2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
@heaven; arkadaşım yazdıklarını takip ettim ve senin için hepimiz için dua ettim... iyi gelişmeler olmasına çok sevindim... her şey daha da iyi olacak inşallah...

@gold_women; bir hafta arayla evlenmişiz... hızlı olan sadece benim sanıyordum :)

@ttnet; seni çok çok iyi anlıyorum, benim kayınvalidem yok, bazen keşke olsaydı diyorum gerçi. çünkü inan bana erkeklerin düşüncesizlikleri çok daha sinir bozucu... kayınvalidemle tartışsam da orta yolu bulurdum ya da bir kadın olarak daha ince fikirli olurdu diyorum... kayınpederim ve kaynımla aynı apartmandayız... evliliğim ilk haftaları çok stresli geçti, eşimle tartıştığım da oldu bu yüzden... düğünün ertesi günü eşimin kalan birkaç eşyası için üst kata çıktık,kayınpederim "eee çocuklar akşama ne yiyoruz" dedi... ve bu akşama ne yiyoruz muhabbeti günlerce sürdü... kp e bir şey diyemediğim için hep eşime patladım... Allah razı olsun ondan çok sabırlı davrandı, stratejik düşündü,babasını da kırmadan orta yolu buldu... her gün yemek çıkardım, haftada bir çıkıp evi temizledim... kaynım bunun üzerine " ben artık ev işlerinden istifa ettim ha ha ha" diye pişkin bir yorum yaptı, eşim sessiz kaldı... ben ev hanımı değilim çalışıyorum iki evin yükünü taşıyamam lütfen evle önceki gibi ilgilen, ben zaten yardımcı olacağım dedim... kötü oldum... nihayetinde abisine ve bana küstü,(hassas bir psikolojisi var zaten,annesinin ölümü ve hastalık süreci çok yıpratmış onu) konuşmaya çalıştım tersledi,hakaret etti... 4 haftalık hamileyken bayramın ilk günü üstüme yürüdü,kayınpederim kahrından ölüyordu kalbi sıkıştı adamın... gebeliğime bile hayırlı olsun demedi,üstüme yürüdüğünde " ne yapıyorsun sen kendine gel ben hamileyim" dedim de "saklanma çocuğun arkasına" dedi bana... bu son olay üzerine eşim tavrını koydu, kayınpederime " oğlunu zaptet aksi halde evden çıkarım" demiş... benim de yukarı çıkmamı yasakladı, kayınpederimin gelişini kollayıp yemek uzatıyorum kapıdan evde olduğum günler... kıyamıyorum da,bu akşam için kardeşin de yemeğe gelsin bize hem konuşun artık dedim eşime, bana kızdı, karışma sen diye... ya bebeğime birşey olsaydı diye çıkaramıyor içinden bayramda olan olayı... öncesinden bahsetmiyorum bile ev yerleşirken yaptığı çocuklukları anlatsam şok olursunuz, resmen 5 yaşındaki çocuk gibi abisini kıskandı, tavır aldı aileme bile... ama artık hiç takmıyorum... ya alıştım ya da takmamayı öğrendim bilemiyorum...

cok sagol cok buyuk bir sikintiyi atlattim rabbimin sifasiyla doktor bile i
inanamadi cunku kaybolmaz demisdi ama ben ailem arkadaslarim inanarak dua ettim rabbim de cok sukur dualarimizi kabul etti herseyimizi ona emanet ettikmi hic sikintimiz olmaz herseyi veren rabbim o istemezse hicbirsey olmaz vede yeterki ol desin hersey olur rabbim seninde saglik mutlu huzurlu bir hamilelik gecirip saglikli sihhatli bir sekilde bebegini kucagina almayi nasip etsin insallah dua ile.

Sade ve sik cok guzel canim
Benim bebisimin odasi olmayacak maalesef
2+1 odali evimiz... oturma odam bostu aslinda ama doldurdum hamile olmadan once ve oturma odasi yaptik
Yapacak zamani buldum

aynen benim de bebişimin odası olmicak. boş odayı gelen giden kalsın diye kanepe ile doldurdum.. bu büyüyen yataklardan yatak odama sığdırabilir miyim acaba diye düşünüyorum. Daha sonra büyük bir eve çıkarsam orda ona güzel bir oda yaparım diye planlıyorum bakalım kısmet..

