2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
hakkaten yaa çok para ki devlette de aynı şeye bakılıyorsa dediğin çok mantıklı cnm o paraya bebişlerimize alışveriş yaparız:) bi dahaki kontrolüme gittiğimde devlete gitmiş olayım o zmn dğl mi:) detaylıdan sonra herhangi bir evrak fln götürmeye gerek var mı acaba kendi doktorumuza bilgin var mı cnm???

Valla canım doktra bişey göstermeye gerek yok çünkü devlet hastanesindede özeldede ayrıntılı ultrasona kendi. Doktorun bakmıyor radyolojdeki doktor bakıyor.öneli olan senin bilmen ama tabii doktoruna da anlatırsın.ben hem özele hem devleye gidiyorum bütün tahlilleri devlette yaptırıyorum şeker yüklemesini de devlette yaptırıcam inşallah :)

magnezyum gerçekten işe yarıyo magvital vermiş doktorum benm de belim çok fena en azından dayanabiliyorum içtiğimde sen de al rahat edersin..doktor zaten demişti bana baş, kasık, bel ağrısına ii gelir diye..

Mutlaka sorayım magnezyumu o zaman ... Teşekkürler :KK3:

yaa çikolata yemek alışkanlık oldu ben de kaç gündür deli gibi yiyorum yedikten snra bebişim inanılmaz hareketleniyo bu da benim çok hoşuma gidiyo işin hilesini buldum da kiloları düşünüyorum ne olacak die:)) ama sabah maşallah oğlum bi kudurdu içerde sanki parti veriyodu:KK1::KK1:

Benim kız mandalina ve portakalın daha kabuğunu soyarken aldığım kokusunda başlıyor harekete :)
Ben normalde çikolataya inanılmaz düşkündüm, bu kız beni meyveci yaptı :) bu alışkanlık doğumdan sonra da sürse keşke :) çikolatayı hiç canım çekmiyor :))

Allah iyiliğinizi versin kızlar.. 1 gün gezmeye gittik kk ya bakamadık neler yazmışsınız öyle.. Valla hızınıza yetişemiyorum..
bu arada bi aksilik çıkmaz sa bende normalciyiiiimmm..

Benim kız mandalina ve portakalın daha kabuğunu soyarken aldığım kokusunda başlıyor harekete :)
Ben normalde çikolataya inanılmaz düşkündüm, bu kız beni meyveci yaptı :) bu alışkanlık doğumdan sonra da sürse keşke :) çikolatayı hiç canım çekmiyor :))

Valla benim kızım da portakal yediğim an kıpır kıpır:)çikolata yediğim zaman hiç tepki yok ama portakala dayanamıyo hiç:)sabah akşam portakal yer oldum sayesinde:))

Ya bende artık sabaha tekmelerle başlamak , hareketler , kıpırtılar istiyorummmm :122:
Annecim canım oğlumm lütfennnn:KK5:

Kizlr kc gunde bi ultrosona giriyorsunuz

3 haftada bir giriyorum canım.. Ama bebişimi çok özlüyorum.. Bana kalsa her hafta girerim ama rutinler böyleymiş.. Zaten eşimde ultrason a girmemi pek istemiyor.. Bebeğe zarar verdiğini düşünüyor.. Ama 3 haftada bana çok uzun geliyor.. Sizler de öyle misiniz ?

Kızlar kaçıncı haftanızdasınız ve kaç kilo aldınız??:KK49:

18+4 deyiz.. 58 kg ile hamile kaldım. Şu an 59 kiloyum.. Aslında 1.5 kg almıştım. Sağlık ocağında yeni ölçüm yapıldı hemşire kg verdiğimi söyledi..

ya kızlar ne farkettim biliyormusunuz?amma gevezeyiz:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
bazen mayıs annelerinede bakıyorum bazen onları geçtik maşallah sayfa olarak geçmek biyana fark attık
hem bizden kalabalıklar hemde 1 ay önceden site açıldığı halde !
korkarım biz bu hızla yakında nisan annelerinide sollarız:KK51::KK51::KK51::KK51::KK51::KK51:

hehehee.. Biz bu hız ile onlardan önce doğurur otururuz.. Şaka bi yana da zamanında gelsin yavrularımız..

