2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Ne guzel haberlerle gelmissinnn hadi gozun aydinn canim benim kuzumu gormeme 23 gun daha var. cok ozledim yavrumu cokkk

Çok sağol canımmm.
Kuzunu görmeye çok varmış daha ama sağlıklı olsun da azıcık daha sabret annesi :KK16:

Gözün aydın cnm :))) bol bol dinlen :KK66:)) oğluşun da zamanında gelsin inş :KK66:

Annesine hiçbir iş yaptırmıyor benim akıllı oğlum :)
İnşallah bekler zamanını canımmm :KK16:

Hadi gözünaydın canım. Rahat dursun bakayım o yakışıklı, gelirsem ısırırım totosunu :KK9:

Gelde ısır teyzesi yoksa rahat durmayacak afacan :) :KK16:

Canim cok sukur ne guzel haberlerle gelmişsin ins. Bebisin zamaninda gelir hayirlisiyla kucagina alirsin☺☺

Allah razı olsun canımmm.
Hepimizin bebişleri zamanında hayırlısıyla sağlıkla gelsin inşallah :KK16:

Guzel haberlere sevindim madallah size daha erken misafirimiz gelmesin :)

No no nooo kotu dusunce yok zaten yalanci sanci ise normal uzanip dinlendiginde agri geciyorsa panik yok diyor diyor. :KK66:

Teşekkür ederiz oğlumun güzel teyzesi inşallah gelmez daha :KK16:

haberler iyiye gidiyor..şimdilik risk yok diyebiliriz + getirdiğin haberlerde çok güzel.. Oohhh maşallah arkadaşım,Allah daim etsin :nazar:

hay ağzına sağlık be arkadaşım..
:KK9:
Boşlamayın burayı,adamı hasta etmeyin ulen
:KK47:

Amin güzel arkadaşım.
Nst de sancı çıkmaması ve rahim ağzı uzunluğunun aynı olması bizim için sevindirici bir haber çok şükür :KK16:

Çok şükür canım güzel haberlerle gelmişsin.Yok yok oğlun üzmez seni annesi öyle bi canı sıkılmıştı ama usludur oğluşun.Güzel güzel dinlenin inşallah bir hafta değil çok haftalar geçirecek oğlun karnında.

İçerde böyle sıkılıyor çıkınca ne yapacak meraklardayım :) :KK16:

bebişleri zayıf olan anneler günde 6-7 tane badem mutlaka yiyin ,bebişlere kilo aldırıyor badem,sütünüzü yoğurdunuzu eksik etmeyin.bi de anne yavaş kilo alırsa bebek hızlı alıyormuş kiloyu aksi halde anne birden bire çok kilo alırsa bebek nazlı nazlı kilo alıyormuş doktorum söyledi.

Son düzenleme:
Cnm benim cok sevindim gusel haberler bunlar Allah daim etsin inşAllah :)

Amin canımmm Allah razı olsun.
Hepimiz güzel haberler verelim inşallah :KK16:

Aman ne güzel şeyler yazmışsın sn öyle annesi. Çok sevindim emacım. Hep böyle devam etsin inşallah.

Canım ayak ölçümü derken uyluk kemigi (FL) den mi bahsediyor acaba. Her kontrolde o ölçülüyor mutlaka ama ayak ölümünü bilmiyorum varsa bile. Yarın sor bakalım bizi de bilgilendirirsin

İnşallah canımcımmm.
Öyle bir korkutuyor ki bizi çantamız kapının yanında hazır :) :KK16:

Gözünaydın canım... Rahat durur canım şurda az kaldı zaten Allah tamamına erdirsin...:)

Aaa... Benim doktorum hepsini yasakladı sümüklü çocuklar gibi geziyorum ben hamileliğimin başından beri... :2:

Amin canımmm.
Doktorum 32.haftayı bir atlatsak daha rahat oluruz diyor.
Bakalım ne kadar dayanacak bizim afacan :) :KK16:

Aman ne güzel şeyler yazmışsın sn öyle annesi. Çok sevindim emacım. Hep böyle devam etsin inşallah.

