2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kızlar hemen bu hafta yasadıklarımızı kısaca özetlıyorum :)

Oncelıkle ayrıntılı usg'ye gırdık bu hafta, hcbıseyımız cıkmadı cok sukur herseyımız normal. Yarım saatten fazla kaldık nerdeyse, beynine beyinciğine kalp kapakcıklarına ayak tabanlarına kadar herseyıne ayrıntılı bakıyorlar. Herseyımız ıyıydı, 433 gram beyfendi :)Beyimiz foto vermek ıstemedı ellerıyle yuzunu kapamıs doktoru bayaa bı uyuz ettı ama bı foto çekindik yinede ehe ehe eklıyorum..

Tetanoz aşısını da oldum, kızlar okuduklarınızdan sakın etkılenmeyın, hemsıre bi vurdu vurmadı sandım valla ne yakıyo ne acıtıyo. Sadece ilaç vurdugu yerde toplandıgı ıcın bı sertlık oluyo o da 2 gune gecıyo, bende basta korkmustum kolum uyusur muyusur dıye ama hıc alakası yok valla

Bu arada 81 kılo olmusum yea!! Ama gören almadın okadar dıyo, o degıl bende aynaya bakıyorum gobekten baska bı fazlalık gormuorum yaa :S zaten kılolu hamıle kalmıstım bıraz plansız oldu 73tüm hamıle kaldıgımda. Yıne de 5,5 ayda asırı bı artıs olarak gormuyorum. Allahtan boy var da yırtıyorum

Buarada son yazdıklarınızda okudum, benımde plasentam 18,nci haftada öndeydi öyle demıstı doktor ozaman. Bu sebepten bebegının hareketlerını hemen hıssedemezsın demıstı. Cunku bebek arkada, onun onunde plasenta, onun önunde cilt dokusu ve yag tabakası oldugu ıcın vursa dahı pek anlamazsın zaten sımdılık okadar gücü yok demıstı Ama bu hafta hıssetmeye basladım. Özellıkle ayaklarını! hıc durmuyo o ayaklar!! ARtık tam anlamıyla tekmelese de babaya da hıssettırebılsek :S

Şİmdilik bukadar hepınızı ccooooookk sevıyor ve opuyorumm :*

Eklentiler

• $20140124_192749.jpg
    40,9 KB · Görüntüleme: 44

İnşallah sağlıkla sıhhatle alırız bebişlerimizi kucaklarımıza ...

Maşallah maşallah maşallah

Maşallah çok sevindiiim. :)) darısı başımız, bu şeker yüklemesi çok mide bulantısı yapıyormuş diye dıydum. Sıkıntı oldu mu?

ıyı geceler kızlar. umarım hepınız iyisinizdir. bugun obsestık doppler ultrason randevum vardır. radyolojı doktoru bebegımın damarlarında kan akısını inceledi. snra sonucu aldım, kendı doktoruma gıttım bebegımde sol uretus arterde notch oldugu saptandı. yanı bebegı besleyen damarın bır tanesınde celtık oldugunu ılerıkı donemlerde bebegın beslenmesınde kılo almasında sıkıntı olabılıcegını yada gecebılecegını, takıp altında olmam gerektıgını söyledı. tansıyonumun cıkmaması gerekıyormus bu yuzden tuzu azaltmam gerektıgını söyledı. bebek aspırını verdı 32. haftaya kadar kullanmam ıcın. bızden bu kadar bebegım de 429 gr. opuyorum hepınızı, dualarınızı esirgemeyın..:26::26:

günaydın pufpufcum veriyorum bilgileri
ciciannecik
yaş 27
ilk gebelik
niğde
erkek bebiş :)
isim rıfat

günaydın bacılarr rabbim sağlıklı sıhhatl, günler nasip etsin dünden beri karnım özellikle göğüs altım ağrıyor sanki yukarıya bi baskı var annem gebeliğim ilerden gittiği ve zayıf olduğum için çocuk yer açıo dio :) anneleri daha iyi anlama günleri ahh ahh

Günaydın kızlar benim oğlum da daha şimdiden uyutmuyo tekmelerle kaldırdı beni işim var 4ay sonraya anlaşılan o:)

Ne guzel haberlerle gelmissin canim
masaallah size

Gecmis olsun nurmur um
Ins. Bebeginin gelisimini hicbirsekilde etkilemezde tosuncuk olarak alirsin kucagina
Dualarimiz seninle bacim sende geldigince bol boll duani oku

geçmiş olsun canım...benim ilk 4 ay yasaktı...lekelenmelerim olduğu için ... sonra dahada tık yok ..1 kere oldu oda büyük bir endişe ve korku halinde olunca eşim içinde benim içinde bir anlamı olmadı..artık hamileliğim devam edene kadar böyle...:) eşime soruyorum korktuğunu ve bebek varken incitecek olmasından endişe duyduğunu söylüyor bende üstüne gitmiyorum :)

benim doktorum 1 ay sonrası için randevu aldırttı ..şeker yüklemesi yapıcaz dedi 9da gel dedi hemşirelere söyle sonra bana gel dedi..1 ay sonra nerden baksan 25.haftamda olacağım..inşalah güzel sonuçlarla geliriz hepimiz....

işine yarar inşallah canım..

