2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
sabah sınav,ardından doktor,sonra bidaha sınav derken ancak gelebildik köftemle :KK1:

18+5 235 gr ve 15 cm ile karşınızdayız efenim :KK69:

kalbi,baş çevresi,midesi,çiş torbadı falan bisürü bişeyi saydı hepsi güzel dedi doktorumuz.hareketlerini hissetmemem normalmiş+kiloyada bağlı tabi dedi..o yüzden bebek ancak 400-500 gr olunca hissedeceksin dedi..daha biraz daha var yani,beklemem lazım..

bazen yatarken falan sol elimde uyuşma oluyordu benim onu sordum normal dedi..yorulunca belim hemen başlıyor ağrımaya,o da normal..Elevit'i değiştirttim (domuz jelatini yüzünden başka ilaç aldım)
yeni ilaçlar verdi demir ve balık kapsulü falan..aspirine devam..
bu kez video verdi bize ilk kez,videomuz var
:KK28: bebişin omurilik açıklığı ile alakalı kan testi verdi (sanırım 4'lü testin ufak bi parçası bu..adı AFP) h.içi yaptırcam onu..

1 ay sonra diğer kontrol olucak ve detaylı ultrason için o zaman bakılcak,konuşulcak..işte böyle canlarım
(Allah'ıma şükür) :KK69: :KK31:

sanırım unuttuğum bişey yok :26:

bebeğin ve senin adıma sevindim canım :) inş haziran gelecek ve kucağımıza aldığımız günleride görücez :) maşallah Efe'ne :):nazar:

Kızlar, canlar, anneler nasıl geçiyor haftasonunuz? Alışveriş yapan da vardır kesin. Ben otobüsteyim memlekete gidiyorum nihayet:-) Uzuun bir yolculuk olacak. Umarım bir sıkıntı olmaz bizim için. Hepinizi öptüm

canım böyle tipler her yerde var benim iş yerinde şefim de hamile bnden 5 hafta önde gecen bi arkadası gördük yolda ayy diyo senin bu karnın ne böyle 6 aylıksın hiç bebek büyümemiş bu gidişle bebek bir kilo bile doğmıycakk aa dedim niye öle diyosun belli olmaz nerden biliyosun die atladım ben lafa çünkü hiç gelemem böle patavatsızlığa bana yapılmasa bile..işte bazı insanlar bazeen insanlar:KK50::KK50:

Aynen canım bünyeden bünyeye fark var kimi yer bebişe yarar kimi de yer kendisine yarar demekki bizim bebişlerimize yarıyor ne güzel işte hem ilk gebelikte göbişin geç çıkması normal sağlıklı olsunlarda gerisi önemli değil..bu arada 5 haftalık farkı hesaba katacak zekaya sahip değilmiş :KK14: zaten zor bi süreçteyiz saçma sapan düşüncelerini kendilerine saklayıp canımızı sıkmazlarsa ne iyi olur dimi :KK31:

Ohh maşallah :nazar: :)
O uyuşma bende de oluyor ara ara, bana da normal dedi dr. Hep solumuza dönüp yatıyoruz ya sanırım ondan oluyor :KK66:

Ben de dün geceden beri bitmek bilmeyen bel ağrımdan dolayı gittim dr a bugün, az evvel geldim, yemek yedim hemen :)
Rahim ağzı ve bebek normal dedi. Sadece NST de bikaç ağrıya rastladı ama çok manalı değil. İyi olarak değerlendirebiliriz dedi. Magnezyum verdi. 5 şubatta ikinci kez( ilkinde yüzünü net göremediğinden ve kalp damarlarını da tam göremediğinden dolayı) ayrıntılıya gideceğim, şubat sonu da normal kontrole ve şeker yüklemesine gideceğim eğer herhangi bir ağrı veya kasılmayla karşılaşmazsak(inşallah) tabii...

