2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
ben 14. haftadayım canım.dert etme bu kadar bende almadım kilo verdim hatta ama hiç rahatsıoz değilm bndan.çünkü 6. aydan sonra nasılsa kilolar gelmeye başlıcak üzülme o zaman da keşke o 3 kiloyu almasaydım diceksin :KK1::KK1:

yaaaaa etmeyin arkadaşlar ben 6 kilo aldım ve kara kara düşünüyorum toplamda kaçı bulacak die doktorum bana 4 aya kadar senin kilo almanla bebeğin hiç alakası yok ne alırsan kendine alıyosun demişti dikkat et alma dedi ama ben yattığım için aldım nasıl kızıyor doktorum çok almışsın die.gebelik şekeri gebelik tansiyonu hep kilodan oluyor bence sevinmelisiniz 4 aydan sonra bebeğe gitmeye başlıyor yediklerin.ilk aylar sürekli kusanlar var.onlar netsin o yuzden üzülmeyin sevinin.üzülecek dert edecek fazla kilo alanlar.onuda bebeğim sağlıklı olduğu sürece ben dert etmiyorum korkum tansiyon şeker.:26::26:

cnmm çok teşekkür ederim.biraz rahatladım bi an acaba bebeğimi besleyemiyormuyum dedim...umarım normaldir.gerçi kiloyla alakalı olumsuz bişey olsa doktor söylerdi sanırım..

Su anda 13 haftalik gebeyim ve 1 kilo vermis durumdayim. Gebelikte tabiki saglikli beslenmek cok onemli. Benim ilk dogumumdan sonra kalsiyum eksikligi cikti. Bu bebegimde de ufaktan hissediyorum yine ayni agrilari druma cok endiselendigimi bebegimin yeterli kalsiyumu alamayacagindan korktugumu soyledim. Bebek ihtiyac duydugu kalsiyumu alacak senin depolarindan. Sorun cikacak olursa yine sen cekersin dedi. Yani demem o ki bebek ihtiyaci olani aliyor biz hem bize hem ona yetsin diye daha saglikli ve yeterli beslenmeliyiz. Ben 12 kg aldim bebegim 3.100gr dogdu. Gorumcem 25 kg almis bebegi 2.5 kg dogmus

yaaaaa etmeyin arkadaşlar ben 6 kilo aldım ve kara kara düşünüyorum toplamda kaçı bulacak die doktorum bana 4 aya kadar senin kilo almanla bebeğin hiç alakası yok ne alırsan kendine alıyosun demişti dikkat et alma dedi ama ben yattığım için aldım nasıl kızıyor doktorum çok almışsın die.gebelik şekeri gebelik tansiyonu hep kilodan oluyor bence sevinmelisiniz 4 aydan sonra bebeğe gitmeye başlıyor yediklerin.ilk aylar sürekli kusanlar var.onlar netsin o yuzden üzülmeyin sevinin.üzülecek dert edecek fazla kilo alanlar.onuda bebeğim sağlıklı olduğu sürece ben dert etmiyorum korkum tansiyon şeker.:26::26:

benimde kilom fazla canım.o yüzden almamam gerekiyor dediğin gibi şekerden korkuyorum e bizim ailede genetik oldugundan doktorum hamilelikte şekerin yükselebilir dedi.normalde şekerim yok.dikkat etmek lazım hamurn işi tüketmeden sebze ve bakliyat et tüketmek lazım :KK34: dert etme bişey olmz inşaallah

kızlar bide size bi haberim var patronum beni işten çıkartıyo :KK5: daha üç ayım var diyorum ama dinlemiyo sırf rapor almıyayım diye:KK19:
işten çok sıkılmıştım çalışmakta zor geliyodu ama bırakmak ta istemiyodum daha tamam doğumdan sonra çalışmıcam 7 ay 8 ay neyse çalışırım diyodum madddi sıkıntılar var o yüzden şimdi üç ay önceden zor olcak ama vardırbi hayır diyorum n yapalım nasip :KK5:
31 aralık işim son oda zorla çıkmam ayı tamamlamadan dedim yerime elemanı bulduk bile geçen hafta bide elemanlarla uğraştım..:KK19:
25. o başlıcak evimdede net yok o yüzden sizi çok özlücem fırsat buldukça girip okucam yazdıklarınızı ve paylaşımlarınızı bebeğimin aretlerinin gelişmelerini:KK9: çok alışmıştım herbrinize burda dertleşiyoduk herşeyimizi paylaşıyoduk ama dediğim gibi ilk bulduğum fırsatklrı değerlendiricem... 25ine kadar rahatım bi daha eleman olucak ya çok rahat olamayabilirim tek tek önce bebişleri sonra sizi öptüm ....:KK16:

Hayirlisi boyleymis diyelim canim...
Bebegin rizkiyla gelir sen canini sikma....
Senden ayrilacagimiz icin uzgunum....
Kendini fazla ozletme canim....:KK19:

kızlar benimde muhtemel doğum tarihim 16-17 haziran. 2li test sonuçlarımı aldım kuzum sağlıklıymış. ilk bebişim olacak. daha önce temmuzda bir düşüğüm olmuştu. bu bebişim için çok korkuyorum. inşallah sağ salim hepimiz alırız kucağımıza. benim ufaklık muhtemelen erkekmiş :)

Hayirli olsun canim :nazar:
Masaallah guzel sonuclarla gelmissin :nazar:
Rabb'im mucizeni sana ve esine bagislasin :KK16::emir_bebek:
Kizlar selam,

Uzun zamandir giremiyordum, umarim butun anneler ve bebisler iyidir.Bugun 16+1 olduk☺️ 2 gunden beri karnimda pitpit balon patliyormus, sanki kelebek ucuyormus gibi biseyler oluyor.Bebegim mi yoksa ben mi yaniliyorum. Bebislerini hissedenler var mi? Sizler nasil hissediyorsunuz ?

Kesinlikle katiliyorum :KK9:
Bebek yavas yavas ben buradayim demeye baslamis annesi masaallah :nazar:
Bende de genelde oyle oluyor ozellikle kelebegin kanat cirpmasi gibi :KK16:
:KK6:Eki Görüntüle 898074

Videodan bu goruntuyu yakaladim :KK9:
Ama cok tatli bisey ya :nazar::nazar:
Rabbim nazarlardan korusun Mahsallahh diyin teyzeleri:emir_bebek:

Rabb'im nazarlardan korusun :nazar: masaallah :nazar:
Tatlim sanki erkek gibi geldi bana durusu yani ....
Haydi hayirlisi :KK34:

benimde kilom fazla canım.o yüzden almamam gerekiyor dediğin gibi şekerden korkuyorum e bizim ailede genetik oldugundan doktorum hamilelikte şekerin yükselebilir dedi.normalde şekerim yok.dikkat etmek lazım hamurn işi tüketmeden sebze ve bakliyat et tüketmek lazım :KK34: dert etme bişey olmz inşaallah
bende pcos var hamile kalmadan önce ben şeker ilacı kullanıyodum zaten şekere karşı direnci var vucudumun pcos ta en büyük risk şeker ve tansiyon inşallah çıkmaz ama doktorum çok dikkatli olucaz dedi hergün tansiyon kontrolu yaptırıyorum allahtan sağlık ocağı evimin tam karşısında işime yarıyor.ama hep endişeyle ne yesem acaba diyorum hergün limon içiyorum tuzu kestim dahada 6 ay var inşallah sağlıkla büyür bebişler.
1/50 yüksek risk.
Ve panorama testi de yeni bişey ... Amniyo ile aynı ama kan alımı ile yapılıyor.. Yani bebek için 0 risk

ya bunu öğrendiğim çok çok iyi oldu herkese söylicem. o zaman neden herkese bunu yapmıyorlar yok ikili yok 3 lü uğraştırıyolar yada ikilide risk çıkana direk bunu yapsınlar amniyo nie yapıyolar.allah allah bak kızdım şimdi:KK47:

bende pcos var hamile kalmadan önce ben şeker ilacı kullanıyodum zaten şekere karşı direnci var vucudumun pcos ta en büyük risk şeker ve tansiyon inşallah çıkmaz ama doktorum çok dikkatli olucaz dedi hergün tansiyon kontrolu yaptırıyorum allahtan sağlık ocağı evimin tam karşısında işime yarıyor.ama hep endişeyle ne yesem acaba diyorum hergün limon içiyorum tuzu kestim dahada 6 ay var inşallah sağlıkla büyür bebişler.

