2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
merak etme canım birebir aynınım, bende sendenim..
zaten normalde de yemeyi seven bi yapım var şimdi dahada iştahlıyım yiyorum valla..
sabahları nerdeyse her gün yok poğaça yok börek yiyip duruyorum..bi h.sonları normal kahvaltım oluyo yumurta falan, düşün işte :KK1:

şimdide iş arkadaşlarım almış simit bana ben ona bakıyorum o bana :KK5: :KK5: ama insan nasıl çıkartır börek çörekleri hayatından bende ne hayakker kuruyorum işten çıkıyorum ya evde diyorum hergün bişey yaparım ama pufff oldum :KK19:

Kızlaaar günaydıın :)

Engin tecrübelerinize ihtiyacım var :KK3:

İkili test için yaptırdığım kan tahlilinin sonuçlarını aldım. Doktorum 1 ay sonra gösterirsin sonucunu demişti. Ben az çok bir tahminde bulundum ama sizinde yorumlarınızı bekliyorum sonuçlar hakkında :)

Beta-hcg 57 (27.8-210.6)
PAPP-A 1490.8 (362-2768 )

DOWN SYNDROME SCREEN NEGATIVE

TRISOMY 18 SCREEN NEGATIVE

down negatif yazıyodu benimde doktor bi sorun yok demişti canım sanirim öyle ama en güzel doğru kararı doktorun verir....:KK16:

kızlar nısa hastanesınde muayeneye gıden var mı? muayene ucretlerı nasıl? hangı doktoru tavsıye edersınız? normal dogum yanlısı guler yuzlu bır doktor arayısındayım. bır de yogunluk nasıl?

günaydın güzel anneler nasılsınz...

ya bakıorum herkez cinsiyetleir öğrenmiş benim eltimde hamile onunda %90 erkek demişler benden 3 hafta büyük bebeği ama :KK52: :KK51: ben artık 3 hafta sonraki muanemde öğrenirim o zaman tam 16 haftalık oluruz :KK30::KK49: üff karını çıkan varmı benim sanki hala kilo göbeği gibi duruor :26:

bende öyle yaaaaa daha bugün dahil 12 gün var kontrolüme ve o zaman bebiş atağa geçmezse ya da tersi olmazsa 15+3 falan olucaz inş..
aaaaay bide göstermezmiş, ölürüüüümmmmmmmmm :KK43:

kızlar ev işlerini nasıl yapabiliyormusunuz ben hem calıstım ıcın aksamları eve gıdınce pestılım cıkıor ya hafta sonu esımle yapıorum bulasıgı dızmek bıle gozumde buyuor yorgunluktan ve mıde bulantısından neysekı esım soalsun yardım edıor ya sızler :KK50: bır bayan tutmayı dusunuorum 15 günde bir dip köşe yapsın diye yapamıorum ben cunku

bende öyle yaaaaa daha bugün dahil 12 gün var kontrolüme ve o zaman bebiş atağa geçmezse ya da tersi olmazsa 15+3 falan olucaz inş..

ya sormaa bende meraktan catlıorum esım erkek ıstıor kız olursa uzulurmu acaba dıye dusunmekten alıkoyamıyorum kendımı bılıorum sacma ama ıste ne bılım o hep ılk cocugu erkek olsun ıstıor :26: bende 13 haftalıkken gıtımde dr bısey gormedını soledı :KK31: 16 haftalık net bellı olur ınsallah :KK76:

Kızlar, cinsiyeti belli olanlara soruyorum, çin takvimi tuttu mu sizde? ben de meraktan çatlıcam artık. randevum 6 ocakta. başka doktora gitsem diyorum ama işlerim çok yoğun. çin takvimi rus takvimi hep kız diyor. hamile bir arkadaşım var. 23 haftalık bebeği. oğlu olacak. o da ultrason fotoğraflarımıza bakıp çok güzel bu bebek kesin kızdır diyo. erkekler daha çirkin, kocaman kafalı oluyorlar diyo :) benimkinin kafası toparlacık :) ben de iyice moda girdim kızım geliyor diye. erkek derse doktor şok olucam. önemli olan sağlıklı olması tabii ama insan hemen hayallere kapılıveriyor işte.

ya sormaa bende meraktan catlıorum esım erkek ıstıor kız olursa uzulurmu acaba dıye dusunmekten alıkoyamıyorum kendımı bılıorum sacma ama ıste ne bılım o hep ılk cocugu erkek olsun ıstıor :26: bende 13 haftalıkken gıtımde dr bısey gormedını soledı :KK31: 16 haftalık net bellı olur ınsallah :KK76:

benim kendi gönlümden geçen ilk çocuğumda kız, ikincide erkek.. olurda 3.olursa artık o farketmez :KK1:

(ama tabi tekrarlıyorum Allah'ım hayırlısını sağlıklısını versin elbette)

eşimde normalde kızı olsun çok istiyor ama ilki erkek olsun ki, abi olsun diyor bi yandanda :KK1:

ama bizim çevremiz öyle alıştırdıki bizi kız fikrine..çoğunluk kız olcak diyo..erkek derlerse şok olcaz sanırım :KK1:

herkese kocamann günaydınlar... biz 1 ay izinden sonra geçen perşembe işe başladık malum işler birikmiş bizi beklemişler :) neyseki hallettik bugün rahatladık artık forumu takip etmeye kaldığımız yerden devam edebiliriz :) herkese güzel haberler alacağı bir hafta diliyoruz...
hoşgeldin canım :KK66:
günaydın güzel anneler nasılsınz...

ya bakıorum herkez cinsiyetleir öğrenmiş benim eltimde hamile onunda %90 erkek demişler benden 3 hafta büyük bebeği ama :KK52: :KK51: ben artık 3 hafta sonraki muanemde öğrenirim o zaman tam 16 haftalık oluruz :KK30::KK49: üff karını çıkan varmı benim sanki hala kilo göbeği gibi duruor :26:
cnm bndede normalde göbek vardı ama artık hamiş göbeği şekli almaya başladı hafiften:KK1: ama pantalon önleri falan kapanmıyo tabi..
bu arada herkese günaydın güzellerimm ve onların melekleri dünkü şaşkınlığım çoğu gitti ama heyecanım devam ediyor hakikaten kız haberi çok olmuş dün çoğalıyo prensesler burdan erkek anneciklerine sesleniyorumm oğullarınıza kız bulamıcanız diye üzülüyodunuz baaak bissürü oldu kızlarımızda :KK9::KK9::KK9: eşitlenicek galiba bu gidişle ben üç kilo almmışım bi ayda doktor çok dedi ekmeği kıs dedi :KK5: bende çorbayı bile ekmekle içerim :KK19: ne yapıcaz çok acıkıyorum zaten karnım çok çıkmadı ama kalçalar zaten genişti hızla ilerliyooo:KK9:
börek çörek çok yememem lazım ama çok seviyorum canımda isteyo ne yapıcaz bilmem .......:18::18::18:
bendede iştah o biçim :44: millet bana ahyret ediyo hamilelikte hiçmi öğürmez bi insan diye..ekşiye ve turşuya çok düştüm tek farkım bu..böreği çöreği nasıl bırakırız bilmiyorummm:26::26:
çokk teşekkür ederim canım peki memnun musun dr undan ilgili mi doğumlara hemen geliyor muymuş benim en büyük korkum o bazı dr lar gamsız olup doğuma gelmiyorlarmış yada geç geliyorlarmış
cnm ben memnunum ama çoğu insan memnun değil..GD2104 arkadaşta suratsız demiş :KK1: çok çok güler yüzlü dğil..ama işinin ehli bi insan..çok başarılı..benim için doktorun kişiliğinden ziyade profosyenelliği daha önemli..ben memnunum açıkçası..ma ben çok sıcakkanlı birini istiyorum diyosan gizem hanımı tercih etmeyebilrsin :KK66:
şimdilik memnunum ama yani öle çok da değilim. kendisi hamilelik süreci ile ilgili bilgi pek vermiyor. yani bu dönemde bunları yaşayabilirsin yada bu dönemde bebeğinde bu gelişmeler oluyor demiyor. ama benim hamileliğimde çok şükür problemsiz gittiği için benim açımdan çok büyük problem teşkil etmiyor. Birde en çok evime yakın olduğu için orayı tercih ettim. Evime 5dk. mesafede araçla. Aslında aklımdan da geçiyor aynı hastanede Gizem Hnm. var ona mı gitseydim birde diye ama şuanda devam ediyorum. Çünkü hamilelikten önce rutin kontrol için Gizem Hnm.A gitmiştim bana pek bi suratsız gelmişti. Ama hamile olan hastalarına karşı tavrı nasıldır bilmiyorum cnm.

yukarıdada belirttiğim gibi cnm..ben gizem hanımı seviyorum ama çoğu kişiden suratsız eleştirilerini aldım..benimde evime ve iş yerime doruk çok yakın..tercih sebeplerimden biride bu..doğuma Allah izin verirse burda yapıcam

kızlar ev işlerini nasıl yapabiliyormusunuz ben hem calıstım ıcın aksamları eve gıdınce pestılım cıkıor ya hafta sonu esımle yapıorum bulasıgı dızmek bıle gozumde buyuor yorgunluktan ve mıde bulantısından neysekı esım soalsun yardım edıor ya sızler :KK50: bır bayan tutmayı dusunuorum 15 günde bir dip köşe yapsın diye yapamıorum ben cunku

ben artık bitek yemek yapmak için ayakta kalınca bile belim ağrıyor..

