2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Canim en son 15+4 de gitmistim ikili test falan degildide ayrintili ultrasondu...
100 gr. Demisti....
Normalde de sorsan doktor soyler diye dusunuyorum...

cnm ben de 12+5'te 60 gramdı. doktorum normal dedi ama internette 35-40 gram diyo bizim haftamız için. merak ettim.

waaaww çok pahalıymış yani riskli durumda aldırmayı düşünenler yaptırır herhal.yada maddi durumu müsait olanlar.ben ikiliyide yaptırmıcaktım.doktorum bana sonucu sana söylemem dedi yaptıttırdı. rabbim herkese sağlıklı sıhhatli eli yüzü düzgün iki alemdede yüzümüzü ak eyleyecek evlatlar nasip etsin inşallah:KK16:

aminnnnnnnnnnn inşallahhhhhhhh...

bana hiç söylemedi şimdiye kadar bu hafta sorucam ama.çok küçük die söylemedi sanırım bundan sonra her ay hatta her hafta önemli kilosu açısından.valla şimdiden 6 kilo aldım eğer bu kadar yemeğe ve düzgün beslenmeye cılız bişey doğarsa ilk sopasını poposuna yer:KK9::KK9::KK9:

bana da ikili teste kadar söylememişti hiç, ikili test için ultrasona girdiğimde söyledi 60 gram olduğunu. ayyyyy kıyamam ona annesi şaplak yerine kocaman bi öpücük alsın senden...ben de 14. haftamdayım ilk gebeliğim, 48 kiloyla hamile kaldım 4 kilo almıştım en son. cevizini, bademini düzenli yiyosan, kalsiyum ve potasyumunu yeterli alıyosun minişin tombiktir :)

Kizlar benim kalcamin hemen ustundeki agrilar arttikca endisemde artiyor. Cevrenizde 'gebelik sonrasi kemik erimesi' yasayan oldumu yada boyle birsey duydunuz mu. Ikinci gebelikte problem yasamislar mi. Internette fazla bilgi yok aslinda drlarinda pek bilgisi yok bu konuda. Zaten teshisi kac dr degistikten sonra cok iyi bir beyin cerrahi prof koydu. Cok az rastlanan bi durummus. Benimle ayni durumu yasayan biriyle konusmayi o kadar cok istiyorum ki. Tekrar o korkunc agrilari yasamak istemiyorum. Canlarim bir bilginiz varsa yardimci olur musunuz lutfen

bacım korkutma beni yaa :18::18:benimde kalçamın üstü ağrıyor hatta bazen kramp gibi sıkıştırıyor valla benim aldığım kalsiyumu kimse almıyordur.buna rağmen kalsiyum eksikliği çıkarsa yuh derim kendime.bu ağrı o yüzdenmi oluyormuş yani.:26::26::26:

Tabiki hayir tatlim korkma. Benim hikayem uzun aslinda. Ben bel fitigi hastasiydim ameliyat olana kadar bi dunya ilac operasyon kortizonlu igneler vs. kullandim. Biraz ona biraz gebeyken yeterli kalsiyum alinmamasina baglamislardi. Aslinda tam nedeni bilinmiyor ama ben ameliyattan once iki tane operasyon gecirdim kortizonlu, ona bagliyorum. Kimseyi yanlis yonlendirmek yada korkutmak degil amacim zaten cok nadir gorulen bir rahatsizlik. Ben sadece kendimden tirstigim icin boyle bi durumu yasayan oldu mu ya da duydunuz mu bilgi almak istedim. Bel agrisi gebelikte olagan bir durum yoksa.

