2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
18 haftalık bayanlar bulantılarınız nasıl oldu
canım bulantı benim uzmanlık alanım oldu:KK1:ben de 19. haftama girdim çok şükür iki haftadır çıkarmıyorum sadece sabahları söylemesi ayıp safra çıkarıyorum ama hiç zoruma gitmiyor çünkü yiyip de çıkarmak daha zor..ben aralıksız 3 aya yakın kustum çok zor zamanlardı senin hala bulanıyormu miden?eğer öyleyse bulantını hafifletecek şeyleri sen keşfetmelisin ve sürekli değişim yapmalısın mesela ben bi ara çubuk kraker tükettim bulandıkça bi zaman sonra kar etmedi leblebiye geçtim sonra baktım beni portakal ferahlatıyo onu yemeye başladım bulandıkça zaten bulandığı zamanları bilirsin az çok ben sabah ve akşam üstü çok fenaydım okuldan eve 5 gibi geliyorum elimde bir portakal dilimi somurarak yolda yürüyodum:KK1:ama geçiyo hiç merak etme

bizimde isim hemen hemen belli oldu...
hem
:KK47: böyle - hemde :21: böyleyim

canım bulantı benim uzmanlık alanım oldu:KK1:ben de 19. haftama girdim çok şükür iki haftadır çıkarmıyorum sadece sabahları söylemesi ayıp safra çıkarıyorum ama hiç zoruma gitmiyor çünkü yiyip de çıkarmak daha zor..ben aralıksız 3 aya yakın kustum çok zor zamanlardı senin hala bulanıyormu miden?eğer öyleyse bulantını hafifletecek şeyleri sen keşfetmelisin ve sürekli değişim yapmalısın mesela ben bi ara çubuk kraker tükettim bulandıkça bi zaman sonra kar etmedi leblebiye geçtim sonra baktım beni portakal ferahlatıyo onu yemeye başladım bulandıkça zaten bulandığı zamanları bilirsin az çok ben sabah ve akşam üstü çok fenaydım okuldan eve 5 gibi geliyorum elimde bir portakal dilimi somurarak yolda yürüyodum:KK1:ama geçiyo hiç merak etme

18. haftama yeni girdim canım ama ara ara devam bulantılara özellikle bas dönmesi düşük tansiyon:KK53::KK53:

Ben geldiiiiimm. Kiz babannesine gitti bizde baristik kocisle :)

çok sevindim allah bozmasın.....kızın kac yasında bu arada?benimde 1 kızım var 7 yasınada biraz kıskançlık yapıyo.bakalım nasıl atlatıcaz

Son düzenleme:
çok sevindim allah bozmasın.....kızın kac yasında bu arada?benimde 1 kızım var 7 yasınada biraz kıskançlık yapıyo.bakalım nasıl atlatıcaz

Kizim 3 yasini yeni bitirdi. Benimki de simdiden kucagimda yatiracagim ben sallayacagim vs diyo. Cekecegimiz var. Senin bebis oglan miydi

Günaydın

çileksurat,pufpuf,lahesis,oetsgrl,cann2014,huzeyfee,pembeseboy,azerikızı,neslihanbursa,juliette,
emleb,rapunzel,esmerşirine,
eskudo ,babygel,ttet

ve şu an aklıma gelmeyen tüm anneler.Bugün erken kalktım genelde hafta sonları 11 i buluyor kalkışım. Acıkmışım eşim kalkana kadar süt içeyim bari dedim.Acıkınca özellikle sabahları midem bulanıyor.Biliyor musunuz ben hamile olmayı da çok seviyorum yani haziran olsun hemen bebeğimi kucağıma alayım günler geçmiyor düşüncesi yok bende.Ben hamileliği bir bütün olarak görüyorum yaşadığım ve yaşattıklarıyla .siz de benim gibi düşünüyor musunuz?Bu öyle muhteşem bir deneyim ki belki bir daha hamile kalamayacağım, belki çocuğum olmayacak ama en azından bu deneyimi yaşamış oluyorum. Evet zor günlerimiz oluyor ama yaşattığı hisler hep en tepede. Üzgünsem göz yaşlarıma hakim olamıyorum.Gülüyorsam nerdeyse kriz geçirecek kadar, sinirliysem ki geçen gün bir ara çok sinirlendim sanki parçalıyıvercekmişim gibi.Tüm duyguları had safhada yaşıyorum bu da bana çok ilginç geliyor. Yüzümde göz çukurumda kocaman bir sivilce oldu mesela ama o çıkmadan önce yüzüm parlıyordu.Ve sanki bebeğimi artık hissediyorum bu internette bahsedilenlerden farklı sanki bağırsaklarımın ardında çok derinde bir telefon yutmuşumda titrşimlerini zor hissediyormuşum gibi ya da denizin dalgası gibi. bebeklerinizle konuşuyor musunuz ben konuşuyorum prenatal psikolojiye göre bebek belli bir seviyeye kadar duyuyor hatta hatırlıyormuş anne karnında olanları . Elinizi karnınıza koyduğunda hissediyormuş zaten bir süreden beri de duymaya başladılar bu muhteşem değil mi. Dün doktorda yüzünü karnıma gömdüğü için döndüremediğimizi söylemiştim ya uğraş uğraş tık yok hanımefendide sonra onunla konuşayım . Bebeğim hadi bize yüzünü dön dön annecim dedim belki bir tesadüf ama döndü. döndü kısa bir süre gördük ve eski halini aldı. Tüm bunlar gerçek olmasa benim uydurmam tesadüfler zinciri bile olsa bana hissettirdiği hisler yeter bile. Ne zamandır hislerimi paylaşmak istiyordum.Allah bize yada bebeğimize büyük bir sağlık sorunu ya da acı vermesin inşallah.Vermesin ki bu hisleri gönül rahatlığıyla yaşayabilelim.Bu duyguyu yaşamak için servetler ödeyen tüm ömrünü ya da evliliğini bebek sahibi olmaya adayan bir sürü insan var.O sayfaları umutsuzca hamile kalmayı bekleyen bayanlar var.Şanslı olduğumu unutmuyorum. Sizleri de çok seviyorum:KK49::emir_bebek:

cnm duygularını ne güzel ifade etmişsin dediğin gibi karnımızda Rabbimin bir mucizesini taşıyoruz ve ne kadar şükretsek az..bunun için okdar dua edip isteyen insanlar varki..ama ben senin gibi hamileliğimi doya doya yaşayamıyorum haziran gelse bir an önce diyorum :18: bir iki ay daha geçince göbüşlerimiz dahada şişince odalarını hazırlamaya başlayınca ozaman dahada keyiflenicez inşallahh cnm bende sizlerii çook çook seviyorum :KK17:

kızlar meraba 18.haftadayım bebeğimin hareketlerini hissetmiyorum.siz kaçınca haftada hissettiniz.

merhaba kızlar hemen hemen herkesin cinsiyeti belli oldu benimde 14. haftada 2li testte doktorum erkeğe benziyor erkek dedi 16.haftamda 3lü testte çok kıza benziyor buyaa dedi aynı gün iki defa ultrosona girdim 2. de erkek gibi sanki dedi kesinmi dediğimdede beni azarlayarak burası devlet hastanesi istesem söylemem yarım saat uygun pozisyonu bulacak vaktim yok dedi. ve bebeğim 16+4 iken dr17+4 dedi artık güvenmiyorum doktora yoksa cinsiyeti doğumda tam bi sürpriz olucak çarşamba özel hastneye randevu aldım inşallah kesinleşir sağlıklı olsun önemli deil kız oğlan ama böylede zor yani....değiştiricem doktoru...:KK49:

$b.jpg

kızlaaarrr ben bunu yerimkiiii (= bizim kokoş kızlarımıza göreee :KK52::KK54:

çileksurat,pufpuf,lahesis,oetsgrl,cann2014,huzeyfee,pembeseboy,azerikızı,neslihanbursa,juliette,
emleb,rapunzel,esmerşirine,
eskudo ,babygel,ttet

canım o kadar güzel ifade etmişsin ki, burada yazan tüm anne adaylarının duyguları aslında bunlar...
daha da güzeli birbirini hiç tanımayan, birbirinden hiç bir çıkarı olmayan bir sürü kadının hamilelik paydasında birleşmesi ve aylardır sevincini,üzüntüsünü şu platformda paylaşması... ben de seviyorum hepinizi, iyi ki varsınız...:KK16::KK16::KK16:

Tatlim sende kendimi gordum resmen....
Bende ne yapsam bebegime soyluyorum...
Sismdi birlikte banyo yapacagiz....namaz kilacagiz....uyku vaktimiz vs.
Bazen babamiz elini karnima koyar hissetmek icin hadi oglum bir tekme at babana goster ne kadar guclu oldugunu dedigim an tekmeyi yiyorum :KK9:
Ben sahsen dogurmayi pek istemiyorum....
Simdi sadece bana ait ben seviyorum arada birde babamiz....
Ama dogduktan sonra herkes sevecek.. :KK19:
Bebegimle sadece ben ilgilenmek istiyorum ve boyle oldukca iyiyiz :KK49::KK16:

yalnız değilim demek ki:KK1: gün boyu iki kişilik yaşıyor,iki kişilik konuşuyorum... babamıza birlikte küsüyoruz mesela, ikimizin de midesi bulanıyor, eşim de alıştı ohh ne güzel ikinize aynı anda sarılabiliyorum diyor... sesleniyor salondan mutfağa "oğlumu getir,öpücem" diye:KK1: bu süreçte çok keyifli gelmeye başladı bana özellikle bulantılar azaldığından bu yana, keyfini çıkaralım kızlar:KK16:

X