2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
adana daki arkdasların tavsiye ettiği hastane varmı arkadaşlar ortadoguya gidiyodum ben ama arkadaşım menün kalmamış cok sıra bekliyoduk kızın 40 haftası doğum için gitmiş hale sırada bekletiyolarmış muayene için o anda suyu gelmiş kapıyı vurmuş girdirmişler içeri :26:

Bizde de kan uyuşmazlığı var. Hatta iki ablamda da eşleriyle kan uyuşmazlığı var.Bana düşükten sonra iğne haricinde kan uyuşmazlığı ile ilgili herhangi bir test falan yapılmadı.

Bana da ilk doğumdan sonra iğne yapıldı.
Bunda da test istedi dr ilk gittiğimde bir sorun yok dedi ama bir daha istermiş arkadaşın yazdığına göre.
Takip etmek lazım.Sende doktoruna sor istersen canım.

kızlar bebeklerinize birşeyler almaya başladınızmı?
ben şu ikiliyide atlattıktan sonra bakım ürünlerine başlayayım diyorum ve kıyafetlere

Yok canım ben henüz başlamadım ama çok güzel ürünler var kendimi zor tutuyorum cinsiyeti belli olduktan sonra almaya başlıcam inşallah

benim negatif çıktı canım bi sıkıntım olmadı.ama pozitif çıksada sorun değil çünkü ilk hamilelikte vüut kan uyuşmazlıgını algılamıyor için rahat olsun

Çok sağol canım teşekkür ederim duaların için Rabbim hepimizin bebişlerini sağlıklı sıhatli hayırlı bi şekilde kucağımıza almayı nasip etsin Allah çalışanlara da kolaylık versin

benim bildigim kadariyla igneyi dogumdan sonra olcaz canim..diger bebege hazirlamak icin vucudu..ben cok tedirgindim kan uyuşmazlığımız icin ama doktorum cok basit bi islem korkacak bişey yok dedi rahatladim :))

evet canım korkulacak birşey değil.aslında kan uyuşmazlıgı şöyle birşey.anne 0 grubu ve negatifse ve bebegin kanı pozitifse vücut için bebek yabancı bir madde oluyor.ve cenabı hak vücudumuzu öyle bir yaratmışki yabancı maddeyi düşman olarak görüyor zarar verceği için ve onu atıyor.yani vücut kan uyuşmazlığında bebeği düşman olarak algılıyor fakat vücut ilk hamilelikte bunu algılayıp savunma mekanizması oluşturuna kadar çoktan doğum yapmış oluyoruz.ikinci hamilelikte vücut buna hazır hale geldiğinden düşük tehlikesi oluşuyor o yüzden dogumdan hemen sonra iğne yapılıyor.gerçekten korkulacak birşey yok

Kizlar gunaydinn :) sizz bnden biraz daha ilerdesiniz bebeginin hareketlerini hissetmeye baslayan var miii

3 gündür bi kıpırtılar hissediyorum oda genelde uzandığım zamanlar... İşin aslı eminde değilim...

kızlar bir sorum olacak cok ultrasyona girmek ii değil dimi benim 2 dr kontolum var bu hafta 2sine gidersem bebeğe zarar olurmu

Benim bildiğim kadarıyla ses dalgaları ve zararsız en azından doktorlar öyle diyorlar...

Kizlar gunaydinn :) sizz bnden biraz daha ilerdesiniz bebeginin hareketlerini hissetmeye baslayan var miii

beeeeeen yattığımda hissediyorum birde babamız karnıma elini koyup günün konuşmasını yapıyor o zaman hissediyorum 1-2 haftaya dahada net hissederim herhalde perşembe 15. hafta bitiyor.inşallah herkes benim gibi erkenden hisseder çok güzel bi duygu

bende çalışıyorum.kendi şirketimiz ama yine de iş hayatı hep aynı.çok yorucu olmasa da gün boyu bilgisayar başındayım.sürekli oturmk bile yoruyor.birde ben hiç dikkat etmedima gır kadırdım yüksege uzandım normal yaşatıma devam ettim ama bel agrıları bana merhaba dedi bunun sonunda :) iki haftadır işe gelmedim bugün tekrar başladım.akıllandım artık yormuyorum kendimi ve bel agrımda çok azaldı.bende 7. Aydan sonra çalışmayı düşünmüyorum canım.son aylarımı evde dinlenerek ve hazırlıklarımı tamamlayarak geçirmek istiyorum.herşey yavrularımız için

3 gündür bi kıpırtılar hissediyorum oda genelde uzandığım zamanlar... İşin aslı eminde değilim...

Benim bildiğim kadarıyla ses dalgaları ve zararsız en azından doktorlar öyle diyorlar...

bilemedim birine gideyim ya cinsiyeti sölemiyolar kızdır dyom bende

bende öleyim ama yanlış aksama kadr bilgisayr basında otur yoruluyosun 6-7 aydan sonra cok işimiz var bebeklere çeyiz yapacaz rabbim giydirmeyi nasip etsin

dün akşam banada arkadaşlarım geldi 2 si doğurdu ,1 ihamile 24 haftalık bi kıskandım onu görünce karnı kocaman tekmeler falan atıyo.ama gerçekten zor günler bizi bekliyor uykuyu depo yapın kızlar.arkadaşım bi doğur 1 ay sonra geri koymak isticeksin diyo karnındayken en güzel günler kıymetini bil dio bende biran önce sağlıkla kucağıma almak istiyorum.

inşallah canım benim iyi haberlerini bekliyoruz dualarım seninle

inşallah bugün gidicez kontrole kızlar. ne olur dua edin bana kötü birşey çıkmasın

hemen kötü düşünme kızzz..
hayırlısı olsun ve iyi haberlerle gel inş..

kızlar bebeklerinize birşeyler almaya başladınızmı?
ben şu ikiliyide atlattıktan sonra bakım ürünlerine başlayayım diyorum ve kıyafetlere

ben cinsiyet kesin şu denene kadar bişey almayı düşünmüyorum canım..
cesaret edemiyorum açıkçası

hayırlı günler bende kısmetse 2014 annesi olacağım allahım hepimize hayırlı doğumlar hayırlı evlatlar nasip etsin inşş
size sağlık ocakların da tetanoz aşısı ne zaman vurulacak bana bu ay yapılacakmış dr sordum bu ay erken ocakta yapılması gerektiğini söyledi yani 4. ayda :44:

Son düzenleme:

hayırlı haberlerle gelin inşallah bizde seni çok seviyoruz allaha emanet olun

Kizlar meraba uzun zamandir takipteyim ama pek yazmadim 13+2de cinsiyet ogrenen varmi.2. Cocuk benim cok heyecanliyim.ilk cocukta kucuktum pek anlamadim

18.ve 22. Haftalarda tetanoz aşısı vuruluyor canm

Kizlar meraba uzun zamandir takipteyim ama pek yazmadim 13+2de cinsiyet ogrenen varmi.2. Cocuk benim cok heyecanliyim.ilk cocukta kucuktum pek anlamadim.17 haziran dedi dr doguma.

bana 27 ocak için gün verdiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…