Kızlar yarın kontrole gidicem 14:00 de lütfen bana dua edin bebişim sağlıklı olsun doktorda cinsiyetini söylesin

Kızlar yarın kontrole gidicem 14:00 de lütfen bana dua edin bebişim sağlıklı olsun doktorda cinsiyetini söylesin

güzel düşün güzel olsun...inşallahhh musmutlu haberlerle gelirsin. bu arada bebişlerimizin tahmini doğum tarihi aynı...ben de öğrenemedim cinsiyetini.

bende pcos var hamile kalmadan önce ben şeker ilacı kullanıyodum zaten şekere karşı direnci var vucudumun pcos ta en büyük risk şeker ve tansiyon inşallah çıkmaz ama doktorum çok dikkatli olucaz dedi hergün tansiyon kontrolu yaptırıyorum allahtan sağlık ocağı evimin tam karşısında işime yarıyor.ama hep endişeyle ne yesem acaba diyorum hergün limon içiyorum tuzu kestim dahada 6 ay var inşallah sağlıkla büyür bebişler.

ya bunu öğrendiğim çok çok iyi oldu herkese söylicem. o zaman neden herkese bunu yapmıyorlar yok ikili yok 3 lü uğraştırıyolar yada ikilide risk çıkana direk bunu yapsınlar amniyo nie yapıyolar.allah allah bak kızdım şimdi:KK47:

sen gerekn önlemleri almışsın canım o yüzden düşünüp yorma kafanı :KK34:

deneyimli annişler, bu bel ağrıları normal mi, endişelenmeli miyim ? yattığım yerde kalıyorum, sınav kağıtlarının ortasına serildim az önce, eşim çok gülünce ceza olarak markete gönderdim ( ne almaya gittiğini söylemiyim canınız çekmesin :KK16:)

kilo mevzuları başlamış artık yavaş yavaş, benim bulantılar 2 gündür hafifledi, akşamları iştahım açılıyor... şimdiye dek kilo almadım, 2kilo verdim geri aldım derken, hamile kaldığım kilomdayım... ama çok zayıf olmadığımı hatta balık etli olduğumu düşünürsek kilo almamış olmam muhteşem, bundan sonra 8-10 kilo alsam harika olur.... :18:

bugun iki üç parça bulaşığı yıkayıvereyim dedim ama belimin ortası yandı resmen.hehe sen bide sinemaya git bak 2,5 saat bi koltukta amanın dert oldu bana.hemen hemen burda herkeste var bel ağrısı hatta fazlası :KK49::KK49:

ay alın benden de o kadar. belım fena. oturursam kalkamıoyorum ıkı buklum. sert bı yerde yatmak ıstıyorum sureklı. kırılmıs gıbı oluyor bazen bukulmus gezıyorum cok komık halım:KK70: ınanılmaz acıyor

kızlar kasık ağrısı diyorumm cevap lütfen
tatlım kanaman lekelenmen yoksa korkma ama bahsettiğin ağrı çok şiddetliyse doktoruna sor ama genelde olurmuş bu ağrı bendede var ama sürekli değil karnın alt bölgesi ve kasıklarda ağrı normal bebiş kendine yer açıyor:KK34:
bana da ikili teste kadar söylememişti hiç, ikili test için ultrasona girdiğimde söyledi 60 gram olduğunu. ayyyyy kıyamam ona annesi şaplak yerine kocaman bi öpücük alsın senden...ben de 14. haftamdayım ilk gebeliğim, 48 kiloyla hamile kaldım 4 kilo almıştım en son. cevizini, bademini düzenli yiyosan, kalsiyum ve potasyumunu yeterli alıyosun minişin tombiktir :)
inşallah....onu beslicem derken saçma sapan yemekler yiyiyorum yani aslında normal şeylerde ben önceden yemezdim şimdi çok garip geliyor,hiç bu kadar düzenli beslendiğimi hatırlamıyorum az önce 3 kaşık dut pekmezini indirdim.normalde asla yemem.
Tabiki hayir tatlim korkma. Benim hikayem uzun aslinda. Ben bel fitigi hastasiydim ameliyat olana kadar bi dunya ilac operasyon kortizonlu igneler vs. kullandim. Biraz ona biraz gebeyken yeterli kalsiyum alinmamasina baglamislardi. Aslinda tam nedeni bilinmiyor ama ben ameliyattan once iki tane operasyon gecirdim kortizonlu, ona bagliyorum. Kimseyi yanlis yonlendirmek yada korkutmak degil amacim zaten cok nadir gorulen bir rahatsizlik. Ben sadece kendimden tirstigim icin boyle bi durumu yasayan oldu mu ya da duydunuz mu bilgi almak istedim. Bel agrisi gebelikte olagan bir durum yoksa.
gebelik sonrası kemik erimesini duydum ama tanıdığım kimse yok zor teşhis edildiğini biliyorum bence sen kalsiyumunu gebelik boyunca ölçtür.en azından ona göre beslenirsin ilaç takviyesi yaparsın.:KK34:
dualarım seninle canım inşallah çok güzel sonuçalrla gelirsin.:KK16:
sen gerekn önlemleri almışsın canım o yüzden düşünüp yorma kafanı :KK34:
inşallah sağlığı yerindedir perşembe olmuyor bir türlü :18::18:

tatlım kanaman lekelenmen yoksa korkma ama bahsettiğin ağrı çok şiddetliyse doktoruna sor ama genelde olurmuş bu ağrı bendede var ama sürekli değil karnın alt bölgesi ve kasıklarda ağrı normal bebiş kendine yer açıyor:KK34:

inşallah....onu beslicem derken saçma sapan yemekler yiyiyorum yani aslında normal şeylerde ben önceden yemezdim şimdi çok garip geliyor,hiç bu kadar düzenli beslendiğimi hatırlamıyorum az önce 3 kaşık dut pekmezini indirdim.normalde asla yemem.

gebelik sonrası kemik erimesini duydum ama tanıdığım kimse yok zor teşhis edildiğini biliyorum bence sen kalsiyumunu gebelik boyunca ölçtür.en azından ona göre beslenirsin ilaç takviyesi yaparsın.:KK34:

dualarım seninle canım inşallah çok güzel sonuçalrla gelirsin.:KK16:

inşallah sağlığı yerindedir perşembe olmuyor bir türlü :18::18:

En kotu durumdayken bile kan da cikmamissti dansitometri sonucunda cikti onuda simdi cektiremem. Yogurttan sutten de tedavi doneminde tiskindim yinede mumkun mertebe peynir sut icin zorluyorum kendimi kalsiyum ilacimi zorla dikiyorum kafaya. Allah yardimcim olsun insallah cikmaz bir daha karsima siz de bana dua eder misiniz..

En kotu durumdayken bile kan da cikmamissti dansitometri sonucunda cikti onuda simdi cektiremem. Yogurttan sutten de tedavi doneminde tiskindim yinede mumkun mertebe peynir sut icin zorluyorum kendimi kalsiyum ilacimi zorla dikiyorum kafaya. Allah yardimcim olsun insallah cikmaz bir daha karsima siz de bana dua eder misiniz..

canım benim her zaman.inşallah bir daha yaşamzsın belliki çok zor günler geçirmişsin.inşallah bebişin sağlıkla büyür ve sende sağlıkla onu dünyaya getirirsin dua ederken bebeğini allaha emanet ediyorsundur hepimiz ediyoruzdur yani,onu rabbime emanet ederken kendinide et .en güvenilir yer çokça dua et,ben öyle yapıyorum.inşallah rabbim gönlümdekini hakkımda hayırlı kılar cümlemizin.:KK16:

canım benim her zaman.inşallah bir daha yaşamzsın belliki çok zor günler geçirmişsin.inşallah bebişin sağlıkla büyür ve sende sağlıkla onu dünyaya getirirsin dua ederken bebeğini allaha emanet ediyorsundur hepimiz ediyoruzdur yani,onu rabbime emanet ederken kendinide et .en güvenilir yer çokça dua et,ben öyle yapıyorum.inşallah rabbim gönlümdekini hakkımda hayırlı kılar cümlemizin.:KK16:

Amin canim cok sagol. Sen de benim gibi bebegine gec sahip olanlardansin. Rabbim sizi hic ayirmasin. (Saglikla hayirla)

kızlar birşey sorucam 13 haftamdayım şuan ve kasıklarımda bıçak girer gibi ani ağrılar oluyo ama kısa süreli bu normal mi sizde de oldumu ? ben yurtdışında olduğum için doktorumla görüşme olana kadar soramıyorum yani sizin fikirleriniz benim için doktor önerisi gibi

bahsettiğin ağrılar aynen bende de oluyor, ama bu aralar bel ve sırt ağrım herşeyin önüne geçtiği için normal geliyor kasık ağrıları:18:

bugun iki üç parça bulaşığı yıkayıvereyim dedim ama belimin ortası yandı resmen.hehe sen bide sinemaya git bak 2,5 saat bi koltukta amanın dert oldu bana.hemen hemen burda herkeste var bel ağrısı hatta fazlası :KK49::KK49:

sinemaya gidesim vardı bu aralar ya, eşim nefret eder sinemada film izlemekten, hamileliğimi kullanıp sinemaya aş erecektim, hiç yeltenmesem mi acaba, bilemedim:KK76:

iyi düşün, Allah'ın izniyle iyi şeyler olacaktır canım, inşallah yaşamazsın tekrar aynı sıkıntıları...

keçi sütü,peyniri denedin mi bu arada, bir de kefir...

kızlar bide size bi haberim var patronum beni işten çıkartıyo :KK5: daha üç ayım var diyorum ama dinlemiyo sırf rapor almıyayım diye:KK19:
işten çok sıkılmıştım çalışmakta zor geliyodu ama bırakmak ta istemiyodum daha tamam doğumdan sonra çalışmıcam 7 ay 8 ay neyse çalışırım diyodum madddi sıkıntılar var o yüzden şimdi üç ay önceden zor olcak ama vardırbi hayır diyorum n yapalım nasip :KK5:
31 aralık işim son oda zorla çıkmam ayı tamamlamadan dedim yerime elemanı bulduk bile geçen hafta bide elemanlarla uğraştım..:KK19:
25. o başlıcak evimdede net yok o yüzden sizi çok özlücem fırsat buldukça girip okucam yazdıklarınızı ve paylaşımlarınızı bebeğimin aretlerinin gelişmelerini:KK9: çok alışmıştım herbrinize burda dertleşiyoduk herşeyimizi paylaşıyoduk ama dediğim gibi ilk bulduğum fırsatklrı değerlendiricem... 25ine kadar rahatım bi daha eleman olucak ya çok rahat olamayabilirim tek tek önce bebişleri sonra sizi öptüm ....:KK16:

Hayırlısı olun canım.Nedense hamile anneleri şirketlerinde istemiyorlar genelde.Benimde bir çok arkadaşımın başına geldi.Şirketin
en önemli konumunda olan hamile arkadaşımı bile çıkarttılar.
İş kanununa göre seni işten çıkartmaz ancak tüm yasal ödemelerini yaparsa çıkartabilir.
Tekrar hayırlısı olsun.Bebişin nasibiyle gelir inşallah

ohh ohh çok şükür cnm hem güzel haberlerle gelmişsin hemde cinsiyetini öğrenmişsin ne mutlu..bnmde cumartesi günü kontrolüm var..inşallah sorunsuz bi şekilde ve cinsiyetini öğrenmiş olarak gelirimm

İnşallah canım sende öğrenirsin, içimde kız olmadığı için ister istemez bi burukluk oluştu ama napalım oğluşum varmış:))

ahh canım maşallah size hadi gözün aydın..:nazar:
demek bi prens daha geliyo :emir_bebek:
ahhh ben ne zaman öğrenicem yaa 2 hafta sora kontrolüm var söylesinler artıııık :83:

Çok teşekkür ederim canım darısı başına inşallah öğrenirsin :)

Çok şükür canım sende güzel haberlerle geldin.Gözün aydın olsun:nazar:bebişine.