ALINTI...

omega-3 yağ asitlerini barındıran ve kaliteli protein, ayrıca vitamin ve mineral kaynağı olan balık, fetüs ve yeni doğanların beyin ve sinir sistemlerinin sağlıklı gelişmesinde çok yararlı olmaktadır. Böylesine faydalı olan deniz ürünlerini tüketirken bilgili ve bilinçli olmamız gerekli olacaktır.

Bazı örnekler şöyledir:

Güvenle yenilebilecek deniz ürünleri: Kalamar, dil balığı, mezgit, ton (konserve), ringa, yengeç, istakoz, karides, somon, sardalye v.b.
Tüketimi sakıncalı olabilecek deniz ürünleri: Midye, kefal, levrek, kılıç balığı, yayın, turna v.b.
Özellikle atıklarla kirlenmiş, cıva içeren sığ sulardaki balıkları tüketirken dikkatli olmalıyız. Ülkemizdeki araştırmalarda lüfer, karagöz, palamut’un tehlike sınırında olduğu belirlenmekle beraber ölçülü tüketimlerinde sakınca olmayacaktır. Zaten balık tüketimi alışkanlığı çok gelişmeyen bir toplum olduğumuzdan haftada 2 kez balık yemenin sağlığa çok faydalı olabileceğini düşünmekteyiz. Hepimizin balık cinsleri konusunda bilgilenip, cıva içerebilecek deniz ürünlerini ayırt edebilmemiz ve bu şekilde gebelikte ve emzirirken, bebeğe faydalı olan balık tüketimini aksatmamamız gerekmektedir.

ne güzel haberlerle geldin canım..sağlıcaklada kucağına alırsın inşallah.

ben daha net tekmeler hissetmiyorum..bazen hafif hafif ama emin olamıyorum..beklemedeyiz hala :) babamız ben hissediyorum diyor ama ben hevesini kaçırmamak için bana naz yapıyor sana hissettiriyor diyorum ama ben hissetmeden o nasıl hissediyor bilemiyorum :)

geçmiş olsun canım... sen dikkat et kendine yediklerine içtiklerine..ama çok büyük bir problem gibi durmuor..inşallah geçer canım..dualarımız seninle..Allah yardımcınız olsun..sağlıcakla kucağına alırsın inşallah bebişini..

Günaydın kızlar benim oğlum da daha şimdiden uyutmuyo tekmelerle kaldırdı beni işim var 4ay sonraya anlaşılan o:)

günaydın güzel anneler ve güzel-yakışıklı melekleri...

evde olanlara iyi dinlenmeler iyi gezmeler dilerim benim gibi çalışanlarada sabır sabır diliyorum.... :)

günaydııınnn sizden uzak kalmak çook zorr bugünde gezmeye gidicem..üzerimdede bi kırgınlık var hasta olmaktan korkuyorum:18: doktordan iyi haberlerle gelen arkadaşlarım çok sevindim inşallah bizde böyle hayırlı haberlerle geliriz..10 şubatta ayrıntılı ultrasonum var poff daha çok vaaarrr bebeğinin hareketlerini hissetmeyenler varmı hala??

pufpufum bugün iyi haberle gel inşallahh emii

amin canımm çalışmaya çalışanlardanım şükürler halimize

Günaydın annişler vede çileksuratcımm sabah uyandığımda başım döndü bazı balık türlerinin zehirlediğini duymuştum korktum :18: ama msjını az önce okuyunca içim rahatladı fazzlamı kuruntuluyum ne cevaplandığın için tşkkr ederimm

ne demek canım..ben balık çok severim..o yüzden hangi balığı yesem yemesem diye hep bakıyorum netten..ama ne yesek ölçüyü kaçırmamak lazım bende kalamar kızartma çok severim :) kimsenin canı istemesin..inşallah..

ya kızlar bera ismini duydum tv de çok hoşuma gitti ama erkek ismiymiş kız ismi gibi geldi kulağıma vuruldum resmen..fazilat olgunluk seçkinlik anlamındaymış anlamıda güzel sahablerde erkeklere konulmuş bu isim..kıza koysam olmazmıııııııı

Günaydın bu sabah pek kimse yok pazartesi randevum vardı ama ben bugün gideceğim dayanamadım. Randavu aldım şimdi içimden bir ses de gıtme pazartesi git diyor ama bebeği hareketlerini hala hissetmıyorum tedırgınım neden hala hıssetmıyorum

cnm bende iki kere falan hissettim oda gece yatıp elimi karnıma koyup bekledim doktorum bi hafta daha bekle dedi bende beklemedeyim

bende hissetmiyorum doktorum normal dedi 23.haftaya kadar hissedersin.aslında hissediyorsundur ama farketmiyorsundur gibi birşey dedi canım..endişe etme sakın..bende senin gibi hissetmediğim için hep stresli doktor randevularını erkene alır yada devletede gidiyorum..haberlerini bekliyoruz canım..

pek yaygın bir isim değil..yani banada kız ismi gibi geldi..gönlünden geçeni koy..yani bir kemal bir barış yada bir fatih gibi net bir erkek ismi dğeil..hem anlamıda sırf erkeğe özgü bir anlamıda yok genel yani..sen bilirsin tabi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…