2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

aslında normal doğumda sezeryan doğumda şans sanırım,bünyeye göre değişiyo + hastaneye doktora görede değişebilir diye düşünüyorum..benim çok yakın bi arkadaşım 2012 aralıkta doğum yaptı,aynı ben gibidir sezeryan oldu..ve inan bana an ve an şahit oldum..ne bi acı ne bi sızlanma ne bişey hiçbişey olmadı..o da aynı gün içinde ayaktaydı,dolaşabiliyo tuvalete gidebiliyordu..ayrıca artık dikim işlemi eskisi gibi değil lazerle yapıştırma usulü yapılıyormuş,bu yüzden ağrı olmuyor da olabilir..
ben onu görünce daha bi cesaretlendim sezeryana..
o yüzden Allah'a emanet..

az önce bebeğimi gördüm. Hareket ediyor artık. Doktorum sana el sallıyor dedi. kalp atışını duymak çok güzel ayrıca kalbinin attığını görmekte. Şimdi 3 hafta sonra detaylı us gideceğiz.

inan bak herkes bir olmuyor bende isteyerek sezeryan oldum çok şükür iyikide olmuşum
çünkü normal yapabileceğime inansaydım yapardım ama dr eğer kendini kasarsan çocuğu boğarsın dedi
saat 18,05 doğumhaneye indirdiler 18,45 di hayal meyal duvarsaatini gördüm 1 saat sonra tam anlamıyla kendime geldim saat 23.00 da merdiven çıkmaya başladım
ertesi gün sabah taburcu ettiler ama ben nolur nolmaz 1 gün daha kaldım
çok şükür biraz psikolojik birazda bünyeyle alakalı sanırım

az önce bebeğimi gördüm. Hareket ediyor artık. Doktorum sana el sallıyor dedi. kalp atışını duymak çok güzel ayrıca kalbinin attığını görmekte. Şimdi 3 hafta sonra detaylı us gideceğiz.

ne güzel bi duygu,ne garip değil mi..
hey büyük Allah'ım ne büyük hikmetlerin var..

canım bana 12. Hafta yapacaz dedi bebekte negatifse sorun yokmuş ama kızsa negatif olmasın vala herkes 12 de görüyor sen 13te görürsün sanki bende 12 de gidecem bakalım görünecekmi

ben nedense geç ögrencegimi düşünüyorum :) çünkü etrafımdaki herkes 4 aylıkken ögrendi hep.kısmet canım bakalım :)

inşaallah bitmiştir, bende de birkaç gün öyle oldu ancak şimdi şiddetli kusmalar eşliğinde devam ediyor inşaallah senin öyle olmaz bitmiştir , geçmiştir keyifli günler gelmiştir...

Mrb kızlar,
biraz önce doktorum aradı ve ikili tarama için verdiğim kan tahlili temiz çıkmış çok şükür kii :)) ense kalınlığı içinde normal demişti Allahıma çok şükür :)

Maşallahhhh!!! Çok sevindim senin adına darısı benim gibi bekleyen herkesin başına inşaallah!

bravo size
ooohhh derin bi nefes al şimdi..
darısı da bana, bize.. bekleyen herkese..

pufpuf selamm :) seni de topiğin en başından beri takip ediyorum ve kendime çok benzetiyorum :)
ben de senin gibi sabırsızım ama biz senden 2 hafta öndeyiz sadece o kadar :)
bir de senin hiç olmayan o bulantı ve kusmaların bizde had safhada var hele çalışırken çok çok zor... çalışmayanlara çok özeniyorum ve yakında aranıza katılacağım diyorum :)

hoşgeldin o zaman,gel yamacıma arkadaşım :13:
birbirine benzeyen,aynı huy veya davranışlara sahip olan kişileri gördükçe daha bi çekilir oluyo hamilelik ve belirtiler..
dediğin gibi bende bulantı hiç olmadı + 2 hafta öndeymişsiniz benden (özendim bak yine) aman maşallah diyimde

dayanamadım geldim artık , ama iş yerinden giremiyorum buraya, inşaallah telefondan takip edebilirim bundan sonra gerçekten de çok iyi geliyor burayı okumak...
hele bu zamanlar hepten zor olduğu için bir hayli çekilmez gelebiliyor, aynı durumdakiler yazınca iyi hissediyorsun :)
valla bizim fasülye önden gitmeyi tercih etmiş, yoksa senden 1 hafta öndeydik , doğunca inşaallah bi ısırırsın olur biter ablası

oyyyy kıyama onaaa sıpa..
iyi olsunlar,sağlıklı olsunlarda önden arkadan nerden istiyolarsa gitsinler

Kizlar zofran 4 mg adli ilaci kullanan var mi ???
Bulantilarinizi azaltti mi ....
Esim uzun arayislar sonucunda bugun bulduda...:26:

gerçekten bünyeylede alakalı bemin acı eşiğim yüksektir.elimi yakarım acısını hisstmem.normal doğum yaparım die düşünüyorum tabi bebiş normal doğmak isterse.eğer dönmezse gerisi hikaye zaten ameliyathanede alırız soluğu sağlıklı olsunlarda gerisi önemli deil.

Aslinda ben meseleyi normal sezeryan doguma vurmak icin degilde....
Cevrenizden benim gibi gozdagi vermeye calisan anneler var mi diye meraklanmistim canim :44:
Ayrica benimde agri esigim oldukca dusuk....
Hapsirinca bile kasiklarima agrilar giriyor ....
Hala adet sancisi cekiyorum....
Hafiften parmagimi kesince kendimi uyandigimda yatakta buluyorum
Her neyse iste....
Seninde canim baya tatliymis benim gibi desene
Sezeryanida bu yuzden istemiyorum iste...
Sonradan surekli cekecegime anlik agri ceker kurtulurum diye dusunuyorum ama ...
Tabi karnim burnuma gelince dusuncelerim ne olur bilemem

Kizlar zofran 4 mg adli ilaci kullanan var mi ???
Bulantilarinizi azaltti mi ....
Esim uzun arayislar sonucunda bugun bulduda...:26:

Aslında evdeysen ve çok şiddetli kusma atakları geçirmiyorsan, ben ilaç kullanılmasından yana değilim...
Hem bulantılar çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde bizimle olduğunun göstergesi...
Baksana yıllardır kullanılan ilaçta domuz jelatini bulunmuş... neyin ne olacağı belli olmaz.. Çubuk kraker ve ayra ikilisi ile idare etmeye devam edelim derim

valla bende çok karşıyım kimyevi şeylere
inanırmısınız oğlumda ne folik asit ne başka bir şey
kullanmadım çok şükür sağlıklı
bunda hamilelikten 2 ay önce folik asite başladım yaklaşık 15 gündürde bıraktım
şu an sadece trioid hapımdan başka bir şey kullanmıyorum
onuda mecburen kullanmak zorundayım hem kendim hem bebek için

Ayni dusuncedeyim canim cok haklisin
Ben kac haftadir siddetli bas agrilari cekmis ve uyumamis bir insanim....
Sirf ilac icmedigim icin....
Ama soyle son gittigimizde suyumuz azdi....
Bulantilar yemek yememi ve su icmemi engelliyor....
Bu cuma tekrar gidecegim doktor bir hafta boyle dene dedi vede bol su ...
Bakalim duzelecek mi :18:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…