2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
canım dün fark ettim bende iki ultrason kağıdına dikkatli bakınca aslında detaylıda daha net gözüküyor ben baktımda detaylıdaki fotoğrafta kızımın resmen güler yüzlü halini resimlemiş doktor diğerinde yani normal kontroldekilerde hiç seçemedim öyle net yada ne bileyim belki ben onu öyle görmek istiyor da olabilirim ama çok güzel bir duygu:KK49:

sagol canım teşekkürler,
Allah hepimiz için hayırlısını versin işallah ...

IYi aksamlar kizlar bugun gttim doktora cok sukur bi sikinti yok bebis hareketliydi.. zaten askeri hast. Doktor da cok ilgilenmedi 2 dk. Bakti bebeginin kalbi atiyo sorun yok dedi..ben bebeimi goremedim cihaz cok kotu oldugu icin😞 ne boyunu olctu ne kilosunu ne de bi cikti verdi vitamin ilaci icin de gerek yok icmesen de olur dedi.. Oylece ciktik geldik..

canım sorduğumu zannediyorum ama sormamışım ah bu unutkanlık nerden çıktı:18:
aynı şehirdeyiz, doktorun kim diye soracaktım,şimdiden teşekkürler cvp için:KK16:

canım doktorum arif saylan özel egede. seninki kim? ben bu aralar değiştirmeyi düşünüyorum da :S

Kızlar bebişimi çooook özledim 10 gündür görmüyorummmm:KK50: şubatın 10 gıbı perinatolojiye gıdıcem ayrıntılı ve 3 boyutlu için sabırsızlıkla bekliyorummm:KK16::KK16:

Canim oncelikle gecmis olsun....
Ama sen her zaman iyiye odaklan iyi olsun :nazar:
Bak ne buldum http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=360040

[/QUOTE]

Canim çok sagol. Okuduklarim beni bayagi rahatlatti. Insallah benim bebisimdede bir sorun cikmaz. Iyi dusunuyorum hep ama drlar direkt en kotusunu soyleyip korkutuyorlar insani..
Allh im saglikla sihhatle hepimizin yavrularini kucagina nasip etsin..

5 ay kısa bir süre mi? eşinin yanında olmadığı, en çok muhtaç olduğun anlarda olmadığı 5 ay... geçen gece böbreklerim ağrıdı gece 4 e kadar süründüm resmen eşim başımda sabaha kadar nöbet tuttu o olmasa kim bakacaktı bana öyle? Eşim benim herşeyim, onsuz 5 ay değil 1 günü bile düşünemiyorum ben. Ailemle 3 günlüğüne tatile gittim aklımı oynatacaktım eve dönmek istiyorum diye. Zor hem de çok zor... :KK14::KK14::KK14: konuştukça kötü oluyorum

Canım olan olmuş keşke çocuk düşünmeden önce askerliği aradan çıkarsaydınız..eninde sonunda gidecek kaçış yok..sende lütfen ailenin yanına git ve orada kal eminim ailenden birileri vardır hasta olduğunda başında bekleyecek...

Canim çok sagol. Okuduklarim beni bayagi rahatlatti. Insallah benim bebisimdede bir sorun cikmaz. Iyi dusunuyorum hep ama drlar direkt en kotusunu soyleyip korkutuyorlar insani..
Allh im saglikla sihhatle hepimizin yavrularini kucagina nasip etsin..

Sen gonlunu ferah tut arkadasim su an icin dua etmekten baska birsey elimizden gelmiyor ♥♥♥
Kızlar bebişimi çooook özledim 10 gündür görmüyorummmm:KK50: şubatın 10 gıbı perinatolojiye gıdıcem ayrıntılı ve 3 boyutlu için sabırsızlıkla bekliyorummm:KK16::KK16:

Ben 20 gundur goremiyorum :KK14:
Simdi delikanli olmustur benim Yasin im :KK9:
Hareketleride yetiyor sukur :KK16:
Sende guzel haberlerle gelirsin ins. Beyaz immm :KK16:

Ne zaman girsem sayfalar uçmuş oluyor maşallah.Geçmişi okumamın imkanı yok :) hepinizin iyi olduğunu temenni ediyorum canlar.İlk sayfaya baktım da prens & prenseslerin isimleri yazılmış.Doktorum büyük ihtimal erkek dediği için bizde bir isim düşündük.Miniğimin ismi Muhammed Ali Ege.Bayağı kısa bir isim oldu :)Pufpufum ilgileniyor listeyle galiba.