Valla canım doktra bişey göstermeye gerek yok çünkü devlet hastanesindede özeldede ayrıntılı ultrasona kendi. Doktorun bakmıyor radyolojdeki doktor bakıyor.öneli olan senin bilmen ama tabii doktoruna da anlatırsın.ben hem özele hem devleye gidiyorum bütün tahlilleri devlette yaptırıyorum şeker yüklemesini de devlette yaptırıcam inşallah :)

aaa detaylıya kendi doktorumuz bakacak sanıyordum bn:) çok aydınlattın cnm çok sağol... senin özeldeki doktor şunları istiyorum dediğinde devlette yaptıracam diyorsun heralde sn anladığım kadarıyla... bnm doktor bu zamna kadar 2li ve dörtlü istediı bn de o hastanede yaptırdım... detaylı diyince de fiyatların bu kadar yüksek olduğunu bilmediğim için seslenmedim açıkçası :)

Allah iyiliğinizi versin kızlar.. 1 gün gezmeye gittik kk ya bakamadık neler yazmışsınız öyle.. Valla hızınıza yetişemiyorum..
bu arada bi aksilik çıkmaz sa bende normalciyiiiimmm..

evet canım sayfalar o kadar hızlı ilerliyor ki bazen bir iki saat ayrılıyorum buradan geliyorum ki sayfalar uçmuş okumak da çok zor oluyor normalci olmana sevindim canım ben de iki doğumumu normal yaptım doğumdan sonrası normalde çok rahat oluyor çabuk iyileşip kalkıyorsun ağrın sızın olmuyor bebek doğduğu an kuş gibi rahatlıyorsun o andan sonra müthiş oluyor insan

3 haftada bir giriyorum canım.. Ama bebişimi çok özlüyorum.. Bana kalsa her hafta girerim ama rutinler böyleymiş.. Zaten eşimde ultrason a girmemi pek istemiyor.. Bebeğe zarar verdiğini düşünüyor.. Ama 3 haftada bana çok uzun geliyor.. Sizler de öyle misiniz ?

Bnmde oylec cnm 2 hafta var bnm kontrole

merhabalr:KK3: hepiniz iyisinizdir inşallah bugün cuartesi olmasına rağmen hem çalışıyorum üstelikte çok yoğunum beş dakika giriyorum bi bakıp çıkıyorum herkese iyi hafta sonları pazartesi görüşürüz attıkk kendinize meleklerinize çook ii bakın hepinizi öpüyorum :KK16::KK16:

gözün aydın cnm değerleriniz gzl çıkmış... bsy sormak istiyorum... rahim ağzı ölçümüünü nasıl yapıyor cnm alttan mı bakıyor yoksa detaylıda belli oluyor mu o da?? bir de detaylı ultrasonu kaça yaptırdın??[/QUOT

Teşekkür ederim canım :KK9:

Rahim ağzı ölçümünü karından bakarak yapıyor.

Karından bakarken bak bu başı, bu ayağı, bu karnı felan derken

bak bu da rahim ağzı kalınlığı dedi ve ölçtü 42 cm çıktı.

önce başı ölçtü 18+5 günlük dedi

Karnını ölçtü 18+6 günlük dedi

Bu da rahim ağzı kalınlığı dedi ve hatta resmini çekti verdi.

Rahim ağzı kalınlığı için ayrıntılı ultrasona gerek yok canım,

doktor kendi cihazıyla ölçüyü, bebeğe bakarken ona da bakıyor.

Bana ayrıntılı ultrasona girmek istersen gelecek ay ...doktora git istersen dedi.

Kendi cihazı gelişmiş olmadığı için özel muayenehanesi olan bir doktoru tavsiye etti.