bizde durum şöyle : eşimde bende çalışıyoruz..eve aynı anda giriyoruz..eşim benden önce değişip üstünü yemekleri ısıtmaya başlıyor,ben üstümü değişip elimi yüzümü yıkayıp yanına gidiyorum,çoğu şey hazır oluyor sayılır..yiyoruz sonra makineye dizmeye yardım ediyor..ben sudan geçiriyorum,o diziyor..haftasonu temizlik günümüz,genelde pazar günü..ben ilk başlarda bitek süpürge yapıyordum toz alıyordum ama şimdi süpürge yapamıyorum,belim ağrıyor..onuda eşim yapıyor..

kısacası ben bu konuda çoooooook şanslıyım,köftemde şanslı.. çok anlayışlı bi babası var Allah razı olsun :KK69:

benim kendi gönlümden geçen ilk çocuğumda kız, ikincide erkek.. olurda 3.olursa artık o farketmez :KK1:

eşimde normalde kızı olsun çok istiyor ama ilki erkek olsun ki, abi olsun diyor bi yandanda :KK1:

ama bizim çevremiz öyle alıştırdıki bizi kız fikrine..çoğunluk kız olcak diyo..erkek derlerse şok olcaz sanırım :KK1:
aman aynen elı ayagı duzgun olsun hayırlı evlat olsun gerisi boş
hoşgeldin canım :KK66:

cnm bndede normalde göbek vardı ama artık hamiş göbeği şekli almaya başladı hafiften:KK1: ama pantalon önleri falan kapanmıyo tabi..

bendede iştah o biçim :44: millet bana ahyret ediyo hamilelikte hiçmi öğürmez bi insan diye..ekşiye ve turşuya çok düştüm tek farkım bu..böreği çöreği nasıl bırakırız bilmiyorummm:26::26:

cnm ben memnunum ama çoğu insan memnun değil..GD2104 arkadaşta suratsız demiş :KK1: çok çok güler yüzlü dğil..ama işinin ehli bi insan..çok başarılı..benim için doktorun kişiliğinden ziyade profosyenelliği daha önemli..ben memnunum açıkçası..ma ben çok sıcakkanlı birini istiyorum diyosan gizem hanımı tercih etmeyebilrsin :KK66:

yukarıdada belirttiğim gibi cnm..ben gizem hanımı seviyorum ama çoğu kişiden suratsız eleştirilerini aldım..benimde evime ve iş yerime doruk çok yakın..tercih sebeplerimden biride bu..doğuma Allah izin verirse burda yapıcam
ayyy belkıde benımde bellı ama ben farket mıorum
ben artık bitek yemek yapmak için ayakta kalınca bile belim ağrıyor..

bizde durum şöyle : eşimde bende çalışıyoruz..eve aynı anda giriyoruz..eşim benden önce değişip üstünü yemekleri ısıtmaya başlıyor,ben üstümü değişip elimi yüzümü yıkayıp yanına gidiyorum,çoğu şey hazır oluyor sayılır..yiyoruz sonra makineye dizmeye yardım ediyor..ben sudan geçiriyorum,o diziyor..haftasonu temizlik günümüz,genelde pazar günü..ben ilk başlarda bitek süpürge yapıyordum toz alıyordum ama şimdi süpürge yapamıyorum,belim ağrıyor..onuda eşim yapıyor..

kısacası ben bu konuda çoooooook şanslıyım,köftemde şanslı.. çok anlayışlı bi babası var Allah razı olsun :KK69:

ya bende es konusunda cok sanslıyım yemege fılan hep yardım eder hatta kendı yapar zaten aksamları cogunlk kahvaltı yapıoruz :KK9: geçtimiz hafta ben uyurken eşim erken kalkıp mutfagı dip köşe temizlemiş evi spürürken kalktım bende kahvaltı hazırladım beraber kahvaltı yapıp dr gitikk :)

Fıstık'ım .. Bende okadar çok inanmıştım ki kız olacağına , erkek ismi düşünmemiştim hiç , herkes çirkinleştiğimi söyledi , ekşi ve tuzlu istedi canım çok! ve nerdeyse bütün sülale Bende dahil olmak üzere ruya'da KIZ bebiş gördük :) Doktor oğlun olacak dediği anda eşimle göz göze geldik bi baktım ağzı kulaklarında :)) Sağlıklı olduğunu da söyleyince işte o an herşeye bedel.. Allah gönlümüze göre hayırlı evlat nasip etsin inş.

