2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

çok geçmiş olsun cnm allah şifa versin tez zamanda inşallah..ağrının sebebi de kendini kasmışsın üzülmüşsün onunla alakalı olabilir inş. tekrarlamaz..

bir sıkıntı yok canım...maşallah maşallah..tabi doktorun en iyisini bilir..ama değerlerin iyi sıkıntı yok..

sağ ol mujum alçı olmasa naz yapıyo dicem ama öyle görünce şok oldum ben giderken dedi hafif burktum tedbir olsun diye gidiyorum dedi meğer üzülmeyeyim diye öyle demiş arkadaşı yanlışlıkla çok fena tekme atmış kranponla ...

çok geçmiş olsun cnm allah şifa versin tez zamanda inşallah..ağrının sebebi de kendini kasmışsın üzülmüşsün onunla alakalı olabilir inş. tekrarlamaz..

sağol canım amin inşallah iyileşicek şimdilik bişey yok o anlıktı o geçti yani

slm kızlar nasılsınız hastanede yattık bizde dun yattım bu sbh tabrcu oldum ve işten çıkışımı verdim idrr yollarımda mikrop çıktı iyyz bakalım bir suru serum yedim

çok geçmiş olsun canım, dikkat et. valla hamilelikte hasta olmak kadar kötüsü yokmuş onu anladım bende, bugun 3. gün zor tutuyorum kafamı ve ofistede yalnızım allah sağlık ve sabır versin hepimize.

canım geçmiş olsun.. ama takma bunlar basit kazalar Allah beterinden saklasın.. en kısa zamanda iyileşecektir eşin de.. üzme kendini de bebişini de babanız iyileşecektir en kısa zamanda...

amin canım inşallah sağo l bende diyorum kızım hadi dua edelim babana da iyileşsin diye

çok geçmiş olsun canım, dikkat et. valla hamilelikte hasta olmak kadar kötüsü yokmuş onu anladım bende, bugun 3. gün zor tutuyorum kafamı ve ofistede yalnızım allah sağlık ve sabır versin hepimize.

( ah kader arkadaşım..çalışmak hamile olmak ve üstüne hasta olmak gerçekten kolay değil..ama napalım Allaha şükür bebişlerimiz bizimle..bugünlerede şükür..bende işe geldiğim saat çıkışı bekler oldum..ama Allah başka dert tasa vermesin..

Kızlar takmayın kafanıza hiçbirşeyi üzmeyin kendinizi moral çok önemli bebeklerimiz içiin

bendede düşük tehlikesi olmuştu 10 haftalıkken doktorumun tavsıyelerını yazıyorum
muhakkak uyun BEBİŞLERİNİZ İÇİN

*stresten uzak durmaya çalışın (ben pek beceremiyorum çalıştığım için )
*ağır kaldırmayın
*bol su tüketin günde en az 1 litre
*hergün kuruyemiş yemeye dikkat edin azda olsa (kavrulmuş badem ceviz fındık birde bu aralar ilaçların yan etkisi kabızlık
görülebilir o yüzden kuru kayısı tüketmeye dikkat edin )
*sabah kalkarken dikkatli kalkın ve oturup kalkarken dizlerinizi birbirinden uzak tutmaya çalışın
*yatarken sırt üstü çok durmayın sola veya sağa yatmaya çalısın
*otururken ağrınız olmaması ve bebeğin rahat pozisyonda durması için belinize bir minderle destekleyin
*kullandığınız ilaç saatlerini aksatmayın
*günde 3 ana en az 3 ara öğün yaparak sağlıklı gıdalarla beslenin
*hazır gıda tüketmemeye çalışın
*rahatlatıcı müzik dinleyin
birde bu çok önemli meleğinizle sürekli konuşun o anlamaz demeyin inanın çok faydası oluyor anne karnında çok konuşulan bebek
daha erken konuşmaya başlıyor ve yaşıtlarına göre daha zeki oluyorlar .ayrıca konuşmaya başladıklarında telaffuzları daha düzgün oluyor

teşekkürler canım.. bende hep konuşmaya çalışıyorum özellikle geceleri.. eşim mesaili çalıştığı zaman akşamları yalnız kalmak zorunda kalıyorum habire ona anlatıyorum.. :)

aynen öyle canım saatte hep gözüm allahtan kışta 5.30ta çıkıyorum ama bu kadar hasta olduğum belliyken idare edilmiyorum ya buna da çok kızıyorum. ben pztsi izinliyim o yüzden pazar çalışıyorum hiç iş olmuyor ama yinede gelme demicek ve izin istesem bozulcak
dediğin gibi tek kızım iyi olsunda çekicez artık..

Günaydın canım geçmiş olsun.eşin için üzüldüm Allah şifasını versin bir an evvel inşallah.Ama sende güçlü olmak zorundasın bebeğin için artık sen ne hissedersen oda hissediyor annesi.Ağlamak istiyorsan ağla açılırsın canım.

bukadarmı olur..ben dershanede çalışıyorum malumun ctesi-pazar çalışıyorum ...hiçide ptesi izinliyim..ve doktor randevularımı hep o güne alıyorum...o yüzden evde dinlenme yok..ya hastanelerde yada evişleri....

çalışan anne olmak zor diyorlar ama çalışan anne adayı olmakta çok zor gerçekten bende sizle aynı durumdayım sadece pazar günleri izinliyim oda ev işleri ile geçiyor.
doğumdan sonra çalışmayı düşünen var mı aranızda

Birde istanbul sancaktepe de işe ihtiyacı olan bir yakını olan varsa bana özel den yazsın benim yerime eleman arıyoruz da malum
nisanda çıkıcam işten

Canım değerlerin gayet güzel.Düşük risk sınırınında altında.Muhtemelen doktorun üçlü yada dörtlüyede ihtiyaç duymayacak.

allah yardımcımız olsun ne diyeyimmm.. canım sen aşını oldun mu? çok yakın çünkü günlerimiz. 19+2 yim ben son kontrole göre.

Ben de çalışıyorum bu ay cumartesileri hep çalışıcam 5 e kadar.Bi tek açıköğretim sınavlarının olduğu gün çalışmam tekrar okula başladım .Hamilelikte insanın canı ders çalışmayı çok istemiyor ama olsun arada bakıyorum.Ne olursa bahtıma zevkine okuyorum zaten bu sefer

slm kızlar nasılsınız hastanede yattık bizde dun yattım bu sbh tabrcu oldum ve işten çıkışımı verdim idrr yollarımda mikrop çıktı iyyz bakalım bir suru serum yedim
Geçmiş olsun canım iyice dinlenirsin artık iş çıkışın olmuş.Çileğin dediğin gibi bol su ve meyve ye yat ,dinlen.

canım bana kalsa bugün çıkarım, gerçi eşimde çalış demiyor ama şuan zorlanacağımızı ben biliyorum ve özellikle doğum parası için sabredeceğim. doğumdan sonrada çalışmak istemiyorum 1-2 yıl ama pek bırakacak gibi değiller, ekstraya sadece faturalara bakmaya gel vs diyolar. daha karar veremedim ne yapıcam, hastalığımda bile iş olmadığı gün çalıştıranlar bebekle ne kadar rahat bırakırlar görücez ama olmazsa kestirip atarım o zaman. hep ben düşünmeyeceğim milleti. sen çalışmayı düşünüyor musun? imkanın varsa 1-2 yıl en azından çalışma derim, ne zorluklarla alıyoruz kucağımıza bir daha geri gelmicek en tatlı ve bize ihtiyaç duydukları zamanları kaçırmak doğru gelmiyor bana. tabi herşey olanaklar dahilinde maalesef.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…