evet sinir sıkışması oluyormuş zaten nettede araştırmıştım ben ama olsun sormak lazım..bende sağıma yatmaktan çökcem sanırım ahahahha :KK1:

yuppi :)) maşallah maşallah köftene darısı başımıza bakalım benimde salı günü detaylı ultrason inşallah bedne güzle haberlerle gelirim ve hepimiz tabii güzle haberler alırız inşallah :))

sağol çileğim benim çok mersi.. :103: aaaay 20'li haftalardasın çok özendim sana :KK52:

Maşallah bebeğine pufpufum. Nası güzel beslemişsin annesi sen onu, kocaman olmuş valla:-) Herşey yolundaymış sevindim. Bu arada sınav nasıl geçti?

hiç çalışmadan girdiğim için iyi kötü ayrımı genelde yapamazdım :KK1: :KK1: amaaaaa zordu beeee!

bebeğin ve senin adıma sevindim canım :) inş haziran gelecek ve kucağımıza aldığımız günleride görücez :) maşallah Efe'ne :):nazar:

ooooyyyyy sağolasın tugbacık teşekkür ederiz :KK34: evet yaaaa gelsin artık görelim miniklerimizi sevelim uykusu kalalım hepsi ok yeterki gelsin haziran

Kızlar, canlar, anneler nasıl geçiyor haftasonunuz? Alışveriş yapan da vardır kesin. Ben otobüsteyim memlekete gidiyorum nihayet:-) Uzuun bir yolculuk olacak. Umarım bir sıkıntı olmaz bizim için. Hepinizi öptüm

uuuuuyyyy hemde otobüsle yolculuk aaaay canım çok dikkat et.. Hayırlı yolculuklar olsun inş

hayırlı yolculuklar cnm her molada inip yürüyüş yap mutlaka...

benimde sabah sınavım vardı, arada detaylı ultrasona gitti. 430 gr mış bebiş,
ama öğleden sonraki sınavımı kaçırdım, istanbul trafiğinden 15 dk lık yola 45 dakikada hala varamadığımız için gidemedim sınavaa:KK43:

bide kırgınlık vardı bende, dahiliyeyede gözüktüm adama ıstırahat ver diyorum vermedi şaşırdım kaldım, ki özel yer ben her zaman istediğimde alırdım, hayret yanii...

benimde sabah sınavım vardı, arada detaylı ultrasona gitti. 430 gr mış bebiş,
ama öğleden sonraki sınavımı kaçırdım, istanbul trafiğinden 15 dk lık yola 45 dakikada hala varamadığımız için gidemedim sınavaa:KK43:

bide kırgınlık vardı bende, dahiliyeyede gözüktüm adama ıstırahat ver diyorum vermedi şaşırdım kaldım, ki özel yer ben her zaman istediğimde alırdım, hayret yanii...

geçmiş olsun canım niye doktor ıstırahat vermiyo ki deli mi ne:KK47: sınavı kaçırman kötü olmuş yaa ne gıcık bişe şu trafik çilesi:KK43:(

geçmiş olsun canım niye doktor ıstırahat vermiyo ki deli mi ne:KK47: sınavı kaçırman kötü olmuş yaa ne gıcık bişe şu trafik çilesi:KK43:(
valla bende anlamadım kii, hani özel de doktor , rahatsızım kaldıkı en önemlisi hamileyim yanıı, vermedi , biraz israr edincede pzt gel 2 gün veriyim dio lütfettii, işim yok pzt oraya gitcem bi daha ( sınavım var die yakındaki bir hastanede çektirmiştik detaylıyı , o hastanedeki dahiliyeciye gözükmüştüm )

ay bide 80 almıştım vizeden geçen senenin dersiydi, üzüldüm bende çokk :KK25:

Kesin o hamileyken çok kilo almıştır. :)
Bana da 2 hafta önce sen çok kilo verdin bu aralar demişti bir tanıdığım, dedim ki bu göbeği göremedin sanırım nasıl kilo vereyim dedim. :) üstelik beni her gören göbekten dolayı 6 aylık falan sanıyor :) kendisi daha bekar ve incecik üstelik :) hamile değilken de her gördüğünde sen kilo mu aldın diyordu. Gözler gidik sanırım :)

off sinir oluyorum ya her an karşıdaki insanın kilosunu soran insanlara biri görür kilo almıssın çok der biri bu ne hayırdır zayıflamıssın der vel hasılı kelam insanlara çok takılmıcan şekerim sen kendini biliyosun zaten gerisi boş banada geçen gün bayan müdürüm hiç belli deil hamileliğin dedi aynı gün bi başka tanıdığım bu ne hal sen şimdiden şişmissin dedi resmen piskoloji oyunları yapıyolar bana ben de şaşırdım neyim ben nasılım acaba normalmiyim diye:KK37::KK37:

teşekkürler canım garip bi şekilde aşırı kilo alıyorumda ondan sordum bencede aldırıyor :KK50:

her ne kadar iştah açıcı özelliği bulunsa da kilo alıp almamak sizin elinizde. İradenize hakim olduğunuz, dengeli ve yeterli beslenme ilkelerine uygun olarak beslendiğinizde kilo almanız pek de mümkün değildir.

....demişler bir sitede, offf ben de daha başlamadım ama doktorum artık başla,demiri doğal yollarla takviye etmen imkansız diyor,pekmez içiyorum kan değerim hala 13 civarı,aslında yüksek bile sayılır ama doktor çok ısrarcı,ne yapmalı acaba:18:

olumlu gelişmelere sahıt olmak guzel. detaylı ultrasona gıren arkadaslara ve yakında gıreceklere sımdıden gecmış olsun. bebegını hıssetmeye baslayanlara da hayırlı olsun darısı bızlerın basına

Kizlarr umarim herkes çok iyidir.. dr dan geken arkadaş lar tebrik ediyorum Allah im saglik haberlerimizi daim etsin.. ylhasta olan hamislerimiz Allah sifanizi versin..
Bu haftasonu bnm icin cook yogun geciyor.. bugun aksama kadar temizlik yaptim.. yarina yemekli cayli misafirlerim gelecek.. bi yandan hazirliklar derken bebisimle cook yorulduk.. sayfalari cok okuyamadim umarim herkes iyidir..

oooooo ankettede kızlar baya öne geçmişler... Artık prenslerimiz yaşadı bisürü kız :KK1:

sevimli bıcır anneler.. bende bi soruyla geldim : BEBEĞİNİZLE NE ŞEKİLDE,NASIL KONUŞUYORSUNUZ? hani ben bazen saçmalıyormuşum gibi geliyor da bana o yüzden soriyim dedim.. :KK1: Yani günlük olayları falan mı anlatır gibi yoksa "tatlım,oğlum/kızım" gibi tabirler mi? :26:

sevimli bıcır anneler.. bende bi soruyla geldim : BEBEĞİNİZLE NE ŞEKİLDE,NASIL KONUŞUYORSUNUZ? hani ben bazen saçmalıyormuşum gibi geliyor da bana o yüzden soriyim dedim.. :KK1: Yani günlük olayları falan mı anlatır gibi yoksa "tatlım,oğlum/kızım" gibi tabirler mi? :26:

ben de saçmalıyorum kesin, 3.kişi olsa aramızda o an bize çok güler:KK1: genelde günlük rutini sesli olarak paylaşıyorum, şimdi kahvaltı yapalım, hadi uyanma vakti, hadi babaya tekme atalım,vb. bir de kuzum canım bebeğim gibi sevgi pıtırcığı durumları... kağan kocatepe nin kitabından takip ediyorum her haftayı aynı zamanda, diyor ki; bebeğinizle sesinizi alçaltarak ve incelterek konuşun, bu şekilde ses dalgalarındaki duygu geçişi daha yumuşak ve anlamlı oluyormuş...

X