2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Offfff off şu büyüklerin ismini koyma muhabbeti varya beni delirtiyor yemin ederim :KK20: Çok haklısın canım..Benim eski çalıştığım yerde bir ablam vardı kızının ismi kayınvalidesinin ismiydi iki ismi vardı ikinci ismi Ece'ydi.Çokcuk okula başlayınca arkadaşları hep dalga geçmişler diğer ismiyle,çocuk her gün ağlıyormuş bu yüzden psikoloğa falan gitti çocuk.En sonunda annesi gitti adliyeye ilk ismini sildirdi şuan sadece Ece yazıyor kimliğinde..Bunu eşine anlat bence olmadı sende ikinci bir isim bul sonra sildirirsin :KK1: :KK1:

canım neler neler anlatmıyorum ki.. annesinin öyle iyi bi hayatı yok zaten, ve benim adımda babannemin adı nefret ediyorum dediğin gibi hep dalga geçildi. onun annesinin adı ayşe ama ne alaka kızımla yani.. istemiyorum.. yok zaten söylüyorum kırkımı beklemem gider sildiririm gerekirse. bu kadar sinir etti artık, herşeyi kursağımda bıraktı.

Kızlar kaçıncı haftanızdasınız ve kaç kilo aldınız??:KK49:

18. Haftamiza girdik. 64 le hamile kaldim suan 62 kiloyum. Yok mu benim gibi olan ya masallah 10 kilolar alinmis. Kizlar saglikli beslenmeye ozen gosterin aldiginiz fazla kilolarin bebege bi faydasi yok. Ben ilk hamileligimde toplamda 12 kilo aldim ve kizim 3.100 gr dogdu

18.haftanın içindeyim en son 3 hafta önce gitmiştim 4.5 kiloydu

3 ay dolduktan sonra ayda bir oldu canım yada en fazla 3 haftada bir..

Ahanda yakaladim seni. Gece yazdigini alintilayamadim cok geride kaldi. Sezaryen yapmak zorunda kalirsan demissin ya ben zaten sezaryan olacagim tatli pufpufum benim

Kızlar günaydın hepinize.Bugünün geçmişini okuyamadım.13.30 da kontrolümüz var, çok heyecanlıyım.Dualarınızı eksik etmeyin.Öpüyorum sizi minişlerinizi

Bende 85 le hamile kaldım 79a indim şimdi 80 oldum bakalım
ilerleyen haftalarda nolcak kilolar

Aa hayirlar olsun...kimsecikler gorunmuyo bugun sayfa ne kadar yavas ve sikici:KK53: nerdesiniz tontisleeeeeerrr:KK4::KK4::KK4::KK4::KK52::KK52::KK52:

canım neler neler anlatmıyorum ki.. annesinin öyle iyi bi hayatı yok zaten, ve benim adımda babannemin adı nefret ediyorum dediğin gibi hep dalga geçildi. onun annesinin adı ayşe ama ne alaka kızımla yani.. istemiyorum.. yok zaten söylüyorum kırkımı beklemem gider sildiririm gerekirse. bu kadar sinir etti artık, herşeyi kursağımda bıraktı.

Canım canını sıkmamaya çalış bebeğin küsmesin sonra..Sonuçta sen taşıyosun onu yaa sen bakıcaksın nelerden fedakarlık edeceksin annelerin söz hakkı daha çok bence.Benim kayınpederimde kız olsaymış kendi annesinin adını koymak istermiş ama erkek bebeğim..Valla ben direkt yanlarında ben eski isimleri sevmiyorum çocuklarımada koymam dedim keşke kendi kızına koysaydın baba içinde kalmazdı dedim o da onlara yetti zaten :KK1:

Canım canını sıkmamaya çalış bebeğin küsmesin sonra..Sonuçta sen taşıyosun onu yaa sen bakıcaksın nelerden fedakarlık edeceksin annelerin söz hakkı daha çok bence.Benim kayınpederimde kız olsaymış kendi annesinin adını koymak istermiş ama erkek bebeğim..Valla ben direkt yanlarında ben eski isimleri sevmiyorum çocuklarımada koymam dedim keşke kendi kızına koysaydın baba içinde kalmazdı dedim o da onlara yetti zaten :KK1:

çok iyi demişsin canım :KK9:

Slm annişler..yakışıklı bi oğlumuz olacak :KK55: :nazar: ama kocişim kız olsun istiyordu bi de doktora eminmisiniz diye soruyo :KK1: :KK1: devir değişti artık babişler kız çocuk istiyor :KK1: doktordan çıkıncada ya aslında içimden geçen erkekti demezmi :KK19: sağlıklı olsunlarda cinsiyeti hiiiiç önemli değil :KK16:

