiyim" diye bağırıyor sen duymuyosun :KK34:[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]

evet dün gece okadar çok konuştum ki onunla kuzucuk anne sus artık dedi sanki okadar çok tekmelediki.. :) :nazar: maşallah hepimizin bebişlerine :)

çok geçmiş olsun kızlar inşallah brikaç haftaya bebişler düzelir. ve kendilerini toplarlar. dualarımız sizlerle.. inşallah sağlıkla ve sağlıcakla kucağımıza aldığımız günleri görürüz. inşallah ilerleyen günlerde güzel haberlerinizi alırız..

vericez güzel haberler vericez :) bugün hep güzel haberlerden bahsedelim..güzel haberler gelsin inşallah :) destekleriniz ve güzel dilekleriniz dualarınız için teşekkür ederim..

merhaba kızlarrr :80: kaç gndür giremedim sayfalar uçmuş yarın iş yerimde som iş günüm ve artık sizden haber alamıcama üzülüyorum evde netim yok ama fırsat buldukça giricem emin olun ...kızlar kusura bakmayın geçmii çok okuyamadım fırsatım yok ama çilek suratım ve yeşilerik çok üzüldüm ama Rabbim den umut kesilmezki üzülmeyin demek boş ama dua edin ne olur benimde dualarım sizinle çok gördük sorun var deyip hiç bişey olmamış gibi doğan bebekleri inşallah bizim bebeklerimizde öylee çiçeğim senide şimdiden Allah kavuştursun takip edemicem sevinçlerinizi üzüntülerinizi paylaşamıcam ama hepinizi çook seviyorum cann puffpuff mujumm deterjan çileksurat yeşik erik adını unuttuğum diğer herkes çook seiyorumöptümm çook

günaydın.. kızlar...

ben hala bazı sabahlar sarı su kusuorum sızdede oluor mu:KK25:

canım olmuyor bende ama sarı su reflüyle ilgiidir genelde..muzun iyi geldiğini duymuştum hatta kardeşim hamileliğin son aylarında reflü olmuştu bebeğin büyümesiyle mideye baskı olması ve midedeki kapağın açılması ve ağza sarı su gelmesi..başta önlemini al canım sonra o su biraz yemek borunu yakmaya başlıyor ve yemek yerken zor oluyor kardeşim 1 ay çekti yiyemedi içemedi..korkman yada endişelenmen için demiyorum ama nette bir araştır reflüyü ..doğumdan sorna geçmişti kardeşimin..yatarken çift yastık kullan ki ağzına kadar gelmesin sarı su..

merhaba kızlarrr :80: kaç gndür giremedim sayfalar uçmuş yarın iş yerimde som iş günüm ve artık sizden haber alamıcama üzülüyorum evde netim yok ama fırsat buldukça giricem emin olun ...kızlar kusura bakmayın geçmii çok okuyamadım fırsatım yok ama çilek suratım ve yeşilerik çok üzüldüm ama Rabbim den umut kesilmezki üzülmeyin demek boş ama dua edin ne olur benimde dualarım sizinle çok gördük sorun var deyip hiç bişey olmamış gibi doğan bebekleri inşallah bizim bebeklerimizde öylee çiçeğim senide şimdiden Allah kavuştursun takip edemicem sevinçlerinizi üzüntülerinizi paylaşamıcam ama hepinizi çook seviyorum cann puffpuff mujumm deterjan çileksurat yeşik erik adını unuttuğum diğer herkes çook seiyorumöptümm çook

yarı hemşerim kaçmak yok arasıra bul fırsatını girmeye çalış biz merak ederiz seni..bizde seni çok öpüyor ve çok seviyoruz :)

canım olmuyor bende ama sarı su reflüyle ilgiidir genelde..muzun iyi geldiğini duymuştum hatta kardeşim hamileliğin son aylarında reflü olmuştu bebeğin büyümesiyle mideye baskı olması ve midedeki kapağın açılması ve ağza sarı su gelmesi..başta önlemini al canım sonra o su biraz yemek borunu yakmaya başlıyor ve yemek yerken zor oluyor kardeşim 1 ay çekti yiyemedi içemedi..korkman yada endişelenmen için demiyorum ama nette bir araştır reflüyü ..doğumdan sorna geçmişti kardeşimin..yatarken çift yastık kullan ki ağzına kadar gelmesin sarı su..

oofff dr sorsammıkii yaaa benımde aklıma gelemdi değil haniii :26: sadece sabahları uyanınca oluor bırde portakal yıyınce yanmam oluorrr :KK50:bu hafta dr gıtmıycem aslında daha yeni gitim ama ne yapasam gıtsemmı ki :26:

canm 2 hafta önce falan özellikle akşamları bende de oluyordu sonra dedim herhalde cocuk büyüdügü için diyaframa baskı yapıyor hala daha bazı akşamlar cok yediğimde meyve falan o his geliyo karnım ciğerlerimi sıkıştırıyor gibi oluyor bence içimizde her gecen gün büyüyen bi canlı var bu gayet normal:KK66:

canım ama benim çok fazla ya daha şimdiden böle her gören niye bölesin diyo :KK25:

cnmm ya gitmene üzüldüm ama çalışmak istemiodun hayırlısı olsun senin için valla:KK16: ben daha mayısa kadar devam heralde bakalım :KK31: sonra bende bebegım buyuyene kadar alahın ıznıyle yokummmm :emir_bebek: kendine çok iyi bak arada gel yaz bizlere merakta bırakma hatta eve ınt alsan keskeeee :KK52:

korkma canım çok güzel haberlerle geleceksin dualarımız seninle :) hiçbirşeycik çıkmıcak..bizim topiğe nazar dedi..biz nazar bocuğu olalım .. :) sizde güzel haberlerle gelin :) :nazar: :nazar:

İNŞ CANIM HEP BERABER BİRBİRİMİZE DESTEK OLCAZ ÖZELLİKLE ÇİLEKCİM SENİN ANLATTIKLIRINI İÇİMDE HİSSETTİM VE YUTKUNAMADIM AMA İNANIYORUM ÇOK GÜZEL HABERLERLE GELİCEN SENDE BİZE :KK34:

oofff dr sorsammıkii yaaa benımde aklıma gelemdi değil haniii :26: sadece sabahları uyanınca oluor bırde portakal yıyınce yanmam oluorrr :KK50:bu hafta dr gıtmıycem aslında daha yeni gitim ama ne yapasam gıtsemmı ki :26:

yok canım stres yapma sakın...hani normal bir durum ..hepimizin başına gelecek bir durum sen sadece gece yatmadan enaz iki saat önce birşey yeme..özellikle asitli meyveler..yatarken çift yastık kullan okadar..kardeşim sonaylarında renin kullanmıştı ..hiç korkma streste biliyorsun mideyi etkiler..rahat ol.. :) önemli bir sorun değil :)

[sıze=3]endişelenme ben de öyleyim, astım, bronşit veya sinüzit var mı sende. Normalde her hamilede nefes darlığı olurmuş ama bunlar solunum olu rahatsızlığı olduğu için bu rahatsızlığı olanlar biraz daha ağır geçiriyor[/sıze]

sinizütim var zaten ama ben astımdan şüpeleniyorum canım çünkü tıkanıyorum bazen nefes alamıyorum birden hele iki merdiven çıkayım kalbim fırlayacak gibi oluyo geçen aşımı yaptırırken ebeye sordum normalmi diye seni korkutmak istemem ama doktora görün dedi ama o öle diyince daha çok korktum eşimde çok endişe duyuyo sanırım yarın götürür beni doktora

X