çok güzelmiş bu beşik, boyu da uzun gibi... uzun süre kullanabilir bebişlerimiz... bir de ben mavili takım almayı düşünmüyorum... Allah nasip eder de kızım olursa daha sonra o da kullanabilir tek renk bir takımı diye düşünüyorum...

( ben bu yüzde seksen ihtimale çok bağlandım ya, 20 gün sonra kız derse doktorum şoka giricem herhalde, amaaan sağlıklı olsun da )

ayrıca şekerim, bak ankettede erkeği işaretlemişsin netleşmeden..
şimdi kız dediler..
eğer kızın olucak olursa ankette değişiklik yapamayacaksın,kaldı öyle

o yüzden diyorum,netleşmeden işaretleme yapmayın..

herkes birşeylerden çekiyor işte.bu dünyada tamamen mutlu olamayız bir sınavımız muhakkak olucak.olucakki ahi retin değeri olsun kulluk edelim.anlıyorum seni işin zor.benim böyle sıkıntılrım olmadı ama 6 kardeşler çok kalabalıklar ve eşim hepsinden çok ufak.kendinden bi önceki kardeşiyle arasında 14 yaş var.çok acayipler hepsi ayrı telden çalıyor idare etmek zor.kapını çekip kapatmadan rahat edemiyosun.sende eşini dinle boşver kardeşi haketmiş bu olanları...

Eşin ailesini biliyorsa senin mesafene de anlayış koymalı.Hamileliği fırsat göster fazla gidip gelme artık hatta eşinle konuş eskiden kaldırabiliyordum ama hamilelik nedeniyle duygularım çok hassas damarıma batıyor tahammül edemiyorum gibi yumuşak bi konuşma yap. Biz 3 aylık evliyiz kayınvalidem evime ilk kez bu haftasonu geldi sadece 2 gece kalıp gitti kadın, Rahatsız etmeyim diye kaldığında da hep temizlik yaptı

cok sagol canim rabbim sanada kolaylik versin sabrini artirsin yazdiklarini okudumda hemde calisiyosun gercekden herkes senin gibi yapamaz kaynin da hatasini gorup ozur diler gercekden cok zor bir durum sen hic kafana takma onemli olan rabbimin gormesi bebegini dusun kendinie dikkat et dua ile

aa öylemi bebişler arasındada bi hafta var ben ağustos 12 de evlendim çalışkanmışız biz bacımmm

konuşuyorum arada ama hep ailesini kötüler gibi oluyr.diyorum ona konuşmak istemiyorum ama ailenle ilgili söyleyebilcek pek güzel şey yok diye.o da biliyor.dünki olaydan sonra dedim zaten hep sustum artık susmıcam kötü olucak ondan korkuyorum diye...daha da biişey demez umarım mesafe koymama...benim kayınvalidemlerde gelmez .ben gelsinler isterim ama gelmezler hep ayaklarına bekliyolar herkesi.diğer çocuklarına gidiyolar bize gelmiyolar.onu da söyledim eşime...kötü mü olmak lazım deger görmek için anlamıyorumki :)

ben geldim şimdi doktordan ikili taramam ii çıktı ve cinsiyetide kız mıs çok mutlu oldum çok sevindim RABBİM evlatlarımızı hayırlıyla elımıze almayı nasip etsin

iyi olunca değer görmemişsin bi de kötü ol bakalım kıymetlenecek misin

ay ne güzelll ben hamile olduğumu öğrendiğimde şok oldum zaten yeni evlenmişim filan sudan çıkmış balığa döndüm ama yinede o çift çizgiyi gördüğümdeki duygu herşeye değerdi

Bende evlenince hamile kalanlardanım üstelik hiç düşünmezken ve önlem alıyorken
Hala kabullenemedim diyebilirim. Öyle çok sevinemiyorum
Üstelik evlendiğimizde regl dönemindeydim ve sat tarihi olarak onu baz aldıkları için evlenmeden hamile kalmışım gibi oluyor 12 haftalık evliyim ama 14 haftalık hamileyim :44:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…