2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

bende 15 yada 16 ıncı haftalarda hissetmiştim hıçkırığını bizimki akşam olmuştu ama yemekten sonra

Aynen 2 hafta oncesine kadar ben de oyleydim.kalp krizi filan gecircem sandim o kadar rahatsiz oluyordum ki tum kiyafetleri cikarasim geliyodu.simdi yatarken oluyor.obur tarafa donuyorum.
O zaman sana berru ismini de teklif edeyim.Arkadasim kizinin ismini koydu.o da hos.
Bu arada dun babamiz ulk kez hissetti .insan yasamayinca inanmiyor tabi esim de oyleydi.dun gece ben sut icince yine cok hareketlendi babasi elini koydu yok olmuyor derken bizimki once hafif vurdu sonra oyle bir vurdu ki sanki bir yerden dusuyormusum gibi bir his oldu bende esim de ayni anda hissetti korktu ve inanamadiOh be sonunda hissetti

Bu arada e bebek ten birseyler aldım. Size arastirmalarim sinucunda ogrendigim seyleri anlatayim siz de farkli yada ortak dusundugunuz seyler varsa paylasalim.ornegin gogus pedi, sut torbasi , gogus ucu kremlerinde en iyi marka lansinohmus

Bu arada e bebek ten birseyler aldım. Size arastirmalarim sinucunda ogrendigim seyleri anlatayim siz de farkli yada ortak dusundugunuz seyler varsa paylasalim.ornegin gogus pedi, sut torbasi , gogus ucu kremlerinde en iyi marka lansinohmus

Evt canim bana da dr tavsiye etti ben kullaniyorum 4 .aydan beri ...benim.hic gogus ucum yok malesef iyi geliyo dedikleri icin erkwn basladim kullanmaya vucudum ve gobegim icin pragrancy cream hem fiyati uygun hemde en iyilerden ....yuzum cok.kuruyordu ina da sebamedbebek.yuz kremini tavsiye ederimm

Afiyet olsun bize bebişlerimize yarasın bu sabah tanıdık hemşirenin biri gördü beni ayyy göbeğin hiç yok bi şey yemiyonmu sen dedi gıcık oldum napiyim balon değil ki şişiriyim..diyecektim ki tuttum kendimi oysa ki ben hep aynadan bakıp kikirdiyom göbişim çıktı diye seviniyorum bi de kuş bakışı bakiyim dedim bildiğimiz armut şekli olmuş 18. yada 19. Haftasında 9 aylık görünen varmıdır acep

1 haftadır griple mücadele ediyorum kızlar...
Yüksek ateşten, öksürükten gına gelmişti sonunda daha iyiyim bademciklerim hala acımakta ama olsun o kadar artık...
Eskisinden çok çok iyihyim, şükürler olsun...
Bebeğim de iyiymiş çok şükür... Canımın içine birşey olmasın diye ödüm koptu hastalığım sürecinde...
Parol içtim ateşim düşsün diye, doktorum PAROL'u kullanırken de fazla tüketmememi söyledi çünkü bebeğim doğduktan sonra ileride ASTIM RİSKİ'ni artırabiliyormuş bünyesinde...
Sinüzitim de ortaya çıktı bu grip sürecinde, penisilin türevi bir antibiyotik vermişti Kulak-Burun-Boğaz Doktoru, benim doktoruma da sordum kullanayım mı ne yapayım diye, 3 gün kullan daha fazla kullanma, doğumdan sonra sinüzit tedavini aksatma dedi...
Nitekim en az ilaç kullanımı ile sonlandırdım bu hastalığı inşaallah...
BAL-ZENCEFİL-IHLAMUR üçlüsünü sık tükettim... Bol bol meyve tükettim... Ve sıcak çorba...
Ne zor günlerdi, Rabbim bebeğimi korusun...
Bu ÇARŞAMBA detaylı ultrason randevusu da aldık, hadi bakalım o işi de atlatalım da kurtulalım testlerden...
Gerçi şeker yüklemesi testi var 15-20 gün sonrasında :)

sabah sınav,ardından doktor,sonra bidaha sınav derken ancak gelebildik köftemle

18+5 235 gr ve 15 cm ile karşınızdayız efenim

kalbi,baş çevresi,midesi,çiş torbadı falan bisürü bişeyi saydı hepsi güzel dedi doktorumuz.hareketlerini hissetmemem normalmiş+kiloyada bağlı tabi dedi..o yüzden bebek ancak 400-500 gr olunca hissedeceksin dedi..daha biraz daha var yani,beklemem lazım..

bazen yatarken falan sol elimde uyuşma oluyordu benim onu sordum normal dedi..yorulunca belim hemen başlıyor ağrımaya,o da normal..Elevit'i değiştirttim (domuz jelatini yüzünden başka ilaç aldım)
yeni ilaçlar verdi demir ve balık kapsulü falan..aspirine devam..
bu kez video verdi bize ilk kez,videomuz var
bebişin omurilik açıklığı ile alakalı kan testi verdi (sanırım 4'lü testin ufak bi parçası bu..adı AFP) h.içi yaptırcam onu..

