2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
yaaa kızlar forma çok yazamasamda iyi hissettiğim zamanlarda okuyorum.Ve sürekli endişeli huzursuz anne adayları görüyorum bu 2'li testten dolayı..Yapmayın nolur yaa!2'li testte Down sendromuna bakıyolar elinizin altında internet var biraz bakın lütfen!buradaki insanları da gereksiz yere endişelendiriyorsunuz..

DOWN SENDROMU nedir ve kimlerde görülür?
35 yaşından sonra gebe kalan bayanlarda, genetik hastalık problemi olanlarda, akraba evliliklerinde, ailelerinde doğuştan sakatlık öyküsü olanlarda, daha önce anomalili (sakat) bebek doğuranlarda, üremeye yardımcı yöntemlerle gebe kalanlarda (tüp bebek ve mikroenjeksiyon yöntemleri gibi), düşük (abortus) veya rahim içinde bebek ölümü yaşamış olan kişilerde anomalili bebek doğurma riskleri artmaktadır.

Down sendromu riski de özellikle ileri yaşlı gebelerde ve ailesinde down sendromu olan kişilerde oldukça artmaktadır.

Yukarıda ki hikayeler yoksa sizde boşuna geriliyor ve geriyorsunuz tabii ki dualarımız hep birbirimizle ama zaten hormonlarımız coşmuş vaziyette duygusalız,gerginiz,mutsuzuz bide bu gerilmeler beni geriyo açıkcası..Allah kimseyi evladıyla sınamasın..Burada birbirimize yardımcı olmak için varız,mutluluklarımızı,üzüntülerimizi ama lütfen endişelerinizi bi tarafa bırakmaya çalışın biraz olmaz mı???

Kizlar biz simdi yola cikiyoruz....
Ins. Suyumuz normale donmustur:18:
Ve cinsiyeti soylemesi icin biraz usteleyecegim
Hadi opuyoruz hepinizi kendinize iyi bakin
Dualariniza ihtiyacim var kizlar ♥♥♥

Hayırlısı olsun, güzel haberlerle gel inşallah.

Çok teşekkürler, inan hiç önemli değil aslında ama hepimiz hayal kuruyoruz sonuçta.. Bakalım pzts ikili test, 12+ 4 olucaz. Hayırlısı bakalım

işin gücün rast gelsin canım..
inşallah öğrenirsin cinsiyetini ve inşallah herşey yolundadır..
bekliyoruz hayırlı haberlerini

Kızlar dün akşam kına gecesi vardı , millet halay çekerken ben hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım :)) Rezil oldum herkese.. toplandı akrabalar başıma , ne oldu diyorlar bişey diyemiyorum çünkü ağlamamı gerektircek bişey yok :) Bari kına yakılırken ağlasaydım da bahanem olurdu Hayatımda ilk defa böyle birşey yaşıyorum , duygusallığın suyunu çıkarmış durumdayım

merhaba kızlarrr

biz dün ıkılı testımıze gttık 1 hafta sonra alıcaz sonuçları bebişim buyumuş pek hareketli maşallah.. drum tahmınde bulundu şu an oğlana benziyor dedi bidahakı gelişinde kesin sonuç solicek hayırlısı bakalımmm...

gecmis olsun canimm.. ahh ahh bende 1hafta 24 saat cektim.. aynen ilaci alinca 3-4 saat sonra tekrar basliyor.
sana önerim stres yapma kendine birde bol bol icebiliyosan su ic ben bulantilardan icemedim yeni yeni icebiliyorum
cok faydasini goruyorum hergun artirmaya calisiyorum suyu. su cok cok önemli gercekten

bende içmeye çalışıyorum günde 1 buçuk litre yanıma kucuk şişe koyuyorum 3 şişe içmeye calısıyorum

hayirli haberlerini bekliyoruz canim
rabbim yardimciniz olsun

ana bir paşa daha haytırlısı olsun haziran ayı erkek ayı bizimki ne acaba

bende içmeye çalışıyorum günde 1 buçuk litre yanıma kucuk şişe koyuyorum 3 şişe içmeye calısıyorum

süperr yapiyosun canimm.. bebise can kan olsun insallahh
mevsimden dolayi pek icemiycez ama biraz gayretle en az 2 litre diyor doktorlar..
eskiden 3 litre icerdim ben bulantilardan hic icemedim vucutta su azaldikcada bas agrisi yapti sanirim. simdi 1.5 litre iciyorum gunde

merhaba , bak öyle demeyin allahın gönlüne güç gider. Bende şuan hamileyim 9 haftalık, 6 yaşında kızım var, ve yemin ederim eşim meraklı olmasa cinsiyetine bile baktırmıycam. Allahım sağlıklı , eli ayağız düzgün hayırlı evlat versinde kız erkek farketmez.