arkadaşlar bı sorum var;
2 aksamdır fenalık geciriyorum resmen.nefes alamıyorum daralıyorum yatsam olmuyo kalksam olmuyo esnıyorum sureklı.çatlayacak gıbı oluyorum ay cok fena ya :KK43: öyle bı esnıyorumkı karnım patlıcak gibi oluyo.neden kı sızce? böyle olan var mı? tansıyon mu düşüyo anlamadım kı? :KK43:

ben dun ayrıntılı ultrasona girdim. benim bebeğimin de böbreği büyük çıktı AP çapı 4.4
Doktor şimdilik endişe edicek bir şey yok 15'e kadar sınır var, zaten yapılacak bir şey de yok anne karnındayken müdahale edilemiyor dedi. Senin kaç?
benim raporumda sol fetal böbrek pelvisi hafif dilatedir yazıyo
Iki bobrekte de 5 mm imiş. Genelde kaybolur ama kontrol altında tutulması gerekiyor dedi. Internette cok kötü şeyler yazıyor. Bobrek fonksiyonu kaybolabilirmiş, akciger iflası, suyun azalması ve buna bağlı olarak erken doğum ve erken ölüm.Çok üzülüyorum.
Kizlar kacinci haftadasiniz ne zman belli oldu detaylida mi cikti

20. Haftadayım ben. Detaylıya girmedim daha ama benim doktorun ultrasonu 4 boyutlu.

Son düzenleme:
Kızlaaaar resim koyanları gördüm inanın hiç göbeğiniz yok. Yakında ben de koyacağım. Görseniz 7-8 aylık sanki.

Bugün tetanoz aşım vardı, sadece iğne yapılırken biraz yaktı o kadar. şuanda herhangi bir şikayetim yok. gayet iyiyim.

Ateşlenenleri, 3-4 gün kolunun ağrısından duramayanları okuyunca çok korkmuştum ama korkulacak hiç bir şey yokmuş.

Bılmıyorum tatlım valla bılmıyorum kıme benzedı bu cocuk yeaaa!!@ başta pipiyi sakladı göstermedi kız dedirtti kendıne bızde pembeleri aldık derken bıdahakınde gosterdi hoop pembeler yalan oldu, ayrıntılı ultrasonda doktor yuzunun fotosunu anı olarak cekmek için 40 takla attı bu seferde yuzunu kapattı ıkı elıyle! sımdıde bana uyuzlugu bi tekme yaaa bi tekme! ı-ıh yok anacım uyuz bu cocuk!! @
olmadı bu cocuk yenısını yapcam :KK70::KK70::KK70:

:) ilahi bacım aman böyle şaka bile olsa konuşma derim teysemin kızıda böyleydi teysemde kızardı söylenirdi, doğunca anasına kök söktürdü doktor ne olursa olsun olumlu konuşun bebeğinizle anne karnında ilerdeki hayatını etkileyecek ciddi bi psikoloji oluşuyor koca kız oldu hala aynı teysem ne yapsa yaranamıyor :KK9:[/QUOTE]

ay deme öyle deme :KK70: tamam vazgectım :KK70:

burda göbecik fotoları görmüştüm bu da benden gelsin :KK3:

19.haftamız :KK49:

Eki Görüntüle 954326
Eki Görüntüle 954328

bundan sonra her hafta çekşcem. Daha öncede her hafta çekmek istiyordum ama o zaman iyi bi telefon ya da foto makinesi yoktu hiç çekemedim :KK5:

alttakini de anneannemlerde otururken kardeşim çekmiş. Şimdiden yayılmış oturuyorum son ay ne olacak düşünemiyorum:emir_bebek:

pekte güzel bi göbecik olmus masallah :nazar: :KK16:

Size cok iyi haberler getirmedim...ayrintili ultrasonda bebegimin kalbinde bir sıkıntı cikti. Dun 6.10 gece ultrasona aldilar..bebegimin herseyi normaldi...bir sikintimiz yok dedi...nerdeyse yarim saat incelendik..sonra kalbe baktik.kalpte iyi dedi...seklinde yapisinda bir sıkıntı yok dedi...sonra biraz daha inceleyim dedi..inceledikten bir 10 dak. Sonra kalp kapakciginda birinde hafif sizdirma var dedi....ne oldugunu bilmedigim icin saf saf bakiyorum ekrana anlatiyor bisiler ama beynim durdu....sonra odasina gectik ve anlatti.herhangi bir anomali saptanmadi ama trikuspid regurjitasyon var dedi yani kapakcikta hafif sizdirma...ciktik ordan doktorum hala hastanedemi diye hemen onun odasina indik.bu arada detayli ultrasonumu yapan doktor Eskişehir'in alaninda en uzman doktoru..neyse doktoruma sorduk tabi ben gozlerden yas akiyor konusamiyorum ..doktorum sakin olmami endise etmememi soyledi...iki doktor soyledi kardiyolog onlara gorun bir dedi...stres yok dedi.ama sıkıntı şu ki bu rahatsizlik genelde down sendromu olan bebebklerde olurmus..hastaneden ciktik gorumceme gittik. Gorumcem hemsire enistem doktor...kendi doktorumun onerdigi kardiyolog arkadasiymis hemen aradik...tekbasina bir anla m ifafe etmez dedi kardiyolog...100 bebekten 30unda var dedi...ama icim rahatlamadi..nette hep arastirdim down sendromu bebeklerde oldugunu gorunce dunyalar basima yikildi.eve geldik..enistem aradi.ben gittikten sonra Çapanin kardiyolugunu aramis. Oda tekbasina bir anlam ifade etmez simdiki cihazlar cok gelismis saptamak cok zordur ama detayli ultrasonu yapan doktorunuz cok iyi bir doktor iyi yakalamis.endise etmeyin.15 gun sonra detayli ultrason yapin tekrar iciniz rahat etmiyecekse gelin istanbula yurtdisina kan gonderelim demis..kordondan aliniyormus kan.yada amniyosentez.ama ben amniyosentezden korkuyorum.ikili testleri normaldi ense kalinligimiz nirmal..burun kemigimiz var..ama bu ortaya cikti..amniyosentez Yaptirmayi dusunmuyorum.bugun kardiyologla gorusmeye gideceğiz enistemlerle...bana dua edermisiniz..

Canım geçmiş olsun, endişeni anlıyorum biz ne desekde sen takacan kafana ve üzecen kendini ve bebeğini. Eğer imkanın varsa ultrasonu başka yerde yeniden çektir, çünki başka göz ve başka makina ile yeniden bakılmasında fayda var, yine aynı derlerse kanı gönderirsiniz yurt dışına. Bence endişelenme, çünküherşeyim normaldi diyorsun, hani o ilk ölçümlerde bir sorun çıksaydı tamam kork. Ama herşey yolundayken bu bence korkulacak bir şey değil. Birde kalp ile ilgili sorunlar 7. 8. Aydan sonra kayboluyormuş. İçin rahat olsun, senden güzel haberler alacağız öyle hissediyorum...

Çileğim yazını bir alıntıda gördüm biz ne desek boş.Kendini ve bebeğini üzme demek fayda etmiyor.
Ama dualarla herşey yoluna girecek ve güzel olumlu haberlerle geleceksin.
Dualarımız seninle ve bebişinle canım.

burda göbecik fotoları görmüştüm bu da benden gelsin :KK3:

19.haftamız :KK49:

Eki Görüntüle 954326
Eki Görüntüle 954328

bundan sonra her hafta çekşcem. Daha öncede her hafta çekmek istiyordum ama o zaman iyi bi telefon ya da foto makinesi yoktu hiç çekemedim :KK5:

alttakini de anneannemlerde otururken kardeşim çekmiş. Şimdiden yayılmış oturuyorum son ay ne olacak düşünemiyorum:emir_bebek:

ayy ne guzel hamissin sen oylee:nazar::nazar: benim gobuste asagi yukari seninki kadar ama senden birazcik daha kiloluyum

Canım denilecek bir şey yok. Ben de bugün hiç iyi haberler getirmedim. Belki okumuşsundur benim oglumda da böbrek büyümesi varmış. Hidronefroz deniyormuş. Ne olacak hic bir fikrim yok. Kaldım öyle doktordan çıktıgımdan beri. Tek yapacağımız dua etmek. Allah yardımcımız olsun

Canım denilecek bir şey yok. Ben de bugün hiç iyi haberler getirmedim. Belki okumuşsundur benim oglumda da böbrek büyümesi varmış. Hidronefroz deniyormuş. Ne olacak hic bir fikrim yok. Kaldım öyle doktordan çıktıgımdan beri. Tek yapacağımız dua etmek. Allah yardımcımız olsun

Ahhh canım yaaa kıyamam size.
Doktorun ne dedi peki böbrek büyümesi konusunda.
Önce çileğimin haberi sonra sen...
Rabbim evlatlarınıza sağlık versin inşallah.Dualarımda olacaksınız.

X