1 ay sonra diğer kontrol olucak ve detaylı ultrason için o zaman bakılcak,konuşulcak..işte böyle canlarım
(Allah'ıma şükür)

sanırım unuttuğum bişey yok :26:

sağol canım..evt Masko'da bende bikaç yerde model beğenmiştim ama sonra buna gidip bakınca vuruldum başka yere gitmemeye karar verdim inş 1 ay içinde hallolcak bizimkide..Allah nasip ederse..

sordum .. maalesef zorunluymuş önemliymiş yani

günaydın pufpufcum veriyorum bilgileri
ciciannecik
yaş 27
ilk gebelik
niğde
erkek bebiş :)
isim rıfat

ekledim cnm...

bu harika haberlerine kocaman maşallah diyorum canım,ne güzel

Günaydın annelerr
Bizi hatırladınızmıı uzun zamandır giremedik,internet bağlantımız yoktu
Kızçem Ela Mina'yla arkadaşlarına ve annelerine bi bkalım dedik

öyle çok kaybolma ortalıktan ama ...

gözün aydın canım ne güzel haberler getirmişsin bizee:))

canım böyle tipler her yerde var benim iş yerinde şefim de hamile bnden 5 hafta önde gecen bi arkadası gördük yolda ayy diyo senin bu karnın ne böyle 6 aylıksın hiç bebek büyümemiş bu gidişle bebek bir kilo bile doğmıycakk aa dedim niye öle diyosun belli olmaz nerden biliyosun die atladım ben lafa çünkü hiç gelemem böle patavatsızlığa bana yapılmasa bile..işte bazı insanlar bazeen insanlar

Son düzenleme:

Ohh maşallah :)
O uyuşma bende de oluyor ara ara, bana da normal dedi dr. Hep solumuza dönüp yatıyoruz ya sanırım ondan oluyor

Ben de dün geceden beri bitmek bilmeyen bel ağrımdan dolayı gittim dr a bugün, az evvel geldim, yemek yedim hemen :)
Rahim ağzı ve bebek normal dedi. Sadece NST de bikaç ağrıya rastladı ama çok manalı değil. İyi olarak değerlendirebiliriz dedi. Magnezyum verdi. 5 şubatta ikinci kez( ilkinde yüzünü net göremediğinden ve kalp damarlarını da tam göremediğinden dolayı) ayrıntılıya gideceğim, şubat sonu da normal kontrole ve şeker yüklemesine gideceğim eğer herhangi bir ağrı veya kasılmayla karşılaşmazsak(inşallah) tabii...

Kesin o hamileyken çok kilo almıştır. :)
Bana da 2 hafta önce sen çok kilo verdin bu aralar demişti bir tanıdığım, dedim ki bu göbeği göremedin sanırım nasıl kilo vereyim dedim. :) üstelik beni her gören göbekten dolayı 6 aylık falan sanıyor :) kendisi daha bekar ve incecik üstelik :) hamile değilken de her gördüğünde sen kilo mu aldın diyordu. Gözler gidik sanırım :)

maşallah size cnm

çok çok geçmiş olsun canım...detaylı ultrasondan güzel güzel haberlerle gelirsin inşallahh :)

benim kardeşim hamileliği boyunca 9 kg aldı ve çok sağlıklı bir kızımız oldu..hiç takma kafana canım..kilo sağlık demek değildir..alırsakta sorun değil verebiliriz :) yeterki bebeklerimiz sağlıklı olsun...

yuppi :)) maşallah maşallah köftene darısı başımıza bakalım benimde salı günü detaylı ultrason inşallah bedne güzle haberlerle gelirim ve hepimiz tabii güzle haberler alırız inşallah :)

maalesef..fesatlar çekemeyenlerde çok..kendisi çok kilo aldıysa kılıf bulmuştur belki..bende aldım maalesef ama mutsuz değilim :) yeterki sağlıkla kavuşayım bebiğime :) hepimiz :)

kızlar benim mesai bitiyor ben gideyim evime birazcık dinleneyim dimi :) hepinize hepimize huzurlu endişesiz bol tepikli hissetmeli lekesiz geceler olsun..hepinizi öpüyorum ve güzel ve yakışıklı meleklerinize kucak dolusu dualar öpücükler sağlıklar :)

Hoşgeldin canım. Güzel haberler getirmişsin bize sevindim. Bebeklerimiz hep iyi olsun
slm kızlar uzun zmndır gırmıyordum nasılsınız bakalım
Biz iyiyiz sen nasılsın bakalım? Yoktun uzun zamandır nereye kayboldun?
Boşver canım ya.O kendine baksın. Bilinçli anne kontrollü gider.Sen de eminim bebegini en iyi şekilde besliyorsundur. Her insanın vücut yapısına göre değişir bu göbeği çıkması
Maşallah bebeğine pufpufum. Nası güzel beslemişsin annesi sen onu, kocaman olmuş valla Herşey yolundaymış sevindim. Bu arada sınav nasıl geçti?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…