ne için yaptırılıyor

sağlık ocağı değil aile hekimliğinden hamilelere ebe atıyorlar.
sizin oturduğunuz yerde bağlı olduğunuz aile hekimliği onlarda kayıtlı numarayı muhakkak aramıştır.
çünkü kayıtlar onların sistemine otomatik olarak düşüyor.
ancak gidip kaydınızı yaptırmanız gerekiyor şayet gitmezseniz ceza ödüyorsunuz.
devlet her şeyi adım adım takip ediyor, siz gidemezseniz size atanan hemşire eve kadar geliyor.
tüm sistem oturmuş durumda, gidip hemşirenizle tanışıp kaydınızı yaptırın. aşılar, çocuğun ilk aşıları vb her şey ücretsiz olarak karşılanıyor...
aynı zamanda büyük bir avantaj da sunuyorlar yani...

Fıstık'ım .. Bende okadar çok inanmıştım ki kız olacağına , erkek ismi düşünmemiştim hiç , herkes çirkinleştiğimi söyledi , ekşi ve tuzlu istedi canım çok! ve nerdeyse bütün sülale Bende dahil olmak üzere ruya'da KIZ bebiş gördük :) Doktor oğlun olacak dediği anda eşimle göz göze geldik bi baktım ağzı kulaklarında :)) Sağlıklı olduğunu da söyleyince işte o an herşeye bedel.. Allah gönlümüze göre hayırlı evlat nasip etsin inş.

canııımmmmmm bende sen gibi olucam gibi geliyo bana nedense :26:
inan çok önemli değil bu ilk çocuk olduğu için.. üstelik ben gibi kayıp yaşamış olanlar için çok daha değerli şu anda bu hamilelik.. herşey yolunda ve sağlıklı gitsin, yeter bana :KK69:

Kızlar, cinsiyeti belli olanlara soruyorum, çin takvimi tuttu mu sizde? ben de meraktan çatlıcam artık. randevum 6 ocakta. başka doktora gitsem diyorum ama işlerim çok yoğun. çin takvimi rus takvimi hep kız diyor. hamile bir arkadaşım var. 23 haftalık bebeği. oğlu olacak. o da ultrason fotoğraflarımıza bakıp çok güzel bu bebek kesin kızdır diyo. erkekler daha çirkin, kocaman kafalı oluyorlar diyo :) benimkinin kafası toparlacık :) ben de iyice moda girdim kızım geliyor diye. erkek derse doktor şok olucam. önemli olan sağlıklı olması tabii ama insan hemen hayallere kapılıveriyor işte.

canım bende açıkcası çin takvimine göre planlayıp yapmıştım bebeği ya tutarsa diye :) biliyosundur çin takviminde yaş farklı olabiliyor, çin takviminden yaş hesabı yapıp bakmıştım ben-ona göre 28 oluyor yaşım- kız olucak tarihe ama oğluşum geliyor :)) ama şöylede bir ayrıntı var normal yaşıma göre yani 27ye bakarsam oğlan tutuyor, yani doğru yada yanlış diyemiyorum maalesef :26:

Kızlar bana da bir şeyler deyin amaa (kendi kendimi alıntıladım)

bende bu konuda şanslıyım,hamile kaldığımdan beri çamaşır sepetini bile eşim kaldırıyor ve 12. haftadan beri temizliği nerdeyse eşim yapıyor, ne hazırlarsak onu yiyoruz, arada sadece çorba yada makarna bile oluyor. bazen naz gibi geliyor masabaşı çalıştığım için yorulduğuma inanmıyor ama yinede yapıyor. 1 haftadır annemler bizde sağolsun herşeye koşturuyor annem, eşim bayağı tembelliğe alıştı inşallah değişmez.

kızlarr günaydın :)

kızlar bende merak ediyorum göbeklenmediniz mi daha? 16+4 deyim şuanda toplamda 3 kg aldım ki son 1 kg alalı 1 hafta falan oldu ama karnım göbeğim feci şişti o 1 kgdan sonra :KK43: hamişten çok göbekli gibi duruyorum, en kötü zamanları bu zamanlar herhalde..

bende bu konuda şanslıyım,hamile kaldığımdan beri çamaşır sepetini bile eşim kaldırıyor ve 12. haftadan beri temizliği nerdeyse eşim yapıyor, ne hazırlarsak onu yiyoruz, arada sadece çorba yada makarna bile oluyor. bazen naz gibi geliyor masabaşı çalıştığım için yorulduğuma inanmıyor ama yinede yapıyor. 1 haftadır annemler bizde sağolsun herşeye koşturuyor annem, eşim bayağı tembelliğe alıştı inşallah değişmez.

ayy demekkı sadece ben degılmısım tembel olan :KK9:

X