2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

eşini tebrik ediyorum canım, benimki olsa sesini çıkarmazdı büyüğü diye eminim.ve konuyu bende kapamaya çalışıyorum ama bu kez ayşem diye sesleniyor dayanamıyorum, söyleme diyorum yine yapıyor. ben kızıma ismiyle bile seslenemiyorum onun yüzünden, yapmak istediklerim var yapamıyorum ama umru değil. kızma sakin ol ama alış diyor sürekli. sürekli ağlatıyor

Kontrole gidenler, güzel haberlerle gelsinler inşallah :)

Ben 19. Haftanın sonlarındayım ve 4,5-5 kilo aldım, ama göbek öyle gözükmüyor :) oğlumda sadece göbek vardı ama bu kız bende basen de yaptı, umarım doğumdan sonra kalmaz bu basenler

Ultrasona da ayda bire çıkacağız ama bu aralar test sonucuydu, karın ağrısıydı, hafif kanamaydı derken neredeyse haftada bir ultrasona girmek zorunda kalıyorum. Sağlık olsun da yeterki ayda bir olsun, haftada bir olsun diyor durumlarındayım ...

Bu tetenoz aşısı için bana tarih vermediler. Hatta aşı olacaksın bile demediler, bir sorayım p.tesi gittiğimde de ihmale gelmeyelim.

Bana sadece folik asit verdiler, magnezyumu etrafımda bir çok kişiye önermişler ama bana onu da söyleyen olmadı, onu da unutmayayım da danışayım

Saol canımm âmin..seninde tatlı kızın hayırlı olsun Allah nazarlardan korusun kızlar çok cadı ya kendilerini sevdirmeyi biliyorlar o yüzden herhalde

canım üzülme bebeğini de üzme baktın olmuyor eğer annesinin ismini koyarsa sen de yanına kendi istediğin ismi ekle ve o isimle seslen çocuğuna ama içine sinmiyorsa yine de ikna etmeye çalış onun yanında ağla bence ne kadar üzüldüğünü görsün ve o şekilde konuşmaya çalış

canım ağlayıp da kendini üzme.. bizim cinsiyet belli değil ama erkek olursa kayınpederim çooookkk istediği için onun ismi konulacak ve eşim de tek onun ismini koyarım diyordu. ben de babanın ismiyle çocuğuna nasıl kızacaksın kızdığında babanın ismini söylediğinde garip hissetmicen mi dedi. ikinci isim koyma konusunda hatta koymama konusunda ikna ettim. ancak kayın pederim çok alıngan alınabilir diye mutlaka konulacak ben de hep hasan'ın yanına isim aramaya başladım..
ama sanırım kızım olacak bu zamana kadar göstermedi çünkü

canım sağlık ocağı aşı için bana de birşey söylemedi doktorum 20.haftada tetanoz aşını yaptır demişti ben de gittim söyledim öyle yaptılar bir de kan aldılar tahlil için şeker yüklemesi için de gün verdi özellikle şeker yüklemesini de sor istersen ne zaman yapacaksınız diye atlamasınlar magnezyum bel ağrıları ve kramplara iyi geliyor onu da doktoruna bir danış istersen

Kızlar kaçıncı haftanızdasınız ve kaç kilo aldınız??

56 kiloyla hamile kaldım ilk üç ay 54 e indim şu an 18. Haftamdayım 56-57 arası gidip geliyorum..aslında yemek yapan biri yanımda olsa çok kilo alırımda kendim üşeniyom yapmaya ama aç kalmıyorum çok şükür meyve süt geçiştiriyorum

bence isim hakkı anneye ait yani annenin istediği bir isim olması lazım sonuçta bütün ceremeyi çeken biziz..belki eşin de inada bindirmiştir sen üsteleyince inş. vazgeçer bu isteğinden... ben kayınbabamın ismini isteyerek koyuyorum daha yeni vefat etti ve gercekten severdim kendini..ama eşime diyodum kız olursa asla annenın ismini koymam die o da sesini çıkarmıyodu:))

Kızlar kaçıncı haftanızdasınız ve kaç kilo aldınız??

Kızlar ben hamile kaldığımda 53 kiloydum ilk 3 ay içinde bıkaç kilo vermiştim şuan 21haftadayız toplam 6 kilo almışım bu kilonun 3 kilosunu son 3 haftada almışım doktorum bıraz dıkkat etmemı söyledi

Çok sağol, aile hekimliğinde tahlilleri yaptılar, gebelik formu oluşturdular ama belki haftaya giderim zaten. Oğluşu kontrole götürmem gerekecek. O gittiğimde hem şeker yüklemesini hem de tetenozu sorayım, teşekkürler.
Dr a da p.tesi 4D usg için gittiğimde magnezyumu sorayım, skolyozum olduğu için belim çok ağrıyor zaten...

yaa çikolata yemek alışkanlık oldu ben de kaç gündür deli gibi yiyorum yedikten snra bebişim inanılmaz hareketleniyo bu da benim çok hoşuma gidiyo işin hilesini buldum da kiloları düşünüyorum ne olacak die:)) ama sabah maşallah oğlum bi kudurdu içerde sanki parti veriyodu

magnezyum gerçekten işe yarıyo magvital vermiş doktorum benm de belim çok fena en azından dayanabiliyorum içtiğimde sen de al rahat edersin..doktor zaten demişti bana baş, kasık, bel ağrısına ii gelir diye..

darısı başımaa

slm kızlar 15 +3 günlükkken doktorumuz bebişimin kız olduğunu söylemişti 19 +4 te gittiğimiz zamanda ben size cinsiyetini söylemişmiydim dedi evet dedim kız ama erkek görürünüyor dedi ama pek emin gibi söylemedi kararsız kaldım 2 hafta sonra 4 boyutlu ultrasona giricem orda net çıkar değilmi neye inanacağımı şaşaırdım acaba başka dr da gitsemmi beklemeden

akşama misafirlerim var ve uyuzluğum üzerimde kahvaltıdan snra yattım az önce kalktım şimdide burda vakit geçiriyom kalkıyım daa tatlı felan yapiim baaarii allahtan buzluğuma muska börek sarıp atmıştım 2 çeşit daha yaparım tamamdır:))
size ii sohbetleerrr

benim gittiğim özelde 250-300 arası ve bence gerek yok bu kadar para vermeye.devlete gidicem o parayla da bebeğime bişeyler alırım

hakkaten yaa çok para ki devlette de aynı şeye bakılıyorsa dediğin çok mantıklı cnm o paraya bebişlerimize alışveriş yaparız:) bi dahaki kontrolüme gittiğimde devlete gitmiş olayım o zmn dğl mi:) detaylıdan sonra herhangi bir evrak fln götürmeye gerek var mı acaba kendi doktorumuza bilgin var mı cnm???

inş bebeğini sağlıklı sıhhatli bir şekilde kucağına alırsın cnmm... anlıyorum sni... detaylıda da bebeğinin gzl haberlerini alırsın inş cnm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…