Canım ayak ölçümü derken uyluk kemigi (FL) den mi bahsediyor acaba. Her kontrolde o ölçülüyor mutlaka ama ayak ölümünü bilmiyorum varsa bile. Yarın sor bakalım bizi de bilgilendirirsin

Doktora sordum öğrendim, içim rahatladı. Evet canım dediğin gibi FL ölçümüymüş. Doktor her seferinde bakıyoruz dedi.

Bu arada doktor 32. Hafta da geldiğinde hatırlat geldiğinde göğüs ucu için krem vericem dedi, ben dedim ben kremi 4. ayda aldım kullanıyorum dedim. Kullanmaman lazımdı dedi. Göğüs ucuna zamanından önce sürüllen krem erken doğumu tetikliyor dedi. Şaşırdım, biraz da korktum.

Amin canımmm Allah razı olsun.
Hepimiz güzel haberler verelim inşallah :KK16:

İnşallah canımcımmm.
Öyle bir korkutuyor ki bizi çantamız kapının yanında hazır :) :KK16:

Amin canımmm.
Doktorum 32.haftayı bir atlatsak daha rahat oluruz diyor.
Bakalım ne kadar dayanacak bizim afacan :) :KK16:
İnsallah sonuna kadar devam cnmAllahin izniyle pozitif dusun hep uzme kendini cok :))

Bu arada doktor 32. Hafta da geldiğinde hatırlat geldiğinde göğüs ucu için krem vericem dedi, ben dedim ben kremi 4. ayda aldım kullanıyorum dedim. Kullanmaman lazımdı dedi. Göğüs ucuna zamanından önce sürüllen krem erken doğumu tetikliyor dedi. Şaşırdım, biraz da korktum.

oooo erken doğum olayını duyunca korkmuşsundur tabi..kim olsa korkar ama bak bu zamana dek bişey olmadı,stres yapma..doktor ne dediyse onu yap + iyi cesaret doktora sormadan kullanmışsın..

yaaa benimde koltuk altım ve kasıklarım kapkara oldu geçen gün sıfır kol bir elbise denedim lohusayken giymek için o kadar çirkin görünüyo ki koltuk altım elbiseyi almadım bile acaba doğumdan sonra geçecek mi bu karalık:44:

canım her gittiğimde bacak karın çevresi kafa ölçümü yapılıyo hatta benim kızımın göbek çevresi ilk kontrollerde normaldi sonra iki hafta geriden geliyodu gelişim geriliği olabilir bile dedi felaket tellalı doktor en son gittiğimde haftasıyla uyumluydu herşeyi yani bu aralar dalgalanma olabiliyor kafana takma bir de sağ damarımda kan akışı yavaş demişti en son gittiğimde ona da normal dedi canım

canım ben de içtim o ilaçtan bi gecede rahatladım çok fenaydı ağrım sen de iyileşirsin inşallah çabucak

Gunaydin guzeller :KK16:
Nasilsiniz bakalim :KK19:

günaydın hatunlarr hepimiz için mutlu bol tekmeli sağlıklı bir haftasonu olur inşallah

canım benim bebeğimde önceleri biraz ufaktı karın çevresi küçüktü büyüdü sonradan maşallah ben her gün bir yumurta ceviz hurma kuru incir yiyorum aç karnına iki kaşık doğal pekmez içiyorum yatmadan bir bardak süt ve muz haftada bir kere balık yiyorum et ve tavuk yiyemiyorum maalesef bol bol meyve ve özellikle kivi omega3 deposuymuş ve bebeğe faydalıymış onuda bol yiyorum biraz besle kendini büyür bebişin Allahın izniyle
[/QUOTE]

ayy bilmiyorumki geçer mi eşim beyazlatıcı kremler var onlardan alırız diyor.