ya bunu öğrendiğim çok çok iyi oldu herkese söylicem. o zaman neden herkese bunu yapmıyorlar yok ikili yok 3 lü uğraştırıyolar yada ikilide risk çıkana direk bunu yapsınlar amniyo nie yapıyolar.allah allah bak kızdım şimdi:KK47:

Fiyat farkı var tatlım... 2500 lira, ama ne riski var, nede 1 ay bekleme süresi.. Ve % 99,6 oranında netlik veriyor..!

Kızlar aranızda ikili test yaptırıp bebeğin kaç gram olduğunu öğrenen var mı? ben internetten okuyorum şu haftada şu kadar cm ve gram olmalı şeklinde şeyler de bi de size sorayım dedim.

Kızlar aranızda ikili test yaptırıp bebeğin kaç gram olduğunu öğrenen var mı? ben internetten okuyorum şu haftada şu kadar cm ve gram olmalı şeklinde şeyler de bi de size sorayım dedim.

Canim en son 15+4 de gitmistim ikili test falan degildide ayrintili ultrasondu...
100 gr. Demisti....
Normalde de sorsan doktor soyler diye dusunuyorum...

deneyimli annişler, bu bel ağrıları normal mi, endişelenmeli miyim ? yattığım yerde kalıyorum, sınav kağıtlarının ortasına serildim az önce, eşim çok gülünce ceza olarak markete gönderdim ( ne almaya gittiğini söylemiyim canınız çekmesin :KK16:)

kilo mevzuları başlamış artık yavaş yavaş, benim bulantılar 2 gündür hafifledi, akşamları iştahım açılıyor... şimdiye dek kilo almadım, 2kilo verdim geri aldım derken, hamile kaldığım kilomdayım... ama çok zayıf olmadığımı hatta balık etli olduğumu düşünürsek kilo almamış olmam muhteşem, bundan sonra 8-10 kilo alsam harika olur.... :18:

Fiyat farkı var tatlım... 2500 lira, ama ne riski var, nede 1 ay bekleme süresi.. Ve % 99,6 oranında netlik veriyor..!
waaaww çok pahalıymış yani riskli durumda aldırmayı düşünenler yaptırır herhal.yada maddi durumu müsait olanlar.ben ikiliyide yaptırmıcaktım.doktorum bana sonucu sana söylemem dedi yaptıttırdı. rabbim herkese sağlıklı sıhhatli eli yüzü düzgün iki alemdede yüzümüzü ak eyleyecek evlatlar nasip etsin inşallah:KK16:

bana hiç söylemedi şimdiye kadar bu hafta sorucam ama.çok küçük die söylemedi sanırım bundan sonra her ay hatta her hafta önemli kilosu açısından.valla şimdiden 6 kilo aldım eğer bu kadar yemeğe ve düzgün beslenmeye cılız bişey doğarsa ilk sopasını poposuna yer:KK9::KK9::KK9:

Kizlar benim kalcamin hemen ustundeki agrilar arttikca endisemde artiyor. Cevrenizde 'gebelik sonrasi kemik erimesi' yasayan oldumu yada boyle birsey duydunuz mu. Ikinci gebelikte problem yasamislar mi. Internette fazla bilgi yok aslinda drlarinda pek bilgisi yok bu konuda. Zaten teshisi kac dr degistikten sonra cok iyi bir beyin cerrahi prof koydu. Cok az rastlanan bi durummus. Benimle ayni durumu yasayan biriyle konusmayi o kadar cok istiyorum ki. Tekrar o korkunc agrilari yasamak istemiyorum. Canlarim bir bilginiz varsa yardimci olur musunuz lutfen