Yalnız ben daha bu doktoru aramadım. Arayıp bir fiyat öğreneceğim bakalım.

Fiyatı öğrenirsem sizinle paylaşırım arkadaşlar.

Bu arada bana bu doktoru tavsiye eden EMA ve MYMHABMAB (adını yanlış yazmış olabilirim)

arkadaşlara çok teşekkür ederim. Sorularıma çok güzel ve açıklayıcı cevaplar veriyor.

Ben sormadan bana herşeyi çok güzel anlatıyor.

canlarım tatlı annişerimm :KK16: kontrolümüz çok iyi geçti çok şükür herşey yolunda dedi... 21 cm 280 gram olmuşuz yüzünü falan pek net gösterdi kızım..:nazar: bebeğin kafasında küçük kistler var bu ayrıntılı ultrasonda çıkar sakın korkma bunlar kayboluyo dedi :26: bi o kafama takıldı ama korkma dediği için rahatım 10 şubatta renkli ultrasonum var 14 şuabattada kontrolüm var..bidahaki gelişinde şeker yüklemesi yaparız dedi yada sağlık ocağı yapar dedi..siz nerde yaptırcaksınız kızlar :26: özelde ücretlimi oluyo şeker yüklemesi

canlarım tatlı annişerimm :KK16: kontrolümüz çok iyi geçti çok şükür herşey yolunda dedi... 21 cm 280 gram olmuşuz yüzünü falan pek net gösterdi kızım..:nazar: bebeğin kafasında küçük kistler var bu ayrıntılı ultrasonda çıkar sakın korkma bunlar kayboluyo dedi :26: bi o kafama takıldı ama korkma dediği için rahatım 10 şubatta renkli ultrasonum var 14 şuabattada kontrolüm var..bidahaki gelişinde şeker yüklemesi yaparız dedi yada sağlık ocağı yapar dedi..siz nerde yaptırcaksınız kızlar :26: özelde ücretlimi oluyo şeker yüklemesi

Gozunaydin neslicim Allah bagislasin kizini sana:KK16:

KIZLAR HAMİLEYKEN YAPILACAKLARIN LİSTESİ

1-Hep abdestli olmaya çalış. özellikle yemek yerken. 2-Bütün günahlardan korunmaya bak. 3-Elinden geldiğince müstehap olan şeyleri yapmaya çalış. 4-Geceleri aynaya bakma. 5-Sinirlenme! Huzurlu ve sakin ol. 6-Kur'ân dinlemeye ve okumaya çalış. 7-Namazlardan sonra tesbihatı ihmal etme. 8- Hamilelik boyunca 1 kere de olsa kuran hatim et. 9-Her gün salavât getir. 10-Bebek hareket ettiği her an elini karnının üzerine koy ve salavât getir ve ihlâs süresini oku. 11-Allahı çok düşün. 12-İnsanlara yardım et. 13-Mü'min insanların yüzüne bak. 14-Gıybetten ve yalandan uzak dur. 15-Namazını vaktinde kıl. 16-Devamlı allah, allah diye zikirde bulun. 17-Eğer evladının sabırlı olmasını istiyorsan elini karnının üzerüne koy ve asr süresini oku. 18-Evladına hayırlı bir isim koy ve daha karnındayken elini karnının üzerine koy ve ismiyle ona hitap et. unutma çocuğun anne baba üzerindeki hakkı anne ve babanın ona hayırlı bir isim vermeleridir. 19-Enbiya süresini oku, evladının salih bir evlat olması için dua et. 20-Eğer anne ve babanın çocukla çok iyi bir ilişkisi, bağı, diyolağu olmasını istiyorsan çocuk doğmadan anne ve baba evlatlarıyla konuşmalılar ve çocuk doğduktan sonra bu seslere aşina olacaktır. 21-Hamilelik esnasında düzenli beslenme ve temizliğe çok önem verilmelidir. 22-Elini karnının üzerine koy ve bol bol salâvat getir.

X