2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
kızlar merhaba 6+3 haftalık hamileyim. bugün ikizlerimin birinin kalp atışını duyduk diğerini duyamadık birinin kesesi 17 mm diğer 13-14 mm civarıymış sağlıksız da olabilir dedi ama geç tutunmuş o yüzden geriden geliyor ondan da duyulmayabilir dedi bu haftada ikisininde duyulması gerekmezmiydi benimle aynı durumu yaşayan var mı? yardımcı olur musunuz?

ikizleri olan 6 kişi var grubumuzda..inş biri görür de haber verir yazar..benim bi fikrim yok bu konuda canım..

Hayirli aksamlar bacilarrrr :KK16:
Yahu bugun yengemin demesi uzerine farkettim benim karnim baya bir asagiya inmis...
Oglumun tekmelerini artik daha ic kismimda hissediyorum...
Acaba yerlesti mi artik :18:
Baya baya gogsumun hemen altinda olan cocuk gobegimin orada....
Yengem dikkatli ol dedi dogumun yaklasmis falan korkuttu beni :KK14:

Canım sana da geçmiş olsun :KK43: ben geniz akıntısından sürekli hasta oluyordum, 4 defa grip diye antibiyotik kullanmak ve hatta 5. Defasında antibiyotik iğne olmak zorunda kaldım. Meğer alerjiden kaynaklıymış geniz akıntılarım :KK66: doğumdan sonra gel mutlaka alerji testi yapalım dedi...

Bu arada herkese günaydın :) bende herkes EMA gözüküyor yine o yüzden nick göremiyorum...
Dr dan güzel haberlerle dönen herkese çok sevindim.
Endişeyle dönenlere şifa dileğimi ve iyi dileklerimi gönderiyorum.
Sevgiler...😊

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Doktor hangi ilaçları kullanabilirsin dedi canım...?

Yahu bugun yengemin demesi uzerine farkettim benim karnim baya bir asagiya inmis...

Beni görende aynı şöylüyor da bence bebek baş aşağı durduğu için canım... Daha yeni doktora gittim çok şükür herşey normal...

Son düzenleme:
Bu arada doktor 32. Hafta da geldiğinde hatırlat geldiğinde göğüs ucu için krem vericem dedi, ben dedim ben kremi 4. ayda aldım kullanıyorum dedim. Kullanmaman lazımdı dedi. Göğüs ucuna zamanından önce sürüllen krem erken doğumu tetikliyor dedi. Şaşırdım, biraz da korktum.

Ne alaka şimdi bu ben nerdeyse 4. aydan beri her yerimi kremliyorum... :KK53:

Bu arada doktor 32. Hafta da geldiğinde hatırlat geldiğinde göğüs ucu için krem vericem dedi, ben dedim ben kremi 4. ayda aldım kullanıyorum dedim. Kullanmaman lazımdı dedi. Göğüs ucuna zamanından önce sürüllen krem erken doğumu tetikliyor dedi. Şaşırdım, biraz da korktum.
Eee napcaz o zaman¿ Ben lansinoh un göğüs ucu kremini aldım ve dün itibariyle sürmeye başladım. Beklicez mi ki?

Eee napcaz o zaman¿ Ben lansinoh un göğüs ucu kremini aldım ve dün itibariyle sürmeye başladım. Beklicez mi ki?

Bende lansinoh aldım, doktora ilacın adını da söyledim, sızlııyordu o yüzden kullanmaya başladım dedim geri adım atmadı. Eğer sorma imkanınız varsa doktorunuza bir sorun, 2. bir ağızdan duymak iyi olur.

benimki başından beri aşağıda ...hiç bi zaman göbek deliğimin üstüne geçmedi hareketleri kızımın ,zaten karnım da aşağıda duruyo yapısal olarak mıdır nedir bilmiyorum.plasenta da aşağıda.dr bişi demiyo ama bakalım pazartesi randevum var inş.plasentam yukarı çıkmıştır.ama korkma canım endişelenme bence

Bende 4. aydan beri her duştan sonra sürüyordum. Doktor özellikle göğüs ucu diye belirtti, her yer ile ilgili birşey demedi.

Tamam canım sonuçta şimdiye kadar oraya sürdüm hep... Bilemiyorum bi bildiği vardır herhalde doktorunun ama çok şükür şimdiye kadar öyle bi riskim olmadı belki fazla temas etmemek gereklidir... :44:

Tamam canım sonuçta şimdiye kadar oraya sürdüm hep... Bilemiyorum bi bildiği vardır herhalde doktorunun ama çok şükür şimdiye kadar öyle bi riskim olmadı belki fazla temas etmemek gereklidir... :44:

Benim doktorun böyle bir araştırmacı ruhu var, hamileliğin başlarında da nar yeme rahimde kasılmaya neden olabilir demişti, sonra burda bir çok arkadaş yediğini birşey olmadığını söylemişti:KK1: Elevit içinde ben hiç birşey söylemeden ben onu araştırdım yazılı teyid de aldım, elevit vermiyorum dedi. Doktorumun bunları söylerken her türlü ihtimali düşünerek söyleydiği düşünüyorum. Güveniyorum açıkcası kendisine.

yok ya oyle bişeymi varmış ben degilde bugun eczacı bayan dedi erkek oldugu belli karnın asagıda dedi suphelendim şimdi ....

bende doktora sorup öyle alacağım,kullanacağım..bakalım ne diyecek..gerçi bi arkadaş var ocak annelerinden,hiçbi işe yaramamış onda..

Gunaydin kizlar. biz doktordan geldik kizimla. bas ve kemik gelisimi cok iyi haftasiyla uyumlu dedi doktor ama karin cevresi yani kilosunu belirleyen olcumde 1000 gr cikti kizim ve doktor iki hafta geriden geliyor kilosu dedi. zayif bir bebekmis yemene dikkat edip kilo almasini saglayabilirsin dedi. normalin alt sinirindaymis kilosu. bu sorun degil cok saglikli bir gebelik ama kilosunun 1300 olmasi gerekirdi bu ay dedi :-( duzenli beslenmiyorum kizimda zayif kaliyor anlayacaginiz. bizden haberler bu kadar. bugun yolculuk var arada bir yazarim sizlerede :-)

Goncacim neler yemen gerektigi konusunda birsey soyledi mi peki doktorun

bende bugun aldım lansinohu eczacı 30. haftadan itibaren kullan dedi beklicem kendide oyle kullanmış...
Benim de 29 bitmek üzere. Sıkıntı olmaz herhalde diye düşünüyorum:-)
bende doktora sorup öyle alacağım,kullanacağım..bakalım ne diyecek..gerçi bi arkadaş var ocak annelerinden,hiçbi işe yaramamış onda..
Kişiden kişiye değişiyor galiba. Biz yine de hazırlığımızı yapalım, gerisi kısmet artık.

X