MRB KIZLAR ÇOKTANDIR GİREMİYORUM YOĞUNLUKTAN KIZLAR DÜN AŞIMI YAPTIM VE BUGÜN FECİİYİM AĞRIM VAR ÖLECE YATIYORUM MORALİM DE ÇOK BOZUK DAHA BU HAFTADA 9 KİLO ALMIŞIM ÇOK KIZIYORUM KENDİME DOKTORADA GİTTİM AMA AYRINTILI TARİHİNİ TAA 24 ŞUBATA VERDİLER BEBİŞİM İYİY GÖRÜNÜYODU 328 GRAMDI :nazar: AMA NE BİLİM ŞU KİLO OLAYINDAN AŞI OLAYINDAN ÖTÜRÜ MORALİM ÇOK BOZUK:KK47::KK47::KK47:

canım ben de 21. haftadayım 5 kilo aldım bence ekmeği azalt makarna pilavı sadece tadımlık ye bunların bebeğe zaten bir faydası yok birde çok tatlı yeme onun yerine meyve ye bir sakıncası yoksa eğer yürüyüş yap dikkat edersen eminim dengelersin aşı konusuna gelince ben ilk hamileliğimde bu aşıyı vurulunca hasta olmuştum resmen kolumu kıpırdatamadım ama bunda hiç bir ağrım olmadı perşembe günü yaptırdım dün akşama kadar temizlik yaptım hiçbir rahatsızlığım olmadı bence vuran kişinin elinin hafifliği de alakalı

Slm annişler..yakışıklı bi oğlumuz olacak :KK55: :nazar: ama kocişim kız olsun istiyordu bi de doktora eminmisiniz diye soruyo :KK1: :KK1: devir değişti artık babişler kız çocuk istiyor :KK1: doktordan çıkıncada ya aslında içimden geçen erkekti demezmi :KK19: sağlıklı olsunlarda cinsiyeti hiiiiç önemli değil :KK16:

gözün aydın canım

Kızlar kaçıncı haftanızdasınız ve kaç kilo aldınız??:KK49:

19. haftam yarın bitiyor 3 kilo aldım tam,dur demem lazım.Hazır havalarda güzelken yürüyüş falan yapmaya başladım.Spora başlamak istiyorum ama bidahaki kontrolde doktora sorup öyle başlıcam yanlış bişey yapmak istemiyorum..

hayırlı olsun canım oğluşun, allah sağlıkla kucağınıza aldırsın inşallah.. benimkide önce kız istiyordu sonra erkek olduu, hep bi kararsız ama kızı gerçekten istemiş herhalde ki kızımız olacak :KK16:

aynı şeyleri sormuşuz senle benim 20. Haftayı bitirdim 9 kiloooooooo:KK52:

19. Haftanin sonlarindayim.5-6 kilo aldim
bu aralar pek kilo alamadim hastaliktan
o kilolari alali iki uc hafta oldu

Bn 17 hftdym 1.5 kilo aldim cnm

20. haftamdayım 3-4 kg arası aldım 59-60 arasıyım canım ama daha çok almış gibi duruyorum bana sorarsan, zaten kalça ve basen vardı bide göbek eklenince öyle geliyor bana..

18.haftadayim ve sanirim 5 kilo aldim basenlerimin genisledigini dusunuyorum :KK43:

canlar ben de 17. haftayı bitirdim 165. haftaya kadar kilo almadım almadım diye sevinirken son 2 haftada birden 2 kilo aldım ebe de yavaş git yediklerine dikkat et dedi :KK53::KK53::KK53: ( 86 kilo ile hamile kaldım da az kilo almamı istiyolar)

18.haftanın içindeyim en son 3 hafta önce gitmiştim 4.5 kiloydu

3 ay dolduktan sonra ayda bir oldu canım yada en fazla 3 haftada bir..

18. Haftamiza girdik. 64 le hamile kaldim suan 62 kiloyum. Yok mu benim gibi olan ya masallah 10 kilolar alinmis. Kizlar saglikli beslenmeye ozen gosterin aldiginiz fazla kilolarin bebege bi faydasi yok. Ben ilk hamileligimde toplamda 12 kilo aldim ve kizim 3.100 gr dogdu

Bende 85 le hamile kaldım 79a indim şimdi 80 oldum bakalım
ilerleyen haftalarda nolcak kilolar

canım ben de 21. haftadayım 5 kilo aldım bence ekmeği azalt makarna pilavı sadece tadımlık ye bunların bebeğe zaten bir faydası yok birde çok tatlı yeme onun yerine meyve ye bir sakıncası yoksa eğer yürüyüş yap dikkat edersen eminim dengelersin aşı konusuna gelince ben ilk hamileliğimde bu aşıyı vurulunca hasta olmuştum resmen kolumu kıpırdatamadım ama bunda hiç bir ağrım olmadı perşembe günü yaptırdım dün akşama kadar temizlik yaptım hiçbir rahatsızlığım olmadı bence vuran kişinin elinin hafifliği de alakalı

19. haftam yarın bitiyor 3 kilo aldım tam,dur demem lazım.Hazır havalarda güzelken yürüyüş falan yapmaya başladım.Spora başlamak istiyorum ama bidahaki kontrolde doktora sorup öyle başlıcam yanlış bişey yapmak istemiyorum..

