2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
bende aynı soruyu sordum dr ve 20. haftadan sonra dedi bebeğin kız mı? kızlarda biraz geç hissediyormuşsun duyduğum kadarıyla.

20.haftaya kadar hissedemezsin dedi doktorum... hissetmek için çok zayıf olmak gerekiyormuş, aksi halde bebek 400gr olmadan hissetmemiz çok zormuş...:KK34:

slm kizlar Allah bebislerimizi hayirlisiyla kucagimiza almayi nasip etsinn. :KK16: :emir_bebek: :KK16: ben bu aralar cok huzursuzum henüz haraketlerini hissettmek icin erken biliyorum ama bazen korkuyorum bi terslik olur diye offff nasil cikacak aklimdan bu olumsuzluklar :KK14:

slm kizlar Allah bebislerimizi hayirlisiyla kucagimiza almayi nasip etsinn. :KK16: :emir_bebek: :KK16: ben bu aralar cok huzursuzum henüz haraketlerini hissettmek icin erken biliyorum ama bazen korkuyorum bi terslik olur diye offff nasil cikacak aklimdan bu olumsuzluklar :KK14:

evet cnm erken bende hissetmiyorum hissetsek bu huzursuzluklar biraz daha hafiflicek sanırım

Kizlar simdi bebeklerinizi hissetmemeniz oldukca normal .....
Hissetmeyi bekliyorsunuz benim gibi hissettikten sonra ise eliniz karninizda hareket etmesini bekleyeceksiniz :KK16:

ben de o tekmeleri sabırsızlıkla bekliyorum:KK16:

ama dünden bu yana çok ilginç bir şey oldu,belki psikolojiktir bilemiyorum... namaz kılarken karnımda gıdıklanma hissediyorum bazen artıyor ve kanat çırpma gibi oluyor ama çok kısa sürüyor... sessizlikten gaz hareketlerini bebek mi sanıyorum acaba... günaha gireceğim gülesim geliyor bu gıdıklanma hissinden dolayı:KK1:

ben de o tekmeleri sabırsızlıkla bekliyorum:KK16:

ama dünden bu yana çok ilginç bir şey oldu,belki psikolojiktir bilemiyorum... namaz kılarken karnımda gıdıklanma hissediyorum bazen artıyor ve kanat çırpma gibi oluyor ama çok kısa sürüyor... sessizlikten gaz hareketlerini bebek mi sanıyorum acaba... günaha gireceğim gülesim geliyor bu gıdıklanma hissinden dolayı:KK1:

Canim 1 hafta 10 gun icerisinde dahada net hissedeceksin bak gorursun.....
Bana da oyle oluyordu kelebegin kanat carpmasi gibi yada hafif gaz baloncugu gibi hissediyordum....
Sonunda kuvvetli tekmelerle basbasayiz :KK16:
Kemikleri her gecen gun dahada belirginlestigi icin daha guclu hissetmeye basladim :21:
Bu cok cok guzel bir duygu :nazar: :emir_bebek:

Günaydın

çileksurat,pufpuf,lahesis,oetsgrl,cann2014,huzeyfee,pembeseboy,azerikızı,neslihanbursa,juliette,
emleb,rapunzel,esmerşirine,
eskudo ,babygel,ttet

ve şu an aklıma gelmeyen tüm anneler.Bugün erken kalktım genelde hafta sonları 11 i buluyor kalkışım. Acıkmışım eşim kalkana kadar süt içeyim bari dedim.Acıkınca özellikle sabahları midem bulanıyor.Biliyor musunuz ben hamile olmayı da çok seviyorum yani haziran olsun hemen bebeğimi kucağıma alayım günler geçmiyor düşüncesi yok bende.Ben hamileliği bir bütün olarak görüyorum yaşadığım ve yaşattıklarıyla .siz de benim gibi düşünüyor musunuz?Bu öyle muhteşem bir deneyim ki belki bir daha hamile kalamayacağım, belki çocuğum olmayacak ama en azından bu deneyimi yaşamış oluyorum. Evet zor günlerimiz oluyor ama yaşattığı hisler hep en tepede. Üzgünsem göz yaşlarıma hakim olamıyorum.Gülüyorsam nerdeyse kriz geçirecek kadar, sinirliysem ki geçen gün bir ara çok sinirlendim sanki parçalıyıvercekmişim gibi.Tüm duyguları had safhada yaşıyorum bu da bana çok ilginç geliyor. Yüzümde göz çukurumda kocaman bir sivilce oldu mesela ama o çıkmadan önce yüzüm parlıyordu.Ve sanki bebeğimi artık hissediyorum bu internette bahsedilenlerden farklı sanki bağırsaklarımın ardında çok derinde bir telefon yutmuşumda titrşimlerini zor hissediyormuşum gibi ya da denizin dalgası gibi. bebeklerinizle konuşuyor musunuz ben konuşuyorum prenatal psikolojiye göre bebek belli bir seviyeye kadar duyuyor hatta hatırlıyormuş anne karnında olanları . Elinizi karnınıza koyduğunda hissediyormuş zaten bir süreden beri de duymaya başladılar bu muhteşem değil mi. Dün doktorda yüzünü karnıma gömdüğü için döndüremediğimizi söylemiştim ya uğraş uğraş tık yok hanımefendide sonra onunla konuşayım . Bebeğim hadi bize yüzünü dön dön annecim dedim belki bir tesadüf ama döndü. döndü kısa bir süre gördük ve eski halini aldı. Tüm bunlar gerçek olmasa benim uydurmam tesadüfler zinciri bile olsa bana hissettirdiği hisler yeter bile. Ne zamandır hislerimi paylaşmak istiyordum.Allah bize yada bebeğimize büyük bir sağlık sorunu ya da acı vermesin inşallah.Vermesin ki bu hisleri gönül rahatlığıyla yaşayabilelim.Bu duyguyu yaşamak için servetler ödeyen tüm ömrünü ya da evliliğini bebek sahibi olmaya adayan bir sürü insan var.O sayfaları umutsuzca hamile kalmayı bekleyen bayanlar var.Şanslı olduğumu unutmuyorum. Sizleri de çok seviyorum:KK49::emir_bebek:

Buradaki herkesin duyguları aşağı yukarı ortak canım...:) düşün istifra ettiğimiz için perişan olsakta :KK37: o an geçtikten sonra mutlu olabiliyoruz, kasıklarımız ağrısa da, yorulsak da. ortalıkta narkoz yemiş gibi dolaşsak da, arada ruhsal dengesizlikler geçirsekte içten içe hepimiz çok mutluyuz... :KK16: Dilerim hepimiz gönüllerimizce evlatlar sahibi oluruz... Asla olumsuz düşünmüyorum bence hiç birimizde düşünmemeliyiz şu anda neredeyse aynı bedeni paylaşıyoruz bebeklerimizle ne düşünürsek hissetmeleri bence çok normal çokta güzel bi duygu bırakıyor insan da... En güzeli senin de dediğin gibi yaşadığımız anların tadını çıkarmak... :KK34:

Hemen hemen herkes cinsiyeti öğrenmiş galiba.Cinsiyetleri ne olursa olsun hayırlı evlat olurlar inşallah.
Ben henüz öğrenmedim daha doğrusu düşük riskimiz vardı geçen haftalarda şimdi daha iyiyiz hamdolsun bol bol dinleniyorum.
Aklıma cinsiyetini sormak bile gelmedi.Bir daha ki sefere inşallah.
Hepiniz Allah'a emanetsiniz canlar :KK16:

Günaydın güzel anneler ve tatlı-şirin bebişleri...
Kızlar çok heyecanlıyım bugün doktora randevumuz var.Sağlığı yerinde mi diye endişelerim var.Biliyorsunuz 12 gün önce annemi kaybettim umarım bebişimin sağlığı etkilenmemiştir.(Rabbim korumuştur diye teselli verdim hep kendime)
İnsanoğlu hep fazlasını ister. Belki cinsiyetini gösterir bize diyede umudum var.Hayırlısı olsun bakalım lütfen dualarınızı eksik etmeyin hayırlı ve güzel haberlerle döneriz inşallah.:KK16:

Kızlar çok heyecanlıyım bugün doktora randevumuz var.Sağlığı yerinde mi diye endişelerim var.Biliyorsunuz 12 gün önce annemi kaybettim umarım bebişimin sağlığı etkilenmemiştir.(Rabbim korumuştur diye teselli verdim hep kendime)
İnsanoğlu hep fazlasını ister. Belki cinsiyetini gösterir bize diyede umudum var.Hayırlısı olsun bakalım lütfen dualarınızı eksik etmeyin hayırlı ve güzel haberlerle döneriz inşallah.:KK16:

Cnm benim tabiki iyi haberlerle doneceksin. Emin olki dualarimiz seninle haberlerini bekliyoruz...

inşallah hayırlı haberlerle geliceksin canım bekliyoruz haber ver bize de :KK34:

gunaydınlar...uzme kendını canım Allah mekanını cennet etsın.bende bugun doktora gıdıcem ınsallah ıyı haberlerle donerız cok heyecanlıyım cınsıyetını ınsallah ogrenırız

iyi haberlerini bekliyoruz canım :)

merak etme canım eğer bi terslik olsa zaten bi şekilde hissedersin diye düşünüyorum..hiç bişey hissetmedin diye boşuna kafana takıp üzme bebişinide annesi :)

X