kızlar bide size bi haberim var patronum beni işten çıkartıyo :KK5: daha üç ayım var diyorum ama dinlemiyo sırf rapor almıyayım diye:KK19:
işten çok sıkılmıştım çalışmakta zor geliyodu ama bırakmak ta istemiyodum daha tamam doğumdan sonra çalışmıcam 7 ay 8 ay neyse çalışırım diyodum madddi sıkıntılar var o yüzden şimdi üç ay önceden zor olcak ama vardırbi hayır diyorum n yapalım nasip :KK5:
31 aralık işim son oda zorla çıkmam ayı tamamlamadan dedim yerime elemanı bulduk bile geçen hafta bide elemanlarla uğraştım..:KK19:
25. o başlıcak evimdede net yok o yüzden sizi çok özlücem fırsat buldukça girip okucam yazdıklarınızı ve paylaşımlarınızı bebeğimin aretlerinin gelişmelerini:KK9: çok alışmıştım herbrinize burda dertleşiyoduk herşeyimizi paylaşıyoduk ama dediğim gibi ilk bulduğum fırsatklrı değerlendiricem... 25ine kadar rahatım bi daha eleman olucak ya çok rahat olamayabilirim tek tek önce bebişleri sonra sizi öptüm ....:KK16:

iş kanununa göre işveren hamile çalışanını işten çıkartamaz. ancak işçinin istafa etmiş olman gerekiyor ki bir de sen işten şu an ayrılmak istemyorsun. patronun sana hiç birşey yapamaz. çık karşısına ve il kanununun bu maddesini hatırlat ona. bak nasıl tırsıyo. (sen internetten bak hangi madde olduğuna ben şimdi hatırlayamadım)

lütfen hakkını savun.

kızlar birşey sorucam 13 haftamdayım şuan ve kasıklarımda bıçak girer gibi ani ağrılar oluyo ama kısa süreli bu normal mi sizde de oldumu ? ben yurtdışında olduğum için doktorumla görüşme olana kadar soramıyorum yani sizin fikirleriniz benim için doktor önerisi gibi

deneyimli annişler, bu bel ağrıları normal mi, endişelenmeli miyim ? yattığım yerde kalıyorum, sınav kağıtlarının ortasına serildim az önce, eşim çok gülünce ceza olarak markete gönderdim ( ne almaya gittiğini söylemiyim canınız çekmesin :KK16:)

kilo mevzuları başlamış artık yavaş yavaş, benim bulantılar 2 gündür hafifledi, akşamları iştahım açılıyor... şimdiye dek kilo almadım, 2kilo verdim geri aldım derken, hamile kaldığım kilomdayım... ama çok zayıf olmadığımı hatta balık etli olduğumu düşünürsek kilo almamış olmam muhteşem, bundan sonra 8-10 kilo alsam harika olur.... :18:

bugun iki üç parça bulaşığı yıkayıvereyim dedim ama belimin ortası yandı resmen.hehe sen bide sinemaya git bak 2,5 saat bi koltukta amanın dert oldu bana.hemen hemen burda herkeste var bel ağrısı hatta fazlası :KK49::KK49:

Kizlar benim kalcamin hemen ustundeki agrilar arttikca endisemde artiyor. Cevrenizde 'gebelik sonrasi kemik erimesi' yasayan oldumu yada boyle birsey duydunuz mu. Ikinci gebelikte problem yasamislar mi. Internette fazla bilgi yok aslinda drlarinda pek bilgisi yok bu konuda. Zaten teshisi kac dr degistikten sonra cok iyi bir beyin cerrahi prof koydu. Cok az rastlanan bi durummus. Benimle ayni durumu yasayan biriyle konusmayi o kadar cok istiyorum ki. Tekrar o korkunc agrilari yasamak istemiyorum. Canlarim bir bilginiz varsa yardimci olur musunuz lutfen

bacım korkutma beni yaa :18::18:benimde kalçamın üstü ağrıyor hatta bazen kramp gibi sıkıştırıyor valla benim aldığım kalsiyumu kimse almıyordur.buna rağmen kalsiyum eksikliği çıkarsa yuh derim kendime.bu ağrı o yüzdenmi oluyormuş yani.:26::26::26:

X