Cevaplarınız için teşekkür ederim kızlar..
Merak etmeyin aranızda en kilolu ben hamile kalmışım :)
1.72boy 92 kilo ile hamile kaldım hiç mide bulantım kusmam falan olmadı dolayısıyla kilom hiç düşmedi ilk 3 ay kilo almamaya dikkat ettim 4.ay 1 kilo almışım..
Şuan 18. Hafta bitiyo toplamda 1,5 - 2 kilo aldım iyi gidiyorum diye düşünüyorum ama bakalım devamı nasıl gelicek..
Zaten son iki ay istemesemde bol bol alıcam bakalım.. Hayırlısı..

kızlar yaa bu isim olayı delirtiyor artık beni.. eşimle her gün bunun kavgasını ediyoruz. inada bindirdi şuan işteyiz hala msj atıyor bana baskı yapıyor. çok mu yanlış bişi istiyorum ben ya, ikimizin ortak kararı olsun diyorum. birimizin beğenmedi bişi koymayalım ve sadece çocuğu düşünerek verelim bu kararı istiyorum. o ise annesinin ismini koymaya çalışıyor, alış diyor bide bana! :KK25:

canım bence eşini ikna etmeye çalış inat etme sakın daha önünde zamanın var eğer ikna olmazsa da hiçbir şey söyleme tamam da deme zamana bırak doğum olunca naz yap güzel sözlerle eşini etkile erkekler çocuk gibidir hemen kanarlar zaten bebeğin de heyecanıyla dediğini yaptırmaya bak bence bana da eşimin kardeşleri üç defadır güya şaka yapıyorlar kaynanamın ismini koymam konusunda bir keresinde eşim abisinin eşine dediki senin iki tane kızın var sana düşerdi sen niye koymadın dedi öylece kaldı ama ondan sonra bir kere daha aynı şeyi söylediler eşim yoktu ben de sinir oldum bir de doğum yapacağım yere daha doğrusu pahalı olmasına doğum şekline ben epidural normal istiyorum epidural yaptırma ağrılı yap bunlara bile karıştılar eve gelince eşime söyledim o da boşver biz ne biliyorsak onu yapıyoruz çatlasınlar dedi

kızlar yaa bu isim olayı delirtiyor artık beni.. eşimle her gün bunun kavgasını ediyoruz. inada bindirdi şuan işteyiz hala msj atıyor bana baskı yapıyor. çok mu yanlış bişi istiyorum ben ya, ikimizin ortak kararı olsun diyorum. birimizin beğenmedi bişi koymayalım ve sadece çocuğu düşünerek verelim bu kararı istiyorum. o ise annesinin ismini koymaya çalışıyor, alış diyor bide bana! :KK25:

Aslında her türlü sıkıntıyı çekiyorz o cocugu biz taşıyorz sonra erkek tarafı geliyor ee dedesinin ismi babaneisnin ismi olsn cok sinşr bozucu canm seni anlyrm ama ben kabullendim benm de oğlm olcak rüyamda gördügm isimle kayınpederin ismini koycam artık baksan hayalimdeki isim bambaşkaydı ama büyüklerde de kırılmasın diye düşünüyor insan soncta ne ediyorsa onu yaşıyor insn gelecekte..bu arada annneSinin ismi ne cok mu kötü

Cevaplarınız için teşekkür ederim kızlar..
Merak etmeyin aranızda en kilolu ben hamile kalmışım :)
1.72boy 92 kilo ile hamile kaldım hiç mide bulantım kusmam falan olmadı dolayısıyla kilom hiç düşmedi ilk 3 ay kilo almamaya dikkat ettim 4.ay 1 kilo almışım..
Şuan 18. Hafta bitiyo toplamda 1,5 - 2 kilo aldım iyi gidiyorum diye düşünüyorum ama bakalım devamı nasıl gelicek..
Zaten son iki ay istemesemde bol bol alıcam bakalım.. Hayırlısı..

canım az almışsın maşallah dikkat edersen böyle devam edersin inşallah benim doktorum da ayda bir kilo alacaksın fazla alma dedi bakalım önümüzdeki aylarda ne olacak

X