Bundan 6 ay önce 5,5 aylık hamileyken . Bir bebeğimi kaybettim çünkü çok büyük konuştum. Ikili tarama testi yaptırdım. Yaşımdan dolayı 37 yaşındayım bu arada risk çıktı bende ne olucak dedim doktorda para delisi bir doktordu allahın cezası. Bence karnından su aldıralım çok risk var dedi. Riskim 1/250 idi . Bende tamam dedim hemen yaptıralım, risk varsa aldırırm zaten deyip büyük konuştum ve karnımdan su aldırdım ve bebeğimi 1 ay sonra su kaybından kaybettim. Kendime 2 ayda zor geldim. şimdi tövbe ettim. Allahıma şükür tekrar hamileyim ve 9. Haftadayım ikili tarama testi bile yaptırmıycam sadece allahıma dua ediyorum. Lütfen kız erkek farketmez, allahım hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar versin diye dua edelim.

canım benim kıyamam aynı şeyi ben dün gece yaşadım eşimle hayal kuruyoduk bebek odasıyla ilgili şöyle yaparız böyle yaparız die.benim kullanmadığım bi gardrobum var fakat bi tarafı açık dedimki buna kapak yaptıralım,o da dediki uğraştırma beni sanayilerde ve film koptu :) ben bir başladım ağlamaya ama kendime inanamadım çünkü kendimi susturamadım eşimde sinirlendi yanıma gelmedi bu sefer ben iyice coştum.sonunda tatlıya bağladık ama ben bebeğime bişey olucak die çok korktum.saatlerce ağladım yok böle bişey.bugun gözlerim balon gibi,kapı dışarı çıkamıyorum.

ya sorma aslında çok haklısın zaten benim yaşda 39 o yüzden 2 li bile yaptırmıyorum korkudan
zaten yarın dr gideceğim
az önce randavu aldım dediğin gibi önce sağlık ne durumda iyimi kalp atışları fialn v.s bi bakalım yarın
ben düşükte bile ne acılar çektim allah sabır vermiş sen iyi dayanmışsın valla
çok üzüldüm

35 yaşdan sonra bilmem %kaç 40 yaşından sonra bilmem % kaç
o zaten hep var o risk!
ama senin test sonuçların mı kötü çıktı
birde 2 li test en geç 3,5 ay içinde yapılıyo o zaman sonuçların nasıldı
ben o yüzden yaptırmıyorum 2 liyi zaten kesinlikle aldırmak gibi bir niyetim yok
şimdi kötü bir şey duyup 9 ay boyunca canımı sıkmanın bi anlamı yok
allahım ne verirse kabulüm

ben kaç tane şahit oldum en yakın işyerimde oldu sonuş kötü çıktı yaşıda büyük değil di aldırmadı ama 9 ay mahfoldu sonuç
maşallah ateş parçası bi delikanlı doğdu
keza eşimin kuzeni kızcağız 24 yşındaydı o da sağlıklı bir kız doğurdu

kızlar bwnim akıntım cok oluyor beyaz akıntı affedersiniz iç çamasıırm berbat günlük ped kullanmam lazım sanırım şeffaf akıntı

Kızlar çoğunuz pek su içemediğinizden bahsetmişsiniz. Peki bana ne oluyor? Deli gibi su içme isteğim var Geceleri 3-4 kere tuvalete çıkıyorum hatta bu yüzden Suya doymaz bir vaziyetteyim. Hatta sabahları da susuz uyanıyorum. Koca bir ya da iki bardak su içiyorum ama bu kez de midem alt üst oluyor tabi. Valla sırrını bilsem söylerdim

Bu arada tahmin yapan arkadaş kız dedi benim minişe. Hadi hayırlısı. Allahım hayırlısını versin

zararlı bu şeffaf akıntı ya cok korktumm

Canım benimde çok oluyodu bugünlerde azaldı biraz ama yinede var..Benim idrarımda enfeksiyon çıktı..Tek kullanımlık etkili bir antibiyotik verdi doktorum onu kullandım şuan ne durumda bilmiyorum.bol su içmek gerekiyormuş sanırım..Gebelikte akıntı çoğu zaman normal olabiliyor ama bence sende doktora gittiğinde söyle ve idrarına baksınlar

neden bir gün iyi isem diğer gün kötü oluyorum:18: midem berbat, en iyi gelen elma-muz bile deli etti beni bugün... içim dışıma çıktı kızlar böyle günlerde yapılabilecek bir şey var mı

yarın ikili tarama testim var, biraz da stres yaptım galiba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…