Çok teşekkür ederim canım..

güzel haberlerine çok sevindim canım gözün aydın ayrıca prensin olacakmış tebrik ederim

Evett canım eşime diyorum artık sana ihtiyacım yok oğluşum var o korur beni :)

Selam kizlar tek tek alinti yapamiyorum guzel haberler alanlari tebrik ediyorum.

Bebegini kaybedenlere Allah sabir ve en kisa zamanda hayirli bebisler versin.

Cilekcim cok gecmis olsun canim.

Huzeyfe Allahim bebegini sana koooocaman etsin hayirli saglikli bir sekilde

Esmersirine yi bende merak ediyorum. Dr gidecekti en son niye yazmadi ki bize. Hayirli haberlerle doner aramiza insallah.

Arada atladigim arkadaslar olabilir ayaz plebisit deterjan pufpuf pretryrose (insallah yanlis yazmiyorumdur) hepinizi cok sevdim. Hepinize saglikli huzurlu bir hamilelik diliyorum.

Cat kapi bi misafirim vardi bugun yoruldum biraz belim agriyor. Uzandim ve hemen topici actim gecmis sayfalari okudum. Ancak yazabildim. Hic bos birakmaya gelmiyo valla ucuyo sayfalar :)

Bende seni çok sevdimm :) bu arada dikkat et kendine bol bol dinlen , arada yetişirsen sayfaları okursun :)))))

kızlar birşey sorucam 13 haftamdayım şuan ve kasıklarımda bıçak girer gibi ani ağrılar oluyo ama kısa süreli bu normal mi sizde de oldumu ? ben yurtdışında olduğum için doktorumla görüşme olana kadar soramıyorum yani sizin fikirleriniz benim için doktor önerisi gibi

Normal tabi canım sonuşta bebiş büyüyor rahim genişliyor , kanama lekelenme veya şiddetlenmedikçe sıkıntı yok..

İnşallah öğrenirsin canım cinsiyeti , dualarım seninleee....

iyi düşün, Allah'ın izniyle iyi şeyler olacaktır canım, inşallah yaşamazsın tekrar aynı sıkıntıları...

keçi sütü,peyniri denedin mi bu arada, bir de kefir...

Insallah canim

Kefir mayalanirken icinde bir miktar alkol olusuyormus. Bu yuzden dr haftada bir icmemin bi sakincasi olmayacagini ama sik sik icmemem gerektigini soyledi. Keci sutu bulmak zor biraz ama keci peynirimiz var tuketmeye calisiyorum

Kizlar benim kalcamin hemen ustundeki agrilar arttikca endisemde artiyor. Cevrenizde 'gebelik sonrasi kemik erimesi' yasayan oldumu yada boyle birsey duydunuz mu. Ikinci gebelikte problem yasamislar mi. Internette fazla bilgi yok aslinda drlarinda pek bilgisi yok bu konuda. Zaten teshisi kac dr degistikten sonra cok iyi bir beyin cerrahi prof koydu. Cok az rastlanan bi durummus. Benimle ayni durumu yasayan biriyle konusmayi o kadar cok istiyorum ki. Tekrar o korkunc agrilari yasamak istemiyorum. Canlarim bir bilginiz varsa yardimci olur musunuz lutfen

Canim bu konuyla ilgili pek bir bilgim yok uzgunum....
Ins. Onemli birseyin yoktur...
Cok gecmis olsun :nazar:

Canim bu tarz agrilarin normal oldugunu doktorlardan duymuslarimiz var....
Bebek kendine yer aciyor bu tarz agrilar gayet normal sikma canini :KK34:

Dualarimiz seninle canim :KK16:
Hayirli haberlerle gel ins. :nazar:

X