Çok sağol canımmm.
Kuzunu görmeye çok varmış daha ama sağlıklı olsun da azıcık daha sabret annesi :KK16:

Annesine hiçbir iş yaptırmıyor benim akıllı oğlum :)
İnşallah bekler zamanını canımmm :KK16:

Gelde ısır teyzesi yoksa rahat durmayacak afacan :) :KK16:

Hepimizin bebişleri zamanında hayırlısıyla sağlıkla gelsin inşallah :KK16:

Teşekkür ederiz oğlumun güzel teyzesi inşallah gelmez daha :KK16:

Amin güzel arkadaşım.
Nst de sancı çıkmaması ve rahim ağzı uzunluğunun aynı olması bizim için sevindirici bir haber çok şükür :KK16:

İçerde böyle sıkılıyor çıkınca ne yapacak meraklardayım :) :KK16:
:) muckkkk
bebişleri zayıf olan anneler günde 6-7 tane badem mutlaka yiyin ,bebişlere kilo aldırıyor badem,sütünüzü yoğurdunuzu eksik etmeyin.bi de anne yavaş kilo alırsa bebek hızlı alıyormuş kiloyu aksi halde anne birden bire çok kilo alırsa bebek nazlı nazlı kilo alıyormuş doktorum söyledi.

Mantikli ben cok az almisim hatta alip verdim galiba bebek 350 gram almis 19 gunde

Sudocrem çok iyi dedi ablam ben pisik kremini ondan aldım. Sampuan, bebe yağı ve sabunu da sebamedden aldım.

İnsallah sonuna kadar devam cnmAllahin izniyle pozitif dusun hep uzme kendini cok :))

Elimden geldiğince pozitif düşünmeye çalışıyorum canım.
Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin inşallah hepimiz için.
İyi ki varsınız size yazınca çok rahatlıyorum Allah hepinizden razı olsun :103:

kızlar bişey soracağım
kan uyuşmazlığı için 28 ve 29.hafta da iğne yaptıran oldu mu :44:
benim dr doğumdan sonra olacak demişti.Bende dün hastaneye gittim farklı bir dr o da iğne yaptırmam gerektiğini söyledi
kendi dr ulaşamadım sormak için:KK25:
internetten araştırdığım kadarı ile yapılıyormuş önlem amaçlı ama bilemedim şimdi:18:
yardımcı olur musunuz ???

canım bizde de kan uyuşmazlığı var.27. haftada indirekt coombs testi yaptırdık.doktorumuz test sonucuna bakarak bir sıkıntı olmadığını doğumdan sonra bebeğin kan grubuna bakıp pozitif çıkarsa aşı yapacağını söyledi. fakat eğer istersek yine de yaptırabileceğimizi söyledi. bunun üzerine biz de tereddütte kaldık yaptırmamızın ya da yaptırmamamızın ne sakıncası var diye sorduk. doktorun ve sizin tercihinize kalan bir durum sadece gebeliği ilerleyen dönemlerinde ufak kanamalar olabiliyor tedbir olsun diye yaptırabilirsiniz deyince biz de riske atmamak için yaptırmıştık.

göğüs kremini 32 de her gün mü sürmek gerekki nasıl yapmak geekyr

Elimden geldiğince pozitif düşünmeye çalışıyorum canım.
Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin inşallah hepimiz için.
İyi ki varsınız size yazınca çok rahatlıyorum Allah hepinizden razı olsun :103:

Sendende Allah razi olsun cnm :)

kızlar merhaba 6+3 haftalık hamileyim. bugün ikizlerimin birinin kalp atışını duyduk diğerini duyamadık birinin kesesi 17 mm diğer 13-14 mm civarıymış sağlıksız da olabilir dedi ama geç tutunmuş o yüzden geriden geliyor ondan da duyulmayabilir dedi bu haftada ikisininde duyulması gerekmezmiydi benimle aynı durumu yaşayan var mı? yardımcı olur musunuz?

X